Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość specjalisci od kuracji Huldy C

Kuracja oczyszczenia wątroby metodą Huldy Clark

Polecane posty

maglen To prawda że przestałem palić. Paliłem 11 lat, nie palę 20. Tobie też się uda, napewno przestaniesz palić. Twierdzę tak bo widzę że chcesz dokonać zmiany trybu swego życia, jesteś świadoma co dla Ciebie jest ważniejsze, i ta świadomość spowoduje że przestaniesz palić. Oczywiście trzymam kciuki za Ciebie:) makler Jak widzę masz papierki lakmusowe którymi badasz wodę. Czy sprawdzałeś jakie masz pH śliny ? Czyli pH organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alusia78
Witam wszystkich znów, adekwatnie do porad memii zrobiłam badania na TSH, FT3 i FT4. TSH w normie, FT3 w normie ale na dolnej granicy, FT4 poniżej dolnej granicy (norma od 0,93-1,7 ng.dl, a u mnie 0,82). No i jak to interpretować, ktoś wie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwszych chleb upieczony :) i dokładnie tak, jak pisze Maglen - najlepszy z masłem czosnkowym, taki jeszcze ciepły :) Ja też upiekłam z mąki przennej z pełnego przemiału + mąka żytnia. Teraz już sklepowego nie kupię :) Super, że "ruszył" temat filtrów do wody. Makler, ja myślałam, że ty mi radzisz kupić taki za 1000 zł, ale ten twój - całkiem przystępna cena. Kupuję go. Za "zaoszczędzone" pieniądze kupię zappera. Poza tym powiem wam, że całe to "zdrowe działanie" to naprawdę ciężka praca i spore kombinowanie, ale energia i odczucia niesamowite :) Chce się żyć. Ja dołożyłam do tego sport - 3 razy w tygodniu biegam wczesnym świtem i raz w tygodniu pływam 4 km. Mam nadzieję, że o tym nie zapominacie? Nic nie dadzą żadne cudowne diety bez ruchu i wysiłku. No więc, bardzo proszę o podniesienie tyłków sprzed komputera, włożenie dobrych butów i idziemy pobiegać :) (tak, tak to do ciebie). ps. Maglen, ja też kiedyś paliłam i to duuużo. Byłam młoda i głupia. Pamiętam jeszcze jak trudno mi było rzucić - trwało to ze dwa lata -próby rzucania i powroty do nałogu. Ale musisz dać radę. Po prostu nie masz wyjścia i na pewno ci się uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość memii
Alusia ja Ci odpowiem ;) bo już coś na ten temat wiem ;) masz dużą niedoczynność bo normy są bardzo ogólne i obejmują ludzi w różnym wieku, dla kobiet po 30tce do 50tki wyniki powinny być co najmniej w połowie normy, zrób sobie jeszcze badania na antyciała aTPO i aTG być może masz hashimoto, polecam też zbadanie ferrytyny. teraz szukaj dobrego endo który widząc tsh w normie nie powie że wszystko oki. poczytaj forum tarczyca i forum hashimoto, możesz też umieścić tam dokadne wyniki to będziesz miała dodoatkowe opinie. na pierwszy rzut potzrebujesz suplementacji hormonu tarczycy. być może wiele z Twoich dolegliwości jest z tego powodu. zdziwisz się ile objawów może być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swann :) hehe cieszy mnie ze ci sie spodobal i filter i chlebek :) jak chcesz to moge ci znalezc i taki za 5-6 tysiecy wg mnie to zaden problem w dzisiejszych czasach kilkukrotnie przeplacic w mniemaniu ze .....drogie...musi byc najlepsze... i wmawiac sobie ze tu chodzi o zdrowie...nie ma co zalowac w filtrach nie ma zadnej filozofii jakiej firmy bys nie miala wkladow....filtr 1mikron wylapuje takie a takie czasteczki osadow... i tu ze lepsza drozsza firma dluzsze gwarancje...wieczyste hehehehehehe.....wcale nie jest jednoznaczne z tym ze lepiej wylapie system osmotyczny jest prosty jak budowa cepa...nie ma sie co zepsuc...a wszystko co moze sie zepsuc jest tansze niz jedna wizyta serwisowa serwisanta od systemu z wieczysta gwarancja wiec ja dziekuje za takie...uslugi jelenia niech szukaja gdzie indziej wklady co jakis czas facet bez najmniejszego problemu sam sobie wymieni ... kilkanascie zl ...na roczny - w sumie 5 filtrow z mineralizatorem i liniowym weglowym...ok 60 zl z przesylka...wlasniem zakupil...ale i tak na poltora roku mi