Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Izawik

Dwie kreski na teście- KWIECIEŃ 2007

Polecane posty

21 juz wyslalam ci kolysanki a do mamy baczka i rudziutkiejmaxi teraz sie wysylaja.....mama baczka jesli juz dzisiaj raz je dostalas to sorkes heheh ale u mnie nie bylo ze ci wyslalam, oj najwyzej zapcham ci skrzynke..... 🌻 papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry wszystkim! mała obudziła się o 7 mej to dałam jej dydka żebym mogła ściągnąć z pełniejszej piersi troche mleczka ( bo jak tak \"sika\" to mała się krztusi bo nie nadąża z połykaniem mleczka) i Kasia śpi do teraz. jeśli chodzi o laktator to polecam aventu http://www.allegro.pl/item191936350_laktator_avent_isis_mega_zestaw_gratis_wys_24h.html naprawdę super. w 5 minutek ściągam jakieś 100 ml. polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasnie karmie weronisie piersia..... niech sciagnie to co mam....a jak bedzie niespokojna to dam jej dojesc z butli!!!! ooo znowu jestam pierwsza....hihi dziendoberek!!! kurcze moj P jutro w nocy wyjezdza w Polske!!!! wroci moze dopiero ok czwartku...mam nadzieje ze w piatek juz napewno bedzie bo mamy wizyte pierwsza wizyte w poradni dzieci zdrowych.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no mamuski!!!! gdzie jestescie????????moja niunia lezy w lozeczku ze smokiem i zasypia ale co jej smok wypadnie to sie budzi hehehe......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kohannah
a ja wlasnie wpadlam na cos tak oczywistego ze az mi wstyd .. moze moj synus tez niedojada i daltego taki marudny i moze to nie zadne kolki czy gazy tylko burczenie w brzuszku ... boze ! czyzbym chciala zaglodzic mojego Tygrysia ?? prubowalam dzis sciagnac pokarm pompka do recznego sciagania pokarmu i o dziwo ( myslalam ze mam wystarczjaco pokarmu ) prawie nic nie sciagnelam ... znaczy niecale 10 ml ... moze czas na dokarmianie ??? czyzbym byla taka glupia albo slepa ??? ola boga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kohannah
choc z drugiej strony przytyl przez 3 tyg. az 800g wazy juz rowne 4 kg. wiec moze jednak dojada ??? k... ale to trudne do odgadniecia i nie ma miejsca na pomylke ide pomyslec nad tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamusie i dzieciatka:) Ja tylko na sekunde Doroteczka dziekuje za kolysanki😘 izawik moja Vikunia tez miala brzydka buzke przemywalam jej tylko rumiankiem 3 razy dziennie i niczym nie smarowalam dzisiaj ma juz tylko dwie chrostki a miala ich mnostwo nie wiem co to bylo za dziadostwo Ja jestem dzisiaj strasznie skolowaciala,troche boli mnie glowa ale to dlatego ze sie uczylam cala noc:( Teraz ubieram dzieciaki i zmykamy na Uniwerek mam nadzieje ze damy rade.Trzymajcie z mnie dzisiaj kciuki o 16 bo bede sie wymadrzac z dwoma referatami na seminariach. Wrocimy o 20 wiec zajrze chyba dopiero jutro .zycze wam milego dnia.Papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaaaaaaaaaaaa
a ja bylam u lekarza z synkieem bo polozna mnie nastraszyla ze nic nie przybral no i tak naprawde nic juz nie wiem lekarz powiedzial ze dziecko powinno wciagu miesiaca przybrac od 500 - 700 gram tylko nie wiem czy od wagi urodzeniowej czy od tej jaką mialo w dniu wyjscia , bo jezeli od tej w dniu wyjscia to moj maly przybral 450 wiec chyba nie jest to az tak strasznie malo. jak sie urodzil wazyl 3200 jak wychodzilismy 3050 a teraz 3500, a od tygodnia karmie juz go butelką wiec nie wiem czy mam sie martwic czy nie, lekarz kazal pobrac mocz i zrobic jakies badanie na nerki by cos tam wykluczyc, wogole sie wkurzylam bo zaczelam mu mowic ze zadko robi kupki i