Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

ja tak obserwuje i obserwuje ten hotel bo jakos mi sie spodobal i licze ze w czerwcu na 2 tyg spadnie na mniej niz 1900 zl za os no i tak patrze na teraz na maj za tydzien jest 1499 zl, 6 maja wyjazd a oni obnizyli aby o 100 zl a wczesniej bylo 25% znizki dla drugiej osoby ale usuneli jak obnizyli o te 100 zł a wyloty jak byly z szesciu miejsc tak nadal sa no i jak myslicie obniza jeszcze te wczasy, jezeli nikt im nie wykupi to co biuro wtedy robi? pokrywa koszty? http://www.alfastar.com.pl/Turcja,kraj/kurort,/hotel,Premier+Tac/start,0#cennik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam witam!!! Ja już jestem,z pracy wróciłam po 2-ej zmianie.Pogadałam troszkę z rodzinką ,poczytałam co pisałyście i patrzę a to już ta godzina. Frogi-ja niechcący tak się opaliłam,że zanim pojadę to już mi skóra zejdzie ale to nic. Pariss-wyobraź sobie, że żaden tulipan nie został zerwany do wazonu,jakoś szkoda mi było.Cieszę się bardzo,że tak pięknie zakwitły. Pozdrawiam wszystkie kobitki i życzę kolorowych snów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joł0
palcem po mapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :D Długi weekend i już po...początek miesiąca więc mam niezły zapiernicz w robocie więc tylko sobie szybko przeglądałam jak Wam minęła majówka... U mnie generalnie spotkanie ze znajomymi wyszło tak sobie...no ale cóż bywa :P no a oprócz tego fantastyczne leniuchowanie na Kaszubach.. :D Ja jeszcze 3 miesiące...i też zacznę myśleć o pakowaniu ;) Miłego dnia dla Wszystkich ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry moje miłe :) ale nam się już wakacyjne zrobiło, jedni na ostatni moment szukają czegoś inni myślą co spakować. Frogi a Ty czekasz na lasta? podziwiam ja bym chyba już nerwice miała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ARA196
Dziewczyny czytałam tylko ostatnią stronę bo 292 to strasznie dużo i od razu mogę powiedzieć, że wycieczka rzeką Manawgat jest bez sensu. Jedzie się nad rzekę parę lub kilkanaście km. w głąb lądu tam wsiada na statek i płwnie powoli brudną rzeką na której jest jedna atrakcja farma pelikanów. W czasie rejsu nie ma na co popatrzeć bo brzeg to brudne pole.. Na statku dają obiad /chyba w drodze powrotnej/. Wysiada się w miejscu, w którym rzeka wpada do morza i atrakcją jest plaża, która z jednej strony ma morze a z drugiej rzekę.Plażowanie trwa okk. 2 godz. i powrót tą samą nudną trasą. Turcy próbują uatrakcyjnić rejs tańcem brzucha z wciąganiem do zabawy uczestników wycieczki ale to wszystko nie rekompensuje zmarnowanego całego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,wielkie dzięki,Pariss szczególnie za link,ten teatr to miejsce,które planowałam zwiedzić,a jesli do tego bedzie trochę opery ,to będę w siodmym niebie:) Jakby coś się wam jeszcze przypomniało ,proszę piszcie.Bardzo interesuje mnie osławiona łaźnia turecka,ale szukam sprawdzonej(wiadomo) Na chwilę się z Wami żegnam,jutro jadę do Lyonu na festiwal teatralny:)jak wrócę to się podzielę,może komuś się przyda:) Papajki i jeszcze raz dzięki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:) Bobo to ja kiedyś siedziałam na balkonie i nic:/ troszke buzie miałam czerwona,ale nic poza tym...a z tulipanami to tak ja,moja mama raz tylko zerwala z 5...