starczy jaroslaw :) jutro rano zmierze... tylko i tak srednio wiarygodne mi sie to wydaje :) przypadkiem bylem wczoraj u jednego pana ktory ma jonizator wody taki full wypas...ok 13 tys zl model flagowy hehe (wpisz woda kangen w googlach) jasne ze za 4-5 innej firmy tez znalazlem....porownywalny wypilem szklaneczke wody pH 9.5 wiem ze to za malo na jakiekolwiek...cokolwiek hehe ale nie idzie na to woda osmotyczna...tylko zwykla kranowa, gosc ma przed...zamontowane tylko 2 grubne filtry sedymentacyjne w smaku... w zasadzie nie wyczulem specjalnie zadnej roznicy pomiedzy ta woda ktora ja pije... fakt...redox ma kolo -850 czy cos w tym stylu temat do rozczytania :) ...ale jak na razie nie za taka kase gosc mowil ze jakis "pacjent" wlasnie po piciu tej wody...pozbyl sie polipow jelita g...a juz mial skierowanie na operacje pozniej poszedl prywatnie na badanie...polipow brak :) a to pH sliny... to z samego rana przed umyciem zebow? przed piciem wody...przeplukaniem ust? zaraz po obudzeniu? wecka dobry ten filtr tylko sama widzisz....jaka cena ja taki sam kupilem za 360 zl wlacznie z przesylka 300 zl wiecej wywalac za ...montaz? hm....hmm...... sory ale zwykle przecietny facet ktory nie ma dwoch lewych rak sobie z tym poradzi ew byle jaki hydraulik...za 50 max 100 zl plywakowi zdaje sie doradzalem filtr wybor nalezy do ciebie :) maglen :) bede musial pokombinowac z ta maka orkiszowa jakas babke czy murzynka z takiej maki.. ciekawe co by to wyszlo gdzies tam jakies dziewczyny pisaly ze na takiej mace robia .....powiedzmy ze zdrowe ;) wypieki od czasu do czasu...na swieta :):) wypadalo by

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jeszcze co do filtra....bo popatrzylem w specyfikacje FRO5M 75GPD Aquafilter/GSP USA wydajność ok 283 l/dobę/ pozniej pisza... Wydajność 24 godzinna - 386 l ( w zależności od ciśnienia i temperatury wody zasilającej gdzie jak sam czytalem... wydajnosc filtra mineralizuajcego jest rzedu ok 240-250 litrow na dobe ja mam 100 gpd...i chyba dosc niskawe cisnienie i mocno zimna woda na wejsciu co zmniejsza wydajnosc... tak ok 7 litrow na godzine wyciagne mineralnej wydajnosc systemu zalezy od najslabszego ogniwa :) (filtr mineralizujacy) jasne ze moge zamontowac przed...pompe wody podnoszaca cisnienie....i pewnie troche wieksza bedzie wydajnosc w kazdym badz razie 120 juz nie warto kupowac lepiej dokupic dwie obudowy przezroczyste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Makler to ten sam filtr co Twój .Ty dałeś 360 zł ,aja ci pokazałam za 690zł,to to one się niczym nie różnią?Napisz bo ja za montaż nie dam tyle kasy aż 300zł.Czy ten Twój filtr sprawuje się dobrze ?jakie ma minerały?Proszę odpisz bo to dla mnie ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alusia78
Dzięki Papaja, zrobiłam test jak mu wierzyć to na bank mam niedoczynność miałam 29 pkt. Ale jestem ciekawa jak Dieta Dąbrowskiej się sprawdzi. Podobno daje dobre efekty. Jak skończę to powtórzę badania, póki co powiem wam, że mam ochotę ryczeć na myśl, ze to się może potwierdzić i to nawet nie przez tą diagnozę tylko dlatego, że chodzę od 15 lat po lekarzach i żaden z tych oszołomów nie zwrócił uwagi na tarczycę, a ja siedzę i zamarzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość memii
Alusia, zrób te badania co wymieniłam wyżej. i nie rycz tylko bierz sprawy w swoje ręce ;) wiem sama co to jest- mi na tym teście wyszło 44pkt! teraz czuję się o niebo lepiej. nie chcę być sceptyczna ale dąbrowska nie porawi ci tych hormonów - raczej jeszcze osłabi! ile razy już głodowałaś, oczyszczałaś się i co i nic. dlatego piszę brać co dobre z naturalnej i konwencjonalnej. wyrównasz hormony, to i szybciej zadziałają metody naturalne. przy tarczycy świetny jest olej lniany, sok noni. