Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

Witajcie :) Wybiera się ktoś może 11 czerwca do Mahmatur / Doris Aytur? może któraś z Was tam była? jak wrażenia ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justus, Mahmutlar jest dośc spory kawałek do ALanii, ale ma fajną plażę. Nie ma tam za wiele rozrywek w nocy więc pozostaje Tobie Alania tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vito
ALANYA +ROZRYWKA DLA DZIECI +OPINIE HOTEL BON APART

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vito
Pariss czytaliśmy dużo opinii na temat Turcji i wychodzi na to że ty wiesz najwięcej. Dlatego mamy prośbę. Jak znasz hotel Bon Apart w Alanya, to napisz nam co o nim sądzisz. Co poleciłabyś nam z rozrywek dla 4-letnich dzieci. Czy 1000 dolarów na cztery osoby, na dwa tygodnie wystarczy (mamy wykupiony all).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vito , nie znam tego hotelu i trudno mi cokolwiek powiedzieć. Znalazłam jego zdjęcie na holidaycheckhttp://www.holidaycheck.ch/detail-Urlaubsbilder_Hotel+Bon+Apart-id_1155951368-ch_ub-ebene_hid.html wychodzi na to, ze to jest hotel apart, pokoje z aneksami kuchennymi. Nie wiem jaką macie wykupioną opcję czy HB czy all. Czy chcecie coś zobaczyc z maluchami czy to głownie odpoczynek i spacery o okolicy. Z takim małymi dziećmi możecie ewentualnie pojechać na rejsik po morzu. Tu masz wykaz przykładowych wycieczek z Alanii może coś znajdziecie dla siebie: http://www.wujek-i-mariolka.tr.gg/ Jesli tak to musisz odliczyc na te wycieczki, ile to wyjdzie i odłozyc a resztę zostawic na ewentualne piwko w miescie czy lody dla dzieci. Lody jednak najlepiej z nam znanych firm, które sa w lodówkach na patyku (algida np.) Dzieci sporo muszą pić więc na wodę odlicz jesli nie macie all. POszukaj w okolicy sklepu BIM (turecka biedronka, mają tanią spożywkę i bardzo fajne inne rzeczy), albo Migors czy Afra. Tam sie zaopatrujcie. Tylko pamiętaj, ze w tego typu sklepach płacisz tylko w lirach i muisz wymienic troche dolców w kantorze w mieście. Jesli bedziesz robiłs poro takich zakupów to odrazu wymień z 40-50 dolarów. Pózniej zawsze cos kupisz w tych spożywczych, nawet jakies słodycze czy chałwę do domu. Jak wogóle nie bedziecie korzystać z żadnych fakultetów i to ma być kwota na przyjemności i pamiątki to spokojnie starczy. Tylko pamietaj o wodzie :) Dla dzieci kupcie tez wysokie filtry i chustki na głowę, nawet okularki małe. Same przewiewne i lekkie rzeczy, zadnych dzinsów i długich rękawów. W razie kłopotów z żołądkiem zwróćcie się do obsługi hotelu, oni zawsze coś wymyślą. jakąś herbatkę ziołową czy coś. Na bóle żołądka to niech żona coś weźmie bo kuchnia jest zupełnie inna niż nasza. Żadnych majonezów i sosów w pierwszych dniach. Trzeba powoli wprowadzać nowości to będzie dobrze. Kuchnia się powtarza co kilka dni więc zdązy sie wszystko spróbować. A słodycze? bajka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malami2222
ostatnio dotarła do mnie informacja ze na lotnisku w Turcji czesto zdarzaja sie zaginiecia bagazu, czy to prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damiano30
