Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Aniunitka

Kto mnie nauczy gotować?

Polecane posty

nie przejmuj sie napewno cie nie znienawidizmy a chodzi ci o gotowna kapuste czy jakas surowke z niej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli gotowana to ja robie tak: gotujesz czerwona kapuste w wodzie az do miekkosci jak bedzie juz dobra odcedzasz i bardzo szybko dajesz odrobine octu tak troszke zeby nie przesadzic zawsze mozna dolac a chodzi o to ze jak szybko zaraz po odcedzeniu dodasz odrobine octu przykryjesz pokrywka i dobrze wstrzasniesz to nie straci koloru i bedzie ladna \"czerwona\" jak juz to zrobisz to na spokojnie dodaj jedna cebulke taka sredniej wielkosci pokrojona w kostke i duza ilosc smalcu kapusta lubi tluszcz ja jak kupuje smalec w takich prostokatnych pudeleczkach to conajmniej polowe daje do kapusty im lepszy smalec tym lepsza kapustka polecam domowej roboty z ze skwareczkami bron boze calkiem czysty taki w kostce jak juz dodasz cebule i smalec wymieszaj wszystko dokladnie no i czas na doprawienie do smaku dodaje sie pieprz, sol i ocet (ale octu naprawde niewielkie ilosci) tak dlugo balansujesz z tymi przyprawami az ci bedzie smakowalo jakby ci sie zdazylo przelac octu mozesz go troche zlagodzic cukrem ale tak jak mowie z octem bardzo ostroznie mam nadzieje ze wyjdzie i bedzie smakowalo jakbys miala jeszcze jakies pytania to pytaj smialo jak tylko bede potrafila to chetnie odpowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozpacz czarna rozpacz
gotowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozpacz czarna rozpacz
ja dodaje jabłko może nie potrzebnie dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozpacz czarna rozpacz
no i smalec taki najzwyklejszy z kostki on tak naprawde jest wstrętny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem ci ja bardzo czesto gotuje kapuste czerwona i biala zalezy od tego do czego ale bardzo wazny jest smalec on nadaje caly smak kapuscie jablka nigdy niedawalam ale wiem ze niektorzy tak robia w moich stronach sie go nie dodaje ale jako pierwsze proponuje zmienic smalec na taki ze skwareczkami w niektorych miesnych mozna kupic nawet taki z kawaleczkami boczku ale tak jak mowie domowy najlepszy ja czasem dodaje cebulowy jest do kupienia w kazdym prawie spozywczym i daje wtedy prawie caly i tez dobrze smakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprobuj wedlug mojego przepisu mam nadzieje ze wyjdzie lepsza i ze bedzie wam smakowala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozpacz czarna rozpacz
może uda mi sie kupic popytam w sklepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napewno ci sie uda dostac u mnie jest w kazdym doslownie sklepie spozywczym w lodowkach gdzie maslo itp w pudelku plastikowym takim zamykanym od gory wielkosci mniej wiecej kostki masla no moze troszke mniejszy a z jakich okolic jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozpacz czrna rozpacz
jestem z jaworzna ślask

