Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Izawik

Dwie kreski na teście- KWIECIEŃ 2007

Polecane posty

ok ja wracam do nauki bede dopiero jutro wieczorem jak bede miala sile odpalic kompa. Dobranoc wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja już po imprezce-urodzinkach mojej córci. Faktycznie to ma je jutro,ale wyprawialiśmy je wczoraj. Chociaż jutro też przyjdzie jej rówiśnica z mamą na torta i kawkę. LightBlue-ja też ostatnio (piątek) robiłam gofry i zjadałam je z truskawkami. Jak chcesz to podam Ci przepis: 0,5 kg mąki 3 jajka 0,5 szkl cukru (ja sypię puder) 2 łyżeczki proszku do pieczenia 0,5 l mleka 0,25 kostki margaryny (rozpuszczonej), ale ja ostatnio zamiast niej daję ok. 0,3 szkl oleju To wszystko wymieszać mikserem, mąkę i mleko dodaję stopniowo. Co ważne-po upieczeniu gofrów nie kładź ich na talerz tylko na jakąś kratkę. Tak żeby miały dostęp powietrza od spodu. Wtedy nie zrobią się z nich takie kapcie tylko będą chrupiące. Dziewczyny bardzo gorąco zapraszam Was jutro na czekoladowego torta, ajerkoniakowego misia i piankowego motylka oraz tiramisu (takie ciasto zostało mi po imprezie). Wsiądźcie w jakiegoś jumbo jeta i przylatujcie do wielkopolski :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izawik nie kuś, bo ja w ciązy to tylko o słodyczach myślę. Nie żadne mi śledzie, ogórki itp, tylko słodycze. Jeszcze jak piszesz o tiramisu. Mniam, mniam. Aż mi ślinka leci :-D Idę spać- SAMA :-( Do jutra brzusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pobudka śpiochy!!! Ja juz od godziny spac nie mogę - nie wiem co moja mała kruszyna wyprawia, ale musiałam wstac i szybko coś zjesc!! Więc jak już podniosłam swoje szanowne literki zabrałam się za sniadanko... własnie koncze kanapeczki z twarozkiem i dzemem wisnioeym..pycha.. Pobudka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Evanika, ja juz w pracy, więc nie jestem śpiochem :-) Wstałam dziś przed 7, bo skończyły się u nas ferie i trzeba było młodą odprowadzić do szkoły, a potem do pracki :-( Kurcze, przyzwyczaiłam się do siedzenia w domu i naprawdę ciężko mi było dziś tu przyjeżdżać. Gardło boli nadal, więc pewnie skończy się zwolnieniem...i dobrze, bo nie zamierzam dorobić się jakiegoś zapalenia...No ale dzisiaj już posiedzę tutaj i zobaczę jak się rozwinie sytuacja. Trzymajcie kciuki żebym dotrwała do końca, czyli do 16. Będę oczywiście zaglądała do Was w ciągu dnia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania - tylko sie nie przemęczaj! Zdrówko jest teraz najważniejsze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie poranne ptaszki Ja tez od 7 nie spie. A teraz zrobilo sie tak szaro i leje deszcz, ze najchetniej wrocilabym do lozka. Ale za duzo rzeczy czeka do zrobienia. Zauwazylam tez ostatnio, ze lepiej przesypiam noc jak wstane razem z mezem rano. Jutro moje pierwsze zajecia w szkole rodzenia. Mam na 10 i bedzie to trwac tylko 2 godziny. A dzisiaj sprzatne troszke i zrobie jakis dobry obiad. Postanowilismy wczoraj z Markiem, ze z okazji tych wszystkich naszych rocznic, ktore przypadaja w tym tygodniu nie bedziemy sobie kupowac zadnych drobiazgow tylko wybierzemy sie w jakies fajne miejsce w weekend. Jesli pogoda pozwoli to pojedziemy nad morze na cala sobote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helloo dziewczynyy!!! ale zaczał mi sie poniedzialek , w łózeczku zjadam