Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość specjalisci od kuracji Huldy C

Kuracja oczyszczenia wątroby metodą Huldy Clark

Polecane posty

elka :) 8X moritzem :) i watrobka czysta i jak nowa :):) a przed... jelito grube do czysta... tombakiem miesieczna rozpiska - pozniej starczy 1x na tydzien..dwa oliwa z wlasnorecznie wyciskanym sokiem z grejpfruta jest za prawde smaczna :) i miksture i sol gorzka pij przez slomke - ominie czesc kubkow smakowych tydzien przed codzien literek soczku jablkowego i nagrzewanie watroby, mozna dodac oklady na watrobe z oleju rycynowego plywak na noc najlepszy serek wiejski :) dodaj jeszcze pare lyzek oleju i masz wolne wchlanianie bialka przez cala noc pamietaj ze tluszcz dosc mocno spowalnia trawienie, czy to bialka czy weglowodanow, czasem to dobre, a czasem nie mozna i aminokwasy rozgalezione, i glutamine ale to i bialko serwatki i inne drobiazgi... mozna by doliczyc ja staram sie minimum ktore gwarantuje max korzysci :) i minimum strat w portfelu a obecnie... to i jak najmniej sztucznych prochow bo chodzi oto zeby w miare szybko odzyskac stracona przez oczyszczania mase miesniowa/wage, a to po mojemu czysto i zdrowo tylko trening silowy/masowy pozniej to juz bez prochow wage sie utrzyma samym treningiem i zwyklym zywieniem :):) dobry przepis na szybka mase jeden kumpel paker mi zdradzil :) przed spaniem pol paczki makaronu wszamac z sosikiem albo sam laaadnie masa szla :):) ... ale troche za bardzo sie rozpedzilem z tym zarciem i mnie przy tej dietce troche otluscilo, ale pakerek bylem hehe (delikatnie mozesz sprobowac ;) w ramach experymentu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elka, ja robię wg tego schematu, co podałam, i prawie wszyscy tak samo.Ornityny nie bierzemy, no-spa jakby co. Z Moritza -6 litrów soku jabłkowego, ja z kartonu...1 karton/dzień...Przed pierwszym oczyszczaniem dobrze by było odrobaczyć się, ja gotowym preparatem z czarnego orzecha, goździków i zdaje się piołunu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papaja ile kosztuje ten preparat z orzecha o którym piszesz i czy go można w aptece dostać? Jeszcze raz ci dziękuję za linka na marchewkę, posłałam koleżance i ona kuracje zdaje się wypróbuje. Sama gadała że jak się raz najadła porządnie gotowanej marchewki, bo ja ochota naszła to czuła się lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://e-vita.istore.pl/pl,product,1312972,fresh,green,black,walnut,czarny,orzech,plynny,wycig.html jeśli się nie wyświetli, to zaczernij i do wyszukiwarki. W każdy razie, nazywa się Fresh Green Black Walnut Wormwood Complex, ale wiem,ze jakieś mieszanki ziołowe podawał Małachow, pewnie taniej... Co do kiszek znajomej i moich...to robię serię mikrowlewek wg Nieumywakinów z ,,Endoekologii zdrowia", znajoma może kupić książkę na allegro. Ponadto będę pić z pół godziny po marchwi pół szklanki soku z surowych ziemniaków (z netu i Tombaka), dzisiaj będzie pierwszy raz.No i dietka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zeberko