Witam wszystkich miłośników Turcji oraz szczególnie serdecznie pozdrawiam Pariss - twoje opinie, uwagi i komentarze bardo mi pomogły... Ja wybieram się z żona i 7dmio letnim synem do Titreyengol - okolice Side na 7 dni z biurem podróży ITAKA do hotelu Joy Pegasos World. 18-06-2008 wylatujemy z Katowic... Myślę że będzie fajnie - jest to nasza praktycznie pierwsza wycieczka w naszym życiu. Pozdrowionka dla wszystkich - no i jak wrócę to oczywiście opowiem jak było :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vito
dzięki jedziemy w czerwcu 4 więc mamy nadzieję ze pogoda dopisze jednak mamy obawy co do hotelu nasze dziewczyny zaprawione są jeśli chodzi o chodzenie ale przydałby sie jakiś akuapark lub kompleks dla dzieci mam na myśli zjeżdzalnie itp. w pakiecie mamy już wycieczkę fakultatywną na pumakole lub coś takiego więc nie wiemy co ewentualnie jeszcze wykupić .Głównie zwiedzanie i plażowanie no i dużo zakupów jak możesz to prosimy gdzie ewentualnie i czy jest tego dużo dla dzieci mam namyśli ciuchy i buty .Czy kupować w sklepach czy na bazarach no i czy jest taniej.Jeszcze pytanko ile będziemy jechać z lotniska do Alanya i czy w samolocie dają coś do jedzenia chodzi nam o dziewczyny.Z góry dziękujemy za informacje i myślę ze to jeszcze nie wszystkie pytania znając nasza dociekliwość zadamy je napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malami ----> Nigdy o tym nie słyszałam, o Tunezji i owszem, ale o Turcji nigdy. Damian --> Aga -malaga pisząca wyżej jedzie chyba w tą środę do Titreyengol, jak wróci to może podzieli się wrażeniami. Fajnie, że na pierwszą wycieczkę wybór padł na Turcję. CZekamy też na Twoje wrażenia po powrocie. Nie zapomnij :) Vito --> wycieczka do Pamukkale to super sprawa, tylko nie wiem jak dzieci wytrzymają w autokarze tyle godzin. Bedziecie musieli to znieść bo Pamukkale to coś co w Turcji trzeba po prostu zobaczyć. Są to wapienne tarasy z ciepłą wodą + kąpiel w basenie Kleopatry, po której człowiek podobno młodnieje o kilka lat ;) Wyżej podałam Tobie linka do biura lokalnego, poczytaj sobie o wycieczkach i sami pomyślcie co by Wam pasowało razem z dziećmi. Ciuszki dla dzieci to przede wszystkim jakieś koszulki. Turcy mają dobrą bawełnę. Butów nigdy nie kupowałam to nie wiem. DO Alanii z Antalii to jakieś 120 km, o ile autokar nie bedzie sie zatrzymywał za wiele razy zeby rozwiesc wszystkich po drodze to transfer moze trwac nieco ponad 1,5 godziny. Wasz hotel jest po drugiej stronie Alanii bardziej na wschod wiec troche to zajmie. W kazdym razie autokar jest klimatyzowany i nie bedzie tak zle. Jakie to biuro? O catering w samolocie musisz zapytać w biurze dokładnie. Pamiętaj żeby zadzwonic do biura choćby jeden dzień wcześniej (jesli sami nie zadzwonią) i upewnic sie, ze lot ma niezmienioną godzinę. jak lecisz z Gdanska liniami sun express lub sky airlines to na 100% masz catering. Free Bird nie ma nigdy cateringu. Za to mozecie dziewczynkom zrobić jakie kanapki czy wziąśc batoniki czy winogrona żeby sie nie nudziły. Pewnie żona juz wie jak sobie z tym poradzic ;) Nie mozesz tylko wziasć do podrecznego napojów. To musisz kupic na wolnocłowej strefie, także jakies drobne pieniadze na napoje sobie zostaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka, wrocilam 3 dni temu z Turcji. Tym razem bylismy w Avsallar 20km przed Alanya. Mielismy cudowny hotel4* przy samej plazy. Pol roku temu bylismy w Side w 3* hotelu i tez bylo fajnie ale jednak odczuwa sie roznice w gwiazdkach jesli chodzi o jedzenie i service. Zrobilismy sobie wycieczke dolmusem do Alanyi i na bazar do Konakli. Na bazarach oplaca sie kupowac