🌻 Fannky takie życie:) teraz nie ma co rezerwowac.W tamtym roku zrobiłam to jakoś w połowie czerwca i trafiłyśmy:) a w tym się zobaczy,ale nie jest tak źle bo obserwują nam w jednym biurze kobitki,które wiemy że na pewno to robią:) ale ja oczywiście sama zaglądam bardzo regularnie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Ara za opinie. Wiecie co mam wrażenie że te wszystkie wycieczki to takie trochę naciągane, już wiem czemu ja na żadną nie jeżdżę :) dla mnie największą stratą czasu było Pamukale, nie warto było stracił 1,5 dnia na to :) za to hamam warto odwiedzić, przynajmniej raz zobaczyć jak to jest. ja już chyba pisałam dla mnie masaż końcowy to był atak śmiechu przez 30 min. okazało się że mam straszne łaskotki w pachwinach i przez cały czas śmiałam się tak, że ludzie pytali co się tam dzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziwczatka. widze jak sie tu juz urlopowo porobiło. Ja juz jestem tak zmeczona praca ze tylko odliczac do 8 lipca. Nie dosc ze zastepuje od wczoraj kolezanka co poszla na 2 tyogdniowy urop to jeszcze wszyscy sobie o czyms poprzypominali i na raz z mojej i jej działki. Pisałam juz nastojaca bo szkoda czasu było siadac. Niezła gimnastyka przez 8 h. Przynajmniej 2 tyognie szybciej zleca i blizej ulopu. Przyznam sie ze tyle ile juz byłam w Tucji i Alanyi to ja tez mało zwiedziłam wycieczek oferowanych z Alanyi bo byłam tylko na Jeep Safari i Raftingu. A koło jaskini nawet nie pomyslałam ale obiecałam ze tym razem napewno sie udam nawet sama. Na cale poszłam na spacerek w góre i dół (taka madra byłam ze wyruszyłam o 12 w dzien ;-). Mało co sie nie rozpłynełam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak wycieczka na górę na piechotę ( !!!!) warta polecenia. widoki zrekompensują wszelkie cierpienia związane z wędrówkę. to moja ukochana część Alanii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hola! Fannky podzielam Twoje zdanie, wiekszosc tych wycieczek, ktore oferuja rezydenci to wyciaganie kasy z kieszeni turysty. Ja raczej jak juz zwiedzam to indywidualnie, bo w ten sposob najlepiej podpatrzec zycie, zwyczaje i uroki kraju. Szczerze powiedziawszy to mecza mnie wczasy gdzie prawie codziennie gdzies \"powinno\" sie szwedac, bo to czy tamto \"trzeba\" zobaczyc. Ja przewaznie na 7 dni poswiecam 2 na zwiedzanie, a reszte na przyjemnosci czyli calkowite, relaksujace nic-nie-robienie:) i co wiaze sie z tym, zwracam uwage na hotel zeby byl prawie super, bez nieprzyjemnych niespodzianek... A z Turcji to najmilej wspominam parasail (zwlaszcza ten strach przed lotem) a potem niesamowity widok wybrzeza Kemeru z wysokosci 70 m:) I powiem Wam, ze gdybym byla mlodsza, to moje wczasy pewnie by byly zawsze z Club-Med, bo taka forma wypoczynku polaczona z uprawianiem np sportow wodnych najbardziej mi odpowiada,;).... wiec zostalo mi teraz tylko namawianie moich dzieci na czynny wypoczynek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merhaba! Od 1 maja podrożała wiza do Turcji, teraz dla Polaków kosztuje 20 $ lub 15 E lub 10 GBP http://www.mfa.gov.tr/visa-fees-at-border-gates-for-2008.en.mfa Wiecie, mnie rafting nigdy nie bawi bo pływać nie potrafię :O :p W Alanii to nigdy nie ma na nic czasu, jak sie wybierze człowiek na zakupy i posiedzi w kazdym sklepie, wypije z kadym co sie da, poplotkuje, natarguje, i pokłoci czasem to sie nic juz nie chce. Dziekuje im zawsze za to, ze te sklepy sa otwarte do północy bo juz wogóle bym nie zdażyła czasem zakupów zrobić. Fannky jak bedziecie teraz taka grupa to moze wypozyczcie samochod i jedzcie prosto przed siebie. Po drodze macie Manavgat (wstep chyba z 2 YTL) , pozniej Aspendos, pozniej Antalia, w Antalii wodospady, dalej Kemer. Przy odrobinie szczescia i szybkim tempie jeden dzien na to wystarczy a pozniej tylko plazowanie. I jaka satysfakcja ze tyle sie widzialo. Moja grypa powoli schodzi na drugi plan. DOlar spada jak to