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, zamiast maltretować organizm głodówkami(tak myśli Tombak o głodówkach i ja też), kup olej lniany i rób pastę dr Budwig. Przed chwilą kupiłam dwie butle oleju dr budwig. No i oczywiście wykorzystaj medycynę konwencjonalną, prawdę mówi koleżanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makler cytuję: "hehe cieszy mnie ze ci sie spodobal i filter i chlebek jak chcesz to moge ci znalezc i taki za 5-6 tysiecy" dziękuję, nie skorzystam :) drugi cytat: "wklady co jakis czas facet bez najmniejszego problemu sam sobie wymieni" - bardzo ci dziekuję za uznanie i przydział do odpowiedniej kategorii :) Skoro tak, to już nie mam żadnego problemu :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do memii: Z mojej wiedzy - nie powinno się robić oczyszczania wątroby w trakcie miesiączki. To też jest czas oczyszczania organizmu więc lepiej się nie nadwyrężać. Wydaje mi się że lepiej zrobić czyszczenie po. Mnie z kolei interesuje jak mają się do oczyszczania wątroby fazy księżyca? Pytałam o to ale nikt mi nie odpowiedział. Ważniejsze są tu chyba przepisy na chlebek :( Czy oczyszczając wątrobę zwracacie uwagę na fazy księżyca? Kiedy najlepiej jest to robić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozwól Alusia, że i ja wtrącę swoje trzy grosze. Przygladałam się i próbowałam diety Dabrowskiej zanim znalazłam to forum. I wg mnie jest świetna dla ludzi z nadwagą i otyłych - i doskonale pomaga na choroby z otyłością związane. Także dla tych, którzy fatalnie sie odżywiają. Ale tu pomogłaby pewnie każda rozsądna dieta + zmiana trybu życia. Dla mnie Dabrowska żadnego odkrycia nie zrobiła. Co do leczenia innych przypadłości, dolegliwości i zaburzeń - nie znalazłam w tej diecie żadnego uzasadnienia, że może zadziałać. Ani to głodówka, ani zdrowe odżywianie. warzywa są ok, ale bez tłuszczy (tych dobrych, niezastąpionych) to d..pa. Nic się nie przyswoi. I do tego te "Jezusowe" i radio-maryjne wstawki. Nie do przełknięcia. Nie trafia do mnie nic, co próbuje na tego typu uczuciach ludzkich i boskich uzasadnieniach bazować. A jestem wierząca w Boga i wielce tolerancyjna zrówno dla innych religii jak i stylów życia :) pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabreka o... chlebki są bardzo, bardzo ważne :) zaś fazy księżyca są ważne chyba tylko dla tych bardziej "nawiedzonych" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zeberka Ja tak bardzo nie przywiązuję wagi do dni ale z tego co wiem to najlepszy okres jest na dwa trzy dni przed pełnią , ze to niby bardziej się oczyszcza coś tak jak oczyszenie z robali ponoć najlepiej na pełni bo są najaktywniejsze, A czy to prawda ? trza iść do wróża :D Specjalistką od dat była papaja może ona coś napisze? Będę czyścić wątrobę w poniedziałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alusiasprawdź sobie poziom jodu. mnie leczono na niedoczynnosc przez ponad rok, musiałam łykac jakieś gówno...czułam sie po tych prochach fatalnie. poźniej sie okazało, ze mam braki jodu, stad moje TSH było podwyższone....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelisejewa wręcz zachęca do oczyszczania się podczas miesiączki. Co do najkorzystniejszych dni-już na to nie zwracam uwagi, albo 2-3 dni przed pełnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzanie pH śliny można wykonać po 2 godz. od zjedzonego posiłku lub rano na czczo (po nocy ciało jest "ustabilizowane"). Ja robię rano, zbieram w ustach ślinę i ją połykam. Następnie znowu zbieram, wypluwam, maczam papierek lakmusowy około 15 sek. i mam wynik w postaci zabarwionego papierka który porównuję ze wzornikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danke, papaja dzięki za info o to mi chodziło :) Swann Wiem, że chlebki są bardzo ważne, sama tez piekę własne, to była mała prowokacja z mojej strony ;) skuteczna jak widać, sorki... a z tą miesiączką to już nie wiem, jedni piszą, że można czyścić wtedy wątrobę, inni że nie, chyba trzeba zaufać swojej intuicji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wecka w zasadzie niczym sie nie