Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Izawik

Dwie kreski na teście- KWIECIEŃ 2007

Polecane posty

przyszlam sie przywitac i spadam szybciutkoo , rozpiera mnie dziss energiaaaaaaaaaaaaaa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwiusia, jestem księgową i zajmuję się przy okazji kadrami. Mieliśmy w pracy ciężarną, która prawie całą ciążę była na zwolnieniu lekarskim i na jej zwolnieniach jest wpisana tylko literka B w poz.13) Kod(y). Nic więcej pracodawcę nie interesuje poza kodem i liczbą dni zwolnienia, bo dzięki temu kodowi wie, że ma naliczać wynagrodzenie 100%, a nie 80%. Z tego co się orientuję, na odcinku dla pracodawcy lekarz nie ma prawa podać numeru choroby, bo to tajemnica lekarska, więc nie musisz się z niczego tłumaczyć. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janinka, z tego co mi wiadomo, zanim się przedstawi zwilnienie lekarskie w ciąży, powinno się pracodawcę poinformować o ciąży, a lekarz wypisuje zaświadczenie, że pracownik jest w ciąży. Więc, najpierw zaświadczenie, kolejno zwolnienie lekarskie i laba. To przykre czytać, że niektóre z kobiet mają problemy z powiedzeniem w pracy, że są w ciąży... albo się boją. Ja to miałam raj, prezes ciągle dzwonił i pytał jak się czujemy, czy może w czymś pomóc, a jak wróciłam z L$ wyściskał mnie i wygratulował się za wszystkie czasy. Teraz ustaliliśmy, że popracuję 3 h dziennie do grudnia, bo w grudniu pójdę już na zwolnienie po sam poród. Kobiety, czujecie już swoje dzieciaczki??? Ja mam na razie takie śmieszne wrażenia motylków obijających się skrzydłami o moje trzewia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasza tabelka: Nick..........Imie.....Wiek.....Miasto....TC...Płeć...Wybrane Imiona Paulka123..Paulina...20......Kraków...15....?........Gabryś, Karolinka lightblue.....Anka.....25......Oława.....14...?.........Raduś, Karolinka Zuzanka14..Iza.......27.. ...Cieszyn....15.............Zuzanka Ania75.......Ania......31.......W-wa.....15.............Julia Maria, Piotr Bartłomiej izawik.......Iza........29.......Poznań...17.............Maksym, dziewczynka? nie wiem kasik26......Kasia.....26.......Zgierz.....12.............Ola lub Jan 21.............Monika..22.......krynica...17.....zalezy czy bedzie parka, czy sami faceci czyy kobitkii dopiszee.... kiedys mx3...........Ania.....24.......Gdynia.....16...... Jan, Maria - dalej nie wiem, może bedzie 2 synów Janika78.....Ania......28.......W-wa.....12...?...........jeszcze nie wiem aga*25**.....Agnieszka..25.....L-ca.......16.............Bartosz, Julita lub Lucja Kiwiusia ......Żaneta ...30.....W-wa.......12 ............nie mam pomysłu flowerska.....Ewa.......28......Londyn....15.............ja rowniez nie mam pomyslu sarita..........Iza.........24.....B-szcz......15..z usg chyba dziewczynka..Kasia koala-79.....Jola.........27......mazowieckie..15.......Hania, Igor Doroteczka..Dorota....24......Siedlce.......14...?....Weronika lub Gabriela...a synek Gabriel lub Mateusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jest nigdzie powiedziane ze zanim dasz L4 to musisz powiedziec ze jestes w ciazy, poprostu dajesz L4 i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powyżej jest cytat z prawa pracy. U mnie od razu, jak byłam u lekarza w sprawie powikłań i czekało mnie L4, to najpierw lekarz wystawiła mi zaświadczenie o ciąży i dała do przedstawienia szefowi i zaraz L4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyt: Żeby korzystać z ochronnych praw dawanych nam przez kodeks pracy przede wszystkim należy pracodawcy przedłożyć zaświadczenie lekarskie stwierdzające ciąże. Zaświadczenie to przewidziane w art. 185 § 1 k.p. nie musi odpowiadać żadnym szczególnym wymaganiom formalnym, byle by tylko wydane zostało przez lekarza i stwierdzało fakt ciąży