Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Aniunitka

Kto mnie nauczy gotować?

Polecane posty

ja uwielbiam pizze ale nie znosze grubego ciasta a nie udaje mi sie inne. leje bije ugniatam to ciasto a potem rosnie niestety czasami. ale za to bulki i chleb wychodza super bez maszyny bez niczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja czasem robie buleczki ale maslane tez wychodza super tylko niestety brak mi czasu zeby je czesciej robic wiec sa tylko od swieta ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja czasami pieke chleb super sprawa:D i calkiem inny smak. a napisz jak robisz te buleczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi sie je bardzo szybko ale zeby nic nie pokrecic to ci jutro napisze dokladny przepis bo tam sa bardzo wazne proporcje zeby dobrze wyszly a sa naprawde su[er ja uwielbiam je nawet tak bez niczego a mojemu lubemu czesto smnaruje nutella albo jak robie to od razu wkladam do srodka jakas czekoladke i ma wtedy niespodzianke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozpacz czarna rozpacz
dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bede czekac jutro na przepis. a i jak sie udala jarzynowa?. a ja musze cos z brukselki zrobic. chyba krem zrobie:D macie jakies pomysly na brukselke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja brukselke zawsze robie w forme zupki jarzynowej albo tak jak fasolke szparagowa z maslem i bulka tarta jako surowke do drugiego dania ale rzadko to robie bo moj mezus nie przepada za brukselka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja lubie brukselke tak sama ale ta jest morozona i nie ejst taka dobra. a moj luby tez nie bardzo. zje zupe krem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwijam sie powoli ndo domku jutro przyniose przepis na te buleczki maslane i dam znac jak mi poszla walka z kuleczkami rybnymi w zalewie octwej mam nadzieje ze wyjda jadlane trzymaj kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozpacz czarna rozpacz
mam jeszcze pytanie i prośbe o rade poniewaz pracuje od 9 do 19 mam mało czasu na gotowanie moze macie jakieś tanie i szybkie przepisy na drugie danie Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przegladnij kilka stron duzo latwych i niedrogich przepisow napisalysmy na dodatek w miare szybkich:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magija ----> oto przeps na te maslane buleczki 50 dkg maki wroclawskiej (ja daje jakakolwiek byle pszenna) 4dkg drozdzy 1jajko 2zoltka 10dkg cukru 1 szklanka cieplego mleka 7dkg masla roslinnego szczypta soli Przygotowac zaczyn - drozdze rozpuscic w niweielkiej ilosci mleka dodac troche maki i cukru i odstawic na chwile w cieple miejsce. Pozostale skladniki wlozyc do jakiejs miski dodac do nich zaczyn drozdzowy i wyrabiac ciasto az bedzie odchodzilo od reki. Z ciasta formowac buleczki (mozna do srodka wlozyc dzem ser czekolade itp) kazda bulke posmarowac zoltkiem Piec przez 10 min w temp 100 stopni a nastepnie przez 20 min w temp 200 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozpacz czarna rozpacz
pisze dopiero teraz poniewaz nie mam internetu w domu Zupa pycha troche ja doprawiłam ale śmietana kwaśna zrobiła swoje dziękuje za rady Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko jak bedziesz je kladla na blaszke to ukladaj w dosc sporej odleglosci bo one wpiekarniku jeszcze urosna ;) i to sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to dobrze :P sprobuje zrobic po weekendzie:D rozpacz czarna rozpacz gratuluje zupy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozpacz czarna rozpacz nastepnym razem tez vhetnie sluzymy pomoca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zalezy jakie chcesz miec te buleczki one w piekarniku urosna na mniej wiecej raz takie jak polozysz na blaszce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha ok. sporbuje. co dzisiaj dziewczyny na odbiad jak mikaa wyszly kulki rybne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kulki wyszly wygladaja rewelacyjnie smakuja jeszcze lepiej teraz sie mocza w zalewie octowej i zobaczym za jakies dwa dni jak dobrze przejda same bez niej byly superanckie mam nadzieje ze zalewa ich nie popsuje a na obiad tak jhak wczoraj pisalam pizza z zamrazalnika bo musze zrobic w nim miejsce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zrobilam tak kupilam filety z ryby mrozone chyba byl to mintaj ale nie kostka tylko platy mysle ze ryba obojetnie jaka byle bylo biale miesko zagotowalam wode z 2 rosolkami i wkladalam te platy do tego rosolku zeby sie ugotowaly jak byly juz miekkie wyciagnelam na talerz i rozgniotlam na drobno widelcem mozna je poprostu przecisnac przez maszynke do miesa ale widelcem chyba szybciej jak juz byly drobniutkie to dodalam dwa jajka i robilam malutkie kuleczki ktore potem panierowalam w mace jajaku i bulce no i potem na patelni na rumiany kolor oczywiscie trzeba je doprawic do samku sola i pieprzem(w czasie gniecenia) a na rosolku mozna zrobic zupke rybna bo naprawde wyszedl aromatyczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a zupa rybna kiedys jadlam ale nie umiem robic. a te kuleczki to chyba zrobie mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez jadlam kiedys zupe rybna wiem ze gotowalo sie ja na glowach od karpia tak normalnie z marchewka pietruszka i selerem jak taki zwykly rosol na koniec doprawialo sie czosnkiem maga sola itd i podawalo sie ja z ziemniaczkami gniecionymi a co do tej na tym bulionie to ja jak juz wszystkie te platy rybne ugotowalam to starlam do tego wywaru marchweke pietruszke kawalek selera na duzych oczkach tarki wrzucilam jeszcze jedna kostke i doprawilam do smaku naprawde wyszla pyszna nawet sie nie spodziewalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozpacz czarna rozpacz
czy do gołąbków pasuje sos grzybowy zawsze robiłam z pomidorowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×