strasznie sie meczy i ze ma zaparcia on cos tam powiedzial zmienil temat no i wyszlam z tego gabinetu bez zadnej porady i leku, moze wy macie jakies sposoby na zaparcia po sztucznym mleku? bo ja dawalam mu juz koperek i caly czas suszylam go suszarką:P ale on biedny i tak sie meczy az jest caly czerwony pokarmu mam malutko staram sie odciagac zeby choc trochezjadl mojego mleczka ale odciagne max 40 ml z obu piersi , mam laktator elektryczny ale on jedynie sie sprawdzil jak mialam nawal pokarmu i to tez wiecej jak 40 nim nie sciagne, wole recznie moze znacie jakies sposoby na zwiekszenie pokarmu , bo ja pije herbatki i za wiele mi to nie daje a tak chcialam karmic piersią, ta butelka to moja zyciowa porazka:(:(:(:((:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej.. justaaaa-ja też piję herbatkę mlekopędną, ok. 1 szkl dziennie, a poza tym dużo wody i soku z jabłek albo kompotu z jabłek. Co do ściągania pokarmu to ja też nie umiem tego robić. Przy pierwszym dziecku też udawało mi się ściągnąć mało a Wiki była tylko na moim cycu do 11 m-ca życia i ciągle ładnie przybierała. Piersi też nie miałam zbyt nabrzmiałych (teraz też) tylko po nocy ale podobno później ta gospodarka mleczna reguluje się i w piersi jest tyle pokarmu ile dziecko potrzebuje. Ja też zawsze obawiałam się że mleka nie mam a jednak Wiki rosła. I Gabi teraz też ładnie przybiera ( w pierwszym m-cu 1,5kg). We wtorek idę na szczepienie to ją zważą. a co do szczepienia to wczoraj zaczęłam się obawiać do do niego nie dojdzie i na to się zanosi. Byłam dzisiaj u lekarza homeopaty (mój pediatria dzisiaj nie przyjmuje), u którego też leczyłam i leczę wiktorkę. I okazało się że Gabi ma chyba zakażenie drożdżakami (biały nalot na języku). Z tego powodu ma podrażnione jelita i dlatego dostała skazę białkową (buźkę ma wysypaną i zaczerwienioną), bo organizm przez to traktuje pokarmy jak wrogów. Po usunięciu tego zakażenia ta skaza podobno ustapi. I dlatego Gabi jest taka niespokojna, tym bardziej że w tych jelitkach ciągle jej burczy i przez to ma takie gazy. Od dzisiaj daję jej granulki homepoatyczne,ale we wtorek i tak idę do pediatry. Zobaczymy co ta mądra pani wymysli (ja zwsze wiedziałam więcej niż ona ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaaaaaaaaaaaa
izawik juz sie wystraszylam bo moj maly tez ma taki bialy nalot ale na policzkach od wewnatrz myslalam ze to od mleka no i do tego tez ma pare krostek na buzi no i ostatnio strasznie go boli brzuszek i meczą gazy jejku juz nie wiem co mam o tym wszystkim myslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kohannah
witam serdecznie to nam sie dzis udalo ... odwazylismy sie pojsc na spacer z Tygrysiatkiem mimo iz pogoda niepewna i udalo sie ... zaczelo padac dopiero jak wrocilismy szczesliwie do domciu a teraz deszcz za oknem placze i jakos tak plakac chce sie i mnie ... ide zrobic kawke i chyba zjem cos slodkiego na pocieszenie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kar79
Maja ma to samo co coreczka izawik, buzie cala w krostkach a teraz wchodzi jej to paskudstwo na szyjke i klatke piersiowa. Od kilku dni unikam jogutow, mleka, czekolady i nie ma poprawy. Myje jej buzie rumiankiem i nic. konsultowalam to z polozna ale ona kazala obserwowac dziecko. justaaa Jak bialy nalot jest na policzkach od wewnatrz to to jest plesniawka i wymaga leczenia A my bylismy dzisiaj na spacerku i zakupach i moja pszczolka spala bite 4 godziny a potem byl cycus w samochodzie. Wybieramy sie dzisiaj na grilla bo pogoda sprzyja. milego weekendu!