Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Izawik

Dwie kreski na teście- KWIECIEŃ 2007

Polecane posty

To dołączam do klubu obolałych. Co prawda dziś jest lepiej, ale od soboty bardzo bolała mnie kość łonowa albo jej okolice, a jakieś 2 tygodnie temu biodro, ale tak strasznie, że ledwo się ruszłam - samo przeszło. Cały zeszły tydzień bolało mnie coś po lewej stronie w plecach, tak w okolicach pasa, tak więc w ogóle nie mogłam spać na lewym boku - podobne to było trochę do nerwobóli. Chyba trzeba się z tym pogodzić, że czujemy sie jak rencistki, tylko jak rozpoznać wśród tych wszystkich dolegliwości, te bóle które są niebezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj jakoś dzisiaj tutaj cichutko. Nic się nie odzwyacie. Ja chyba też wezmę spiszę na kartkę, to co jest potrzebne do tego szpitala i zacznę odhaczać. U mnie w szpitalu to nie dają nic. Trzeba mieć wszystko swoje. Kurde muszę się zacząć rozglądać za tym łóżeczkiem, ale nie wiem czemu nie podobają mi się te drewniane. ALe pewnie takie kupie z braku laku. WOlałabym taki jakiś kojec. Tak samo mam z wózkami, nie mam ochoty gdziekolwiek wyjść i czegoś poszukać. Moja mama to zna już wszystkie sklepy dla dzieci w całym piotrkowie, a ja nie byłam nawet w jednym. Idę poleżeć bo przecież wywali mi całą tą moją broszkę-cipuszkę ;-) Miałam zapisać się dzisiaj do stomatologa i zadzwonić do szkoły rodzenia i znowu nie zrobiłam nic :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze mam pytanie do dziewczyn, które chodzą do szkoly rodzenia. Czy tam trzeba się przebierać w jakieś dresy, czy tam są tylko takie wykłady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzisiaj trochę posmutniałam, bo szpital w którym ostatnio podjęłam decyzję, ze będę rodzić, w rankingu akcji Rodzić po ludzku, wypadł raczej kiepsko. I nie wiem co teraz robić :-( A przecież gdzieś urodzić muszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam... I ja dołacze do grona marudzących :D Odpukac w nie malowane, mnie na tę chwile nic nie boli.... Ale mam dzisiaj ciężki dzień, i chciałabym aby juz się skończyl. Zaczeło się od snu, w ktorym trafiłam do szpitala, bo minał juz termin porodu. A tu okazuje się,ze nie mam nic dla dziecka, dla siebie, zadnej koszuli z rozcięciem do pępka. Ze połozyli mnie do łóżka z brudną pościelą, ze jak kobieta urodziła, to dziecko nie zabierała położna, tylko taśmociąg(jak w fabryce),ze jak zaczełam rodzic, to w między czasie robilam z moją siostrą liste zakupów,że moj mąż zamiast byc przy mnie, to umówił się z kochanką :o Wiem,że to tylko chory sen, ale przez niego moj cały dzień jest do d..y. No a na koniec moge dodac tylko to,że nie zauwazyłam,że brama jest zamknięta i cofnełam autem i przydzwoniłam. Dzięki opaczności nic się nie stało,bo ta brama sama ledwo wisi.Więc na samochodzie nie ma zadnego obdarcia, obtłuczenia czy rysy. Tak to jest jak się człowiek spieszy :(:(:(:(:(:(:(:( . Na chwile obecną wszystko, co jest związane z porodem i opięką nad dzieckiem przeraza mnie. Kiedyś, jakieś 12 lat temu miałam kontakt z małym dzieckiem, kompałam je , przebierałam, karmiłam. Ale to bylo zupełnie co innego, bo zawsze w poblizu była jego mama. I bardzo poważnie zastanawiam się nad szkołą rodzenia. Poczekam, co powie mi ginekolog, bo z tego co sie dowiadywałam, nie ma wolnych miejsc :(Chyba,ze on po znajomości coś, gdzieś załatwi. Wiecie, juz nawet nie rozmawiam z tesciową na temat wyprawki dla dziecka. Mam ta swiadpmośc ,że od niej raczej Karolcia nic nie dostanie. Nie to,zebym na coś liczyła. Tylko za każdym razem jak coś kupywałam, to szłam do niej i pytałam, czy to dobre i takie tam. A ona za każdym razem,ze co ty chcesz wszystko kupić dziecku???? Jakby to dziecko miało być moim chwilowym kaprysem!!!!!!!!! No,ale z resztą nie rozumiem wyrażenia\"wszystko\". Przeciez kupuje to co potrzeba, przeciez nie bedzie chodziło nago???!!!!! Echhh mam ogromniastego doła. ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza123 czesto jestem na tej stronie o blizniakach , czytam i ucze sie od doswiadczonych ,,podwojnych mam ,, fakt tezn wozek co ci sie podoba jest fajny , jest tez okropnie drogi bylismy z mezem ogladac go na zywo dla mnie jest za dlugi , ale z drugiej strony jest juz konkretny pokaze ci moje typy wozkow , ktore niestety nie sa dostepne u nas w Polce a cena tez przeraza http://www.healthchecksystems.com/stroll_spider_twin_strollers.htm to jest wlasnie jeden z nich a drugi gdzies juz tu wrzucalam na stronke jak poszukam odrazu wkleje ja rowniez dziewczyny jestem okropnie sennsa , kroczke wlasnie najbardziej boli mnie jak wstaje wnocy z lozka i pojawily sie rozstepyy , przez 1 i 2 trymestr nie byloo zadnegoo w 3 czuje ze bedzie ich nalot:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was wszystkie.Strasznie senny dzień.Mam pustą lodówkę i nie chce mi się nawet wyjść na zakupy.Mnie całe szczęście nic nie boli,nawet ustąpiły bóle pleców.Czasami zapominam,że mam brzuszek.I gdyby nie to że mały kopie mnie na całego,to bym sie wystraszyła,że mi brzuch ostatnio nie rośnie. Mamo bączka-do szkoły rodzenia bierze się coś wygodnego,bo są ćwiczenia.U mnie przynajmniej te zajęcia trwają 2 godz.Jedna godz wykładów,druga ćwiczeń.W niektórych szkołach trzeba mieć pisemne zezwolenie od lekarza na ćwiczenia.U mnie nie trzeba na piśmie,ale pytali się czy mogę ćwiczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wybieram się jeszcze na wywiadówkę do szkoły. Jak znam życie to nie wrócę do domu przed 20 :-( Jestem zmęczona i wcale nie chce mi się tam iść :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapikapi-miałam dokładnie taką sytuację.Jakieś 2 tyg. temu zadzwoniła do mnie pani z Urzędu Pracy i zaproponowała pracę.W moim zawodzie!Jak powiedziałam,że jestem w ciąży to oczywiście kazali przynieść zaświadczenie,że jestem w ciąży,żeby mi nie proponować pracy.Byłam wściekła. Dziś nie to,że jestem senna to jeszcze zła.Wszyscy schodzą mi z drogi,bo już na każdego dziś nawarczałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj widze,że dziś wszystkie mamuski nie w humorach:( ja też sie kiepsko czuję chyba taki dzień:( ale głowa do góry kochane jutro moze bedzie lepiej a poza tym to zawsze juz jeden dzień blizej porodu:) 21 fajny ten wózeczek:) podoba mi się, cena na pewno już duzo mniej by mi się podobała no i miałabym pewne zastrzeżenia do tych maleńkich kółeczek z przodu jakos wydaje mi się,że to nie na nasze dziurawe chodniki,ja w sumie mam teraz 3 wózeczek licząc głeboki i spacerówki i wiem jedno koła w wózku muszą być duże,bo inaczej fatalnie sie go prowadzi :( ja jeszcze myslałam nad implast spiderem ale z kolei mówią,że on ma bardzo wąskie siedziska i juz takie 2-letnie dzieci maja w nim bardzo niewygodnie i trzeba kupować inna spacerówke,a ja jak juz pisałam nie chcę kupować kolejnego wózka,wiec sama nie wiem juz co robic i który wybrać:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. U lekarza wszystko ok, babel sie rusza, a ja czuje sie fatalnie normalnie nic mi sie niechce, chodze jak pingwin, jestem senna itp itd ogladalam wlasnie powtorke rozmow w toku i byl tam wypowiedz Dancewicz ze porod to najgorsza rzecz jaka Bog potrafil stworzyc :) Kurcze nie ominie mnie ta glukoza, cos tam pisalyscie o cytrynie zeby wziac a po co? co trzeba z nia zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanka, cytrynę wyciskasz do kubka, jak rozpuścisz glukozę. 50 g piłam bez cytryny a 75g z wyciśniętą cytrynką i muszę przyznać, ze to drugie smakowało o niebo lepiej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama baczka ja do szkoly rodzenia chodze w wygodnych rzeczach tylko ze u mnie w poniedzialki sa zajecia prowadzone przez lekarza lub polozna a w czwartek sa cwiczenia co do propozycji pracy to ja w poniedzialek bylam zalatwiac praktyki i dyrektor szkoly sam zaproponowal czy od wrzesnia nie chcialabym podjac pracy w szkole:) co mnie bardzo zdziwilo a dzis przespalam pol dnia:) i troche przeszedl mi bol kregoslupa ale ciekawe co przyniesie nocka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli sie uda to przedmiotow zawodowych ( jestem inz mechanikiem - konstrukcja maszyn i urzadzen:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.........KWIECIEŃ.....TC......KG+........MIASTO..... ....PŁEĆ........... IMIONA maamonka.....01..........21......