sniadanko serek biały ze szczypioreczkiem , teraz pijee soczek i planowalam wyjsc za godzinke na spacer z psem a tu pechh dzowni do mnie moj Lukasz i mowi ze zapomnial wyciagnac z kieszeni kluczy wiec jestem uwieziona do wieczoraaaaaaaaaaaaaaa ja to mały pikus a co z moja psiaczka :) heheeh wczoraj zrobilismy malenkie zakupy kupilam oliwke johnsona , mydelko , kremiki , puder na odparzenia , pampersy (zaczynamy je gromadzic) , aa musze kupic jeszcze smoczki bo kupilam od 6 miesiacy heheheeh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 - ja jestem z czercówek, tez podsercem noszę bliźniaki;) chciałm się Ciebie zapytac jak tam samopoczucie? ( nie mam czasu wertowac do tyłu Waszego topiku:o) do kiedy pracowałaś? jakieś dolegliwości specjalne? spinał Ci się brzuch jakos wcześniej? fanoterol bierzesz? sorry że taki atak ale... heh iewiele nas;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich a szczególnie nową kwietnióweczkę :) U mnie za oknem biało i mroźno więc chyba się nigdzie dziś nie ruszam. W sobotę trochę zaszalałam i kupiłam sobie spodnie bo już się prawie w nic nie mieszczę, a wieczorkiem miałam egzamin z tym że wyniki poznam dopiero za 2 tygodnie. Ach no i oczywiście najważniejsze zamówiłam na allegro pościel, prześcieradełka i rożek dla mojego maleństwa. Już się nie mogę doczekać paczki. Ja jeszcze nic nie prałam ale chyba w tym tygodniu muszę się za to wziąć bo czas ucieka. Mam pytanie czy nowy rożek i pościel z wypełnieniem też trzeba prać? Wczoraj zrobiliśmy sobie z Grześkiem popołudnie i wieczór filmowy. Ostatnio udało mu się zdobyć wszystkie odcinki \"Skazanego na śmierć\" i właśnie wczoraj obejrzeliśmy 7 odcinków. Ale ten film wciąga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasciwie to mam pytanie ile jakich pieluch kupujecie na poczatek. Zakladajac ze bede uzywac Papmpers to nie wiem ile tych z numerem 1 brac, chyba nie za duzo, bo zawsze takie rzeczy mozna dokupic. Pamietam z czasow jak jeszcze nie wyobrazaalm sobie, ze wyjde za maz, ze widzialam gdzies reklame pieluch dla noworodkow z wycietym na brzuszku miejscem na gojacy sie pepek. Teraz w ogole nie widze czegos takiego. A szkoda bo to chyba bylo dobre rozwiazanie. Chyba, ze te najmniejsze rozmiary sa nisko, pod brzuszkiem. Ale jestem zielona, czasem zastanawiam sie jak sobie poradze ze zmiana pierwszej pieluchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do mam bliźniaków : wczoraj na Nationale Geographic był film w łonie matki, wieloraczki. Powtórka będzie 23.02.2007 o godz 21.00 fajny film, polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dziewczynki! Wy mówicie że nie możecie spać ,a ja wręcz odwrotnie. Położyłam się wczoraj o 23, a dziś dopiero przed chwilą otworzyłam oczęta. Kurde prawie 12 godzin. Wstaje tylko 2 razy siusiu i od razu zasypiam ponownie. U mnie pogoda taka sobie. Leży śnieg, a nie wiem czy jest zimno czy nie. Na 14.30 idę do stomatologa wyleczyć w końcu mojego bolącego zęba, a na 16 do szkoły rodzenia :-) Myślę jak ten mój M - jak mu się jedzie w taką pogodę. On pojechał na Słowację, czyli calusieńką noc za kierownicą. Nie lubię tej jego pracy, bo zawsze się martwię czy nic mu się nie stało. A ile razy słyszy się o wypdkach. Bosiuuu nie kraczę nic. Idę zrobić sobie śniadanko. Mam też ochotę na twarożek ze szczypiotkiem, ale niestety nie mam, więc będzie