Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Izawik

Dwie kreski na teście- KWIECIEŃ 2007

Polecane posty

to fakt, Mx.. rehabilitacja to zadna frajda. nie wiem o tym prawie nic, ale domyslam sie, ze sie martwisz. mam nadzieje, ze Maluszki szybko nadrobia i rehabilitacja nie bedzie dluga i uciazliwa!:) a swoja droga piszesz, ze to juz 5 tygodni po..! rety, ale ten czas zasuwa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Lightblue faktycznie nie ma. moze znow ma super dzien dzieki tesciowej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale zgłodniałam... co by tu zjeść... Coś lekkiego i smacznego... nic mi nie przychodzi do głowy. Pokarmu mam 40 ml na dobę - masakra. Zanika i już. Trudno. Dzieci jadą na Bebilonie niskolaktozowym i dobrze im robi, a mój pokarm jak woda... więc bez sensu. Czasem im te trochę podaję na czkawkę i tyle. Wczoraj zjadłam normalnego kotleta w panierce... od dawien dawna takiego nie jadłam i .. odpokutowałam, żołądek mnie pół nocy bolał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim, MX3 jak miło Cię \"czytać\" Super że masz takie spokojne dzieciaczki. Nie martw się, napewno rehabilitacja przebiegnie sprawnie i niedługo nie będziecie już o tym pamiętać. Ja chciałam tylko poinformować, że zaczął mi odchodzić czop śluzowy, więc może się zdarzyć że mój lekarz miał rację i urodzę w ciągu tych dwóch tygodni. Miałam w planach jutro umyć okna, ale aż się boję czy nie przyspiesze sobie za bardzo akcji porodowej. Na razie nie ma tego śluzu za dużo, ale się pojawił, a to znak ze szyjka nie trzyma już tak mocno :-) Mój mąż w panice, hihihi. Ja na razie spokojna, jutro jedziemy na ktg, więc wszystko się okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sarita, chyba Ty pisałaś o opadającym brzuszku i pojawiających się rozstępach. Potwierdzam, dziś moim oczom ukazały się dwa \"śliczne\" różowiótkie, nad samym pępkiem, a brzuszek podobno mi opadł - to opinia sąsiadki. Dobrze że nie chodzę w bluzeczkach z odkrytym brzuszkiem. Zmykam na razie, idę wziąć prysznic :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MX fajnie,ze sie odezwalas i bedziesz z nami czesciej:-) Czas faktycznie zapiernicza i Twoje dzieciatka skonczyly juz miesiac:-) O samotnosci tez cos wiem, no narazie co prawda jestem samotna ciezarna, ale samotne maciezynstwo tez czeka mnie przez jakis czas i coraz wieksze doly lapie z tego powodu. Tym bardziej podziwiam jak swietnie dalesz sobie ze wszystkim rade! A 21 jeszcze nie znalazła czasu,zeby sie chlopakami pochwalic. Aniu, ten czop to Ci z krwia odchodzi?Napisz troszke jak to wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry , brzuszki. Aga, zuzanka i sofijka :D nie pojechałam rodzić, nie olewam was i o dziwo nie mam dzisiaj problemów z moją T. :) Miałam strasznie zabiegany dzień, zmieniałam pościel, robiłam pranie... No i na dodatek musiałam zrobić rownież obiad, bo szanowne teściostwo wybrało się na zakupy. Więc miałam pracowity dzień, co oczywiście w tej chwili chole*nie odczuwam, bo boli mnie dosłownie wszystko :( W chwili obecnej nadrobiłam juz jako tako zaległosci w czytaniu... Hmmm, \"rudzielce\" zaczynają nam się po malutku rozpakowywac :D Wiecie, ja o tym też czytałam,ze jakiś czas przed porodem występują rozwolnienia, bo organizm sam się oczyszcza. Jestem tym przerażona!!!!!!!Bo od 2 czy 3 dni walcze z tym paskudztwem :o Do tego wszystkiego dochodzi gęsta wydzielina z cipu*ki, kłucie w niej a na dodatek na tyle opadł mi już brzuch,ze swobodnie wiążę buty i normalnie oddycham, prawie juz nie sapie. Kurde a do ginekologa mam dopiero w przyszły piatek 😭 Przestałam nawet jesc już cięzko strawne potrawy, co bym jak trafie na oddział nie przechodziła ciężko stanu polewatowywowego ( ojczyzna-polszczyzna :P )........ mx3 jak miło cię czytac :D A 21 to nawet już nie ma dla nas czasu, ale jest rozgrzeszona :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzanka pytałaś , co robiłam na wrzesniowkach?! Otoż naszedł mnie jakis sentyment do początku ciązy i sie tam im wpisałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Light ja tez mam wlasnie takie geste uplawy i ciekawa jestem czy to ten czop, czy tez czop koniecznie z krwia musi byc? Moze Ania zaraz sie jeszcze zjawi to napisze jak to u niej wyglada:-) Rozwolnienia jeszcze nie mam, ale jak sie przestrasze to z nerwow dostane:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga no własnnie mnie też ciekawi jak musi wygladac ten czop? A Ania sie cos długo prysznicuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do objawów poprzedzających poród należą: 1. Obniżenie dna macicy. Wiąże się ze wstawianiem się części przodującej (część ciała zagłębiająca się w miednicy matki, najczęściej jest to główka). U pierworódek występuje to w ostatnich 2-3 tygodniach ciąży, a u wieloródek najczęściej dopiero w trakcie rozpoczęcia akcji skurczowej. Rodzące z reguły wyraźnie to odczuwają. Określają: \" łatwiej mi się oddycha, zmniejszył się ucisk na żołądek, czułam, jakby cały brzuch obsunął się do dołu\". Wtedy pojawiają się też inne dolegliwości: częstsze oddawanie moczu, wrażenie ucisku na pęcherz moczowy, zaparcia stolca, częste bóle mięśniowe kończyn dolnych. 2. Częste skurcze macicy (w podręcznikach położniczych określane jako skurcze przepowiadające). Są to skurcze o charakterze zbliżonym do skurczów porodowych, z tą różnicą, że są one zwykle krótsze, słabsze, nieregularne i nie powodują rozwierania szyjki macicy. Występują one najczęściej w ostatnich dniach przed porodem. 3. Odejście krwistego czopu śluzowego zamykającego szyjkę macicy. Dzieje się to na kilka godzin, ewentualnie dni, przed porodem. Domieszka krwi pochodzi z bardzo drobnych naczyń krwionośnych szyjki macicy, które zostają uszkodzone podczas rozpoczęcia jej rozwierania. 4. Dojrzewanie szyjki macicy. Niedojrzała szyjka macicy jest zamknięta, ma twardą konsystencję, długość ok.. 2 cm i znajduje się bliżej kości krzyżowej. W ostatnich tygodniach przed porodem staje się ona miękka, bardzo rozciągliwa. Dojrzałość szyjki macicy, czyli tzw. gotowość porodową u pierworódek stwierdzamy, gdy szyjka jest częściowo lub całkowicie \"zgładzona\" znacznie skrócona) i otwarta co najmniej na 1 cm. Procesowi temu towarzyszy przemieszczanie się szyjki macicy w oś kierunkową porodu. O gotowości porodowej u wieloródek mówimy, gdy szyjka jest skrócona, a jej ujście otwarte jest na 2 cm. Świadczy to o tym, że macica przygotowana jest do wystąpienia akcji skurczowej. Są to objawy bliskiego porodu. 5. Objawy ogólne. Przed porodem może wystąpić ogólny niepokój, kołatanie serca, nerwobóle uciskowe (najczęściej w okolicy nerwu kulszowego), nawracające bóle okolicy krzyżowej itd. Mogą pojawić się objawy ze strony przewodu pokarmowego, jak wymioty, biegunka, uczucie parcia na kiszkę stolcową oraz objawy ze strony narządów płciowych, np. w postaci zwiększenia wydzieliny pochwowej. Kobieta najczęściej zgłasza osłabienie ruchów dziecka przed porodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łeeee coś was nie ma, pewnie jecie kolacje :D To ja tez uciekam, zjeść coś, umyc się i legnąc się w czystą pościel :) Do jutra 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem już jestem, ja po prostu uwielbiam sie \"prysznicować\" i dlatego to trwa tak długo. Ten śluz który ze mnie \"wypływa\" jest lekko podbarwiony krwią, przypomina taka dziwną galaretowatą substancję, może trochę jak białko jajka, tylko dużo gęściejsze. Nie wiem jak to opisać. Najlepsze jest to, że pierwszy raz to widzę, chociaż to druga ciąża. W pierwszej jakoś to przegapiłam :-) Nawet nie wiem ile tego powinno być, bo u mnie to narazie odrobina się tego pojawiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za to strasznie mi sie brzuch napina i okropnie mnie ciagnie ale u gory, swedzi jak cholera:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaaaaaaaaa
widze ze dzisiaj to nie tylko temat czopa mnie interesuje strasznie spanikowalam dzisiaj rano bo mialam bardzo duzo takiej brunatnej wydzieliny a nigdy wczesniej nie plamilam dodatkowo bolal mnie brzuch w nocy a w poniedzialek bylam u lekarza i szyjka byla ladnie zamknieta. zadzwonilam do lekarza i powiedzial ze jak nie przestanie leciec to mam jechac do szpitala a jak przestanie to nie ma sie czym martwic, stwierdzil ze prawdopodobnie szyjka mi sie zaczela rozwierac mam podjechac do niego w poniedzialek i zobaczymy co sie dzieje . a czytalam na innym forum ze czop sluzowy odchodzi od 4 tygodni do 3 dni przed porodem , wiec chyba nie ma sie co martwic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello. A ja dzisiaj zwariowałam. Mój marcin się śmieje, że wreszcie przyszedł do mnie syndrom wicia gniazda, bo jak zabrałam się za sprzątanie kuchni tak siedziałam w niej 3 godziny i umyłam w niej wszystko. No bez okien. Ale z każdej półeczki powycierałam, wszystkie naczynia pomyłam. Aż miło spojrzeć. Ale mam za swoje. Umieram teraz z bólu. Tak mnie cipulina boli, że zaraz chyba oszaleję. DOsłownie mam takie skurcze (ale to chyba nie porodowe), że wyginam śmiało ciało ;-) ;-) A mój M totalna panika. Mówi do mnie- zobacz ja się tak wystraszyłem, ze mam łzy w oczach. Aż się z niego śmieję. Idę poleżeć bo naprawdę jak mu jeszcze trochę pomarudzę to ten panikarz mnie do szpitala wywiezie. mx3 ale cudownie, że możesz sobie z maluchami w domku posiedzieć. Fajnie, że już do nas będziesz częściej zaglądać. A wiesz, że ja maniakalny człowiek jeżeli chodzi o tycie i chudnięcie, więc zadam pytanie- schudłaś po porodzie trochę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaaaaaaaaa
no a u mnie ten sluz byl dosc wodnisty tylko miejscami byly takie male "żelki" galaretowate i nie bylo czystej krwi tylko taka brązowa wydzielina , wiec sama juz nie wiem czy to ten czop sluzowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaaaaaaaaa
a i jeszcze tabelka NICK.........KWIECIEŃ.....TC......KG+........MIASTO..... ....PŁEĆ........... IMIONA maamonka.....01........34......+11......Warszawa... córcia..Karolinka Aska_kit........01..........21......+6.........Warszawa. ..? izawik..........02...........38.....+10..........Poznań. . .... Gabrysia. mika82.........03...........36....+19..........Łódź..... .........S..............Tomuś aga*25** .......04...........38....+16..........L-ca..............S.. ..........Bartosz nikolla80 ......04...........38.....+11 ..........Kraków .........NIESPODZIANKA Krzyka..........04...........23.....+3...........Lublin. ...........C ? Ania75..........08...........37.....+3,5.........W-wa... .........C. .....Agata kamil_a ........09...........37.....+14,5.........Chełmno.........C .. . ...Antonina Paulka123.....11............35......+11..........Kraków..... .. ...C .....Marysia flowerska......11............36.....