Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

Masz rację Vanili, wariatki ;) ale jak mówisz marzenia nic nie kosztują. Ja mam takie jedno marzenie na nastepny rok i w marcu się okaże czy się spełni. Będę starać się o wizę do USA i jak dostanę to pojadę w sierpniu albo wrześniu. Zobaczę jak z finansami bede stała to może jeszcze mi starczy znowu na Marmaris za 699 zł w czerwcu ;) W firście zauważyłam ostatnio własnie pewną prawidłowość. Co roku ludzie kupują w styczniu a nawet juz teraz w listopadzie (GTI w tamtym roku wypuściło katalogi już 3.11, Triada podobnie) i pozniej przed wylotem dostają pisma o dopłaty lotniskowe. Ja kupowałam w firście 2 razy i raz przed Egiptem też mnie to dopadło. Wtedy nie było to dużo bo tylko 150 zł chyba (2005r.) ale w tym roku na forach ludzie pisali o ok. 200 zł od osoby co przy 4 osobowej rodzinie zwiększa koszty o jakieś 1000 zł!!! Paranoja! Moi znajomi wlasnie kupili w tym roku w Scan Holiday (niby prestiżowe biuro) i do czerwca do Turcji nie dopłacili, ale do sierpniowego Egiptu musieli. Także chyba jest takie wyjscie: - wykupic za dopłatą gwarancję niezmienności ceny (tylko zapytać czy ona obejmuje dopłatę do paliwa) - albo wybrać jak najwcześiejszy termin, np. maj, Szczególnie ważne to jest w opcjach 7+7 żeby pytać o takie rzeczy, żeby pozniej nie było rozczarowań. Zobaczymy jak to bedzie z tymi firstami w tym roku. W tamtym był szał. Z GTI te najlepsze hotele poszły w dwa dni. Tylko nie wiem jak ludzie wyszli pozniej z tymi dopłatami bo w TUI mieli płacić nawet za niektóre kierunki po 260 zł! Z drugiej strony first jest o tyle dobry, ze jesli upatrzysz sobie hotel to pozniej nie martwisz sie o to czy on bedzie, czy beda miejsca itp. Wpłaca się 40% i resztę przed odoltem - to też jest plus. Ja w tym orku nie skorzystam bo nie wiem jak to wyjdzie z moimi planami. Koleżanka z którą jezdzę poszła na studia na turystykę ;) i też juz nie zawsze beda pasowąc terminy zeby ustalac na pół roku wczesniej. Szkoła ważniejsza. Spakowałam się już, została mi tylko spożywka dla koleżanki (ptasie mleczka, princesse, prince polo ;) ) i koniec. Mamy jechać do outletu gdzies u niej za miastem. Podobno koszulki Esprit i S. Oliver są po 5-10 E. Ja na to liczę i na jakieś adidasy Nike ;) Może moja kurteczka zimowa z Esprit którą upatrzyłam sobie u nas bedzie tansza. FAnnky musisz kiedyś pojechać i zobaczyc, porównac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:( Życzę spełnienia tych marzeń... To mówisz, że jedziesz do Niemiec...powodzenia..ach te kobiety, szał zakupów..koszulki.. mam przy kompie zeszyt i zapisuje nazwy hoteli, biur, strony...bo za pół roku nie będę szukać, a już gubię się na tym forum i nie mam czasu na czytanie wszystkiego wstecz... Na bezcłowym były Adidasy do 39 po 20-E, większe ponad 50. Tak jak mówisz, te lepsze hotele i w miarę tanie są niedostępne w katalogach , jedynie na przedsprzedaży i czasem z bonifikatą. Nic teraz nie znalazłam ciekawego i taniego ,a za dużą kasę nie ma sensu brać. Na bieżąco obserwuję ceny na Traveligo i w styczniu mieli promocje 20%, potem coraz niższe... Nie interesują mnie też hotele na prerii 20-30 km od centrum, bo wówczas nie można się nigdzie ruszyć i pozwiedzać, tylko taxi, siedzenie w hotelu.. To...miłego pobytu..:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vanili dzięki 👄 Dawaj znać jak coś znajdziesz na bieżąco. Żeby topik nam nie umarł przez zimę ;) W końcu od kwietnia znowu zaczną się pytania. Dobre opinie ma tez chyba Grand Pasa i Pasa Beach oraz Marmaris Beach z Triady. Poczytaj. A może możesz sobie pozwolić żeby kupic z lasta? Jestem pewna że Jet bedzie miał te same ceny co w tym roku i moj hotel znowu bedzie za 699 , tak było też rok temu. A 5* Green Natura był za 1299 