Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CZY KTORAS Z WAS

JEST JUZ KTOS NA 2008 ???

Polecane posty

:-) :-) przede wszystkim DZIEKI za wczorajsze pocieszanie :-) jestescie wielkie ❤️ krotko mowiac marcin zaczal do mnie wydzwaniac, podkuli ogon i przeprosil no wiec zmieklam ;-P a teraz szycko na temat nauk :-) dzis bylismy na pierwszej :-D napisze Wam jak to jest u nas (o ile czegos nie pomyle :-)) - 3 nauki z ksiedzem - 1 poradnia zycia rodzinnego (wszystkie pary) - 1 poradnia z.r - indywidualnie tylko my i kobitka - dzien skupienia dla narzeczoneych (spotkanie ok. 2 godziny+ msza) wszystko mozemy robic w miare mozliwoscijednoczesnie, jeslibysmy sie spieli to zalatwimy w ok miesiac-poltora. - 3 miesiace przed slubem dokumenty z urzedu stanu cywilbego + dokumenty z pariafii gdzie byl chrzest (zaswiadczenie o bierzmowaniu i chrzcie) -okolo tydzien przed slubem przychodzimy do ksiedza i chyba piszemy protokol ( nie bardzo kumam jeszcze te kwestie :-) do tego potrzebe chyba zaswiadzcenie o ukonczonych naukach, dowod osobisty, podstawowe dane swiadkow, swiadectwo z nauki religii ze szkoly sredniej. - dzien slubu: swiadkowie sie legitymuja dowodami przed ceremonia, sprawdzane sa te wszystkie dane... chyba tyle dziewczyny. jak cos namieszlam to sorki :-P marcin mial tako madra mine jak ksiadz to mowi, mysle, ze on wiecej zrozumial :-P poki co najwazniejsze to zaczac te nauki a reszte rzeczy to juz mozna sie dopytywac ksiedza na biezaco. nasz o spowiedziach jeszcze nie mowil, tzn kiedy i czy cos sie podpisuje. florystow nie wpuszczaja do kosiola, wszystko ma byc wlasnym sumptem razem z innymi parami z tego dnia ( u nas jest na razie 1 slub poza naszym) belleteyn, powiem ci tak. my placimy za foto 1500 za sam plener... za to kosciol mamy robiony za free przez znajoma, kora sie zajmuje fotografia. nie wiem czy to do konca dobra decyzja ale zalezalo nam na tym fotografie a za calosc plener + slub wzialby 2500, wiec przy takim malym rozmiarze slubu jaki robimy to zdecydowanie za duzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey :) Ja juz na nogach wlasie otworzylam oczka :) Ide was teraz poczytac: Babitek witaj dawno cie juz tu nie bylo ...Zycze Udanego zakupu komputera :) Darianka zaproszenia sliczne. Waiki hey..Zawsze chociaz te 200 my mimo ze pracowalismy w zeszlym tygodniu po 19 godzin ani zlotkowki wiecej. A nowy roczek jak narazie zaczal sie milo. Yza kochaniutka 3maj sie mam nadzieje i mocno w to wierze ze wszystko bedzie dobrze. Gagatka no no Gratuluje pracy :) Ja co do spotkac malzenskich sie nie wypowiadam bo my mamy zupelnie inaczej ale to dowiem sie jak przyjdzie do nas ksiadz musimy do niego zadzwonic. Bellereyn witam cie Co do gotografa 1500 zl to chyba taka przyzwoita cena. Milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :-D 🌻 Babitek nie dziwie się, ze się wkurzyłaś z tym komputerem! Też bym się wpieniła :-o 🌻 Gagatka a widzisz wszędzie jest inaczej ja musze chodzić 5 razy na nauki, które nazywaja katechizacjami chyba własnie ... plus wizyta w poradni rodzinnej x3 🌻 Kala a jak Cie znależć na naszej klasie?? ja nie chce tyć a chudnąć i na razie ani huhu :-o 🌻 summer nie jestem do końca w temacie, ale z facetami to już tak jest, \"chowają sie do jaskini\" i warczą jak wściekły pies, a później całkowita odmiana i potulny jak baranek się tuli. Głupi naród te chłopy!! a mówi się, ze baby mają humory ;-) 🌻 Rybnik -Iza no wiem, że to zawsze coś, ale oprócz tego że obowiązków mase doszło mi w grudniu to jeszcze w ostatnich dniach dowalili mi następne i ta suma jest niestety nieadekwatna do tego czym mnie \"poczęstowali\"... nie wiem czy sie nie udławię ;-) Yza mam nadzieje, ze z Wojtusiem bedzie wszystko ok :-D życzę mu duuuuuuużo zdrówka!