Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mimi29

KLUB MAMUS Z KATOWIC

Polecane posty

pyniu- w polowie pazdziernika lece z Alkiem do Luton a konkretnie siostra z rodzina mieszka w Bedford:)jejku juz sie boje wrrrr dzis jeszcze mowili o awariach samlotow w Pyrzowicach:(i badz tu dzielny?? oj kiedy moj alus byl taki malutki :) dzis patrzylam na nie niego i az sie wzruszylam ze on taki duzy..... co innego Tatianka:) w Anglii zostane chrzestna malego Robercika:) w Polsce Tani:) marchewo- no to masz juz fajnego faceta jest co posciskac:) olapi- dzieki za info... tak czy siak kase trzeba wydac..... jejku jak zimno na dworze ..... brrrr dzis maz pomalowal nasz salon na karmazynowy przyplyw tzn purpurowy!!!! dziewczyny efekt niesamowity az cisnienie skacze heheheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Jeszcze siedzę, aż mi włosy wyschną, więc skrobnę nocną porą. Mój mężuś właśnie mi zafarbował włosy! To jego debiut, zresztą mój też, bo nigdy nie farbowałam - tylko balejaż u fryzjera. I jeszcze taki odmienny kolor! Zobaczymy, co mi z tego wyjdzie :-) Mamuniu, Aluś fajny gość! Zdjęcia z zoo też mi się podobają. Zazdroszczę wam wyjazdu. A co do purpury - też mam w domu - w sypialni heheh. Ale tylko jedną ścianę (za to tę odpowiednią ;-)), bo ciężko było Tomka przekonać. A potem sam stwierdził, że mogła być cała sypialnia, bo fajny kolor :-) Marchewko, gratuluję! Rany, faktycznie wielki gość z Kacperka! Fajnie, że wszystko tak dobrze :-) Pyniu, czy Alusia zasypia sama w łóżeczku? Mój Kamyk ładnie zasypia wieczorem, ale tylko przy piersi. A potem śpi grzecznie, od czasu do czasu budząc się na karmienie. Jak zrobić, żeby położyć go do łóżeczka i żeby sam w nim usnął? Czytałam tę książkę oczywiście, staram się utrwalać pewne zachowania, wieczorny rytuał z kąpielą itp., ale mały zawsze zasypia przy cycku, nawet muszę go budzić, żeby pojadł jeszcze z drugiego. Uczyłaś jakoś Alę, czy to samo z wiekiem przychodzi? Olapi, niech to będzie niezapomniana imprezka! :-D Fraszko, Marchewko, jak wam się podoba taka chusta: http://www.tanimarket.pl/1926_Nosidlo_typu_Chusta_-_Tikamak_Red_Castle.html Mnie bardzo! Mysico, jak już będziesz, to może nareszcie nam się uda spotkać w parku? Kamyk na szczęście znów potrafi wytrzymać w wózeczku, przynajmniej jakiś czas i możliwe są u nas dalsze spacerki. Daj znać, kiedy ci pasuje. :-) Pozdrawiam was wszystkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuniu - co do wyrywania zabawek dzieciom, to nie potrafię ci pomóc. :( Ja sama potrzebuję w tym zakresie pomocy. Krzysiu ma chyba strasznie rozwinięte poczucie własności i nie pozwoli, żeby ktos bawił się jego zabawkami. :( Co do paszportu - opłata za paszport dla dziecka wynosi 30 zł, paszport ważny jest 5 lat. Jest to lepsze rozwiązanie niż dowód osobisty, bo z dowodem można tylko przekraczać granice krajów UE. Być może nie planujecie podróży gdzieś dalej, ale zawsze lepiej jest mieć paszport. Zreszta do dowodów są teraz takie kolejki, że nic nie załatwicie. Zapytaj czy u was w UM można składać wniosek, bo nie wszystkie urzędy przyjmują. Ja składałam wniosek w Chorzowie, ale np. w Mysłowicach odsyłają do Katowic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nula- moglabys przeslac fotke sypialni?? bo widzisz jestem rozdarta heheh mam trzy farby i niewiem ktory zestaw wybrac??