pracownicy. Nie jest więc wcale powiedziane, że musi być to lekarz ginekolog, równie dobrze może być to nawet psychiatra czy lekarz pierwszego kontaktu. Należy uznać że pracodawca został skutecznie powiadomiony o ciąży pracownicy gdy przedstawiła ona jakiekolwiek oświadczenie podpisane przez lekarza, w którym jest informacja o jej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytałam właśnie ten art. 185 par. 1, w nim napisano, że pracownik powinien przedłożyć pracodawcy zaświadczenie o ciąży. Nie piszą, że jest zobowiązany (musi)... jedno co wedle mojej opinii jest ważne, to to, że zanim idziesz na zwolnienie lekarskie czasem musisz iść na pobranie krwi czy inne badanie związane z ciążą i co... ciągle prosić o dzień wolny? Jak po przedstawieniu zaświadczenia normalnie się należy wolne - nie z urlopu czy dobrej woli pracodawcy... tylko kodeksowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja akurat niemam problemu np z pobraniem krwi pracuje od 7.30 krew pobieraja od 7.00 wiec niepotrzebuje dnia wolnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biegałam do pryw. kliniki na pobieranie krwi i tam babki przyjmowały do znęcania od 9 do 11, akurat w godzinach pracy firmy, w której pracuję. jedno jest ważne, w ciąży... jesteśmy pod ochronką i warto to brać do siebie dla lepszego komfortu własnego i dziecka. Dnia wolnego nie brałam, ale przychodziłam wtedy później - nie zostawając dłużej... Później już leciałam tylko na L4, bo było ryzykownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzeba przyznac ze w prywatnych malych firmach szefowie nie ciekawie przyjmuja wiadomosc o kobietach w ciazy i to mni ewkurza, ja pracuje w budzetowce wiec niemam tego problemu, a badania tez robilam praywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polskie prywaciarstwo jest najeżone stresem, pogonią za każdą złotówką i wykorzystywaniem pracowników - to fakt. Ja jednak pracuję u prywaciarza, w małej firmie zatrudniającej w sumie 5 osób - nikt mi prolemów nie robił, pisałam jak szef się troszczył i jak traktuje swoją pracownicę brzuchatkę. Taki pracodawca to wyjątek, zdaję sobie z tego sprawę... tymbardziej mi przykro, że jakakolwiek kobieta w ciąży przechodzi niepotrzebnie stres przez wykorzystywaczy pracowników -toksycznych szefów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mika82
hej mamuśki :) Ja o swojej ciąży powiedziałam tydzień przed pójściem na zwolnienie. Szefowa ucieszyła się że mówię jej o tym wcześniej bo tak ma tydzień żeby poszukać kogoś na moje miejsce. Mogłam oczywiście iść od razu, ale wolałam nie palić za sobą mostów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja jak narazie nie zamierzam isc na L4 czuje sie dobrze, niemam ciezkiej pracy, do konca roku na pewno popracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam krwiaka pod jednym dzieckiem (każde ma swoje wyposażenie). Krwiak był większy od maleństwa i pół pęcherzyka płodowego było odklejone od ścianki macicy. Leżałam na hormonach 2 tygodnie, a krwiak się wchłaniał przez 1,5 miesiąca. Ja się nie czułam źle, ale musiałam leżeć, dla nich. Później oszczędzać się i dużo odpoczywać, nie było wskazane kilka h przy kompie w jednej pozycji. Lekarka dalej chciała mi wypisać zwolnienie, ale skoro krwiak się już rozpuścił, to wróciłam do pracy.... choć na trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja siostra tez miala krwiaka, to i tak masz szczescie ona lezala do konca 5 miesiaca, ale dobrze ze juz wszystko ok u ciebie, najwazniejsze zdrowie dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też pracuję i mam świetnych szefów, którzy tylko zapytali, czy będę pracować do końca marca, żeby zamknąć rok. Mam nadzieję, że spokojnie do końca marca popracuję. Jeśli potrzebuję wyjść wcześniej to nigdy nie ma