Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wk******a

18 letnie mamy tu jest wasz topik- innym wstęp wzbroniony

Polecane posty

to dla Was żebyście mogły sobie spokojnie pogadać, a jak znowu ktoś się wchrzani toi założycie nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dota123
ale broni palnej nie będziecie używać? ;) ej, dajcie spokój ... niewarto, to że one się zeszmaciły nie znaczy że i my mamy niepotrzebnie schodzić do ich poziomu ;) to już nic nie pomoże, dziecko jest już w środku, nic nie zawiniło, po co narażać je na stresy, z którymi może się wiązać nawet poronienie - ale szecunek??? hahah NEVER one już wiedzą co dojrzali ludzie o nich myślą (to do negatywów na tym topiku) do autorki - a ty sobie uważaj, na to co piszesz w tytule "mądralo" zróbcie sobie hasło, może? "sezamie otwórz się" - jak bajce, znacie przecież, jeszcze wczoraj mamunia wam czytała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryfindora
Wcale nie KURWY... nie wiem skąd ta nietolerancja... Dziewczyna w tym wielku z dzieckiem ? może nie z własnej winy... Może to gwałt, molestowanie. a jeśli nawet z wpadki to co?? To jest jej sprawa, może zawiodła pigułka, prezerwatywa itp... NIETOLERANCJA. Po prostu. Niektóre z was zazdroszczą tym dziewczyną, że są odważne i decydują się rodzić, wbrew takim jak wy . Może część z nich nie będzie idealnymi matkami.. ale część? Znam wiele takich osób. i nie uważam ich za kurwy czy puszczalskie. ___ Miała faceta 5 lat. był od niej 2 lata starszy. Lubiany przez rodzinę. kiedy okazało się ze wpadła tylko on się wystraszył i uciekł. Reszta jest rpzy dziewczynie. To nie do końca jej wina. Ale jej wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halla
Padnę!!!! Dojrzali ludzie co myślą??? Dojrzały człowiek potrafi i używa słów z wyższej półki. I potrafi uzasadnić swoje zdanie. A nie zwyzywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
totalny debilizm... jezeli ktos ma 18 lat i chce zachowac dziecko i je urodzic to jego sprawa..mozna miec 18 lat a byc odpowiedzialnym ..mozna miec 30 i byc totalnym kretynem zyciowym..wiek nie zawsze gra role. jak to sie dzieje ze ludzie uwielbiaja komentowac i zyc zyciem innych...nas nie pwoinno obchodzic jaka matka jest z wygladu ile ma lat ale jezeli juz jaka jest matka...a to i wiek nie maja wiele wsplnego.. ja nie mam 18 lat,mam troche wiecej ale jestem bardzo infantylna i mam dziecko..i co? i nic starm sie byc dobra...kocham opiekuje sie ..patrze dotykam caluje..staram sie..karmie..piore..ucze..bawie..zyje ucze zyc..to samo robia inne mamy.. jezeli ktos decyduje sie na dziecko najczesciej je kocha i chce mu dac swiat(nie mowie o patologiach) zalosne jest ciagle krytykowanie innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dota123
halla - zastosowałaś całkowicie zły szyk zdania apropos twojej inteligencji i pouczania innych a teraz mówie to obu stron - dajcie spokój! to temat rzeka, nigdy nie dojdzie do kompromisu, to nie ma tych które można ostrzec, tu są tylko te które już zaciążyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ło matko! Ile tu jadu..... :-o Ja rodziłam mając lat prawie 30-ści i żałuję, ze tak późno. A 18-tolatki matkami? - coś normalnego, jeszcze parędziesiąt temu 20-latka to była już stara panna, a koleżanki w jej wieku miały już po dwoje dzieci. Trochę więcej dystansu do innych i zwyczajnego szacunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammcia
a ja urodziłam mając 20 lat wiedziałam że mój facet to właśnie ten, mam problemy ze sprawami kobiecymi i pewnego dnia jako 19 latka usłyszałam od lekarzy jeżeli chcesz zostać w życiu matką to to jest twoje 10 minut potem bedzie za późno ciąża była zagrożona leżałam przez 5 miesięcy teraz mam 9 miesięcznego synka i nie mam już jajników. Jakim prawem oceniacie innych?? Nawet nie wiecie jak trudna jest taka decyzja ale dobrze że ja dostałam od swojego otoczenia dużo wsparcia. Stań sobie jeden z drugą przed lustrem i zadajcie sobie pytanie jacy jesteście a dopiero potem krytykujcie innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna 32-latka
Wiecie co. -Nie zachwyca mnie 18-stka w ciązy, na utrzymaniu rodziców itp, wyciagająca łapy do mopsu itp., ale to co się dzieje na kafe to przesada!!!!!!!! Ciekawe , czy każda z Was w wieku 18 lat była święta, zawsze odpowiedzialna, bo ja o sobie tego powiedziec nie mogę.!! Na szczęscie wtedy nie wpadłam, dziecko pojawi sie lada dzień zaplanowane, świadome. :) Nie cieszy mnie myśl- że być może z moich podatków będą ich dzieci utrzymywane, gdy ja długo musiałam zwlekać z decyzją o dziecku , by móc Mu zapewnić przyzwoity byt i dach nad głową, ale jak mozna mieć tyle jadu???? Nie szkoda Wam Waszych nerwów, tak Was podnieca mieszanie z błotem??? Jesteście dorosłymi , napewno w realu kulturalnymi kobietami a wirtualnie aż tak wrednymi??? Trochę tolerancji!!! Czy trzeba od razu wpadać ze skrajności w skarajnośc??? Kafe jest dla wszystkich, każdy znajdzie jakiś temat dla siebie - czy trzeha wchodzic na wszystkie topici , które nas nie dotyczą i mieszać z błotem, kogos kto inaczej ułozył ( i nieważne że przez brak odpowiedzialności) sobie życie niż my??? Chcą ze sobą pogadać 18-stki?? Ok- niech gadają , a Wy nie zachowujcie się jak szwadron rozwrzeszczanych, moherowych beretów!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
afta - pamiętaj, ze kobieta im starsza, tym ma mniejsze szanse na urodzenie dziecka. Zauważ, ze wiele, nawet coraz więcej kobiet ma problemy z zajściem w ciążę. One nie będą miały takich problemów na szczęście. Należy im życzyć wytrwałości i zorganizowania, zeby im w życiu i ich dzieciom się ułożyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bosshee
Chciałabym zauważyć, że np. w miom roczniku '82 większość dziewcząt miało już dzieci w wieku 19 lat, i wcale nie było na utrzymaniu rodziców. Jak można tak uogólniać???? Moja mama urodziła mnie jak miała 21 lat, teraz mam 24, to było raptem 20 lkat temu!!!!Ja rozumiem, że 16 latka nie mogłby być jeszcze dobrą matką, ale dlaczego 18 - latka?? Jak wszyscy wiemy (no dobra 20 % z nas) dziewczęta dojrzewają emocjonalnie i fizycznie szybciej niż chłopcy, stąd wniosek, że w wieku 18 lat są osobami już z ukształtowaną psychiką i skoro decydują się na dziecko lub decydują się je jednak wychować, to jest to wynikiem przemyśleń i analiz zaszłej sytuacji, czyli już konkludując myslą i są odpowiedzialne :) Mam nadzieję, że użyłam wielu słów z górnej półki :p To co 22-latka która studiując wpada, bedzie lepszą matką od tej 18-latki? Nie sądzę. Czegoście się czepili tych dziewczyn?? Podam dwa przykłady 18-latek z mojego rocznika, które teraz mają już 6 letnie dzieci: 1) Jako, że konczyła technikum, teraz kończy z powodzeniem studia informatyczne, zarabia jako informatyk w jednej z miedzynarodowych filii pewnej firmy produkującej pustaki szklane i esksportujące swe wyrobu do wielu krajów UE. Ma z męzem własne mieszkanie i swoje dziecko kocha całym sercem. 