/ napisze wam propozycje:) wrzos ladny delikatny.....badz brzoskwinia tez ladna i do tego mam kolor wyznanie gejszy tzn czerowny jasny... chcialam pomalowac jedna sciane za lozkiem na ten czerowny a reszte ktorys z tych drugich ale z tego co wiem wrzos do czerwieni nie pasuje wiec pozostaje mi brzoskiwnia......dodam tylko ze sypialnia ma tylko okno dachowe:) ale dzis pospalismy z alusiem do 9.30:) a co do paszport to my musimy zlozyc wniosek w Będzinie..hmm to ceny sie tak roznia olapi wczoraj pisala ze placila 100zl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z alusia poczuciem wlasnosci powalcze gdyz nie jest ono tak silnie rozwiniete (wybacz bez urazy nie kieruje tego do ciebie) ale nie chce zeby moj syn byl malym egoista.....mysle ze teraz jest czas na to zeby wpoic mu odpowiednie zasady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuniu - na temat egoizmu mam podobne zdanie. Krzysiu kiedyś chętnie dzielił się zabawkami. Hasło \"to moje\" pojawiło się u niego ok. rok temu, praktycznie z dnia na dzień. Sama nie wiem, co robić. Co do paszportu to załatwiałam paszport w tym roku i nie pamietałam, żebym placiła aż tak duzo. Dlatego poszukałam po internecie i wszędzie podają właśnie 30 zł. Jeszcze teraz upewniłam się u koleżanki, która zalatwiała paszport niedawno. Zresztą i tak musisz się wybrać do UM, żeby pobrać wnioski i druki przelewów. Tam będziesz miala opisane wszystko co i jak. Natomiast 100 zł kosztuje paszport, ale dla dorosłego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do koloru to brzoskwiniowy, ale moje zdanie raczej nie jest miarodajne, bo nie lubię fioletu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuniu, niestety, nie mam tu zdjęć, a nie wiem, kiedy Tomek wpadnie do naszego mieszkanka. Ale u mnie połączenie jest następujące: ściana nad wezgłowiem purpurowa, a pozostałe są niebieskie (chciałam granat, ale nie było). Lubimy niebieski i przed remontem mieliśmy jasną błękitną sypialnię, ale chciałam upikantnić ;-). Jak pisałam, Tomek zgodził się tylko na jedną ścianę w purpurze, a teraz żałuje. Tylko że ja mam jasną sypialnię - okno + balkon i biała szafa z lustrem (zabudowa wnęki), więc nawet ten granat byłby ok. Z twoich propozycji też bym wybrała tak jak Olkaa. Chociaż lubię bardzo wrzos (a do sypialni podobno idealny, bo uspokaja), to przy tym wyznaniu gejszy wrzos nie ma racji bytu heheh ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nula- tez masz odwazne kolory:) hmm niebieski do purpury ciekawe:) mysle ze zdecyduje sie na wrzosowa:) bez tej czerwieni chyba ze dokupie ciemniejszy fiolet taki dla kontrastu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halooo to ja , już wróciłam (dziś) i od razu do pracy, a to jak po urlopie zapierdziel równy :P:P Jak znajdę chwilkę to jutro zamieszcze zdjęcia z chrztu. Poszło głdko, Misiek początkowo marudził ale po polaniu wodą głowy poprostu odpłynął i poszedł w kimę :):) przez to prawie na każdym zdjęciu śpi. DEziadkowie zaszaleli i kupili mu nowe ubranko do chrztu - taki marynrski dresik. Niestety wyrósł z lakierek i poszedł w adidaskach - ale nawet pasowało. Tak jak chciałam (choć nikomu nie mówiła) w wiekszości dostałam kasę więc siedzię i myślę co kupić Miśkowi oprócz fotelika. Pochwalke się że Michał już się podcią ga do wstawania. zarzucił raczkowanie i teraz jedyną funkcją jest podnoszenie się na nóżki. Praktycznie nawet na sekundę nie mogę go spuścić z oka. dziewczyny cieszcie się ze wasze dzieci jeszcze leąą i odpowczywajcie :D:D bo potem to jest sajgon. Marsjanko ja ci współczuje i wiem że im dalej tym więcej roboty - odnośnie ruchliwości Agi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marsjanko a ty masz fotelik maxi cosi tobi ?? Nie orientujesz się do kiedu dziecko będzie się wnim mieścić gabarytowo ?? Mąż mnie namwia zebyśmy kupiloi coś porządnego, ale ja się waham. Ogladaliśmy też bebe confort z takim pokrętłem co można regulować fotelik tzn. zwężać go i poszeżać. Mi się podoba ten coneno zenit za 330 zł . Myślicioe ż taki dobry fotelik lepiej chroni dziecko czy to pic na wodę ?? Olapi napoisz do mnie na maila w sprawie neurofibrymatozy. ciekawa jestem jak prowadzony