bo maja nieco taniej niz w sklepach. Najbardziej na takich ich bazarach podobaja mi sie ich stargany z warzywami i owocami, przyprawami i innymi smakolykami. wszystkiego mozna sobie poprobowac. Owoce i warzywa sa bardzo tanie, nawet troche ich egzotycznych owocow troche sobie kupilismy. W hotelu mielismy all incl. wiec wlasciwie nie brakowalo nam jedzenia i picia ale nie ma jak to prosto od zrodla hehe Bylismy 2 tygodnie i pogoda byla super, nie za goraco, bo jak bylismy we wrzesniu to temperatury nie schodzily ponizej 35 stopni w cieniu. Ktos tu pisal, ze leci w czerwcu- no to pogoda zagwarantowana, a nawet jak by mial padac deszcze to popada tylko noca. Nie zobaczycie zapewne ani jednej chmurki na niebie. Podczas naszego urlopu popadalo pare razy ale tylko w nocy, w dzien juz bylo ladnie i lezelismy plackiem na plazy. Jak macie jakies pytanka to pytajcie, chetnie odpowiem. Do Turcji lecimy znowu, tym razem pazdziernik. Do tego samego hotelu bo jestesmy z niego bardzo zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach i zapomnialam dodac, ze w turcji oplaca sie kupowac buty ale te ze skory mam na mysli. Kupilysma sobie z moja siostra super buciki po 4 pary roznych polbutow z mieciutkiej skoreczki po 15-20€ Skory tez sie bardzo oplaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam !! Wybieram się w tym roku do Turcji w drugiej połowie września.Jadę z biura Sky Club do miejscowości Konakli hotel HEDEF RODE GARDEN-All inclusiv.Czy ktoś zna może ten hotel ? Paris przeczytałam tu wszystko co napisałaś -jesteś prawdziwym ekspertem :) A co możecie powiedzieć o Sky Club?? Są to moje pierwsze wczasy zagraniczne i jestem jeszcze trochę zielona ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam w Konakli na bazarze i musze powiedziec, ze niestety nie ma tam ladnej plazy, jest kamienista i trzeba przejsc do nie przez autostrade lub tunelem jezeli takowy twoj hotel posiada. Konakli to praktycznie wioska i same hotele ale jest blisko Alanyi i mozesz tam tanio dojechac dolmusem i pozweidzac miasto, a warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o plaży słyszałam że jest kamienista,na szczęście mamy duży basen w hotelu, również kryty.Napewno pozwiedzam inne miejscowości :) Jadę z trzyletnim dzieckiem więc chyba dobrze że będzie to taka mała "wioska" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vito
Pariss dzięki za odpowiedź na nasze pytania. My lecimy z biura Travel Time. Musimy tylko jeszcze się dowiedzieć w biurze o katering w samolocie, czy jest płatny czy nie, żeby dzieci nie zgłodniały. Jak będziemy mieć jakieś pytanka, to pozwolimy sobie jeszcze się odezwać do ciebie. Dzięki bardzo i pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że im bliżej wakacji tym wątek co raz bardziej odżywa :) Hej Equity 🖐️ widzisz jak to jest z tą Turcją? Wciąga co? Może na nastepny urlop dla porównania wybierzcie wybrzeże egejskie : Marmaris, Oludeniz, Fethiye? Tam jest jeszcze piekniej bo są góry, i bardziej zielono. Teraz przez ostatnie dwa tygodnie było tak cieplutko? To fajnie, ze tak trafiłas, bo z pogodą bywa róznie o tej porze roku. Nokola ---> hedef Rose Garden z tego co widzę jest nowym hotelem więc pewnie dużo opinii o nim jeszcze nie znajdziesz. Ja chyba byłam w tamtym roku pod tym hotelem podczas transferu z lotniska. Wyglądał super, trochę spory kawałek od drogi i było