+20........Londyn... ...niespodzianka kar79...........11............36.....+13........Węgry... .....córeczka Maja Moli.............12............36.....+16.............. ... .. córcia ruda_lala.......12...........37......+10.....Mikołów. .....Córeczka - Milena zuzanka14......13...........37......+6.........Cieszyn.. . ............chyba Bartosz muszka11.......13...........29.....+13.........Warszawa. . ......C...... Julia mama bączka..13...........36.....+20........P-ków Tryb......C ....Iga sofijka........13............36.......+13........Irlandi a.....?....Zosia, Szymon rudamaxi.....14.......36......+14......Trzebnica k/Wrocławia....C....Wiktoria,Gloria Doreta..........17...........18.....+1,5........W-wa sarita............17...........34......+12............By dgoszcz.......C......Kasia justaaaa........17...........36......+17...........zach- po m.......S ....juz sama nie wiem LightBlue......17.........35......+13..Oława/k.Wrocławia .......C. ....Karolinka koala79.........18...........36......+10..........Węgrów . ........C Aprilka ........17.....36.....+17.....wielkopolska...S.. . Oskar margolcia1......20..........33.....+17...........Białyst ok ......C...Karolinka Myszolka.........20..........26.....+13kg.......N.Sacz.. .........S.... KUBUŚ Doroteczka......21..........35......+8..........Siedlce. ..... ....C...Weronika Kiwiusia ..........22.........17......-4...........W-wa.........? evanikaa.........23..........35.....+9...........Stargar d... ..... C...Kamilka Madziunka26....24..........33.....+13...........Płock. ... .... ....S agawaa...........25.........18......+1...........Gliwice .... ..2xS Kasik26...........26.........22......+7...........Zgierz .... ......C...Aleksandra Ewita2510........27.........32......+16...........Łódź.. . .... C....Wiktoria Janika78..........28.........33...+15...........W-wa... ... .....C...Julcia? Wica...............29.........22...+8..............W-wa. .... ......S Kapikapi.........29-30.......32..+14 ......okolice B-stoku...syn. Piotruś KO-hannah ....20 .......... 34 ..+ 11 ..... London ..... synus - Anthony Tabelka II nick...........data porodu.......waga dziecka....dł. dziecka....... imię mx3............14.02.2007.......1910 i 1710.......46 i 45 cm........Jaś i Marysia 21...............01.03.2007............2700 i 2300.........Mateusz i Kacper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego wszystkiego aż mnie dół brzucha zaczął boleć. Wzięłam nospę, mam nadzieję, że zaraz przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo ja jeszcze chciałabym pochodzić z brzuszkiem tak do 26-27 marca. No i materacyka do kołyski jeszcze nie mam :-( Więc niech się Pani Agatka tak nie spieszy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coz za panika tak zebyscie wszystkie nie urodzily :) aga mnie tez gora brzucha boli niewiem czy Bartus sie tak wypina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaaaaaaaaa
bede miala syna to wiem na pewno tylko juz nie wiem jakie imie wybrac: michal , bartek czy szymon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzanka, a mnie swedzi strasznieale to chyba nie maly tylko brzuch mi sie stawia, zaraz sie chyba zadrapie cala. justaaa, myslałam,ze nie wiesz czy bedziesz miala chlopca czy dziewczynke:-) Moj bedzie Bartek, ale pozostale imiona, ktore podalas tez sa bardzo ladne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanka, to nie panika, porównujemy tylko nasze objawy :-) A nie ma co ukrywać, powoli wszystkie będziemy się \"rozdwajać\" to nie uniknione :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×