papaja Pozdrawiam Ja czytuje tez to forum a i watrobe czyśćiłam chyba z 8 razy Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Green Black Walnut Wormwood Complex kupiłam w zielarskim za ok 54 zł. Elka witaj🌼 Też robię wg Clark,bo są godziny podane i tego się trzymam,olej +grejpfrut piję jak Makler przez słomkę taką z MacDonalds.Biorę no-spę, przez parę dni piję sok jabłko+burak(4:1),lewatywy i nagrzewanie olejkiem rycynowym.Przed i po jeść lekko. Mona Odezwij się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papaja dzięki, zaraz to obadam. Ten sok z surowego ziemniaka to nawet dobry pomysł. Jak leczy wrzody na żołądku to możliwe że jelito też. :) Matylda powiedz mi po co bierzesz no-spę. Widziałam na niektórych stronach, że można ją wziąść, ale jaki ona ma wpływ na samo czyszczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ZIBI asa
Zbyszek prezestań truć jodem ( kelp). Masz juz w Sieradzu ksywkę JOD 23. W Wieluniu powstało Biosłońce. Taka sam mikstura MO tylko z dodatkiem czegoś jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:) Starakość Biorę no-spę z pierwszymi łykami oliwy i grejpfruta.Clark radzi Ornitynę a Tombak no-spę.Ornityna o wiele droższa.No-spa ma działanie rozkurczające. Mona,czyścimy 14IX? Zrobiłam badania krwi i moczu i są w normie,ale żadnych rewelacji,cholesterol-189,ob-16,hemoglobina-12,30,no i eozynofile-4,czyli najprawdopodobniej mam robale,czekam jeszcze na badanie kału.Wspomniałam lekarce o tej włosogłówce,ale ona niezbyt obeznana w temacie i nie wiem czy mam się zdecydować na leczenie farmakologiczne. Miłego weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matyldo. no właśnie dokładnie tak pisze, z pierwszymi łykami żeby wziąć, ale czy wątroba lepiej się czyści, czy raczej ma to większy wpływ na jelita, żeby bolesnych skurczów przy wypróżnianiu nie było? Sama mam zamiar zrobić badania, bo ciekawi mnie cholesterol po czyszczeniu spadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matyldo, ja znam no-spę. Sama ją biorę jak nerka i miesięczna przypadłość boli. Ja tylko pytam czy ma ona jakiś istotny wpływ na samo czyszczenie, czy tylko zapobiega bolesnym wypróżnieniom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DeeJay
Makler Co sądzisz o MSM (organiczna siarka) ? Stosowałeś kiedyś ? Pozdro dla wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DeeJay
Starakość Na jelita to podobno aminokwas Glutamina działa cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Starakość Ja nie miałam bolesnych wypróżnień. Tak jest napisane w książce "Jak żyć...":Podczas oczyszczania trzeba być spokojnym i rozluźnionym.Kiedy wątroba jest silnie zanieczyszczona i wydala z siebie nieczystości,możecie państwo poczuć,że wątroba jak gdyby oddycha.Strach powoduje skurcze naczyń i przewodów żółciowych. Jeśli już odczuwają państwo strach,niepokój lub nerwowość proszę wziąć 2 tabletki No-spy na uspokojenie. Clark radzi Ornitynę-Przyspiesza wątrobowe i mózgowe procesy odtruwania, korzystnie wpływając na przemiany białek, tłuszczów i węglowodanów w organizmie oraz działa regenerująco na uszkodzone komórki wątrobowe. Poprzednim razem połknęłam 2 tab.Hepatilu,zamiast no-spy. Miłej niedzieli🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dee jay z praktyki to ja ci za duzo nie powiem, bo ja zadnych klopotow ze stawami sciegnami chrzastkami nie mialem i nie mam jesli chodzi o bierne elementy aparatu ruchu bazowalbym glownie na tym co dr Rath pisze... dostarczyc najlepszy budulec duze dawki naturalnej wit C i aminokwasy lizyne i proline ( wit c sama kupisz, aminokwasy - koncentrat bialka serwatki - 100g zawiera po ok 7-8g