na poczatku miesiaca, wszystko OK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny widzialyscie kamerki w Alanii dzisiaj? Masakra! Współczuje tym, ktorzy tam teraz są :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinowa Trussskawka ----> jedno i drugie dostarczyło napewno niezapomnianych przezyć. Na raftingu było dosc strasznie ale były nawet 6 letnie dzieci i jakos nikomu sie nic nie stało. Uwazam ze warto. Jeep safari tez naprawde fajne, piekne widoki i jazda na krawedzi przepasci ale rozwniez były małe dzieci. Dodatkowo polewalismy sie jeepami woda i raodchy było coniemiara. W miedyzczasei wizyta była w meczecie na szczycie, jedlismy placki na szczycie u tureckiej rodziny i na koncu był obiad na rzece Dimcay. Nie warto kupowac wycieczek u rezydenta poniewaz w Alanyi sa 3 polskie biura. Fakt ze akurat na wycieczce mało było polaków i mowili po angielsku ale spoko jeden drugiemu pomagał. Na pontonie sami holendrzy a przewodnik turek który nie mowił tylko po turecku. Poniewaz tylko ja znałam turecki wiec z przewodnikiem mielismy ubaw bo ja wyznaczałam kogo wrzucic do wody. Po znajomosci tylko ja w niej nie wyladowałam ;-). Mimo ze woda 5 stopni ale wpasc do niej sama przyjemnosc w tej temperaturze. Na koniec tez był obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie tak sie pytam bo raczej nie umiem za bardzo plywac:) no z Twoich opisow fajnie mialas:) wlasnie wiem ze nie warto kupywac wycieczek u rezydentow, mysle ze moze ktos z hotelu bedzie sie tez wybieral i stworzymy jakas grupke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pariss już myślałam właśnie nad wynajęciem tych aut. 2 powinny wystarczyć. to się wynajmuje na dni czy godz.? i ile kosztuje taki wynajem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idę kierunku domowego hamamu bo mi sie oczy kleją ;) Fannky nie mam pojęcia ile kosztują dokładnie samochody, ale coś koło 40-50 E za dzień plus swoja benzyna. Cena zależna jest od modelu. Benzyna jest dość droga w Turcji, ale na kilka osób nie wyjdzie dużo. Turcy z roku na rok coraz bardziej jeżdżą przepisowo wiec nie ma co sie obawiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fannky nas byla 6 wiec wynajelismy 9- osob. busa Hyundai\'a za 80 dol, zglaszasz w recepcji wieczorem i rano podstawiaja auto, a benzyna kosztuje niecalego dol, masz pusty bak, tyle zeby Ci starczylo do stacji benzynowej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieczorową porą. Ale się tu naczytałam wakacyjnie.Fajnie że tak blisko do mojego wyjazdu to pewnie coś w mojej makówce pozostanie z Waszych cennych rad. Właśnie miałam zamiar zaliczyć w tym roku Pamukkale ale jak odradzacie to może faktycznie strata czasu i kasy., może lepiej coś sobie kupię . Sama nie wiem . Co Wy na to? Która jeszcze była i czy na 1-dno 2-u dniowej i ile fabryk dywanów i ręczników po drodze trzeba zwiedzić ? Pozdrawiam i uciekam spać.🌻👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja właśnie się trochę podłamałam odnośnie planowanego wyjazdu ehhh:/ Bobo ściskam Cie! Śpijcie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Truskaweczko a na którego czerwca planujesz bo ja będę do 10 , może się zobaczymy gdzieś na plaży Kleopatry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Frogi .co z wyjazdem , nie pisz tylko że coś nie tak?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dasz radę do 10-go to daj znać.Wtedy obmyślimy jakieś spotkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frogi - gdzie się podziewasz ??????? Jak nie chcesz ze mną rozmawiać to 👄.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×