zł. Zresztą zobaczymy co bedzie sie niedługo działo. Sama jestem ciekawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) nie na razie nie będę ryzykować że pojadę do tego marmaris i będę myśleć co robią w alanii :) byłam 2 razy i za rok mam zamiar tam wrócić :) będę tam jeździć do póki się nie przejem całkowicie. w tym roku też się zastanawiam nad firstem, chyba zaryzykuje i wezmę z ubez. w razie rezygnacji. bo np. w tym roku płaciłam 3000 zł. jakby first był ok 2200-2400 + ubez. ok 200 zł to i tak mi się bardziej opłaca. od kiedy trzeba zaglądać za firstem z GTI ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak pisałam. W tamtym roku GTI wypuścił katalog ok. 3 lub 6 listopada. Dokładnie nie pamiętam. Także musisz od końca pażdziernika zaglądać do jakiegos zaprzyjaznionego biura podrózy i czekać. W biurach powinny wiedziec kiedy. Pozniej naprawde jest mało czasu bo terminy są rozchwytywane. A kiedy planujesz jechac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek32
Hej hej :) jestem cała i zdrowa i cała happy :) wakacje były suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuper!!!!! :) najbardziej jestem zła na siebie za to że dałam sie wkręcic w te bzdury o locie samolotem co to niby sie wtedy nie dzieje i w ogóle...ale cóz trzeba na własnej skórze przetestowac żeby sie dowiedziec jak jest naprawdę, a jest rewela! :) fakt stresik przed jest - to normalne, ale cały lot to czysta przyjemność :) włacznie z turbulencjami i burzą rozjaśniajacą niebo...wiem bo to przeżyłam i widziałam i jestem zachwycona :) a przecież tego samolotu obawiałam sie najbardziej :) Nie moge za wiele opowiedziec o Turcji bo niewiele jej tez widziałam w porównaniu do koleżanek ;) ale mogę z czystym sumieniem powiedziec że warto wybrac sie tam na wakacje! :) My ze względu na dzieci oprócz hotelu (który musze przyznac spełnił wszelkie nasze oczekiwania) bylismy w Side i odbylismy kilkugodzinny rejsik po morzu ( na żółwia i delfiny ;)) hi hi... Niestety udało nam sie zobaczyć jedynie zarys żółwia a delfinów wcale ale to podobno nie nowośc ;) mimo to było warto...widoczki super :) no i ta kąpiel na lagunie... :) troche sie nie moge ogarnąc po powrocie...te temperatury w Polsce nas zwaliły z nóg :) ale na szczęście do pracy idziemy dopiero w poniedziałek wiec do tego czasu mysle że wskoczymy na normalne tory :) Jeszcze raz chcę Wam wszystkim podziękowac za wszelkie porady!!! co prawda nie chodziłam z moimi notatkami ale miałam ogólną orientację a znajomi byli spokojniejsi że mają kogos kto czai bazę ;) Dzięki serdeczne raz jeszcze i pozdrawiam serdecznie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fankky.. wyszukuję na str int. biur, bo czesto już są oferty, a katalogi jeszcze nie wydrukowane, niekiedy tylko kilka dni sprzedają..bez tego ubezpieczenia kupiłam, bo tylko płaci się część...i zauważyłam, że tanie lasty można kupić albo w grudniu na tropiki albo po weekendzie majowym...mam na myśli te lepsze hotele i modne kierunki http://www.traveligo.pl/ oni mają oferty z różnych biur potem porównuje ceny i szybka decyzja Jak 2,3 osoby, to masz dużą oszczędność. Miłych snów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiek witaj ! 🖐️ Widzisz, nie taki diabeł straszny...ja też lubie latać. Masz bynajmniej jeden problem z głowy już na zawsze. Vanili i Fanky ja też patrzę zawsze na easygo.pl, tam jest zawsze logo biura odrazu. Vanili co Ty nie śpisz po nocach? :) Dzisiaj mam dzień zero. Jest brzydko, pochmurnie i deszczowo. Mam nadzieję, że wrócę i moje linie nie padną do tego czasu ;) Będę mieć dostęp do netu to zaglądnę tutaj czasem. A gdybym nie wróciła dłużej to znaczy, że zarabiam na zmywaku na bilet powrotny do Polski :D - to gdyby te linie padły.... Zaglądnę jeszcze tutaj do wieczora, o 19.00 wychodzę i 21.15 lecę. Uwielbiam latać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pariss, kiedy do nas wrócisz? Temat z pewnością nie padnie..będą wspomnienia, marzenia... W jaki sposób kupowałaś Marmaris? internetowo czy w biurze. Mają dobrze zrobioną stronę, wszystkie info..i Twój hotel w ofercie, niestety dla mnie nie w tym roku. http://www.jettouristic.