kazdego z tych aminokwasow - wg mnie 50 g koncentratu zalatwi wszelkie potrzeby) i beda to konkretne dawki, bo jednak w tym preparacie ktory plywak kupil... troszke malo za taka cene i na krotko to starczy siarka mozna sie delikatnie wspomoc, jednak budulec wysokiej jakosci jest najwazniejszy kwestia tez kompleksowego oczyszczenia oganizmu i konkretnego oczyszczenia stawow problemy ze stawami i ich znaczne zanieczyszczenie... reumatoidalne stany zapalne itp to juz wysoki poziom zanieczyszczenia ciala... gdzie blisko juz jest do stanow nowotworowych ( gdzies tam ktos...chyba tombak... opisywal rozne stopnie rosnacego zanieczyszczenia ciala i wlasnie tak bylo ze zaraz po stawach byly choroby nowotworowe - konczace skale obrazujaca zanieczyszczenie ciala ) tyle ja ci moge powiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matyldo, czyli tak naprawdę no-spa nic nie daje. Daje pozorny spokój, że faktycznie nie będzie bolało, to wszystko. Ornityna- ja chyba teraz wezmę jakiś zamiennik. Po czyszczeniu wyskakuje mi kilka takich dużych swędzących półcentymetrowych wykwitów, które goją się same z siebie po kilku dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DeeJay
MSM reguluje współczynnik PH bez powodowania żadnych skutków ubocznych. Pacjenci cierpiący na ostrą nadkwa-sotę żołądka byli skutecznie leczeni MSM. Ponieważ nie występowały żadne działania uboczne, dawkowanie mogło być na życzenie niektórych pacjentów zwiększone do 2000 mg dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ! dawno mnie tu nie było, rozleniwiłam się trochę po urlopie..... jestem właśnie po 3 oczyszczaniu.... b. owocnym i dobrze się czuje tym razem, wcześniejsze 2 oczysz. byłam b. osłabiona zero siły przed i po, ledwo włóczyłam nogami zapewne za sprawa diety, teraz trochę zmian i jest ok. kamyczki same wyskakiwały już od 7 rano, największy mój okaz to ponad 2 cm z 10szt. 1 - 1,5cm dużo małych i malutkich które zwiewają mi przez sitko ale są.. widziałam je... mnie najbardziej cieszą te duże.. zbieram żeby pokazywać niedowiarkom (min. mąż) i namówić rodziców do działania (tata-wysokie ciśnienie,cholesterol,serce, mama-reumatyzm i bóle pod żebrami) sen miałam lekki, muszę się zaopatrzyć w ornitynę budził mnie nad ranem spory ból pleców pomiędzy łopatkami, też tak macie ? niestety ja nie odczuwam żadnego przypływu energii a za to mam częste przelewanie i bulgotanie w brzuchu to pewnie pasożyty ale wezmę się za to w grudniu zrobię sobie test z żywej kropli krwi, fajna sprawa... http://www.terapie-nowak.pl/vera/index.php?option=com_content&view=article&id=56&Itemid=63 fajnie chłopaki że piszecie o tych filtrach, dla mnie to czarna magia ale na osmoze już jestem zdecydowana tylko w następnym roku bo szykuje się przeprowadzka, na razie kupie słuchawkę ale ta tańszą polecana przez maklera i płytkę energ. w pracy mam jakiś tam filtr ale co to jest to nie wiem DeeJay gdzie kupiłeś płytkę do energetyzacji wody: TC Energy ? makler po ilu oczyszcz. można zastosować oczysz. stawów liściem laurowym ? kostka stawowa (czy jak to się tam zwie) u reki mi spuchła byłam u lekarza bo nie mogłam ruszać ręką, strasznie bolało ale jak poczytałam skutki uboczne,.... to dziękuje wezmę tylko pare żeby przeszło a potem coś pokombinuję Papaja jak robisz lewatywy z uryny ? ja myślałam że jak świeża to tylko z porannej