Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Aniunitka

Kto mnie nauczy gotować?

Polecane posty

ja robie tak ze wbijam obrana cebule na widelec i opalam nad gazem az sie zrobi taka czarne no i dodaje od razu czasem jak zapomne to wrzucam jak mi sie przypomni tylko musi sie ta cebulka troche pogotowac z tym rosolem zeby byl efekt ale zawsze dziala i zawsze wychodzi klarowny odkad zaczelam dodawac opalona cebule jeszcze mi sie nie zdazylo zeby nie wyszedl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg ksiazek kucharskich to powinno sie ja dac jak sie rozol zagotuje ale ja wrzucam od razu bo potem zapomne a jak zapomne to tak jak pisalam jak mi sie przypomni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki ale mam dzis urwanie glowy w pracy magija i jak udalo sie uratowac rosolek ja wczoraj mialam szybka pomidorowke i zostalo mi jeszcze na dzis wiec dzisiaj nie mam gotowania obiadku ale za to bede robila kulecdzki rybne w ocie pierwszy raz w zyciu i tak sie zastanawiam jak mam ugotowac rybe zeby sie nie rozgotowala chyba na parze no nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co jak pokropisz rybe cytryna to ona sie nie rozpadnie tylko bedzie jedrna. a ja mialam dzisiaj bitki z kasza gryczana. ale sie nie pochwale jak robilam. bo bitki moja mama mi dala:D ja niestety nie umiem ich robic:D a moze potrafie ale jakos mama robi dobre:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaa rosół wyklarowałam. zostalo jeszcze troche i robie szczawiowa zupe z jajkiem i ryzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupilam filety mrozone wiec mowisz ze mam je rozmrozic pokropic cytryna i wrzucic do wody czy tak jak pisalam na parze gotowac bo nigdy nie gotowalam ryby zawsze ja smaze a chcialabym zeby te kuleczki rybne mi wyszly lepiej niz takie kupne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bitki robie tak: kupuje poledwieczki kroje na plasterki sredniej grubosci rozbijam piescia (wazne aby to zrobic reka) sole pieprze z kazdej strony posypuje wegeta jakimis roznymi przyprawami doslownie wszytskimi jakie mi wpadna w rece potem tak obsypane bitki smaruje musztarda i troszke chrzanem i smaze na rozgrzanym tluszczu wychodza bardzo soczyste a ztej panierki robi sie taki fajny sosik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozpacz czarna rozpacz
mam pytanie zrobiłam zupe jarzynowa dałam wszystkie mozliwe jarzyny i jest taka jakaś bez pciowo czegoś jej brakuje Nie wiem co z tym zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozpacz czarna rozpacz a napisz jak ja robilas i co dodalas to postaram sie pomoc no i mniej wiecej jakie jarzynki i przezde wszystkim na miesku czy na rosolkach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozpacz czarna rozpacz
kupiłam skrzydła z kurczaka podgotowałam i stopniowo dodałam marchew pietruszke seler zielona pietruszke ziemniaki kalafior kapuste włoska pore doprawiłam do smaku jest tragiczny i mam zamiar dac śmietany troszkę Kiedys kupiłam mrozona wiejską i była dużo lepsz niz ta moja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozpacz czarna rozpacz
no i oczywiście sól wegeta pieprz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co same skrzydelka to troche malo. dodaj kostke warzywna albo kostke drobiowa wtedy zyska smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja do jarzynowej dodaje jesczcze wlasnie smietane tylko musi byc kwasna i czasem jak jest za rzadka to robie delikatna zasmazke mozesz sprobowac dodac do niej puszke zielonego groszku nabierze bardziej wyrazistego smaku takiego bardziej na slodko duzo robi tez dodatek soli tylko trzeba uwazac zeby nie przesadzic mysle ze na poczatek dodaj smietane i zobacz jak smakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nigdy nie dodaje kostki wegeta wystarcza bo nadaje taki sam posmak jak kostka ja bym dodala smietane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie smietane. ale jak nie uratuje smietana to niech ratuje kostka. mi wlasnie wczoraj z tego kurczaka jak rosol robilam to syfski wyszedl nie wiem na czym one sa hodowane:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bardzo czesto gotuje na skrzydelkach bo najszybciej i na szczescie jeszcze mi sie nie zdazylo zeby smak wyszedl cos nie tak za to jak czasem gotuje zupe na kostkach to nigdyu nie potrafie jej dosmakowac taka jakas nijaka zawsze mi wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikaa taka prawda ze mi zupa najlepsza zawsze wychodzila na porcji rosolowej w ktorej jednak jest inne to mieso. a najlepszy rosol to na predze wolowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosol zawsze robi sie na dwoch rodzajach miesa wtedy ma zupelnie inny smak ja zawsze daje do rosolu skrzydelka z kurczaka i kaealek rosolowego wtedy jest naprawde wysmienity ale reszta zup naprawde dobrze wychodzi nawet na skrzydelkaxh tylko musi byc ich odpoweiednia ilosc w stosunku do ilosci wody i wielkosci garnka zeby nie wyszla woda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieje ze napisze nam jak poszlo jej ratowanie jarzynowki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tez jestem ciekawa. sama zjadlabym ajrzynowa ale mam szczawiowa mniam mniam;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj reszta pomidorowki a jutro pizza (wlasnej roboty mojego meza) bo musze oproznic zamrazalnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi pizza zawsze gruba wychodzi. babcie mnie tak nauczyly robic ciasto ze ono zawsze rosnie 4 5 razy takie jak nie wiecej. co wyciagne to rosnie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja lubie pizze na drozdzowym ale nie za grubym za to z mnostwem dodatkow im wiecej tym lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×