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z tychow wiec calkiem niedaleko w zwiazku z tym mysle zebez problemu znajdziesz ten smalczyk w sklepie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozpacz czarna rozpacz
a co robicie na słodko macie jakieś super wypróbowane przepisy Ja mam narazie problem piekarnik mi wysiadł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozpacz czarna rozpacz
zrobiłam wczoraj kapustke czerwoną i placki ziemniaczane były pycha palce lizać Jeżeli moge prosić jeszcze o przepis na sałatke do ziemniaków z kapusty pekińskiej będe wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
udalo ci sie kupic smalec czy robilas ze zwyklym?? ja surowke z pekinskiej robir tak kroisz drobno kapuste pekinska do niej na grubych oczkach tarki scierasz marchewke wszypujesz puszke groszku zielonego i dodajesz troche majonezu wszystko doprawiasz sola i pieprzem mozesz tez zrobic bez groszku albo dodac kukurydze zalezy co lubisz a jak bez majonezu to kapuste kroisz scierasz marchewke i dodajesz sos salatkowy knora koperkowo ziolowy wymieszac i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozpacz czarna rozpacz
tak kupiłam nawet nie wiedziałam ze jest taki duzy wybór z cebulka mieskiem i skwareczki leza koło masła a ja tego nie zauważałam Pekińską kroje dodaje marchew jabłko cebulke i oliwy troszke no i oczywiscie przyprawy do smaku nie wiedziałam o kukurydzy spróbuje napewno w niedziele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozpacz czarna rozpacz
pisze z opóżnieniem bo jestem w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez siedze w pracy bo tylko w pracy mam neta i wlasnie szef sobie pojechal wiec bede mogola spokojnie tu zagladac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozpacz czarna rozpacz
w domu tez nie mam a w pracy jestem do 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja do 17 a potem do domu obieadek gotowac na szczescie mam blisko do domu wiec jak punktualnie zamkne biuro to przed przyjsciem meza zdaze cos upichcic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozpacz czarna rozpacz
ja mam tezblisko na nogach do 20 minut ale leń jestem i jeżdze samochodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chodze na nogach ale to dlatego ze mam 3 minutki do pracy i autem byloby chyba dluzej ;) bo trzeba je odpalic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozpacz czarna rozpacz
pracujesz jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak w soboty pracuje od 13,30 do 13 ale czasem mam wolne i jestem dostepna tylko pod telefonem czesto wychodze wczesniej w soboty tak o 12 bo genberalnie mam fajnego szefa i np dzis zadzwonil ze tak o 12 moge isc juz do domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ROZPACZ CZARNA ROZPACZ
to masz fajnie ja dzisiaj do 13 Życze miłego wekendu i napewno od poniedziałku będe miała następne pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje i wzajemnie ja jak juz pisalam wczesniej mam dzis chate pelna gosci wiec pewnie nie odpoczne w ten weekend co do pytan chetnie odpowiem o ile tylko bede potrafila a jakie plany dzis na obiadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ROZPACZ CZARNA ROZPACZ
dziś ziemniaczki pieczone i kefir szybko i bez kłopotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dzisiaj jem sałatkę jażynowa cały dzień. No cóż. W lodówce mam krokiety kupne i sos do spagetti w butelce. Nie mam na razie czasu gotować. Idę uczyć sie statystyki. Pozodzenia i miłego dnia. :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ło matko ile czytania :) zawieruszyłam się, ale już jestem. Przynajmniej zdążyłam wszystko poczytać i spisać. Ale mam przepisów do gotowania :) nie lubie gotować ale za to lubie nowości. Dziś naprawde obiecuje wieczorem zapodać Wam kilka swoich przepisików, mam nadzieje że przypadną Wam do gustu :) no do wieczorka bo ja dziś na obiad wybieram się do greckiej restauracji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam gości więc wpadam tylko na chwile. Podam Wam przepis na sałatke Gyros bo napewno jej tu nie ma jeszcze: 1/2 kg piersi z kurczaka (ja daje jedną taką złączoną) pokroić w kostke i obsypać ok. 4 łyżkami przyprawy Gyros. Smażyć to na patelni w 1/2 szkl. oleju i 1/2 szklanki wody. Udusić do miękkości (bez pokrywki żeby woda odparowała). Ułożenie warstwowe (od spodu) : 1. usmażone i ostudzone piersi z kurczaka 2. 4 małe cebulki pokrojone w kostke 3. mały cały słoiczek kethupu 4. ogórki konserwowe pokrojone w kostke (ok. 5 szt.) 5. mały cały słoiczek majonezu 6. kukurydza z puszki 7. kapusta pekińska pokrojona wcześniej i wymieszana z wegetą) smacznego może jutro będzie luźnieszy dzień to napisze jeszcze kilka :) dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×