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:)_ dziś prawie normalny dzień-prawie koniec remanentu,jszcze sprawdzenie dokumentacji i magazyn,ale już otwieramy-i będzie normalnie-tzn klienci:)🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka hej :) ja chwilowow korzystam z wkacji tzn ostatnich dni bestroskiego zycia :) summer To fajnie ze juz fajnie :) faceci musza czasami zrozumiec woj blad i czasami to zrozumia sami a czasami trzeba im w tym pomoc. :) ja na razie mam nadzieje ze jednak nie bede musiala chodzic na 9 spotkac katechizacji przedmalzenskiej, zobaczymy co ksiadz powie z kosciola w ktorym bierzemy slub, moze wystrczy pare rzay. Babitku mam prosbe :) skoro widzialas te moje przyszle zaproszenia i je macałas to czy mozesz mi powiedziec jak wyglada koperta?? i czy to zaproszenie spokojnie wejdzie do drukarki z tym papierem grubym czy moze my sami sobie skladamy te zaproszenia?? czy one juz gotowe przychodza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej :-) gagatku, korzystaj poki mozesz z wolnosci :-) kala, no wlasnie, jak cie znalezc w naszej klasie? tez chetnie sobie ciebie dodam :-P babitku, gra sie nazywna knights and merchants :-) mnie wciagnela kompletnie :-D ide cos zjesc a pozniej znow do kontroli z moim pazurem. swoja droga lekarz jest nieziemski :-) kaze ludziom przychodzic do kontroli srednio co 2 dni, wiec jak tam wchodze to widze ciagle te same twarze :-) moja mama sie smieje, ze w tem sposob wyrabia kontrakt :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Gagatko, nie widzialam kopet do tych zaproszen - odbieralam swoje i na polkach stala wystawa wszystkich innych - na te, kt wybralas zwrocilam uwage, bo sie wczesniej nad nimi zastanawialam. Nie wiem, jak jest tam, gdzie Ty je znalazlas, ja kupowalam tu: http://www.zaproszenia-slubne.com/slubne/Slubne3.php?wartoscStrony=16 (znalazlam od razu to Twoje) i tu daja wszystko gotowe, jesli zamawiasz z nadrukiem. tylko koperty oddzielnie od zaproszen. Tekturka na pewno nie przeszlaby Ci przez drukarke, karteczka pewnie tak, ale sadze, ze powinnas dostac juz poskladane - jesli zamawiasz z wydrukiem. napisalam maslo maslane.. uspilam wczoraj wieczorem kotka :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babitku przykro miz powodu kota, wiem ze takie cos boli :(:(:(:( ale kotem przynajmniej sie nie meczył. A co do zaproszen, to znalazłam drukarnie w Krakowie , z tymi oto wlasnie zaproszeniami, koszt 1,90 bez nadruku, ja biore bez nadruku, i dodatkowo place 30 gr wiecej za kazde zaproszenie, wiec wychodzi mnie 2,20 cena jak najbardziej mi sie podoba, zwlaszzca ze za taka cene nie oszukujmy sie sa ttylko takei zwykle zaproszenia :) summer tez bym Cie chetnie dała do swych znajomych na klasie :) jak Ciebie znaleźć?? No lekarz wyrabia kontrakt :) heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w radiu ZET powiedzieli ze nasza klasa do 13 jest nieczynna, bo trwa przenoszenie do innego serweru :) i trzeba sobioe czyms innym zajac czas do 13 w pracy :) sie uśmiałam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
summer odesłalam maila, po 13 wysle Ci zaproszenie :) chciałam sobie zagrac na kurniku a tam cisza?!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja nie biore slubu w sowojej parafii tylko w katedrze a katedra ma nauki w takim malym kosciółku one sie tam odbywają co miesiąć trwają 3 spotkania z ksiedzem, potem trzeba sie umówić z panią z poradni na 2 spotkania a potem już w w kosciele gdzie mam slub jest jedno spotkanie z ksiedzem no i oczywiscie u nas nauki są za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie dziewczęta :) - bardzo dziękuję wam za opinie. Niestety moi rodzice (konkretnie mama) kategorycznie zabroniła mi brać fotografa za 1500 zł (dość przykro mi się zrobiło). Głupio się czuję w takiej sytuacji, bo ja nie chciałam wyprawiać wesela, namówili mnie na nie rodzice i Tomek. Moja mama zakrzyknęła również, że 1200 za kamerzystkę to bardzo drogo i w ogóle obrzuciła mnie wyrzutami. Zupełnie nie wiem co mam w tej sytuacji robić, chciałam zrobić skromny obiad, za który bym sama zapłaciła, to mi nie pozwolili. Dodam, że od taty (a to on pracuje i zarabia) dostalam do ręki pieniądze i tata powiedział, że mam wolną rękę - ale mama twierdzi, ze część z tego powinnam jej oddać np. na jej strój na wesele. Idiotyczna sytuacja, czuję się kretyńsko, jak małe dziecko - dobrze chociaż, że pieniążki na suknię mam swoje i mogę sobie pozwolić na jaką tlko zechcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belleteyn_ Twoja mama przesadziła z tym, ze powinnaś jej oddać na jej strój!!!!!!! współczuje Ci. Umnie fotograf kosztuje 1700 i kamerzysta nas wyjdzie tez prawie tyle, bo 1600. ale my mamy wszystko rozdzielona po równo na obie strony (rodzice) + sami kupujemy