roznia - mozesz brac ten moj na ich stronie jest podmenu - uslugi - montaz osmozy...90 zl moze juz licza tez z dojazdem :) a ten moj to jest najtaniej znaleziony...w innych miejscach taki sam moze kosztowac te kilka stowek wiecej sprawuje sie tak jak sie ma sprawowac :) dobrze filtruje wode mineraly sa takie jak wszedzie z mineralizatora dolomitowego...gdzies tam jest opis ile czego (wszedzie takie dawaja swann zbyt duzego skrotu myslowego uzylem ;) zapewnejakiego faceta masz...w zasiegu reki :) wiec sobie poradzi zakrecic trzeba mocno ...a pani moglaby sobie nie poradzic z odkreceniem...bo nie jest to maly sloiczek :):) i nakretki nie podwazysz nozem hiehie zeberka wiem ze to nie moje sprawy hehe ale ktorys ze specow od oczyszczania... pisal ze wlasnie ze wzgledu na to ze miesiaczka jest okresem w ktorym organizm kobiety naturalnie sie oczyszcza wiec jak najbardziej mozna sie w tym czasie oczyszczac a jesli jakas pani odczuwa dotkliwe nieprzyjemnosci podczas miesiaczki to wynikaja one ze znacznego zasyfienia organizmu moritz pisal tak ...malachow inaczej...jeszcze jedna pani od...ezo...mowila calkiem inaczej... nie przejmuj sie ksiezycem wazny jest rygor tygodnia poprzedzajacego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Zgodnie z zaleceniami Maklera przez 2tyg piłam sok z jabłek plus na czczo z cytryny, tydzeń przed oczyszczaniem dietka no i wczoraj oczyszczanie metodą Clark. No i co? I lipa.....wszystko przebiegało zgodnie z planem, koło 24 poszłam do wc i jak juz wróciłam do łóżka to tak mnie zmuliło, ze katastrofa......wytrzymałam do 1 i musiałam iść zwrócić mix oliwy :( Zła jestem jak nie wiem co, nie brałam tabletek na spanie bo przy dziecku nie moge spać jak kamień. Nie wiem, może zmienie oliwe na inną, nie wiem sama. Chciałam już rano nie kontynuować oczyszczania ale jednak zrobie je do końca, choć nie wiem czy coś to da. Plus na razie to -1kg ;) Propo chlebków, też piekę ale maszynowo. Jeśli jest ktoś chętny to podam sprawdzona stronę z przepisami :) Makler Szczerze gratuluje sposobu podejścia do zycia i troszkę zazdroszcze samozaparcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość memii
zeberka, papaja, makler dziękuję za odpowiedź w sprawach kobiecych ;) Alusia oj chciałabym zobaczyć tu wpis, że idziesz do lekarza i na badania a Dąbrowską sobie na razie odpuszczasz... co do jodu - nie podejmuj samodzielnie suplementacji jeśli nie sprawdzisz przeciwciał aTG i aTPO bo tylko niepotrzebnie pobudzisz układ immunologiczny. Dziewczyny mam też apel do wszystkich dziewczyn i kobiet - zbadajcie tarczycę - wszystkie badania które poleciłam zrobić Alusi. Jak przyznają po cichu!!! lekarze zaburzenia tarczycy to już prawdziwa epidemia więc warto wydać trochę grosza by ją sprawdzić. Niepokojące sygnały to tzw "tycie z powietrza" -wiem faceci w to nie wierzą ;) , ciągłe zmęczenie, nadmierna nerwowość, sucha skóra a w szczególności łokcie, kolana, wypadające włosy, anemia podkrążone oczy, również depresja. Facetów też to dotyczy ale w dużo mniejszym stopniu , kobietom zawsze piach w oczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alusia78
Wiecie, z tym jodem to może nie głupia sprawa. W sumie to organizm zaczął mi się wychładzać od jakiś 3 lat, ale najbardziej to poleciało w ostatnim roku, a ja teraz bardzo mało soli stosuję, ryb też nie za wiele jadam więc może i mam niedobory. A te badania to jak, z krwi normalnie się robi?? Swann, co do religii, ja akurat do kościoła nie chodzę, aczkolwiek wierzę, że fragmenty z biblii o poście mogą mieć swoje uzasadnienie. Małachow też odnosi się do wierzeń i religii w swoich książkach. Także religia w poście Dąbrowskiej ma dla mnie najmniejsze znaczenie, niemniej jednak znam ludzi, którzy po długich głodówkach stwierdzali, ze autentycznie bliżej im do Boga. A dieta, pewnie że nic nowego. Ale Dąbrowska jest jedną z nielicznych lekarek w Polsce, takich typowych dyplomowanych, która otwiera się na leczenie dietą i nie wciska jakiś kitów że bez mięsa nie da się żyć. Jak byłam kiedyś w szpitalu i patrzyłam co dostają ludzie na diecie cukrzycowej to płakać się chce. A tak w ogóle to te zmiany co wiąże z tarczycą zaczęły się wtedy kiedy mnie zaczęli sterydami leczyć na ten przerost nadnerczy, którego nie mam. Dlatego ja od endo cokolwiek do łykania to już w ostateczności, bo wiem jak łatwo zmiany hormonalne przechodzą z jednego zaburzenia na inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość memii
