Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sashka

pierwsza ciąża po 30tce

Polecane posty

Chyba ja sie bardziej ciesze z tego chłopaka:) zawsze jak sobie myślałam o dziecku( jak już sie zdecyduje) to chciałabym wychować małego mężczyzne;))) hihih takie marzenie i sie spełnia.. zobaczymy:) najważniejsze zeby zdrowy był! Imie wybrane juz przed samą ciąża, zaraz po ślubie mówiłam mężowi ze dla chłopca ja imie wyymyślam a on dla dziewczynki...wyszło na mnie będzie Ignaś:) Kochana nie szalej z tym odkurzaczem... ja ma zadyszke jak na 2 pietro wyjde:( brak kondycji i dodatkowe kg:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dzis jeszcze chyba cisnienie koszmarnie spada bo ja mam wrazenie jak bym zeszla z karuzeli, lece z krzesla brrrr.Wczesniej tak silnie nie odczuwalam ale teraz czuje sie naprawde fatalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie dość ze ciśnienie spada to ty jeszcze kawy pić nie mozesz:((( Nie daj się, leć do domu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domi chyba nikt juz do nas nie zaglada. Włażą, zobaczą że dwie osoby tylko i twierdzą że nudno. Ale jakoś samemu nikt nie pisze. To ciężko o urozmaicenie. Oglądam już pomału ciuchy ciążowe ale nic dla siebie znaleźć nie mogę. Nie pasuje mi ta moda, ten materiał itd. Chodzi o spodnie, bo bluzki to pół biedy. Choć za kilka miesięcy wszystko będzie problemem. Boję się o staniki że mi się skala skończy :) Mam spory biust i bez ciąży. Domicela, robisz jakies badania testowe. Wyczytałam że w 18 tyg lekarz zaleci test potrójny. Ciekawa jestem, bo jak na razie nikt mi nic nie zaleca, sama sie dopytuję. A przecież sama to nawet nie wiem dokładnie kiedy jakie badania powinno sie robić. Za tydzień mam wizytę i zobaczę co powie. Głupio mi zmieniać lekarza co wizyta. A byłam już u trzech i miałam trzy razy usg. Jak na razie łykam tylko feminatala i czuję się całkiem nieźle. I to wszystko co może dotyczyć ciąży. Żadnych tabletek więcej nie biorę, nic nie czuję. Czyli bez zmian od ostatnich wpisów to też nie ma co przeżywać. Ale bardzo się cieszę że wszystko tak dobrze idzie i wolę zeby dalej tak było. Tylko żebym dzidziusia w końcu poczuła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sid
Cześć dziewczyny, z chęcią przyłączam sie do Was. tez jestem po 30-stce i niedługo zaczniemy starania :-)) Oboje tego pragniemy, chociaz nie ukrywam że obawy są, przeciez całe życie zostanie przewrócone do góry nogami :-)) Mam pytanie, czy szczepiłyście się przeciw różyczce, czy wykonywałyscie jekieś badania przed zajściem?? Chcę się świadomie i dobrze przygotować do roli mamy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szarah
w listopadzie skoncze 31 lat i od 2 miesiecy nosze w sobie moje pierwsze malenstwo. Bardzo chetnie sie do was przyłącze bo to zawze razniej jak sie z kims pogada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe panie! :) SID - nic nie robiłam przed ciążą. Lekarz zalecał tylko folik ale ponieważ tak nie do końca byłam przekonana czy chce ciążę to nei brałam. Tak naprawdę zdałam się na los i co ma być to będzie ;) Dlatego folil zaczęłam łykać dopiero po dwóch paskach na teście. Ale znam takie co za folik się wzięły po drugim miesiącu. No ale jak się planuje ciążę z pełną świadomością to dobrze jest ten folik łykać wcześniej. Fiu fiu ale ze mnie doświadczona ciężarówka :)) Ledwo zaszła już rad udziela :) Myślę że dla rodziców i dla dziecka dobrze jest gdy rodzina jest zaplanowana, świadoma, gdy ma się co dziecku