Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Aniunitka

Kto mnie nauczy gotować?

Polecane posty

nie bo mleko skondensowane w puszcze gestnieje pod wplywem podgrzewania ona bedzie taka w sam raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki takiego mi smaka narobilyscie na te andruty ze chyba dzisiaj na szybciutko zrobie bo ma przyjechac do mnie kumpela i przydalo by sie cos slodkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam pozostalosci wczorajszej fasolkowo groszkowej ale zaraz po pracy przyjezdza do mnie kumpela wiec pewnie i tak nie zdaze zjesc wiec zostanie mi znowu na jutro a jest taka pyszniutka juz mi slinka cieknie chyba ze uda mi sie wczesniej z pracki wyrwac ale w to watpie wiec zupka bedzie na jutro chyba ze mezus wszystko zje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka 24
Ja dziś gotuję na obiad: ryż - według przepisu na opakowani sos czosnkowy - po tyle samo jogurtunaturalnego i majonezu + szczypta soli + czosnek - ile kto lubi (ja na szkalnkę sosu dodaję dwa ząbki czosnku). Czosnek trzeba wycisnąć i wymieszać z jogurtem i majonezem, lekko osolić. PYCHA kurczak z serem i papryką - filety z kurczaka nacinam i pakuję w nie startą mozzarellę i pokrojone w cienkie paseczki paprykę chilli (3/4 papryczki na 20dkg sera zółtego). Nadziane filety marynuję w marynacie ognistej (kupiona w sklepie) i na koniec wkładam do nagrzanego piekarnika i piekę aż się mięsko zarumieni mizeria - dwa ogórki, szczypta soli, pieprz i jogurt. pokroić ogórki, odsączyć, polać jogurtem naturalnym - lekko osolić i popieprzyć no i na deser pleśniak - ciasto ugniatamy z 5 żółtek, pół kg mąki, 1 prszku do pieczenia i cukkru waniliowego, 1 szkalnka cukru (ja daję zazwyczaj mniej bo nie lubie az takich słodkości) i 1 Kasi. połowe ciasta ugniatamy i wkłądamy d zamrażarki. DO drugiej połowy dodaję 4 łyzi kakao, ugniatam i tez do zamrażarki. Smaruję blachę masłem. Wyjmuję białe cisto i scieram je na tarce z dżymi oczkami. Na to kładę powidła śliwkowe, taką 0,5cm warswę. A na to pianę ubitą z 5 białek. Na pianę ścieram na tarce ciemne ciasto. Piekę 30 min w 200 stopniach, ap otem jeszcze 3omin w 150 stopniach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka 24
A w ogóle zapomniałam sie przywitac :p Nowa tu jestem :P Witam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie był \"niedzielny\" obiad: rosół, udka smażone i mizeria z pomidorków i ogórków ze śmietaną :) pycha jutro chyba łazanki z kapustą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozpacz czarna rozpacz
chciałam sie tylko przywitać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozpacz czarna rozpacz
jak nie macie za wiele wolnego czasu a macie ochote na deser po niedzielnym obiedzie to co robicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deser na niedzielne popołudnie: 1 kg jabłek 1 szkl. cukru 1 szkl. mąki 1 szkl. kaszy manny 1 łyżeczka proszku do pieczenia. 1 margaryna Kasia Jabłka zzetrzeć na tarce na grubych oczkach. Cukier, mąkę, kaszę mannę i pr. do piecz. wymieszać. W tortownicy przekładać warstwami na przemian - warstwa sypka i jabłka. Ja robię trzy warstwy sypkie i dwie warstwy jabłek. Na spodzie i na wierzchu ma być sypkie. Na wierzchu układamy wiórki z margaryny. Wkładamy do piekarnika, niecałe 200 st. ok. 50 minut. Pychotka. Warstwy jabłek można posypać cynamonem, jeśli ktoś lubi. Bardzo dobrze smakuje jak nie jest do końca wystygnięte. p.s. korzystam z wielu Waszych przepisów. Piszcie dalej. Pozdrowienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robie ciasto w 5 min 1 szkl mleka 1szkl oleju 1 jajko 3,5 szkl maki 1szkl cukru 1 lyzka cynamonu 1 lyzka sody 2 lyzki kakao 1/2 sloika dzemu (moze byc nawet caly) wszystko razem zmiksowac na jednolita mase wlac na blache posmarowana tluszczem i wysypana bulka tarta i piec w tem 170 stopni przez 35 min wyciagnac i gotowe smakuje nawet na cieplo a czas przygotowanai to naprawde tylko 5 min + pieczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozpacz czarna rozpacz