2) Nie studiowowała, otworzyła własny interes i teraz ma bardzo dochodowy salon odzieży firmowej na głownej ulicy byłej stolicy woj. lubuskiego. Wychodzi na to, że sukces moze osiągnąć nawet takie dno jak 18-latka w ciąży ;) Jestem z Wami dziewczyny. Te pomarńczki to panie w podeszłym wieku około 40, które bezskutecznie próbuja zajść w ciążę i zazdroszczą wam płodności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"no i co małe...\" - jesteś bardzo ograniczona, jeśli nie zauważyłaś, ze piszę o sobie. Jestem osobą o dużym doświadczeniu z zakresu \"zachodzenia\". Moje szanse były niewielkie, ale mi się udało. Moja ginekolog mi powiedziała, ze za długo zwlekałam, trzeba było rodzić jak zrobiłam maturę. W moim wieku niektóre babki juz przekwitają. Nie obrażaj pełnoletnich młodych mam, tylko dlatego, ze są młodymi mamami.Znam zdziry, które rodziły potomstwo w \'odpowiednim wieku\' 26 lat, do tego conajmniej mają teraz czwórkę - każde z innym, a żadne teraz nie ma tatusia...) Nie masz wyłączności na ustalanie, kiedy można zostać matką. Ja na pewno nie chciałabym być matką taką jak Ty, a Twoje dziecko chyba nie raz się wstydziło za poziom języka swojej Mamusi :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno - zamiast wyslilić się na dobre słowo - najlepiej zjechać, obrazić, zdeptać, zniszczyć. To jest forma komunikacji jadowitych sekutnic, które wszystko wiedzą najlepiej.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skąd w ludziach
tyle chamstwa, zlosliwosci, zazdrosci, jadu, zlozyczenia.... :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyzzyx
tak jak ktos juz wyzej napisal, zastanawiam sie czy wszyscy ktorzy ublizaja mlodym mamom na tym topicku zaczeli wspolzycie w wieku 20 czy 30 lat? Czemu mlode dziewczyny w ciazy kojarza sie wam tylko i wylacznie z 'puszczalskimi' czy tez 'kurwami'?!? W wieku 18 lat kobieta jest w pelni rozwinieta fizycznie i wieksza czesc psychicznie, aby rozpoczac wspolzycie, zwlaszcza kiedy ma sie do tego odpowiedniego partnera, a jak to w zyciu bywa zdarzaja sie rozne niespodzianki. I wtedy trzeba takim mlodym osobom pomoc, bo przy odrobinie pomocy wszystko sie ulozy. Znam kilka osob, ktore mimo dziecka skoczyly studia, badz tez studiuja. Pewnie zdarzaja sie tez przypadki, ze dziewczyna nie ma pojecia kto jest ojcem, albo jest przygodny chlopak, ale nie mozna uogolniac, bo takie sytuacje zdarzaja sie osobom w kazdym wieku!!! Skad wam ludzie tyle jadu? Smutne to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość utrzymanki
Z tego co zauważyłam 18-latki są bardziej złośliwe od starszych mam. Czemu 18-latki tak zaciekle się tłumaczą, że mają z czego żyć i mają za co utrzymać dziecko. Tłumaczą się, że mają tyle kasy, że aż szkoda by było nie mieć dziecka. Ja się pytam skąd Wy macie tyle tej kasy? Mało, która 18-latka pracuje, a nawet jeśli to w zyciu nie zarobi 10 tys. miesięcznie. Jeśli jesteście utrzymywani przez bogatego faceta, albo rodziców, to najlepiej wcale się nie wypowiadajcie, bo tylko się ośmieszacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nana 27
....ja mam 27 lat w wieku 18 lat urodziłam syna...rok pózniej wyszłam za mąż....teraz mam 3 dzieci i jestem szczęśliwa że je mam.Od samego początku radziłam sobie doskonale sama...nie prosiłam nigdy o pomoc,choć nie powiem ze nie było lekko....ale warto było..........więc nie oceniajcie wszystkich jedną miarą.......NIE ŁADNIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nannnnn