zrobiłam raz ale ale niewiele tego było, można zbierać z całego dnia.. czy dwóch ? kiedyś poczytam tą UT ale teraz bardziej interesuje mnie WU muszę jeszcze koniecznie zatoki wyczyścić i stawy daję sobie jeszcze rok a potem mamusią zostać czas najwyższy podaje przepis na zdrowe masło Gi http://www.eureka-zdrowie.com/pl/44635/0/Przepisy.html może ktoś skorzysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dee jay faktycznie zdrowy ten suplement, nie wiedzialem ze az takie mozliwosci drzemia w tym proszku :) owocow i warzyw surowych zjadam odpowidnia ilosc, nawet ostatnio mam swieze mleko od ekologicznej krowy z ekologicznego chowu hehe - do grzybka tybetanskiego starakosc najpierw czysc nerki pozniej sie bierz za watrobe nospa zapobiega bolesnym wyproznieniom? - duzo olejow i duzo kasz zbóż platkow to nie bedziesz miec zadnych problemow z wyproznieniami nospa ma rozkurczac przewody zolciowe zeby kamienie bezproblemowo wychodzily wg mnie to bardzo istotne bo bez tego moga ci sie kamyszki przyblokowac i polecisz na stol operacyjny w tempie expresowym ;) :) czego nikomu nie zycze ornityna nie ma zamiennika, w kulturystyce mozna stosowac arginine w dawce 2x wiekszej, z niej jest tworzona ornityna ( czy cos kolo tego) ale to cie taniej chyba nie wyniesie, a poza tym to dodatkowa robota w przetwarzanie sztucznych prochow co nie powinno miec miejsca podczas oczyszczania watroby! ale... twoja watrobka... rob co chcesz :) tylko pozniej sie nie uskarzaj... na wlasne experymenty - bo nikt z niczym wiecej niz sol gorzka ornityna nospa nie kombinowal syfy ci wyskakuja bo masz poblokowane kanaly oczyszczania ciala... wtedy wywala przez skore sygnalizujaca nerka! duffyyy z tego co pamietam najpierw czyscimy jelito grube pozniej watrobe, po 2-3 oczyszczaniach czysci sie nerki, czyszczenie nerek po kazdych 2-3 oczyszcz watroby i dopiero pozniej czyszczenie stawow (majac czyste nerki watrobe i jelito) plywak wrzucal linka ze swoja plytka energetyzujaca... 60 zl w promocji na stawy... oklady z lisci kapusty... chyba gornicka o tym pisala oklady z oleju rycynowego i wygrzewac... na noc tez zostawiaj matylda clark tez chyba radzi nospe to nie jest tak ze sobie zamiennie stosujecie co wam bardziej/ taniej pasuje - to sa srodki ktore maja okreslone dzialanie i sie uzupelniaja a nie zamiennie ornityna jak juz ktos pisal wspomaga oczyszczanie i regeneracje nospa rozkurczowo i chyba tez uspokajajaco sol gorzka dziala rozkurczowo na przewody zolciowe ale tez.... jak to malachow ladnie okreslil dziala na toksyny jak magnes na opilki zelaza ja caly czas uzywalem tylko soli gorzkiej i zadnych dolegliwosci nie odczuwalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Makler mam prośbę. Przestań się wymądrzać na mój temat takim tonem ok? Jeśli nie wiesz czy nerki mam oczyszczone to powstrzymaj się od rad. Poinformuję cię- są oczyszczone. Następna sprawa. No-spa. Interesowało mnie jakie ona ma działanie odnośnie samego oczyszczania. Bo o ile mi wiadomo to sól otwiera drogi żółciowe, więc nie wiem po co no-spa. Chyba po to, aby wspomóc samą sól. No-spa ma działanie rozkurczające mięśnie gładkie, a więc przeciwbólowe. Z tego powodu była kiedyś lekiem typowo na dolegliwości miesiączkowe, potem zaczęto ją sprzedawać jako lek rozkurczowy na nerki i skurcze jelit. I właśnie dlatego pytałam, czy