Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Izawik

Dwie kreski na teście- KWIECIEŃ 2007

Polecane posty

Gość bettysue
witaj Aneczka79, czy to znaczy ze tez jestes rocznik 79? czy to jest twoja pierwsza ciaża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! gratuluje wszystkim przyszłym mamom! ja równiez jestem w ciązy - najprawdopodobniej 3 tydzień! jestem baaardzo szczesliwa, bo myslałam o dziecku od baardzo dawna, ale dopiero od kilku miesiecy zaczelismy starania i udało sie! oprócz testu i wizyty u lekarza, który potwierdził to mam takze inne objawy ciązowe, jak zawroty głowy, nudnosci ... miłoo mi, ze na wiosne 2007 świat powiekszy sie o kilkoro cudownych dzieciaczków! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj, zgadza się jestem rocznik \'79. To jest moja trzecia ciąża a drugie dziecko. Mam śliczna córeczke która ma 5 latek. W marcu w 5 mscu ciaży niestety przestało bić serduszko dzieciątku. Ale jestem znów w ciaży pełna nadziei i przy nadziei i wierzę ze tym razem bedzie ok. Pozdrawiam buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bettysue
hej aneczka! to musialo byc dla ciebie niesamowicie trudne :( ale trzymamy kciuki tym razem wiec wszystko na pewno bedzie ok ;) muminka25, ja własnie koncze 3 tydz. lub zaczynam czwarty, tez mam lekkie zawrtoy glowy, zwlascza jak wstaje, ale jeszcze u zadnego lekarza nie bylam, bo mowia ze to za wczesnie... poki co to widze, ze jestesmy prawie w jednakowej "fazie", ja jestem wrecz pewna ze zaszlam w ciąże dokadnie 4 lipca, no ale zobaczymy co na to gin...za 2 tygodnie.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betysue - ja rowniez wg moich wyloiczen zaszlam w ciaze w tym terminie +- 2 dni, z tymze ja mam dlugie cykle, zatem pewnie termin bede miala na koniec marca lub pocztake kwietnia. ja u lekarza juz byla, zaraz po tym jak zrobilam test, stwierdzila ze macica jest w innym polozeniu i ze jestem w ciazy! za 2 tygodnie robie badania krwi i mam kolejna wizyte, wtedy to ma zalozyc mi karte ciązową! jestem bardzo szczesliwa! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem z topiku kwiecien 2006.Dziewczynki wielkie gratulacje dla was, bede trzymac kciuki.Ja dokladnie 15 sierpnia 2005 roku zobaczylam dwie kreski na tescie ciazowym, jak ten czas leci, teraz tule do siebie sliczna coreczke,to moje drugie dziecko ,starsza corcia ma dwa latka i trzy mies.Czuje wielki sentyment do tego topiku i bede was podczytywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k a r o l i n a
a ja nadal czekam :):):) i nic ... chyba będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bettysue
no wiec wlasnei tu ponowie swoje pytanie z drugiego forum: a to wiek i termin ciazy nie wyznacza sie od momentu poczecia? "czy lekarz moze liczyc ciaze od 1ego dnia ostatniej miesiaczki...przeciez to...nie ma sensu albo przynajmniej jest duuzo na wyrost. i no wlasnie, czy termin porodu wyliczaja 40 tyg od tej ostatnij miesiaczki czy od dnia zaplodnienia?? no bo to przeciez zazwyczaj ok 2 tyg roznicy no nie? i jesli ja dokladnei wiem kiedy to nastapilo to ile od tego momentu tyg mi policzy do rozwiazania i jak oceni wiek ciazy..eh no zaplatalam sie! "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bettysue
no dzieki, karolina, to z tego by wynikalo ze tak jak sobie wczesniej wyliczylam,, czyli od dnia zaplodnienia ;) tylko czemu mi powedzieli ze 5 tydz to jeszcze za wczesnei na badanie then...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k a r o l i n a
pojęcia niemam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k a r o l i n a