dziekuje na pewno wypróbuje i dam znać po niedzieli nie chce sie naprzykszać ale potrzebowałabym jeszcze cos bez pieczenia ale to już dla córki na zajęcia szkole nie wiem może jakieś ciasto bez pieczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrob deser z budyniu i kubusia kupujesz kubusia 0,75 np banan jablko brzoskwinia dwa budynie smietankowe i paczka herbatnikow prostokatnych na kubusiu robisz budyn zamiast mleka dajesz poprostu to 0,75 l kubusia herbatniki ukladasz na dno tortownicy albo blaszki gotowy budyn wylewasz na gore zostawiasz az zastygnie i deser gotowy :) mozna go ozdobic bita smietana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny ja tez juz jestem. chyba sie musze pochwalic ze prawdopodobnie oblalam egzamin z prawa. za duzo masla i chyb a mam skleroze bo wszystkoi mi sie pozapominalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sałatka ryżowa: 4 torebki ryżu słoik- groszek+marchew+kukurydza ok.4 ogórki kiszone ok.4 jajka na twardo papryka w słoiczku ok.4 majonez 1 łyżka kethupu sól, pieprz wszystko wymieszać i jeść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak zostaną ziemniaki z obiadu to zamiast wyrzucić można zrobić kotleciki: ziemniaki z obiadu gotowane przekręcić przez maszynke. ser żółty (dużo) zetrzeć na tarce, dodać 1 łyżka mąki, 1 jajko, surowa cebula, sól, pieprz, wegeta do smaku. Można dodać parówke drobno pokrojoną podobno jeszcze lepsze). Wszystko razem (jak na kotlety mielone) wymieszać, formować kotlety, obtaczać w bułce tartej i smażyć na złoty kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozpacz czarna rozpacz
co dzisiaj gotujecie na obiadek ja zastanawiam sie nad nalesnikami ale ostatnio wyszły mi troche twarde Zastanawiam sie czy powinnam dać wode mineralna słyszałam że sa lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj mam kalafior ziemniaczki i watrobke a jutro rolady kluski i jakas kapusta chyba zrobie czerwonba ale jeszcze nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozpacz czarna rozpacz musisz dodac tez odrobine oleju i masa n ie moze byc za gesta mozesz dac wode mineralna i mleko wogole z mlekiem sa lepsze a mozesz tez jesli robisz na slono dolac piwa jasnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny ja mam dzisiaj najprostsza rzecz na swiecie. gotuje ryz do miekkosci w lekko osolonej wodzie. pozniej w garnuszku rozpuszczam maslo dosc duzo dosypuje ryzu dodaje tunczyka w oleju w kawalkach, i puszke groszku zielonego:D potem dolewam pol szklanki bulionu warzywnego i mieszzam dodaje pieprz. i podgrzewam wszystko razem. naprawde dobre wyglada tak o ale w smaku jest super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie do mikaa
odnosnie deseru z herbatnikow i budyni z kubusiem: czy te budynie maja byc z cukrem? czy tez maja byc budynie bez cukru i wystarczy "slodkosc soku kubusiowego"? czy tez maja byc budynie bez cukru i trzeba dodac cukier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozpacz czarna rozpacz
ja robiłam i dałam budynie z cukrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nienawidze gotowac sila mnie sie nie zaciagnie do kuchni skad wy bierzecie ten zapal ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozpacz czarna rozpacz
i było pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozpacz czarna rozpacz
z czym podajecie barszcz czerwony bo nie bardzo chce mi sie gotowac ziemniaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapal ja lubie gotowac tak z siebie mnie to relaksuje lubie kombinowas. rozpacz czarna rozpacz mozesz dac nawet biala fasolke z puszki albo jajko:) albo zrob czysty barszcz dodaj troche czosnku i kup kapusniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnosnie budyni do deseru to ja daje budyn z cukrem i jest ok ale jak ktos woli mniej slodkie to moga byc budynie bez cukru wszystko zalezy od gustu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×