Alusia, sterydy to nie hormony- a nerki z tarczycą są powiązane. do endo trzeba iść tylko do dobrego a o to w Polsce bardzo trudno. dlatego podawałam Ci te adresy forum o tarczycy - są tam polecani i niepolecani endokrynolodzy z podziałem na województwa ;) pozdrawiam dziś biorę się za wątrobę - wreszcie mam na to siły i energię :) napiszę jak było hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alusia78
Memii, z tego co się orientuję, to kortykosterydy są hormonami nadnerczy i takowe brałam. Twoje sugestie wezmę pod uwagę z tymi lekarzami. A tymczasem życzę Ci efektywnego czyszczenia:). Pozdrawiam również

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość memii
Alusia masz rację z tymi hormonami nadnerczy. powiem szczerze, że myślałam o potocznym rozumieniu sterydów i ich funkcji przeciwzapalnej. znaleźć dobrego lekarza to jak wygrać w lotto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agamemnon :) ciesze sie :) wymioty sie zdarzaja nastepnym razem zmniejsz troche dawke- moze dla ciebie troche za duzo i dlatego wymioty moja mala tez nieraz troche nudnosci mecza - ale dwie poduchy pod glowe...i tak troche na pollezaco zasypia i jest dobrze wlasnie na ten drugi dzien czysci solidnie hehe :) i nawet jesli kamieni nie zobaczysz... nie przejmuj sie wyjda nastepnymi razami :) ino tak trzymac :) aaaa i pamietaj o lewatywce ...dzis wieczorem...albo jutro i lepiej smaruj odbyt przed i po oliwa...olejem jakims nierafinowanym i jak najdluzej sie wstrzymuj z wyproznienie....zeby sie troche uzbieralo... bo za czesto...to podraznienia jaroslaw pH sliny rano na czczo... 7 ( delikatnie na 7.1-7.2 bym wskazywal...ale bez elektronicznego pomiaru... ciezko gdybac - nie mniej ...chyba dobrze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alusia78
Memii, tak czytam to polecone forum, tzn chyba to, bo ich kilka odnośnie do tarczycy i coraz bardziej mam podejrzenia o to, że największym moim problemem jest kandydoza, a tarczyca może na jej tle. Pomijając fakt, że rzeczona kiedyś Pani dr napisała mi ze to może być niedoczynność utajona, zwłaszcza przy kandydozie (a o swoich podejrzeniach nic jej nie pisałam), i biorąc swoje podejrzenia pod uwagę i to co niektórzy tam piszę o walce z kandydozą to wszystko pasuje. Tylko, że właśnie u mnie może być kilka czynników braki minerałowe, grzyb i jeszcze jakieś zachwiania na skutek tych różnych historii z lekami, a ja nie chcę zbankrutować i dlatego ja tak bym chcialła rzetelnego lekarza zorientowanego na naturę, bo jak pójdę do endokrynologa to on znów nie zauważy grzybicy nawet jakby mi strzępki z oczu wyrastały. Gdyby nie to, ze mi szkoda kasy na badania, które mogą się okazać niepotrzebne to bym odżałowała 2 stówy i pojechała do Poznania na to badanie na grzyby, bo w tego Mora nie wierzę. Może i to dobre, ale naciągaczy też pewnie wielu. A ja już nie raz przez to przeszłam, że dawali mi leki zanim potwierdzili diagnozę. Brałam progesteron bez badania poziomu hormonów, potem Depakinę na padaczkę której nie mam, potem antykoncepcyjne w celach regulacji hormonów też bez badań. Po tych sterydach powiedziałam dość, więc ja dlatego tak jakoś się uczepiłam tej diety i samej Pani dr. Bo nawet mnie nie widziała, a miała trafne uwagi, podczas gdy u innych lekarzy spędzałam długie godziny a w tym czasie odczuwałam tylko szkody ich działalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×