ale wiesz co? ja chyba gdzieś czytałam, że oni liczą wiek płodu o pierwszego dnia krwawienia cyklu w którym doszło do zapłodnienia - może dlatego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wpadłam do was tylko na chwilkę aby wam wszystkim pogratulować i odpowiedzieć na wasze pytanie. Ciążę liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki a nie od dnia zapłodnienia. Pozdrawiamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale wiecie co? Troche wam zazdroszczę tego okresu co was teraz czeka :) być w ciąży to jest cudowne uczucie :) Teraz siedze i piszę tutaj i patrze jak mój skarb słodko sobie spi, ale z jednej strony brakuje mi tego brzuszka, tych kopniaczków malutkimi stópkami, przeciągania się i wypychania pupy przez pępek - ach... te wspomnienia - rozmarzyłam się :) Życzę wam wszystkim takich samych cudownych przeżyć. Nawet te mdłości, opuchlizna i inne dolegliwości nie przeszkadzają wtedy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k a r o l i n a
:) paula :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nereczka
ja zrobiłam w niedzielą - trzy i wszyskie niestety dodatnie :( na razie ne umie się cieszyć . Mam pokrconą sytuację. obliczyłam termi reg Negellego 04.04 . 2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny bardzo się cieszę że mój topik ma tyle chętnych przyszłych mamusiek. Ja cały czas czekam na wizuytę u lekarza. W mojej sytuacji, zapłodnienie miało miejsce 9 lipca, więc wg @ termin mam na 02.04.2007,a wg zapłodnienia na 01.04.2007. Ale lekarz kiedyś mi powiedział,że jeżeli ktoś przy wcześniejszych ciążach urodził wcześniej (tak jak ja 2 tyg przed terminem) to teraz też tak może być. Ale w sumie mnie najbardziej zależy na tym by wszystko było dobrze. Dzisiaj rozpoczął się 6 tc i na razie czuję się dobrze. Tylko często chodzę do łazienki (nawet w nocy). Przy pierwszej ciąży miałam straszne mdłości , przez cały dzień. Mam nadzieję że może teraz obędzie się bez nich :-) jeszcze raz witam wszystkie nowe dziewczyny. Mam nadzieję że popiszemy sobie przynajmniej przez te ok. 9 m-cy.🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak w ogóle to skąd jesteście? ja mieszkam w Pobiedziskach (25km od Poznania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bettysue
ja dzisiaj dostalam okresu ( why?????) wiec chyba juz po dzidzi :((( jeszcze przed pierwszym badaniem gina, po dwoch pozytywnych testach w 20 dniu, po 4 tyg, wg. mnie, ciazy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bettysue, to naprawdę dziwne,mimo wszystko wybierz się do lekarza,bo wiesz nieraz zdarzają się @ na początku ciąży.Mam nadzieję że tak jest w Twoim przypadku 🌼 ja jestem ostatnio tak strasznie zmęczona i ciągle śpiąca ale o krótkiej drzemce w ciągu dnia mogę zapomnieć. Moja córeczka raczej mi na to nie pozwoli :-) wiesz, ja też chcę potwierdzenia ciąży, nie tylko z testu.ile dni spóźnił się @? Ja jestem dokładnie tydzień po i niegdy mi się nie zdarzyły takie opóźnienia, najwyżej 5dni. Więc ja cały czas wierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nereczka
ja z KRAKA, Będzie to moja pierwsza ciąza - zaczynam 4 tydzień i jak na razie to mnie bolą piersi i nic więcej. Poza dołkiem psychicznym - nieczuję się przygotowana. Mam nadzieją ze się wszystko jakoś ułoży :) właśnie skonczyłam studia ,nie mam pracy Bedę tu zaglądać miłe panie Interesuje mnie kiedy pojawiaja się mdłości - ja poruszam się autobi sama z siebie mam dłosci -choroba kom - wiec co będzie dalej. Jak sobie z tym radziłyście ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej nereczka, nie martw się, jak zobaczysz swoje maleństwo to wszelkie wątpliwości miną. Wydaje mi się że więkoszość kobiet miewa