Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Moniśka74

MAMUSIE Z WROCŁAWIA

Polecane posty

Effka - Twoje Dziewczyny mają bardzo ładne imiona :) Ja jestem z 78 roku :) Pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Jonka...jestem o roczek starsza od Ciebie:) tak wiec chyba ja jestem najstarsza:)mam sie z czegusmiechac...i mam 5 tygodniowego synka Wiktorka i 10letnia Patrycje...a mieszkam sobie na krzykach:) Spicie juz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość effkaa
Ale fajnie, że jesteście - będę często zaglądać- jeżeli chodzi o imiona to jeżeli chodzi o Anitę to jestem zadowolona - jest jedyna na całe przdszkole ale Dominik jest jakiś ogromy wysyp zwłaszcza na osiedlu-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
effkaa....to mialo byc do ciebie z tym rocznikiem:)Juz chyba jestem spiaca...jak sobie pomysle,ze ledwo zamkne oczka i juz maly zacznie kwekac to...az nie chce mi sie klasc do lozka.rany,jak strasznie meczy mnie to nocne wstawanie,nie myslalam,ze bedzie az tak cięzko:)No ,ale coz zachcialo mi sie powtorki z macierzynstwa wiec mam za swoje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Przepraszam, że wieczorem zniknęłam, mąż już chciał się położyć... Moniśka - podziwiam Cię, że po 10 latach zdecydowałaś się na drugie dziecko - rzadko kto z moich znajomych postanawia mieć jeszcze jedno dziecko, jak już starsze jest odchowane... Tłumaczą się tym, że wolą mieć jedno i \"dać mu wszystko\", że są za starzy (!)... Myślę, że to wygoda po prostu... Mysmy chcieli dwójkę z małą różnicą wieku - będzie 2 lata i 4 miesiące. A tak w ogóle, zawsze chciałam mieć czworo dzieci - z tym, że następne dwoje za jakieś 10-12 lat, też w małym odstępie :) Effkaa - ja nie znam żadnej małej Dominiki :) Może przeprowadź się na Nowy Dwór, u nas ich nie ma :) Ale naprawdę - zestaw imion bardzo ładny i niespotykany :) No i pogoda nam dziś nie sprzyja - nie będzie siedzenia w piaskownicy... Ale i tak się cieszę, że nie sprawdziły się prognozy pana Zalewskiego z Eko Radia na 1 programie PR. według niego sierpień miał być jeszcze gorętszy od lipca :) Uff.... Miłego Dnia Wam życzę!!! Acha - jak chcecie zobaczyć (niestety, mocno nieaktualne) zdjęcia mojej córeczki to tu jest adres: www.jonka.bobasy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki. Efffffka ja tez jestem z rocznika 75:DJeju jestem dzis tak nie wyspana Zuzia dała mi tak popalic w nocy że nie wiem.W piatek ide z nią do lekarz abo od 3 tyg walzce z odparzeniami i nic nie pomaga mam zrobić wymaz moczu czy nie ma bakterii bo to może być powód bo juz wszystko stosowałam teraz jade na tormentiolu.I juz nie wiem czy to żeby sa powodem jej marudzennnia czy może cos sie dzieje:(((denerwuje sie :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
=>Mojpka A stosowałaś zwykłą mąkę ziemniaczaną?? Kąpalaś w krochmalu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny znacie może kogoś kto rodził w szpitalu w Oławie? a może coś słyszałyście o warunkach tam panujących? Bardzo mi na tym zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonka..hm...to zycie zdecydowalo za mnie z tym dzidziusiem...nie ukrywam ,ze przezylam wstrzas,ale dzis jestem najszczesliwsza mamuska na ziemi...Moje zycie jest troszke poplatane...Rozwod po 9 latach malzenstwa zalamal mnie totalnie,zniechecil do zycia,do wszystkiego,zamknieta w czterech scianach pokju u mamy przeplakalam noce i dnie zanim wzielam sie w garsc i uwierzylam w siebie...ta kruszyna moja najukochansza zwrocila mi te wszystkie bole i krzywdy.Pokochalam ,zaufalam,wyszlam ponownie za mąz urodzilam dzidzie i ...nie jest latwo,ale kocham i jestem szczesliwa....Jestem przykladem ,ze warto nie poddawac sie w zyciu i czekac na swoje szczescie ,oczywiscie czynnie:)Mozecie zobaczyc mnie i mojego Wikusia i moja corke na zdjatkach w zalaczonym linku:)Co do krochmalu dziewczynki to slyszlam o jego cudownych wlasciwosciach,kapalam w nim kiedys moija corke...ale co do proporcji musialabym zapytac mamę:)Ide wlasnie do niej na obiadek,bede tu wieczorkiem to pobajdurzymy...Piszcie niech ten pokoik zyje:)Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniśka - już widziałam Twojego dzidziusia i starszą córeczkę - śliczne masz dzieci :) Ja też będę wieczorkiem - mąż wyjechał i będę mogła okupować kompa ile mi się spodoba :D Mokka - niestety, nie znam nikogo kto rodził w Oławie. Znam za to dziewczynę, która rodziła w Trzebnicy i jest zadowolona z opieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzywa makę ziemniaczana już tez przerobiłam jedyne co to nie kapałam jej w krochmalu tylko nie znam proporcji.Może jak Moniś wróci od mamy to bedzie wiedziała proporcje:(((No ja juz za niedługo mykam do domciu tez się odezwe wieczorkiem jak położe małego terinatora spac jesli pójdzie spać bo nie wiem jak to