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pariss, równocześnie piszemy.. Miałam sen, okropny, przyśnił mi się samolot lecący nisko, spadł, wybuch! 2 osoby przeżyły...obudziłam się...i już nie mogłam zasnąć. ta maszyna była taka wyraźna, z niebieskimi napisami...jak w w Jett.. U mnie też leje i tak ma być do środy! Miłego dnia! boskiej kawki!Wszystkim... :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vanili sen miałaś katastroficzny. Chyba za bardzo przeżywałaś kolejne wakacje w Turcji. Ja kupowałam w biurze w Warszawie bo miałam wtedy te vouchery i tam tylko mogłam je wykorzystać. Czekałam tydzień przed w poniedziałek (bo tak puszczają lasty w czerwcu) i jak dali na stronę to odrazu dzwoniłam do Wawy robic rezerwację. Przesłałam im kasę na konto, ona mi umowę, zeskanowałam, podpisałam i koniec. Przez to biuro kiedyś też zamawiałam z GTI. Moze w nastepnym roku tez mi się uda z voucherami. Teraz ten co kupiłam po przyjezdzie sprzedałam koledze, on leci do Sharm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiesz, jaka jestem opalona! i już mi się marzy.... ale zawsze wcześniej planuję wakacje i finansowo to dobre, bo bzdetów nie kupuję i staram się taniej coś dobrego wyszperać, bo te ceny katalogowe nie dla mnie! A, nacięłam się kilka razy na początku mojej kariery wyjazdowej, to teraz jestem mądrzejsza... Pariss, Ty się nie wygłupiaj z tym zmywakiem...bo rzeczywiście forum padnie, bez Ciebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też wolę mieć wcześniej zaklepane, nie wyobrażam sobie że miałabym w niepewności na lasta czekać :O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pariss, Vanili - dzieki za informacje .Juz nie moge sie doczekac - jestem bardzo ciekawa Alanyi . A Marmaris - moje Marmaris - tak czesto mowie do siebie - jest urzekajace .... Bylam z corka w zeszlym roku i wieczorem ok 24 padalysmy z nog . Chodzilysmy wszedzie a te boczne uliczki sa najciekawsze . Bazar , marina , promenada i tetniace zyciem uliczki pozostawily slad w moim sercu juz na zawsze ... A na plaze jezdzilysmy do Icmeler - Green Beach to plaza ze wspanialymi widokami no o z darmowymi parasolami i lezakami . I cykady , wszedzie spiewajace cykady .... Pariss, zycze Ci szczesliwej podrozy no i wspanialych wrazen . Na koniec zapytam co takiego nietypowego , babskiego polecilybyscie w A lanyi ? Przewodnikami jestem oblozona i mysle , ze wiem juz jak bede spedzac czas . Ale przewodniki wszystkiego nie mowia - moze jakas ciekawa kafejka lub widok zza rogu ? Powiedzcie , prosze , jesli oczywiscie macie na to ochote .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vanilli nie bedzie tak źle. Topik nie padnie bo jest Was więcej. Tylko na początku byłam sama, a teraz jest już więcej zapaleńców ;) Fannky, widzisz fajnie jak własnie mozesz sobie zaplanowac do przodu urlop i się nie martwić. Są jednak sytuacje, ze nie zawsze jest taka możliwość. Jak kupowałam z firsta to tez juz nie mogłam się doczekać i planowałam, czytałam itp, a jak z lasta to rzeczywiście jest adrenalina. Dwa razy kupiłam tydzień przed. I wcale nie żałuję. Masz już upatrzony jakiś hotel w Alanii. Moim marzeniem jest Grand Zaman Garden ze Scan holiday. Super położony, rewelacyjnie w środku. Przechodziłam zawsze koło niego jak mieszkalam raz w Kleopatrze Golden Sun. Moze z firsta bedzie mial jakąs super cenę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Waszszsza NCz