jeszcze rozkopane, ale pewnie na samym terenie hotelu juz wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Tam hotele się budują z szybkością błyskawicy. Sky Club to chyba coś połączone z Triadą. Mają po prsotu te najlepsze oferty dobrych hoteli. Nie będzie źle. Jedziesz dopiero w drugiej połowie września (dobry termin) także obserwuj opinie ludzi na forach i pytaj od czasu do czasu. tutaj mam troche o hedefie z tamtego roku: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=20943&w=64112116&v=2&s=0 ale trakturj niektóre wypowiedzi z przymrużeniem oka. Samo Konakli to jeden bazar niedaleko Wieży Zegarowej. Tam zrobisz tansze zakupy niż w Alanii. DO Alanii wybierzcie się dolmuszem. To jakies 15 minut, a dolmusze są do poznej nocy takze nie ma problemu. Plaża jest przy hotelu i po drugiej stronie ulicy także żadnego przejścia nie ma. Ja lubię Konakli, byłam tam dwa razy, ale nieco bliżej Alanii, niedaleko hotelu White City. Plaża może nie jest taka jak Kleopatra w Alanii ale słońce to samo ;) Vito ---> Travel Time to Orbis także nie ma co się obawiać. Na stronie widzę, że też będą transfery na plażę Kleopatry. Musicie tam pojechać choć raz ;) Na pytania chętnie odpowiem. Pozdrawiam wszystkich..... .....a ja ciągle bez wykupionych wczasów :O co to będzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paris no musze przyznac, ze z pogoda nam sie udalo bo tez slyszalam, ze otej porze roku moze popadac. Co do turcji egejskiej to tez bym polecial tam kiedys ale my chcemy jeszcze raz do tego hotelu bo tam sie bardzo podobalo i nawiazalismy kontakt z managerem tego hotelu i sie z nim zaprzyjaznilismy wiec chcemy jeszcze raz sie z nim zobaczyc. Moj maz zapalony rybak i chodzil z nim na ryby i takie tam. Teskni mi sie za turcja jak nie wiem, nakchetniej bym tam sie przeprowadzila...Mieszkam w niemczech i nie znosze tutejszej hektyki i stres, wiecznego patrzenia na zegarek, tam w turvji zycie toczy sie innym tempem, ludzie sa inni, weselsi bardziej wyluzowani. Moze kiedys spelni sie moje marzenie i wyjedziemy tam. Ja jestem z zawodu kosmetyczka i moze moglabym robic tam cos lubie czyli pracowac w moim zawodzie w jednym z jakichs hoteli gdzie sa np niemieccy i polscy turysci. Kto wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę Equity, że całkiem Ciebie wzięło. Wciąga wciąga ten kraj.... Ja też bym chciała tam miekszkać, ale nie wszystko wtedy jest tak kolorowe :O W każdym razie jak wygram w totka to tylko 2 domy kupuję: W Meksyku i w Turcji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiano30, ja lece w czwartek do tej samej miejscowosci co Ty. Jak wroce to zdam relacje. equity, fajnie, ze mieliscie swietna pogoda. Ja lece w okolice Sidy za 3 dni i pogoda mnie martwi najbardziej. Czytam ze ma byc 23 stopnie... A ja chcialabym polezec na plazy i musze miec przynajmniej te 25 stopni... Denerwuje sie i juz nie czytam prognoz w sieci, bo tez roznie pisza... Jak bedzie padac to zalamka. Jak w ogole jest w Turcji z odczuwalnoscia temperatury? Wiatr? Mowcie mi, ze bedzie dobrze :-) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga-Malaga będzie dobrze :) Naprawdę. Nie przejmuj się. Patrz sobie na kamerki w Alanii. Ludzie chodzą na krótkich rękawach. Na pewno się opalisz. Tam już jest coraz cieplej. A słońce jest jeszcze nisko to szybko chwyta. Jak bedzie deszcz to moment i dalej słońce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vito