będzie dziś.Siedziałam dziś na szpilkach i patrzyłam tylko czy ze złobka nie dzwonia:(((bo jest naprawde marudna od wczoraaj nie chce odejść odemnie nawet na minute jak tata ja brał wczoraj to wrzeszczała w niebogłosy a jak jej juz zniknełam z pola widzenia to był poprostu straszny wrzask.Jakis od wczoraj straszny cyc sie z niej zrobił martwie się bo nigdy się tak nie zachowywała:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojpka - spojrzałam na link w stopce i wszystko jasne!!! Twoja córeczka przezywa lęk separacyjny - lęk 8- go miesiąca! Niedługo, jak odkryje, że jak coś znika z pola widzenia to nie znika na zawsze- to się skończy... Na razie możesz tylko byc przy niej ile możesz i dać jej poczucie bezpieczeństwa - co na pewno robisz :) A z tym krochmalem to ja nie próbowałam, bo nie miałam potrzeby, ale słyszałam, że po prostu trzeba wrzucić garść mąki ziemniaczanej do kapieli i zamieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość effkaa
Cześć jo ja! zawitałam tylko na chwilunie bo Dominisia dzisiaj świruje, już nie wiem kto pytał o Oławe ale tam warunkli są świetne moja koleżanka rodziła 17 .0-6 i była zadowolona tym bardziej że dziecko było chore, miała super opiekę i natychmiastowy transport do Wrocławia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość effkaa
a no i jeszcze odparzenia - mój pediatra przepisał mi taką robioną maść jade na tym cały czas i nic się już nie dzieje, tania i super - w składzie jest wazelina i kwas borny i jakieś inne, zainteresowanym mamom mogę przesłać kserokopię tej receptury - sama niestety nie jestem w stanie odcyfrować co tam jest dokładnie napisane i wjakich proporcjach - typowo lekarskie bazgroły- a propo może te odparzenia są od pieluch - moja Anita była uczulona na Hagisy (nie wiem czy to się tak pisze) Pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
effka, czy byłabyś w stanie skontaktować mnie w jakiś sposób z Twoją koleżanką, która rodziła w Oławie? Cokolwiek e-mail, gg, tlen-bardzo mi na tym zależy, bo nikogo nie znam a chciałabym z kimś takim porozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość effkaa
niestety nie ona nie ma kompa ani telefonu ale będzie u mnie w niedzielę powiedz co konkretnie chcesz wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
effka, gdybyś mogła zapytać jak wygląda poród rodzinny-czy są dodatkowe opłaty, czy orientuje się jak to jest z porodem w wodzie, ilu osobowe są sale po porodzie i czy są dozwolone odwiedziny w salach, czy lekarzem prowadzącym był ktoś kto pracuje w tym szpitalu, czy nie ma problemu z przyjęciem do szpitala, jeżeli nie mieszkasz w Oławie, którego z doktorów poleciłaby, czy porada laktacyjna jest za dodatkową opłatą???? Dużo tych pytań:z góry WIELKIE DZIĘKI dla Ciebie i koleżanki;no strasznie mnie ucieszyłaś tą wiadomością:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki...z tym krochmalem to jest tak,ze trzeba ugotowac taki lejacy kisiel z mąki kartoflanej...proporcje sa takie na oczko:)dwie lyzki mąki rozpuscic na szklanke zimnej wody i dokladnie wymieszac...W garnku zagotowac tak ze dwie szklanki wody i na gotujaca wlac rozrobiona w szklance wody mąkę.Gdy to bedzie takie letnie to wlac do wody w wanienece i kąpiemy sobie dzidzie...Cięzko bylo mojej mamie podac proporcje ,bo nigdy nie robila tego ksiazkowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie było mnie wczoraj bo Zuzia była do bani jęczaca i miała goraczkę.Dzi ęki za przepis na krochmal zobaczymy co z tego mi wyjdzie:DByliśmy dziś u lekarza bo myślałam że chora bo ma jeszce do tego katar. Zuzia juz dziś nie ma gorączki i bawi sie w najlepsze przeciez to idzie zwarjować.Lekarz pobadał ja oglądnął i powiedział że nic sie nie dzieje osłuchowo czysta gardziołko normalne tyle że ma katar ale to nic przepisał kropelki a jeśli goraczka znów wystapi wyższa to zbijac i jeśli zacznie sie coś dziac to spowrotem ale jego przypuszczenia staneły na tym że to prawdopodobnie ząb który od 3 tyg nie może wyleść.Ja chyba zwarjuje z taka chuśtawka więc jutroi ide do pracy zuzia do złoba bo powiedział że moze iść.Ja myślałam że jakząb to goraczka jest aż wyjdzie a nie raz jest raz jej nie ma. Effka daj ten przepis na masc bo mi lekarze uparcie nie chca nic przepisac na te odparzeniajuz mnie cholera bierze jest juz lepiej bo smarowałam tormentiolem ale taka maśc by sie przydała.W aptece powiedziała że mozna jakąs zrobić bez recepty tylko musi znac skład tej na recepte nic z tego nie rozumiem ale jak by ci sie udało to jakoś przesłac to bede wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość effkaa
mojpka wytrzymaj jeszcze troche gdzieś to wsadziłam i kamień w wodę ale wieczorem będę u pediatry to poproszę o wyraźna receptę bo moja też się już kończy i szybciutko dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×