no szkoda, ze matki miałyby być nieszczęśliwe z powodu dzieci, jeżeli tak jest to tylko żal dzieci, wlasnie na temat tak szczęśliwych matek mówiono w telewizji, które oddają dzieci do opieki do domów dziecka itp. na przechowanie ponieważ wyjeźdzają za granicę za praca. I napewno gdyby z nimi rozmawiać wczesniej, to podejrzewam, że zapewniałyby, że dadza sobie radę. Także dają sobie radę, a że dziecko traktowane jest jak przedmiot, który oddaje się na przechowanie to mało ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciąże nastoletek to zawsze ciąże wysokiego ryzyka. Występuje przy nich przedwczesny poród, poród, nadciśnienie, niedokrwistość, zakażenie dróg moczowych i hipotrofia, czyli opóźnienie rozwoju płodu. Medycyna mówi sama za siebie. Nie jest tak, że tylko matki po 40-stce ryzykują zdrowiem dziecka decydując się na tak późną ciąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzieee
ciązy nastolatek zawsze będą tępione przez ludzi....zycie.....trzeba byo mysleć głową,a nie pipą......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaabbbbbbbbbbbcccccccccc
ale wy jestescie jakies chore. wiele tych 18letnich matek bedzie lepszych od tych 30letnich. to poprostu niezalezy od wieku tylko od CHARAKTERU glownie. nawet wyksztalcona dobrze zarabiająca kobieta posiadająca wlasny dom i samochod moze okazac sie beznadziejną matką!!a wyzywanie przez was mlodych matek od idiotek ktore myslą pipą swiadczy tylko o waszej inteligencji!!!!moja mama urodzila mnie jak miala 16 lat do dzisiaj jest z moim ojcem a jej mezem no i bedzie teraz na drugim roku studiow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barabarabum
oj bardzo do przodu miałaś mamuśkę, 16 lat i dziecko i może powiesz, ze ona już pracowała na ciebie, a jej matka też taka była wczesnie rozwinięta seksualnie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sie sklada, ze to jest forum. I tu nie ma i nie bedzie prywatnych topikow. Nie mozna zabraniac sobie ot tak wstepu... Podejrzewam, ze to bedzie prowokowac zlosliwe i agresywne ataki... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaabbbbbbbbbbccccccccccc
ze co???? a wy to niby ile macie lat jak zaczynacie wspolżycie??? 16 to tak wczesnie??? tak wogole kiedys byly inne czasy i malo kto myslal o zabezpieczeniu nie tlumacze jej no ale stalo sie , lecz to nie bylo z jakims przypadkowym dupkiem.ja mam 22 i jakos jeszcze nie jestem w ciązy. ale wogole co to za komentarze. jestescie jednym slowem pustem i tak naprawde niedojrzale mimo swojego wieku. wiadomo są przypadki gdzie mlode dziewczyny puszczają sie z kazdym i wszedzie to wtedy mozna powiedzieciec ze mają nauczke za nastawianie ..... ale dlaczego uwazacie sie za lepsze od tych ktore zaszly w ciąze w mlodym wieku a robily to z milosci i są ze swoim partnerem do dzisiaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaabbbbbbbbbbccccccccccc
owszem mama nie pracowala ale moj tato wylecial do stanow jak bylam malutka posiedzial dwa lata zarobil kupe kasy i bylismy jednymi z bogatszych w okolicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaabbbbbbbbbbccccccccccc
a ty ile mialas jak przestalas byc dziewicą???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaabbbbbbbbbbccccccccccc
wy lepiej przejrzyjcie na oczy i zobaczcie na te dziewczyny ktore zaczynają w wieku 11-12 lat , bo tu jest problem a w polsce jest takich dziewczyn coraz wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość same wpadki
Doda też zaczęła w wieku 15 lat, a jakoś w ciąże nie zaszła. Nie możecie się zabezpieczać i mieć problem z głowy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×