ma ona jakieś konkretne znaczenie przy samym oczyszczaniu, czy likwiduje ewentualne bóle przy wypróżnieniach,(nie , nie mam bolesnych wypróżnień) lub czy samo zażycie daje komfort psychiczny oczyszczającemu się. W przepisach widuje się albo zalecaną no-spę, albo ortyninę co zważywszy na różne działanie to coś tutaj nie pasuje. Co do samego zamiennika to sorry, ale może powinnam dla jasności słowo -zamiennik dać w cudzysłów. Z tego co poczytałam ornityna przyśpiesza odtruwanie wątroby, a z tego co wiem to wszystkie hepatile, hepatenale, silimarony (le), esselivy itd mają właśnie działać odtruwająco, regenerująco czy osłonowo na wątrobę. Więc nie wiem po jaką cholerę w ogóle mam się interesować ornityną , jak mam pod ręką coś łatwiej dostępnego, a w dodatku jestem po 3 -cim oczyszczaniu, każde bez ornityny i nos-py. Z czego trzecie najbardziej owocne i nic mi nie ma. Tak szczerze, na stole to jak mam wylądować, to wyląduję, jak nie przy oczyszczaniach, to za dwa lata z woreczkiem. A może te "syfy" to po prostu oznaka uwolnienia się toksyn z wątroby, a nie nerka? Piszesz, że nikt inny nie kombinował z czymś innym niż nos-pa czy ornityna. Przepraszam bardzo, ale jedziesz po mnie nie czytając ze zrozumieniem tego, co pisałyśmy sobie z Matyldą. Matylda ostatnim razem zamiast nos-py wzięła hepatil. To miałam na myśli pisząc "zamiennik" Matyldzie. Mało tego, są ludzie, którzy się oczyszczają bez soli i też im wychodzi. Oj.Klimuszko do oczyszczania wątroby poleca zestaw rozkurczowych ziół i przez 12 dni sok z małej cytryny z taką samą ilością oliwy przed snem. Helooo, widać są tacy co eksperymentują. Moje oczyszczanie jest według przepisu Clark, tylko bez nos-py i ornityny. Chyba przestanę pytać o cokolwiek, bo ton twoich odpowiedzi trąci traktowaniem mnie jak gówniarza, który nie zna swojego ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matylda, przepraszam, chwilowo nie mam czasu "pogadać" na forum, ale wpadam i czytam i 14 września jak najbardziej pasuje :) Starakość, pytaj, pytaj, takie dyskusje są i ciekawe i wyjaśniają sporo. Każdy może mieć własne sposoby, metody, np. jedni chwalą jakieś suplementy, UT, inni nie tkną tego. A Ty dużo tu wnosisz pozytywnej energii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DeeJay
Makler Niedługo wypróbuję kurację MSM. Już zamówiłem:) Amerykanie uważają go za cudowną substancję :) Przejrzałem kilkanaście stron w USA. Bardzo ciekawie to wygląda ! Duffyyyy Płytkę kupiłem tu: http://www.tcenergydesign-sales.com/index-pl.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość absty
czy to na pewno jest sprawdzona kuracja? ja chyba bardziej wierze w chemoprewencję i takie działania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mona,to 14IX:) Dyskusje są potrzebne,przecież opieramy się na doświadczeniu lekarzy,a tutaj sami sobie staramy się pomóc i nie ma co się gniewać,czy obrażać. Jak ktoś nerwowy,to niech bierze no-spe,za pierwszym i drugim razem brałam, potem nie miałam,bo córka "zjadła",ja akurat nie biorę na bóle miesiączkowe,bo mam dłużej potem okres;staram się nic nie brać. Każdy jest inny i ma jakieś inne dolegliwości albo i nie,i wg swego doświadczenia radzi. Mi chyba albo na pewno dokucza ta włosogłówka,pijemy wrotycz i koktajl Słoneckiego,oczywiście z przerwami,ale potem zdecyduję się chyba na leczenie