Dzięki że podtrzymujecie ten temat mam go w zakładkach. Priss Twoje rady są bardzo cenne dzięki nim byłam w Turcji i jestem zadowolona. Pamiętajcie że nie tylko czytają Was piśmienni ale i takie starsze roczniki jak ja więc jestescie wszystkim potrzebne. Pozdrawiam Was bardzo serdecznie. Niepiśmienna Czytająca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violka71
Asiek32 - witaj!!!!!!!!!!! Bardzo się cieszę, że jesteś zadowolona:-)) Super hotel prawda?:-) Mi się nie chciało z niego wychodzić:-) Pozdrawiam sedrecznie i życzę miłego przystosowania do szarej rzeczywistości, co łatwe nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanka dzięki 👄. Ja też chyba mam sentyment do Marmaris. Jak oglądnęłam te filmiki na youtube to stwierdziłam, ze tam jest tyle do zobaczenia i trzeba tam wrócić. Jest bardzo rozległe. Na plaży w Icmeler też nie byłam. Oj ja głupia :p! A wiedziałam, że tam jest pięknie bo widziałam zdjęcia. Nie wiem co takiego w Alanii można by polecić oprócz widoku z twierdzy Kale rozciągającej sie nad portem. Wieczorem jest przyjemnie. Jest też taka fajna cukiernia z pysznymi lodami własnie na samym dole wchodząc na wzgórze. Mozna usiąść na piętrze. Nie ma okien tylko otwarty widok na oświetlony port. Lody i kawa pyszne +widok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj jaki tłok się zrobił :D Chyba pora lunchu? Niepiśmienna Czytająca pozdrawiam również. Jak bedziesz potrzebować rad odnośnie Egiptu czy Tunezji to się polecam również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka... A ja to się kąpałam nocą w Alany, nad głową był księżyc i ta jedna gwiazda, jak na tureckiej fladze..a dalej na wzgórzu oświetlona twierdza..i było tak romantycznie...ale Turek nam przeszkodził, bo myślał, że kradniemy leżaki! ...Cała trasa wzdłuż promenady jest piękna! widoczki na zatokę i jaskinie piratów z góry, ....a sama plaża Kleopatry! te kolory! Miłego weekendu..i ...pewnie jeszcze tu zajrzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cholera vanili jak to piszesz to dokładnie to widzę 😭 powiem wam że Alanya to jest moje miejsce, moglabym tam mieszkać na stałe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzwoniłam do biura podróży i mi powiedziała, że GTI zaczyna sprzedaż first koło października. to chyba szaleństwo rok do przodu kupować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzwoniłam dla pewności do GTI, tak w październiku wychodzi, to co mam od razu zaklepywać miejsce jak katalog będzie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fannky...nie wiem? też mam dylemat ze zgraniem urlopu... ale jedno jest pewne,że często są korzystne promocje niektóre biura sprzedają tropiki na zimowe wyjazdy lub wiosenne na razie śledzę ja dopiero w styczniu będę planować, bo wtedy się klarują sprawy urlopowe Itaka już od dawna ma katalogi na przyszły rok .... jak piszę....też kocham Alanyę...rok temu kupiłam we wtorek, a w środę siedziałam w samolocie..ale już wiedziałam gdzie jadę, to decyzja była expresowa:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:O U nas w tej chwili, nasila się objaw powakacyjnej depresji! i jeszcze przy tym deszczu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chyba też poczekam na nowy rok, gti daje 15 % upustu za rezerwację do 31.01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A gdzie chciałabyś jechać? Obawiam się podwyżek, bo paliwo sunie w górę. Do 30 01. miałam promocję 20%, liczę, że też mi się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blue star alanya. kolega dzisiaj do mnie z Turcji pisał że czeka na mnie i jak chcę to mogę zatrzymać się u niego :D nie ma to jak gościnność :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×