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja wlasnie mialam pisac do Was odnosnie wysypki u mojego Bartka na twarzy:-( Kurcze tez mu sie cos wczoraj zrobilo, ale jezyk ma chyba normalny. Sama nie wiem czym spowodowana jest ta wysypka, bo oprocz tego maly ma pelno potowek, a to dzieki Jarkowi i oczwiscie tesciowej. Pisalam wam wczoraj,ze wybieram sie do lekarza. No i sie wybralam, a Bartka zostawilam z jarkiem. Mieli isc na spacer, ale mezus tak sie stesknil za mamunia ze do niej polecial i zamiast zostawic malego w ogrodzie wniesli go z wozkiem do domu i nawet go nie rozebrali. Bartek byl w domu w wozku, spiworku, polarze i czapeczce. Jak to zobaczylam to sie cala zagotowalam! Kurwa jak mozna byc tak niedomyslnym??? Wogole mialam wczoraj fatalny dzien, ksiadz nie wyrazil zgody na to zeby moj brat byl chrzestnym, bo nie widzial go na rekolekcjach! Sorry ale kto ma teraz czas zeby latac na rekolekcje, chyba tylko babcie? Cala zlosc wyladowalam wczoraj na Jarku, ale mialam racje, bo Bartek dzis ma potowki, dodatkowo jest strasznie marudny:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kar zazdroszcze pogody, bo u nas leje od rana, teraz sie troszke przejasnilo i moze pojdziemy na spacerek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulka, trzymam kciuki za Manie! Zycze szybkiego powrotu do zdrowka! Wiecie co, tez zastanawiam sie czemu Bartus taki niespokojny. Przy cycku placze i sie wyrywa. Ja recznie z jednego cyca sciagam ok60ml. Z drugiego nie moge bo mnie boli:-( Recznie tzn doslaownie, bo mam taka prosta odciagaczke, ktorej nie potrafie uzywac i doje sobie cycka reka. Mleko az sika, ale moze jest bezwartosciowe? Z drugiej strony tez sobie mysle, ze gdyby tak bylo Bartek by nie tyl. Nie wiem co o tym myslec:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaaaaaaaaaaaaa
a czy jedynie reczne odciaganie sprawia ze produkuje sie wiecej pokarmu?? czy do tego dziecko musi koniecznie ssac? bo ja odciagam odciagam a tego pokarmu jest coraz mniej , 2 dni temu z jednej piersi odciagnelam 30 ml no a dzisiaj 15 :( juz sie zaczynam zastanawiac czy jest wogole sens dawac synkowi takie male ilosci. jestem zalamanaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kar79
aga jak synus ci tyje to mleko masz ok wydaje mi sie ze niepotrzebnie sie nakrecamy i szukamy przyczyny w mleku a moze po prostu jest to oznaka zlego odzywiania Bo ja mam na sumieniu pare grzeszkow typu multum slodkiego, papryka i kawa i tak mysle ze ten bolacy brzuszek to od tego Ale co tu jesc... nie moge patrzec juz na gotowane mieso Zaczelam zamawiac obiady ale dostaje niespodzianki typu papryka, kalafior, brokuly, a wczoraj kapusta ale tak bylam glodna, ze sie skusilam a dziecku dalam espumisan... co ze mnie za matka. a marze o puszce zimnej pepsi po ktorej odiloby mi sie tak mooooocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dziekujeeeeeee za kołysanki sa cudownee , chlopcu uwielbiajaa ,, zlotowlosa krolewne, kacperek spii , mateuszekk u mamci na raczkach blizniaki sa niesamowite , chociaz czasami zalamujee recee ale jeden usmiechh jedno guuuuuuuu poprostu mnie rozwalaaaa zamienili sie rolamii teraz mateusz rozrabiaa , wolno zasypiaaaa , zatooo kacper wrescie sie usmiecha wrecz sie smiejeeeeeeeeeee ja sciagam laktatorem aventu jestem zadowolonaaa kochanee bzdura ze mleko moze byc bezwartoscioweee co do koloruu mlekaa najpierw jest wodnisty , ma o zaspokoic pragnienie nastepniee lecii tlusciejszee z wiekszymi wartosciami odzywczymiii pogodaa pod psem lejee wczoraj chlopcy byli swiadkami nowegoo zjawiska jakim jest burzaa olali ja calkowicieeeeeeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 pisalas ze masz tez fotelik graco, powiedz mi co to jest ten wskaznik nachylenia fotelika? co ma pokazywac ten wskaznik zeby bylo dobrze, orientujesz sie? weronisia spi wlasnie w foteliku, tato troche pobujal a potem butla ale zjadla po cycku tylko 25 i spi.