farmakologiczne,sama nie wiem,co mam robić. Miłego i zdrowego tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duffyyyy To niezły wysyp tych kamieni:) Ja zamrażam moje okaziki. Ten test żywej kropli,fakt fajna sprawa,ale ode mnie za daleko,a chyba w zwykłym laboratorium nie robią takich badań.Zresztą pytałam o badania krwi na pasożyty moją lekarkę,ale powiedziała,że nic takiego nie ma,ale jednak te eozynofile mam 4,a norma jest 0-4.Pani doktor sama powiedziała,że nie bardzo jest w temacie,odbiorę wyniki kału i zobaczymy co dalej. Masło też klaruje,tylko nie wiedziałam,że tak długo trzeba. Czy robisz lewatywy z kawy?Pomagają po czyszczeniu wątroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starakosc :) widze ze poglaskalem cie ;) pod wlos hiehie, nie unos sie tak ;) zlosc szkodzi urodzie :) a mozesz sobie z matylda experymentowac z jakimi dodatkami chcesz tombak malachow nieumywakin clark moritz nie dodawali nic poza sola gorzka nospa czy ornityna - oto mi chodzilo - i to sa dla mnie autorytety w sprawie oczyszczania - nikt inny moj ojciec czyscil tombakiem bez niczego i wiem jakie przeboje przechodzil, ja sie tego nie tykalem wolalem wszystkich poczytac i wybrac najlepsza metode.... laczona ze tak powiem ( wg mojej oceny ) ornityna czy arginina czy tauryna czy glutamina sa to czyste aminokwasy od razu wchlaniane do krwi ( miesko ma bialko, bialko wymaga przetrawienia i rozlozenia na aminokwasy ktore sa wchlaniane do krwi i miesni i jest to wielogodzinny proces) a nie tak jak ziolka czy inne mieszanki ktore (sobie uzywacie) a sa.... takim przykladowym mieskiem j/w sama pisalas ze masz cos z nerka ( wiec albo ty piszesz nie do konca prawde... albo ja czegos nierozumiem) wiec najpierw zrob z nia porzadek i dopiero pozniej sie bierz za czyszczenie watroby wywalanie na skorze oznacza ze uklady oczyszczania organizmu czytaj jelito grube watroba nerki pluca nie funkcjonuja poprawnie i ostatnia deska ratunku jest wtedy skora i wywalanie zanieczyszczen przez skore wymienieni wyzej spece do ktorych ja siegam tak to tlumacza, ty mozesz inaczej nikt ci nie broni :) odczuwalne dolegliwosci miesiaczkowe takze znamionuja znaczace zanieczyszczenie organizmu kobiety - i tu znow wiem to z literatury w/w specow... a nie moje widzi misie ;) na komfort psychiczny przy oczyszczaniu zalecaja medytacje - malachow - tak jak i oddychanie prawa dziurka od nosa i przykladanie magnesu na watrobe co wszystko razem poprawia oczyszczanie watroby ps a z gowniarstwem i spamerami to ja nie rozmawiam... szkoda mojego czasu pobieznie czytalem co pisalyscie, ale sie nie wtracalem w wasze dyskusje bo ani ziola ani porady ksiezy mnie nie interesuja ( ktoregos czytalem o. grande chyba... ale mial troche znaczace roznice w glownych sprawach... np laczenie wegl i bialka co u mnie dyskwalifikuje ), jednak ruszylem ci na pomoc :) bo troche za duzo pytan i problemow dostrzeglem w postepowaniu osoby ktora mniema ze sporo wie, a ma spore problemy ze swoim cialem a kiedys juz cos ci pisalem... cos tam bylo chyba o odzywianiu ze zwrocilas moja uwage... miesko z ziemniaczkami i warzywami... co jest bledem karygodnym i chyba jeszcze cos... ale... juz sie nie bede wymadrzal ;) nima problema :) spadam na slonce juz nie bede siem wtrancal jak sie tak unosisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×