zaoferować. Tak więc dzidziuś po 30 też ma swoj urok. Wcześniej zupełnie o tym nie myślałam, nie chciałam, nie czułam się na siłach. Teraz jest ok. Choć czasem ta większa świadomość wręcz przeszkadza. Jak człowiek za dużo wie to potem panikuje przy każdym odstępstwie :) Czytam o różnych testach, badaniach itd i nie wiem co robić. A lekarze nie zawsze się przejmują pacjentem. Raczej traktują jak kolejny numerek na liście i do widzenia. Znowu się rozgadałam ;) Wasza kolej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sashka co do testów wykonuje się jeśli zachodzi taka potrzeba, np. kiedy przezierność karkowa źle wychodzi itd, a tak to moim zdaniem nie ma co przesadzać...Mi akurat powiedziano ze jeśli ma podstaw do robienia to nie ma po co, jeśli jesteś obciążona genetycznie, ktoś miał w rodzinie chorobe wrodzoną itd... SID co do różyczki, ja akurat w dzieciństwie przechodziłam więc nie była potrzeba..Ale są szczepionki, jeśli masz ochote i jesteś akurat zdrowa to czemu nie...ja akurat ze szczepionek to miałam na żółtaczke zakaźną jedynie ale to tak kiedyś zrobioną mam na wypadek szpitala jakiś operacji o ciąży nie myslałam wtedy;) Sashka ciuchy ciążowe są okropne...w sumie nie tanie a tandetne, nie wiem czemu w sumie...Ze stanikami to w sumie też zabawa:) bo nie wiadomo kiedy przestanie rosnąć;) ja nosze materiałowe, bardziej są rozciągliwe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szarah
Moje staniki tez juz zmalały i własciwie został mi tylko jeden taki bawełniany bo reszta mnie uciska i pozostawia pręgi. A ciuchy jeszcze mogą być ale dzinsy to juz chyba odłoze bo mam wszystkie dopasowane i nie chce sie sciskac za mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bawełniane staniki są oki! ja już kupiłam sobie specjalne dzinsy takie z szeroką wstawką na brzuch...kosmos:( ale co robic...najgorsze ze musze chyba też specjalne rajstopy kupić bo normalne uciskaja za mocno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szarah
A ile takie spodnie kosztuja. Ja kupiłam sobie takie bardzo luzne dresy na poczatek mysle ze mi wystarcza ale bede musiała popatrzec za czyms wiekszym. Jeszcze mam czas ale moze cos spotkam fajnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłam za 179zł, ale są i takie za 200 zł i więcej...generalnie nie ma zbyt ciekawego wyboru:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cena to jedno a fason drugie. Paskudztwo :( Nawet bluzki sa po 100 PLN a służą przez jakieś 4 miesiące. Dlatego ja sie staram raczej duze zwykłe kupować niż specjalne ciążowe, żeby potem jeszcze móc korzystać. NA razie mam jedne jeansy z duza gumka. Poki co nosze dwie pary spodni w ktore jeszcze wchodze i spodnice w gumke :) Potem bedzie gorzej bo caly czas chodze do pracy. Gdybym siedziala w domu to bym na legginsach przeleciała całą ciążę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihi ja też jakbym nie pracowała to tylko dresik:))) a tak trzeba kombinować...ja bluzki kupuje rozmiar 40 i jest oki:) póki co..na szczęście też moda jest na takie luźne bluzki dłuższe, normalnie świetnie podpasowuje mi Kapphal:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny ja urodzilam coreczke majac 33 lata i wszystko bylo i jest ok.Pola bedzie miala 8 wrzesnia trzy latka.Pozdrawiam was wszystkie gorąco.Chetnie sluze poradami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie Monola ze wpadlas do nas, zagladaj czesto moze faktycznie rady doswiadczonej mamy nam sie przydadza :) A ja wczoraj w koncu znalazlam sklep