+8.........Warszawa...? Aska_kit........01..........21......+6.........Warszawa. ..? 21...............02.... ....29.... +15... .....Krynica... ...syn i syn .....Kacper i.. izawik..........02...........30.....+4..........Poznań.. ....90% Gabrysia?. mika82.........03...........29....+10..........Łódź..... ........S.......... ...Tomuś aga*25** .......04...........29....+9..........L-ca..............S.. ..........Bartosz nikolla80 ......04...........30.....+7 ..........Kraków .........NIESPODZIANKA Krzyka..........04...........23.....+3...........Lublin. ...........C ? mx3.............08...........20....+5,5.........Gdynia.. ........... ? Ania75..........08...........30.....+3,5.........W-wa... .........C. .....Agata kamil_a ........09...........28.....+9.........Chełmno.........C?... ...Antonina< br /> Paulka123.....11............29......?..........Kraków....... ...C? .....Marysia flowerska......12............28.....+15........Londyn... ...niespodzianka Moli.............12........22...+3,5................. ..? ruda_lala.......12...........29......+7.........Mikołów. ........C?. ......Milena zuzanka14......13..........29......+5.........Cieszyn... ............chyba Bartosz muszka11.......13...........29.....+13.........Warszawa. . ......C...... Julia mama bączka..13...........28.....+15........P-ków Tryb......C ....Iga Doreta..........17...........18.....+1,5........W-wa sarita............17..........28......+9.5........Bydgos zcz.......C......Kasia justaaaa........17...........29......+9..........zach-po m.......S .....Mateusz LightBlue.......17...........26......+8..........Oława.. .........C. ....Karolinka koala79.........18...........29......+8..........Węgrów. ........C Aprilka ..........18..........25.....+10..........wielkopolska...S.. .Kubuś margolcia1......20........28.....+13kg.......Białystok ......C...Karolinka Myszolka.........20..........26.....+13kg.......N.Sacz.. .........S.... KUBUŚ Doroteczka......21..........26......+7..........Siedlce. ..... ....C...Weronika Kiwiusia ..........22.........17......-4...........W-wa.........? evanikaa.........23..........25.....+6...........Stargar d... .....C...Kamilka Madziunka26....24..........25.....+7...........Płock.... .... ....S agawaa...........25.........18......+1...........Gliwice .... ..2xS Kasik26...........26.........22......+7...........Zgierz .... ......C...Aleksandra Ewita2510........27.........27......+9...........Łódź... .... C....Wiktoria Janika78..........28.........22...+4.............W-wa... ... .....C...Julcia? Wica...............29.........22...+8..............W-wa. .... ......S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewita2510
Cześć Dziewczynki. Mam do was pytanie. jak często czujecie ruchy waszych maluchów? Ja sie trochę niepokoję. Co prawda byłam na usg kilka dni temi i było wszystko dobrze, ale jakoś tak czuję niepokój. Moja mała jest bardzo spokojna. Wczoraj czułam ją przedpołudniem i od tamtej pory cisza. jak to jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z samego ranca Mam za soba kolejna bezsenna noc, nie spie od 3, ale pocieszam sie, ze jutro bedzie lepiej. Po 4 juz nie moglam wylezec i wstalam i czytalalm sobie \"Jezyk niemowlat\". Samej mi sie nie chce wierzyc ale mamy w Londynie snieg!! Jest go co prawda malo i zaraz pewnie zniknie ale zawsze fajnie za okno spojrzec. To jest tu naprawde anomalia pogodowa, wiec zaraz ide pstryknac pare fotek. Dzisiaj robimy sobie z fasolka leniuchowanie. Przed swietami nie robilam porzadkow w domu, wiec ostatnie dwa dni szorowalam wszystkie szafki, kuchnie i zakamarki. Zostaly tylko okna i zaslonki ale to juz na poczatku marca, jak bedzie ku temu pogoda. Biore za to za sporzadzenie listy zakupow dla fasolki i dla siebie do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry, widzę że dziś pierwsza jestem :-) No i doczekałyśmy się zimy. Nie wiem jak Wam, ale mnie taka pogoda i temperatura pasuje. Tylko śniegu mogłoby spaść troche więcej. Ja po wczorajszej wywiadówce i 12h poza domem padłam jak nieżywa. Czekam do poniedziałkowej wizyty