witam moje pytanie dotyczy komarów czy są obecne w Alanya i czy mogę prosić o stronę z kamerami gdzie można zobaczyć aktualna pogodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vito
PARISS czy można gdzieś jeszcze sięgnąć informacji o tym hotelu do którego jedziemy mamy małą wiedzę w jakiej części Alanya on się mieści , ponoć blisko centrum i 300 metrów od plaży kleopatra .Nigdzie nie możemy się dowiedzieć więcej .Mamy małą wiedzę co do tego hotelu i to budzi nasz niepokój ze mogliśmy wybrać coś innego.HOTEL BON APART

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga malaga: co do pogody to sie w ogole nie martw! Jak tam jest 20 stopni nadawane to masz na sloncu odczuwalnosc naszych 30! Ja przez te dwa tygodnie opalilam sie \"na turka\" mowie ci. Slonce szybko bierze wiec nie zapomnij sie pokremowac kremem z filtrem ( ja bralam 8 i 10- o tej porze ruku starczy) bo inaczej spalisz sie tak jak moja siostra-niedowiarek, ktora jak to ona mowi \"leci na suchara\" co by sie bardziej opalic. hehehe usmialam sie wieczorem bo byla rakiem i na drugi dzien nie mogla w oglole na plazy lezec! pariss: jak bym wygrala w lotka to tez bym sie bez zastanowienia przeniosla. Jedynie jedno by mnie od tego powstrzymywalo, to to, ze nie ma tam prawie katolikow co by dla moich dzieci oznaczalo jedno- zostac muzulmaninem. No ale dzieci jeszcze nie mamy wiec zobaczymy jak to sie jeszcze w zyciu potoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha i jeszcze jedno, co do komarow to sa i to wieeeeelkie jak nie wiem. We wrzesniu nie bylo ani jednego, a teraz w kwietniu strasznie nas pogryzly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
equity, leze i kwicze. Przestalam sie martwic pogoda (po Twoich slowach) to zaczelam sie martwic komarami. Bo lecimy z nasza malutka coreczka (10 m-cy) i teraz sie boje zeby jej nie pogryzly...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga weź dla niej coś na komary jeśli jest wrażliwa. Ja dotychczas w Turcji widziałam z kumpelą 2 komary. Dosłownie. ALe może to też przez to, że mnie nigdy nie gryzą. Vito, Ten hotel bon apart widzę na google http://www.travelzone.pl/hotele/turcja/riwiera-turecka/bon-apart.html Masz niedaleko do plaży na pieszo. Ta plaża zaraz na prosto od hotelu to plaża Kuykubat, a plaża Kleopatry jest po drugiej stronie portu. Na lewo od Twojego hotelu patrząc z góry na mapę. Jesteś prawie w samym centrum także wszędzie jest blisko. O hotelu masz to co podała Equity, więcej nie ma :O Kamery są tutaj: http://www.alanya.bel.tr/kamera.asp 1 Kamera to port w Alanii 2 -ga to ulica wylotowa już na Konakli, w oddali w dzień widać górę, za którą znajduje się centrum i port. 3 kamera to widok na port z Twierdzy Kale 4 -ta kamera to równiez widok na port z daleka z dzielnicy Obagol. Ty będziesz mieć hotel własnie po tej stronie góry, ale dużo bliżej portu. Na tej stronce masz po lewej na dole pogodę a po prawej kurs euro i dolara w Turcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vito, tutaj masz mapę Alanii: http://www.smlw.pl/~mis/Alanya.jpg powiększ ją sobie i poszukaj ulicy Kerim Kaptanlar , od bazaaru w prawo lekko do góry (zaznaczony jest tam meczet) Tam mniej więcej jest Twój hotel. Bedziesz miec jakies 15 min spacerkiem do centrum/portu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×