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulka123 buziakk duzyyyyy trzymaj siee silyy ci kochana zyczee:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 piszesz ze bzdura że mleko może być bezwartościowe. TEż mi tak mówiła położna, ale lekarz nantolog powiedział, że tak może być. Jeżeli byłaby to nieprawda to czemu dziecko po miesiacu picia mleka z piersi nic nie przytyło, nawet grama, mimo, że jadła bardzo dużo mleczka. Albo one jest małowartościowe, albo jest go bardzo mało. Nie ma innego wytłumaczenia. justaaa moja iga też miała zaparcia jak dałam jej mleko. Biedna się tak męczyła, że ja płakałam z nią. Nie pomagały herbatki z koperku ja jadłam powidła śłiwkowe i też nic. Po 2 tygodniach samo wszystko wróciło do normy i teraz już robi kupkę codziennie. dziewczyny jeżeli dzieci Wam tyją to naprawde nie nakręcajcie się tak. Bo najlepsze jest mleko matki i ja bardzo żałuję, że muszę dokarmiać butlą, chociaż Iga cały czas ssie cyca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doroteczka wydaje mi sie ze on informuje ze fotelik ulozony jest pod dobrym katem wiesz , bezpieczenstwoo , stabilonsc , uderzenia chyba o to codzii a co ma pokazac zeby byc pewnym to sama nie wiem:) ok mamo baczka ja tylko powtorzylam to co wpajały mi polozne i co przeczytalam w gazetach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 i mama baczka---kurcze ja przez te babki, specjalistki od karmienia piersia to dziecko glodzilam!!! bo tez twierdzily ze napewno pokarm jest wartosciowy i jest go wystarczajaco duzo...tylko dzidzie trzeba czesto przystawiac do piersi...ona non stop wisiala na cycku ale wrzeszczala i nie spala prawie wcale....chyba ze ze zmeczenia...a tu dupa okazalo sie ze nie mam go duzo i niunia sie nie najada!!!! ale tak niedobrze byc i na piersi i na butelce...no bo nie wiem kiedy jest najedzona....no bo jak dam jej cycka i potem butle to nie wiem ile z cycka sciagnela...i czasem jak zje 50 z butli to sie najje a czasem inna ilosc.... i nie wiem czy placze bo nie dojadla bo zasnela przy butelce czy cos jej dolega...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przewaznie kapiemy niunie ok 19 ale dzisiaj to jeszcze nie wykapana no bo marudzila i niedawno przysnela....wiec czekamy na jej przebudzenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my kąpiemy (tzn. przeważnie ja,bo T kąpie starszą) ok. 21 teraz też wszystko uszykowałam, przyniosłam wodę a tu patrzę-Gabi śpi. I dupa blada. Nie wiem czy ją obudzić,ale chyba nie bo będzie płakać. Oj, kręci się, muszę to szybko wykorzystać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bry, dlugo mnie nie bylo, ale nie mam czasu zagladac. Konrad jest grzeczny, ale jak spi to mam mnostwo rzeczy do porobienia. Ja kapie mlodego ok20. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my kąpiemy Kasię ok 19.30 dzisiaj był mały poślizg bo mała spała ale o 20-tej ją zaczęłam na śpiąco rozbierać a jak była już na pampersie to raczyła otworzyć oczka, to my ją siup do wody, potem szybkie ubieranie, cycuś i mała szybciutko zasnęła:) mam nadzieję że nocke przespi ładnie bo w dzień spała niewiele. a jutro \"sprzedajemy\" ją babci a ja jadę do fryzjera na metamorfozę:)(nie taką prawdziwą ale zawsze to coś). pozdrawiam i dobrej nocki:) ( przespanej :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×