u lekarza i idę na zwolnienie, trochę odpocząć. A w sobotę jedziemy obejrzeć wózeczek...huuurrra :-) Miłego dzionka wszystkim życzę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewita, czasem srednio co godzine/dwie buszuje, a w niedziele przez caly dzien moze poczulam ja dwa razy i to leciutko; tez panikowalam, ale nie ma sie co stresowac, nasze maluszki czasem po prostu tylko spia. Moja gionka radzila, ze jak nie bede czuc ruchow mam zjesc cos slodkiego i polozyc sie plasko i uspokoic. Nawet dala mi przyzwolenie lyk coli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje małe słoneczko też jest jakieś leniwe :) Czasami tylko skopie mocniej mamę a tak na codzień to tylko od czasu do czasu czuję delikatne ruchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewita2510
Dziękuję Flowerska. ja terza całymi dniami siedzę w domu sama i przychodza mi do głowy najrózniejsze mysli. wogóle jak byłam na ostatnich 2 usg w odstępie miesiaca to mała była ułożona podłuznie miednicowo i tak sie zastanawiam czy jeszcze sie przekręci główka do dołu. Jesli nie to chyba czeka mnie cesarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też ostatnio jakoś mniej czuję moją dzidzię - jakieś 2 tyg. temu o wiele bardziej się ruszała - wręcz szalała. Teraz to takie bardziej ustatkowane kopniaczki i też czasem mam wrażenie że pół dnia się nie rusza. Kiedyś jak siedziałam spokojnie, czy się położyłam to od razu zaczynały się szaleństwa, a teraz tylko od czasu do czasu jakiś pojedynczy ruch - może zaczyna jej się robić ciasno? Odebrałam wczoraj wyniki glukozy i mam dosyć niski poziom - przed glukozą 64 mg/dl (norma 70-100), godzinę po glukozie 75 mg/dl. Ciekawe czy zbyt niski poziom glukozy jest niebezpieczny - muszę zapytać ginki. Pamiętacie swoje wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć mamuśki! przepraszam źe tak rzadko się odzywam, ale jestem bardzo zajęta pisaniem swojej pracy mgr.(moja promotor wpadła na \"cudowny\" pomysł, źebym broniła się pod koniec lutego). ja myślałam sobie źe napiszę ja przed porodem i na spokojnie się obronię w lipcu, ale może i lepiej źe będę miała to z głowy:) tylko te godziny przed kompem zupełnie mi nie pasują... brzucho już ciut za duży... mała mnie wtedy kopie po żebrach....i w ogóle jest jak nakręcona ( może raz w tygodniu ma spokojniejszy dzień. już nie mogę się doczekać żeby ją zobaczyć na usg, ale to dopiero 12 lutego a od mikołajek jej nie widziałam... piszecie że u was śnieg, a u mnie nic - nawet najmniejszego płatka... serdeczne pozzdrowienia dla wszystkich brzuchatek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I lepiej na tym wyjdziesz sarita. Tylko sie zbytnio przy tym nie stresuj. Wlasnie troche czytam roznych rzeczy na necie i wszedzie pisze, ze w naszych tygodniach dzieciaczki staja sie juz mniej aktywne bo zaczyna im byc ciasno. Nawet jak kopia to juz nie sa fikolki jak kiedys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. No wiec u mnie jest mnostwo sniegu jak to w gorach jakies 15 cm i caly czas pada :) Co do ruchow to ja tez czuje rzadziej ale sa one bardziej intensywne. A co sie dzieje z Aga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flowerska masz racje jak ogladalam film o narodzinach to tez mowili ze wlasnie w tym okresie nasze dzieciatka to spia w 90% a 10% pozostaje im nabrykanie. Wczoraj rozmawialam z kumpela z angli tam tez rodzila mowila ze super sie nia polozne zajely ze opieka suuper, chociaz meczyla sie 2 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janika masz bardzo dobry wynik glukozy. Ja miałam podobny. u mnie też napadało tyle śniegu, że szok. Fajnie, ja się cieszę, bo czekałam na tą zimę. Dzisiaj z rana pojechałam do lumpeksiku na zakupki. Znów nakupowałam torbę ciuszków dla niuni, potem z mężem weszliśmy pierwszy raz do sklepu z wózkami i łóżeczkami no i znaleźliśmy fajny kojec dla naszej niuni. Ale poszukam jeszcze takiego samego na necie, może będzie tańszy. Przy okazji zaopatrzyłam się w proszek do prania dla dzidzi- jelp do białego i do koloru. Teraz biorę się troszkę za porządki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×