problemu. Wszystkim życzę takich luźnych stosunków z szefami, a co śmieszniejsze to Chińczycy, a tyle się przecież mówi o wykorzystywaniu pracowników w Chinach. Chińczycy w Polsce zachowują się jak widać o wiele lepiej niż w Chinach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie mi macie upławy? ja mam straszneeeeeeeeeee ciaglee uczucie mokra nie obejdzie sie bez wkladek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tez mam uplawy strazne to jest. Zaczelam sie martwic o Paulke, kazda z nas codziennie sie odezwie a od niej zero wiesci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, wiecie, zaczęłam chyba odczuwać delikatne migotanie w brzuchu. Zaczęło się w środę wieczorem ale nie byłam pewna czy to już to,ale teraz mam to codziennie. Fajnie. Już zapomniałam jakie to cudowne uczucie. Co do upławów to ja też mam z tym problemy-nie obejdzie się bez wkładek.Ale mój lekarz stwierdził że to naturalne,więc trzeba to przeżyć. Jestem dzisiaj taka niewyspana, że szok. Moja córcia zaczęła wcvzoraj gorączkować. Obudziła się po 1 i zasnęła dopiero ok. 5 rano. Myślałam że pośpi dłużej,ale niestety. O 8 była już pobudka :-( Dobrze że wczoraj trochę posprzątałam bo dzisiaj mam lenia. Robię tylko obiad-golonki z kiszoną kapustą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Ale sie zmeczylam wlasnie sonczylam sprzatac jeszcze nam drzewo do kominka przywiezli oh roboty masa. A wy dziewczyny co tak milczycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga*25**
Sraszna cisza dzisiaj. Mi dzien mila powoli i jeszcze tydzien do wyjazdu. Wczoraj wyczytalam,ze niektore linie lotnicze nie zabieraja na poklad kobiet powyzej 28 tygodnia ciazy, dobrze,ze uda mi sie wrocic do domu:-) Dzis dzien spedzilam na zakupach, tym razem dla siebie, bo kompletnie nie mialam w czym z domu wyjsc. Zaraz wracam do domku i biore sie za gotowanie obiadu. Maz przygotowal juz kotleciki i surowke, dobrze mam z nim:-) Paula gratulacje dla meza! Milego weekendu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RRenia
Milo zajrzec na forum do Was Dziewczyny choc czasu i sil na pisanie nieraz brak mi. Przede mna kapiel Basi, kaszka, usypianie a potem szansa na odpoczynek i cos do poczytania, dzis pomoc Meza niemozliwa szkoda ale i tak bywa :_) dobrej nocki Mamusie i Malenstwa w brzuszku. Ciesze sie Izawik ze Malenstwo dalo znac o sobie :_)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RRenia
No i te urocze motylki u mx3 to tak milo sie czyta, u mnie wrazenie obecnosci Malenstwa jest ciagle ale pewnie to za szybko nawet przy 2 ciazy wiec czekam na coraz wyrazniejszy sygnalik :_)))) Basia juz siedzi w wannie a ja nasluchuje czy jest ok. Lubi myc sobie zeby i teraz w wodzie myje z wody nawet zimnej wychodzic nie chce nawet i po godzinie taki maly plywczek, te nasze Malenstwa w brzusiach to jeszcze lepsze plywaki, milego wieczorku i dobrej niedzieli, R(M)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co... dzisiaj mi jakos smutno, przewalam się z kąta w kąt... oglądam jakieś ckliwe filmy typu powiedzmy \"Dom nad Jeziorem\" i tak straaaasznie brakuje mi męża. To paskudne, że sama muszę zasypiać, budzić się i jadać posiłki, wychodzić na spacerki bez niego. Tak smutno. Z kazdym tygodniem czyje pod dłonią okraglejszy brzuszek, a jego nie ma. Ech, byle do grudnia... Zastanawiam się kiedy usłyszę kogo noszę pod sercem, chłopców, dziewczynki, parkę.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem wykonczona wczoraj od 6 na nogach .. szkola na 9 do 16 dzis to samooooo wyklady wyklady wyklady padam konammm mx3 jaa tez zastanawiam sie co noszaa pod serduszkiem dziewczynkii chlopczyki czy mozee parkaa echh oby do kietnia .. chociaz ja pewnie juz pod koniec marca urodzeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×