jest przez lekarzy twój syn i wogóle jakie ma objawy - turbity@yahoo.pl Nula chętnie się spotkam ale najwcześniej dopiero w przyszłym tygodniu, albo w następnym. Napisz kiedy ci pasuje :) Boże nie lubie wracać po urlpie do pracy. Dop tego do 7 września mam zrobić listę książek popularnnaukowych jakie chce - za ok 3 tys., znowu będe śleńczeć nad netem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak kiedyś w Dzienniku usłyszycie , że kobieta wysadziła w powietrze poradnie albo służbę zdrowia to będę ja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zwolniłam się dziś z pracy i jadę na szczepienie....umówione.....zarejestrowane rano.....wchodzę....rozbieram Alę......lekarka łaskawie waży Alę......na wadze cyfry skaczą od przedziału 5 -6 kg.......lekarka burczy pod nosem ojjoojj baterie siadły.. ...myślę NIC BEDE DZIELNA.......wyprosiłam żeby również łaskawie zmierzyła Alę.....burczy ale mierzy........NIC BEDE DZIELNA.....w końcu mówi mi, że szczepionki nie ma ......NIC BEDE DZIELNA....to żarcik jakiś niewinny....omamy słuchowe....bo przecież Sebek wczoraj dzwonił i pytał czy na pewno mają i nie trzeba przyjść po receptę i wykupić...... dziś jak rano rejestrował ponownie sie upewniał i zapewniali że maja........NIE MIELI......DUPA DUPA DUPA ......latam po aptekach.......jedna....druga.....trzecia.......czwarta.....jest dopadłam......DUPA.....recepta źle wypisana.... DUPA DUPA DUPA.....dzwonią do poradni......wydali mi....mam donieść poprawioną receptę......wracam.....wybija czas karmienia......karmię.......Ala zasypia mi na rękach......DUPA......wyjaśniam Jędzy, że teraz nie będę córki budzić....poczekam.....na co ona burczy , że ok.....myślę sobie , po huj w takim razie zwalniałam się z pracy .....dlaczego rano twierdziły , że szczepią tylko do 12.30......NIC BEDE DZIELNA.......czekam....czekam....spaceruję......Ala jakby wyczuła sprawę śpi 1,5 godziny.......wracam.......wita mnie inna Jędza......rozbieram Alę......pytam czy w rączkę czy w nóżkę......w rączkę.....pytam czy oby dwa.......jakie dwa???? ona wie tylko o jednym.......szczerzcie mnie anioły pańskie .....NIE WYTRZYMALAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysico - za 3 tys...:D możesz zaszaleć :D kurde ja bym się w takiej bibl. nie nudziła :D wszystkie książki bym przeczytała :D chyba sie marnuje na tej politologii :P szkoda ze nie ma bibliot. na jakiejś pryw. uczelni, tam niestety mają dogodniejsze war. płatnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzeżcie mnie bo szczerzyć się w tej sprawie nie potrafię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BYLA OSTRA JAZDA BEZ TRZYMANKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyniu - pocieszę cię że nawet w prywat., służbie zdrowia jest podobnie, no po prostu nasz kraj jest skazany na wszelkiego typu anomalie i udziwneinia. Wczoraj zajechaliśmy na szczepeienie, a pani mowi że nas nie ma w kalend. zapisanych, kiedy ja w 200% jestem pewna że to było wczoraj. Okazało się że pani w recepcji mnie źle zrozumiała i zapisała nas na 20ego :O lekarza drapnęliśmy przed wyjściem do jego 2giej pracy, na szczescie facet w porzadku, zbadal malego itd. a pani położna zaszczepiła.. ale na wieksze dyskusje nie było czasu, a ja chce zmienic mleko i nadal nic nie wiem Jednak na końcu powiedział: następnym razem proszę się zapisać :O i tu nastąpił atak z mojej str. bo ja BYłAM zapisana, no i pan przeprosił, zrozumiał moje wyjasnienie ale wychodząc powiedział: proszę pamiętać o umówieniu się ;) kuzwa przeciez BYłAM UMóWIoNA a to ze pani nie mysli w rejestracji to już sorry winetoo. Na pytanie jaki dziś dzien tygodnia odpowiada 25 ;) suma sumarum przyjal nas, pogadalismy, ale na wszystko nie starczylo czasu, a ja nie mialam serca go wstrzymywac, i