jajecznica. Narazka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno. Od dzisiaj mam liczyc ruchy fasolki. W mojej grubej Maternity Book jest specjalna strona z diagramem i od dzisiaj codziennie od 9 rano mam zapisywac albo kazdy ruch albo co 10 jak mi wygodniej. Nie wiem czy tez to musicie robic, czy tylko zwrocic uwage jak tych ruchow nie ma. Juz widze jak bede o tym zapominac. Ale postaram sie byc zdyscyplinowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 - no to cie mąż wysterował... bedziesz sie lenić cały dzień..szkoda tylko psiaka... ale mozesz wystawic go na balkon, moze sobie poradzi bidulek jeden!! ja na zakupy wybieram sie dopiero za dwa tygodnie, wiec nie jestem najlepszym doradcą w sprawach ilości kupowanych pieluch i innych rzeczy. ale wydajemi sie, że jak kupisz 5 sztuk tych zwyklych tetrowych. ja tez nastawiam się na jednorazowe pieluchy a tetrowe kupie tylko zeby w razie potrzeby po nie sięgnąć. aaaa wydaje mi sie, że bella miała kiedys takie piekuszki z wycięciem na pępek.. gdzies o tym nawet ostatnio czytałam. Muszę poszukac... Flowerska ja tez sie martwie jak sobie poradze... pierwsza zmiana pieluchy, pierwsza kąpiel... i wszystko pierwszy raz. Nie mialam kontaktu nigdy z takimi malenkimi dziecmi wiec jestem pelna obaw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flowerska ja na razie mam jedną dużą paczkę (98szt) pampersów rozmiar 2 od 3-6kg. bo była na nie dobra cena i sama się zastanawiam czy jest potrzeba kupowania tych 1 bo raczej nie urodzę dziecka poniżej 3 kg, a 2 jest od 3kg więc myślę że mniejszych nie będę kupować. Najwyżej jeśli maleństwo będzie mniejsze to mąż skoczy do sklepu po te malutkie. Bardzo na zapas też nie będę gromadzić bo na pewno goście też zechcą coś przynieść więc poczekam z kupnem następnej paczki na rozwój wydarzeń po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flowerska, takie pieluszki z wycięciem na pępuszek, z tego co się orientuję robi w tej chwili bella - może coś piszą na stronie, trzeba by poszukać. Też mam w planach kupić na początek te pieluszki, bo dzieciaczkowi trzeba zmieniać często a zanim pępek się zagoi to chwila mija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze 10 pieluszek tetrowych (bo były w takich paczkach) i 3 pieluszki flanelowe. Myślę że wystarczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flowerska, ja dzwoniłam rano do szpitala, w którym będę rodziła, a od przyszłego tyg mam cotydzień roić ktg i bardzo miła położna, zaproponowała mi, ze dobrze by było, żebym od jutra zrobiła sobie dzienniczek, w którym będę zapisywała ruchy dziecka, a konkretnie godzinę o której poczuję 10 ruch maleństwa i z tym dzienniczkiem, żeby przyjechała w następnym tygodniu na ktg. Także ni tylko Ty biedulko musisz się w siebie wsłuchiwać bardziej niż do tej pory. Ale to fajnie bo w grupie raźniej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez mam kilka tetrowych i flanelowych ale to raczej do uzycia przy kapieli, albo do powycierania buzki. Watpie, zebym sie zdecydowala na uzywanie ich do przewijania i potem walczenie z przemakaniam, ceratki. No i prasowanie - to jest najbardziej nielubiane przeze mnie zajecie domowe brrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OO nowa strona! Ciezko mi byloby chyba zliczyc te 10 ruchow, wole zapisywac kazdy. A u mnie neistety Belli nie ma, tylko Huggies i