obrączki, zaproszenia i stroje dla siebie -to wszystko za swoje. ale skoro tata Ci dał kase i powiedział, ze masz wolną rekę to tak powinno być, a mama troche egoistycznie podeszła do sprawy :-o spróbuj jej może powiedziec, ze po prostu jak tata tak powiedział, to już sobie rozplanowałaś te pieniązki. Że robi Ci przykrość odbierając część na siebie. To będzie przecież Twój dzien i Twoje święto i zalezy Ci na tym, zeby miec np. ładne zdjęcia z tego dnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie też jest podział - połowę płacą moi rodzice a połowę rodzice Tomka (z nim na spółkę). Tymbardziej mnie to dziwi, że moja mama uzurpuje sobie prawo do podejmowania jednoosobowych decyzji, ale niestety muszę się z tym pogodzić. Znalazłam innego fotograf, też podobają mi się jego zdjęcia, mam nadzieję, że będzie trochę tańszy. Smieszne było to, że wczoraj moj tata (nastawiony przez mamę) zadzwonil i mówi "znalazlem ci fotografa za 600 zł". Obejrzalam zdjęcia - mocno zmienione w photoshopie, choć w sumie niebrzydkie, ale okazuje sie, że cena 600 zł to tylko przygotowania i wesele do 1-go tańca. Za całość ( wesele do oczepin, plener) trzeba zaplacić 800 zł i nie ma w tym w ogole odbitek (dodatkowe min. 200 zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belletyn to bardzo przykre kiedy rodzice chca na sile zrobic po swojemu wesele, a nie uwzgledniaja naszego zdania. Ja jakos nie spotkałam sie z g\fotografem za 600 zł, tzn sorrki spotkałam sie ale robi tylko zdiecia, ale nie wywołuje, nie daje albumu. My płacimy 850 ale mamy bez albumu, tylko zrobionych jakis 700 zdiec, w tym ponad 100 wywyołanych, z kazdego etapu po 30, czyli z błogosławienstwa, zkosciola, z przyjecia, z pleneru. A poweidz mi czy rozmowa z nia nic nie daje?? Ja sobie poszalałam i pocwiczyłam 45 minut :) Dzis ponoc dzien sprztania biurka :) wiec kochane do dzieła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wystarczyło, że skończyłam pracę (o 20.00) a od razu się rozpisałyście. Z tymi naukami to widać, że w każdej parafii mają inne wymagania. U nas tylko kurs przedmałżeński (ten ze szkoły) i 3 spotkania w poradni. Darianka zakładaj neta jak najszybciej. Co do ceny fotografa to 1500zł to dla mnie trochę dużo. My płacimy 600zł za reportaż + ewentualnie 300zł za plener czyli max 900zł. Zdjęć jest naprawdę duuużo. Ileś tam będzie zapakowanych w album, reszta na płytach. Kamerzysta 1000zł. kala ja też przytyłam, a każdy się ze mnie śmieje że ściemniam bo podobno nic nie widać :) summer widzisz że wszystko się pozyzytywnie skończyło :) Babitek dla kotka Belleteyn ciężka sprawa :( Właśnie dlatego nie chcę żadnych pieniędzy od rodziców na ślub. Potem twierdzą że mają prawo decydować o wszystkim itd. A my znów walczymy z internetem :( Już sami nie wiemy w czym tkwi problem. Jest net, a nagle nie ma np na 4 kompach, a na 5 pozostałych jest, albo inna kombinacja. Klienci dzwonią że im nie działa, innym działa itd. Nie możemy znaleźć przyczyny. Już był znak, że to jeden klient ma wirusa i psuje sieć, ale teraz już i to nie jest pewne. Mój laptop nie miał netu od 2 godzin, teraz przełączyłam się na sieć WIFI i jest. Cuda się dzieją i nie możemy znaleźć błędu :( W jednej minucie jest ok, w drugiej już się wszystko wali. Mam dość :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati co do cudów to wiesz, Tusk je zapowiadał wiec ja bym sie nie dziwiła :) A tak w ogole to 🖐️ a Ty posprztałas swoje biurko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gagatka co Tusk obiecywał to mnie gucio obchodzi :) Mam pod sobą ok 60 klientów i net MUSI działać i szlag nas trafia jak coś się psuje, oni dzwonią, przychodzą itd, a my błędu nie możemy znaleźć :( Biurko zaraz posprzątam, choć niewiele jest do sprzatania na nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też :). To teraz trzymam kciuki, żeby nie był "taki drogi" - usiłowałam się dodzwonić, ale nie odbierał :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, wiem - ale cała ta sprawa mnie dobija. Chcę to już mieć pozałatwiane i nie musieć nikogo o nic prosić. Tak się zastanawiam, że najtaniej będzie dac mojemu bratu (16 lat) cyfrówkę, muszę to zaproponować mojej mamie, na pewno będzie zachwycona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×