ogolnie wyszlismy nieco oszolomieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebek właśnie karmi Alę i zaraz będzie troszkę przytulanek i lulu :) Nula - z tym spaniem tak jakoś samo wyszło, ale przez pierwsze miesiące trzymałam na rękach aż zaśnie. Teraz nie mam problemów ....wprowadzam senna atmosferę.....pilnuje rytuałów i tyle. Młoda mamuniu - mi sie podoba wrzos :) U Ali w pokoju mamy lewandowe ściany i jedną niebieska :) Marchewo - Ala je bebilon niskolaktozowy....nie widziałam go w żadnym markecie. Zgadzam się z tobą , że ceny są okrutne!!!!!! W Polsce wiele rzeczy jest od dupy strony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyniu - a to co innego niż ten Bebilon Pepti? jutro napsize wiecej o tym mleku bo potrzebuje rady a dzis juz padam........................paaaaaaaaaaaa :) dobranoc na noc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyniu mam pytanko odnośnie łózeczka turystycznego. Jakie masz?? Bo teraz zgłupiałam bo wyczytałam ze trzeba jeszcze dokupywać materacyk. Mi chodzi o takie proste bez bajerów - będzie głównie u rodziców żeby nie wozić. A zapowiada się że bedziemy często kursować. A i kupiłam kojec na allegro używany, zobaczymy jak Michał się na to będzie zapatrywał. Jak nie to sprzedam dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysico - ja robilam wywiad na temat lozeczek turystycznych w paru sklepach, bo my ze wzgledu na nasz dom w gorach tez bedziemy musieli takowe lozeczko zakupic. Panie wszedzie mowily, ze koniecznie do takiego lozeczka materac trzeba dokupic - to dno w nich jest za miekkie. Ja widzialam w Zabrzu w Viki lozeczka turystyczne bez regulowanej wysokosci - za ok. 140zl. Materac kokos-gryka-70zl. Matko jak to moje dziecko kopie... Ja dzis zakupilam nam w koncu sensowna koldre i dwie poduszki i porzadnego mopa z wiadrem. I jestem bankrutem :) Dobrej nocki i kolorowych snuff :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysico - powiedz proszę jaki kojec kupilas? Tez bym chciala pozniej kupic - slyszalam, ze jest to rzecz, ktora bardzo sie sprawdza w praktyce... Ale ja tak narazie, to wszystko teoretycznie wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyniu - to faktycznie miałaś przejścia ze szczepionką. Czasami wydaje mi się, że do rejestracji u lekarza dają specjalny gatunek ludzi. Choć ja nie narzekam, bo i u Krzysia i u siebie mam bardzo fajne babki w rejestracji, lekarzy też. Niemniej poprzedni pediatra Krzysia, którego bardzo lubiłam, okazał się chory psychicznie :o Nie ma to jak znajomość ludzi :o Czy macie jakieś pomysły na weekend? Ja już nie wiem, co robić z Krzysiem. Co tydzień w piątek kombinuję i brakuje mi pomysłów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pyniu- no to mialas przygody:( faktycznie nic tylko ich porzadnie okrzyczec.... mojemu koledze lekarz wypisal skierowanie na badania i leki na inna osobe .....tez sie wkurzyl ..... co do kolorow w mieszkanku to tez masz fajne :) u nas pojawil sie maly problem z kolorami kuchnie mamy morelke a w salonie dwie sciany karmazynowy przyplyw tzn purpurowy zostala nm jeszcze jedna scia do pomalowania i niewiemy na jaki kolor nie moze byc purpura bo juz jest ciemniej w salonie pomimo tego ze sa 2 duze okna...tesciu chce dac nam roz bardzo subtelny... my mamy brzoskiwnie....i czerwony jasny.....ktory pasuje?? maz nie chce tego majtkowego rozu ja nie chce brzoskwini a czerwien ???/hmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wybaczcie ze ja tak o tych kolorach ale moj maz wielce zaczyna ze mna rozmowe na ten temat po czym mowi wybierz sama ja pomaluje:( siostra ma inny gust i nie potrafi doradzic :( tescie natomisat maja duzo do powiedzenia ale ja nie chce sluchac hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×