z calkiem fajnymi ciuchami dla brzuchatek. Ale nie bede szalec, nie ma sensu na kilka miesiecy pol pensji wywalac. A mogalbym spokojnie :) Chcialabym juz kupowac rzeczy dla dziecka, ciuszki, wozek, lozeczko itd. No i chodzic na szkole rodzenia. Tak zeby czuc wszystko co z dzidziusiem zwiazane. Bo na razie to wciaz abstrakcja :) Czasem mi sie wydaje że czuję łaskotki od środka ale to pewnie podswiadomosc bo ponoc za wczesnie jeszcze. Dziewczyny napiszcie co robicie w zwiazku z ciąża, w czym sie Wasze życie zmieniło. Bo ja tylko witaminy łykam i czasem sie olejkiem smaruję. To wszystko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym kupowaniem to nie wiadomo, jedni straszą żeby nie zapeszać a jak juz się zdecydujesz na zakupy to człowiek nie wie jaki rozmiar;)jeśli chodzi o ubranka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny dzieki za mile przyjecie na waszej stronce.Co do kupowania ubranek to ja kupowalam juz od 4 miesiaca,a jak sie dowiedzialm w 5 m.ze mam miec dziewczynke to pobieglam na drugi dzien po kilka sukienek. A co do ubran ciazowych,to rzeczywiscie mozna teraz fajne kupic ale wiadomo to wszystko jest strasznie drogie i na chwile.Nie wiem czy zagladacie do sklepow z uzywana odzieza nie chce nikogo urazic,ale ja czasem zagladam i naprawde nieraz widze fajne rzeczy na ciaze np. z firmy H&M z tej serii Mama sa nieraz w idealnym stanie i bardzo fajne.Pozdrawiam was !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monola w stopce mam suwczek :) ciąża ma 17 tyg, ale dzidzia 15 :) Tez myslalam o uzywanych rzeczach bo to przeciez malo znoszone jest, ale jakos nie moge sie przekonac do ciuchow noszonych przez obcych ludzi :( Ostatnio odkrylam ze wciąź jestem osłabiona. Myślałam że to minie ale jak na razie po 21 ledwo stoję. Najchętniej myję się po wiadomościach bo potem już nie mam siły. Nie ma mowy o jakichkolwiek pracach domowych w tygodniu. Po pracy padam na twarz i potrafię zasnąć pod kocykiem na faktach. Czy to anemia? Nie wiem co robic, bo jem mięsko i dużo owoców, ale to nic nie daje. Każą łazić na spacery. dużo się ruszać itd. Dla mnie wysiłek to 3 minuty od przystanku do domu. Czuję się jak foka, bo przez to wszystko szybko tyję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sashka nie martw sie ja tez popołudniu jestem do niczego, zjem i od razu kłade sie na łózeczko...nie ma szans na porządki, czy jakies większy wysiłek:( rób tak jak ci natura dyktuje, jeśli jesteś osłabiona to wypoczywaj, nic na siłe:) Monola , masz racje w seconhandach mozna coś wynaleźć, tylko trzeba mieć czas...ja bawiłam sie rok temu, nie pracując, można fajne ciuszki znaleźć, ale od kiedy pracuje to cieżko popołudniu jeszcze mieć siłe na wertowanie ciuszków:(szczerze ubolewam ..a w soboty to dzikie tłumy są;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No pewnie sashka nic na sile ,chociaz te rzeczy sa nieraz jak nowe.A co do ruchow to ja juz cos w 17 tygodniu czulam na poczatku takie jakby przelewanie.Masz prawo czuc sie zmeczona jeszcze jak pracujesz to sie nie dziwie.No juz dziecko tez zaczyna od Ciebie coraz wiecej zabierac ja mialam caly czas w ciazy dobre wyniki ale tak okolo 6 miesiaca mialam mimo brania witamin spadek zelaza i musialam je jakis czas przyjmowac.Ale na pewno jest wszystko ok.u Ciebie czasem jest taki chwilowy spadek formy i np.sie spac ciagle chce.