chwile zwątpienia w czasie ciąży. Ja np. bałam się tego czy sobie poradzę, czy będę wiedziała co robić. No i faktycznie. Potem to samo przychodzi. Jeśli chodzi o mdłości, to ja też je miałam przy pierwszej ciąży i czułam się fatalnie. Nic nie mogłam jeść, dlatego na początku jeszcze schudłam. Ja miałam taki sposób. Rano, zanim jeszcze wstałam, zjadałam biszkopta (miałam paczuszkę przy łóżku). Chwilę poleżałam, żołądek zaczynał pracować i wtedy wstawałam. To mi dawało spokój na jakąś chwilkę :-) potem jak znowu miałam takie napady to miałam w pobliżu suchą bułkę i ją podjadałam. Ale generalnie mnie mdliło cały dzień, nawet jak leżałam. Te mdłości minęły mi dopiero w 5 mc. Niestety....Mam nadzieję że teraz nie będą mnie tak męczyły :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! nie moge zatem doczekac sie wizyty u lekarza, juz za 3 tygodnie. jak w koncu jest, izawik, Ty juz rodzialas, czas ciazy liczy sie naprawde od czasu ostatniej miesiączki? jesli zatem miałam ją 17 czerwca to zaczynam własnie 7 tydzień? czy dopiero 4 tydzien, wg czasu zapłodnienia? a moze co innego jest czas ciązy? bo przeciez chodzi y głównie o wiek płodu, a maleństwo na pewno ma dopiero 4 tygodnie! 🌼 ja myslałam, ze skoro nigdy nie chorowałam na zołodek i nie miałam takcih dolegliowsci to i podczas ciązy bede sie czula swietnie. a tu co? źle sie czuje, jest mi słabo, na mysl o jedzeniu tak do około 11:00 robi mi sie niedobrze, mam mdłości przez cały dzień i boli i kręci mnie w brzuchu! do tego kazdy dotyk piersi tez sprawiam ból. jestem szczesliwa, naprawde, tylko ... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bettysue
no ja mialam przez te 4, a szczegolnei ostatnie 2 tygodnei te same objawy bolace piersi itp itd... no ale juz nie jestem w ciazy...na pewno. dzis dostalam okresu w 39 dniu cyklu, czyli 10 - 11 dni opoznienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muminka, to jest tak,że wiek ciąży liczy się od dnia ostatniej @. Wiesz, przeważnie kobiety nie wiedzą kiedy zaszły w ciążę, więc musi być jakiś punkt odniesienia. A jeżeli znasz dzień zapłodnienia to wtedy ciążą trwa 266-267 dni. U mnie teraz się to pokrywa ,bo przytulaliśmy się akurat w połowie cyklu. Termin wg @ jest na 02.04.2007 (280dni), a wg dnia zapłodnienia 01-02.04.2007.Wiem że trochę to dziwne, ale tak to liczą. Mamy zblizony wiek ciąży (ja miałam ost @ 26.06). Byłaś już u lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie doczytałam się że byłaś u lekarza, gapa ze mnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izawik, czyli ze teraz jestem w 7 tyodniu ciązy? a nie w 4? do wizyty u lekarza musze jeszcze poczekac, jak mam zatem odpowiadac, jak pytaja mnie, który to tydzień. na zdrowy rozum to 4 tydzien, bo do zaplodnienia doszlo około 4-6 lipca! a poza tym czuje sie fatalnie! jak długo moze trwać taki koszmarny stan zdrowia? mdłosci, zawroty głowy itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izawik, czyli ze teraz jestem w 7 tyodniu ciązy? a nie w 4? do wizyty u lekarza musze jeszcze poczekac, jak mam zatem odpowiadac, jak pytaja mnie, który to tydzień. na zdrowy rozum to 4 tydzien, bo do zaplodnienia doszlo około 4-6 lipca! a poza tym czuje sie fatalnie! jak długo moze trwać taki koszmarny stan zdrowia? mdłosci, zawroty głowy itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muminka, to jest 7 tc i tak możesz mówić.Ja jestem w 6 tc, fajnie. Będziemy razewm to przeżywać. A dlaczego nie byłaś jeszcze u lekarza? u mnie mdłości (przy pierwszej ciąży) trwały do końca 5 m-ca. chciałabym żeby teraz mnie to ominęło :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×