Pampersy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na razie kupiłam 10 sztuk tetrowych. Muszę jeszcze dokupić 2-3 flanelowe. Myślę, że to spokojnie wystarczy, skoro zamierzam używać jednorazowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Od 2 dni nie zaglądałam bo nie miałam jakoś czasu. Sobota mineła szybciutko a niedziela jeszcza szybciej. Jak wspominałam miałam wizyte księdza i co najfajniejsze ominoł nas i mąż go szukał po naszej wiosce aż go dopadł. Mąz ma 1.90 a ksiądz 1.50 i nie mógł nam odmówić:) A co najfajniejsze zdazył go odwieźć i przychodzi sąsiad pytasie czy był u nas ksiądz bo u nich nie był i też go szukał jeżdżąc po wiosce. Ale miałam ubaw. Wczoraj byłam w swojej firmie i badałam wzrok dno oka bo nosze okulary (-4.0 ) i mój gin chce wiedzieć czy nie będzie konieczna cesarka. Miło odwiedzić swoje pracownice każda witała sie z moja Karolcią a ta siedziała cichutko. Dopiero jak byłam u okulisty to kopała z całej siły. Ze wzrokiem oki. jeden chociaż problem z głowy. Namówiłam męża abyśmy zaszli do Smyka po materacyk do łóżeczka ale nie kupiliśmy bo był 1 i to za 400 zł. po wizycie w Arkadi pojechaliśmy do znajomych. było miło ale dla mnie już te pare godzin to mmęczące. do domu zawitaliśmy o 21. kierowałam ja całą Warszawe jechałam sama mąz siedział z tyłu i nic sie nie odzywał tylko Karolcia kopała chyba denerwowała sie razem ze mną ( dla mnie to ogromne wyzwanie bo nie lubie jeździć po Warszawie) witam nową mamuśke. Flowereska są podobnież takie pieluszki z firmy bella. zmykam. Ale sie rozpisałam. kolęjny rozdział książki zakończony :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwłaszcza że nie każdy ruch da się odczuć. Ja np jak chodze to bardzo sporadycznie czuję ruchy, chyba że maleńka bardzo się wierci. Dopiero jak usiądę lub się położę, to czuję ją bardzo wyraźnie. A niestety rano zanim dotrę do pracy, to jestem głównie w pionie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starałam sie teraz zliczyc ile razy rusza sie moja mała... i albo ja jestem mało czuła, albo ona mało ruchliwa. Musiałabym chyba caly czas lezec żeby czuć jej ruchy. Jak siedze czy stoje raczej sporadycznie czuje moja ksiezniczke!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evenika piszesz, że wszystko będziemy robić pierwszy raz- ale czy pierwszy raz nie jest przyjemny????? hmmmm kurcze co ja gadam, mój nie był :-p Co do pieluch, to toczę wojnę z moją mamą która ubzdurała sobie, że kupi mi 30 pieluch tetrowych, ale po co to nie wiem, bo ja zamierzam używać pampersów. I ciągle sprzeczamy się o te pieluchy, bo ona twierdzi, że się przydadzą. Rozumię max 10, ale nie 30. Ja będę używać narazie pampersów. Moja bratanica od pieluszek bella miała takie straszne uczulenie, więc im nie ufam. Zresztą ja nigdy nie ufałam belli. Nie wiem czemu mam uraz do tej firmy. Chyba przez ich podpadki, których użyłam raz i były fatalne. Pojadłam śniadanka i myślę co mam dzisiaj robić. Znów się przenudzę pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A myślę, że jeżeli ja bym musiała prowadzić takie zapiski co do ruchów dziecka, to bym od razu wylądowała w spitalu z zamartwiania się. Bo jak bym nie wyczuła iluś tam ruchów to bym panikowała. Ja czegoś takiego nie muszę robić, z czego się bardzo cieszę. I tak czuję moją niunię co jakiś czas jak da mamie kopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×