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jak moje kolezanki - wprawdzie nie ciężarne :) - po pracy gotuja obiady, pieka ciasta, robia jakies sloiczki, zapasy itd, do tego opowiadaja o jakichs zakupach, gosciach, albo dodatkowych zajeciach jak ang itp to sie czuje jak skrajnie leniwa istota :( A mi naprawde brakuje sił. Boję się że się strasznie roztyję i ciężko mi będzie to zrzucić potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każda w ciaży przytyje, nie ma siły a potem będzie okazja jeszcze zeby schudnąć...Lepiej odpoczywać niz byś miała sie zmuszać do wysiłku i nie daj boze jakieś problemy z utrzymaniem ciąży!tfu tfu...masz leżeć i odpoczywać a koleżanek nie słuchaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki domi juz mi lepiej :) Po prostu głupio przede mną samą że taki wrak jestem. Jak ja potem dam radę zajmować się Maleństwem jak teraz się tak rozleniwię :( No ale mamy weekend! Zaraz jak sie położe tak wstanę w poniedziałek :) No może jakieś zakupy jutro zrobię i pewnie mieszkanko trzeba trochę ogarnąć :( ale w weekend jeszcze od biedy dam rade na raty :) Kiedy leci siara? (brzydkie słowo tak swoją drogą) Jak sobie z tym radzic w pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szarah
widze ze wszystkie tak mamy bo ja popadłam w wielkie lenistwo nic mi sie nie chce robic jak usiąde przed telewizorem tak siedze , do pracy to moze jeszcze miesiąc pochodze ale juz mam wielki ból z rannym wstawaniem. Czekam tylko na niedziele i wylegiwanie sie do południa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczęta, wręszcie wróciłam do Was - nie było mnie ponad 2 tygodnie - byłam w Krynicy (w górach). A teraz znowu w pracy, szkoda gadać... Dzisiaj mam dół, pokłóciłam sie rano z mężem i w ogóle jest mi smutno. Jak można mieć do mnie pretensje, że mimo, że jestem w ciąży, chcę pracowć i czasami muszę być w pracy w weekend? Cholera, ciąża to nie choroba, a ja czuję się na tyle dobrze, że mogę to robić! Ok, pogadałam :) Co do ciuszków, o powiem Wam, że kupiłam w H&M Mama bardzo fajne bojówki dżinsowe z pasem (179 zł), kilka T-shirtów z długim rękawem i dłuższym niż normalnie przodem (po 39,90) i stanik ciążowy. Od razu inna jakość życia :) W Kappal za to dopadałam spodnie czarne, do kolan, też z pasem, naprawdę niezłe. No, na razie wracam do pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej olooo juz myslalam ze z nas zrezygnowalas. Jak sie dzidzi na wczasach podobalo? :) Zdrowe jedzonko dostawala czy frytki i piwo... :) Wiecie co, ja mam troche cialka i chyba przez to wciaz nie widac ze jestem w ciazy. Nie jestem gruba, ale daleko mi do dzisiejszych trendow. No i teraz zaczynam sie zastanawiac czy na pewno z dzidzia wszystko w porzadku, czy nie powinna mi juz bardziej brzucha wypchnąć? No i wciaz mnie drażni to wieczne zmęczenie. Wczoraj sie troche domem zajęłam to dziś ledwo żyję. I marzę żeby położyć się spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chromka36
Hej dziewczyny! Jestem mamą czteroletniego synka i właśnie zaczynam 19. tydzień ciąży. Jak wynika z nicku niedawno skończyłam 36 lat więc chyba mogę do was dołączyć? ;)Nie mogę teraz się rozpisywać, bo pędzę po mojego Juliuszka do przedszkola, ale obiecuję, że jeszcze się odezwę. Pozdrawiam gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blondas
hej chromka36, na kiedy masz termin, bo ja też zaczełam 19 tydzień i mam na 29 stycznia. We wrześniu kończę 31 lat. BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE DECYZJĘ O CIĄŻY PODJĘŁAM TERAZ, KIEDY JESTEM TEGO W 100% PEWNA. JEST TO W PEŁNI DOJRZAŁA DECYZJA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×