Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Miracleee

SZUKAM PRZYJACIÓŁ-kobieta30l.

Polecane posty

Cześć Laski, Z pracy wróciłam, pies wyprowadzony, zasiadam do kompa zanim zacznę ogarniać ten chlew w moim domu (stary chory, siedxział w domu więc mieszkanie wygląda jak po huraganie:| Lavinia - nie przjmuj się poplątanym życiem - oby do przodu:) Lena - zgadzam się z Tobą tylko jestem pozbawiona weny absolutnie. Może znacie jakieś przepisy na szybkie, proste, niskokaloryczne i wegetariańskie danie dla kuchennej ignorantki? Będę wdzięczna za przepisy. Co do zup to ja najchętniej robię z mrożonek Hortexu - bardzo dobre i mało wymagające:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akria
A ja całe popołudnie zajmuję się grzybami. Znajomi przywieźli, bo juz nie mają co z nimi robić a lubią łaziźć po lecie. Suszę i robie słoiczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj lavinia:) studiowalam w krakowie i mam do tego miejsca duzy sentyment..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabiola: dam ci przepis na moje ekspresowe leczo,wlasnie przed chwile je zrobilam: na pateli rozgrzewasz olej z pestek winigron najlepiej(chyba ze wolisz oliwe) ,dodajesz pokrojona cebule,i dusisz chwile,w miedzy czasie obierasz kilka papryk i kroisz w kostke,wrzucasz do tej cebuli,dodajesz czosnek,mnostwo bazylii(pomidory uwielbiaja bazylie),sol,pieprz,imbir,troche ostrej papryczki do smaku,dusisz to jakies 10-15minut,w miedzyczasie pomidory zalewasz wrzatkiem,obierasz skorke,i kroisz i dodajesz do calosci,dusisz potem tyle zeby wszytsko bylo miekkie ale nie za miekkie; oczywiscie mozesz do tego dodac cukinie,kabaczek,i w wersji miesnej kielbase,koniecznie zawsze pomidory dodawaj na koncu, a wogole moja rada jak dopiero co stawiasz pierwsze kroki w kuchni,nie boj sie przypraw,lepiej dac wiecej niz wogole,jedynie z sola nie mozna przesadzac,powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedno ekspresowe danie to smazona cukinia: kupujesz male cukinie,kroisz je w grube plastry(koniecznie kupuj male bo nie maja pestek i mozna je jesc ze skorka),solisz i pieprzysz z obu stron,odstawiasz na jakies pol godziny,a potem tylko rozgrzewasz olej lub oliwe na patelni i smazysz kilka minut,smakuje super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorris
Witam i ja Kilka dni mnie nie było tutaj ale już jestem,mam co czytać,troche tego popisałyscie:-) Co do gotowania to ja preferuje tradycyjną polską kuchnię,ale zwykle robię potrawy które sa łatwe i szybkie w przygotowaniu.Pichcić lubię tylko od święta,a tak na codzień to dla mnie mus,a nie przyjemnośc. Najgorsze jest to wymyślanie co zrobić na obiad? Jeden nie lubi tego drugi tamtego,trzeba trochę glówkować żeby wzzystkim dogodzić i tego właśnie najbardziej niecierpię:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lawinia34
Uff dotarłam do domu, te cholerne korki w mieście... FAbiola - juz sie tak nie przejmuje odkąd postanowiłam że codziennie rano bedę wstawać z uśmiechem na twarzy , to działa, jest lepiej .Co do mrożonek z Hortexu hmmm , też korzystałam do czasu.....aż na patelni pomiedzy soczystymi kawałkami marcheweczki, groszku i brukselki nie ujrzałam soczystej tłustej zielonej gasienicy ohhhhyda... akira- grzybki dobra rzecz - taki sosik na przykład , kaloryczny ale cóż za aromat mniamm lena- oj tak kocham swoje miasto, choć coraz bardziej trąci zaściankiem , takie opinie ostatnio słyszałam i to bynajmniej nie od zagorzałych jego przeciwników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oooo. leczo to doskonały pomysł, bardzo dawno nie robiłam. Ja z kolei robię tak: podduszam cebulę, potem dorzucam paprykę, potem proteinę sojową (wcześniej ugotowaną w wegecie i odsączoną), ziółka różnej maści (niekoniecznie pasujące, według innych, do lecza) i na koniec pomidory. Osobiście jeszcze lubię dowalić kopru (bo ja wszędzxie bym mogła dowalać koper), ale mój stary nie lubi. On z kolei w leczo lubi kabaczka albo cukinię a ja nie. Takie leczo to pełnokaloryczny posiłek. Jak chcę takie lekkie to nie dodaję soi. Aaaa - lubię jeszcze czasem dodać kukurydzę z puszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byo wcześniej pytanie o sałątki z majonezem. Ja osobiście nie jestem fanką majonezu w sałątkach - w ogóle sałaty lubię bez sosów i jak najprostsze, najlepiej ze świeżych warzyw. Nie cirpię sałatki z kapusty:/ Jeśli ma być majonez to mam taką jedną sałatko-przekąskę zimową - najl;epsze w niej jest to, że jest dziesięciominutowa i taka wiecie... dla leni;P Generalnie gotuje się jajka, ktoi drobno, miesza z konserwowym groszkiem, kukurydzą i majonezem. W ramach urozmaicenia można czasem dodać ogórka kiszonego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi77-27
Cześć dziewczyny ! Więc podaje przepis na zupe szpinakowa. Wszystkie zupy robie na rosole mozna tez na kostkach jak to lubi .Szpinak dusze we własnym sosie przez ok 10 min nastepnie do innego garka wrzucam 5 łyżek masła posiekana cebule i 2 zabki czosku smaze ok 5-10 minut do tego przecieram przez sitko szpinak mozna zmiksowac. Wszystkie skladniki wlewam do rosołu na małym ogniu gotuje 5 min. Żółtko mieszam z 3 łyzkami soku z cytryny i przyprawami .Mieszam wszystkie składniki i wlewam do zupy po paru min zabielamy smietana .Doprawiam do smaku mozna dodac pol ugotowanego jajka i posypac żółtym serem lub podac z grzankami . składniki: 500g mrozonego szpinaku , bulion 1-2 cebule , 2 zabki czosku ,2 ugotowane jajka , 1 zółtko, 5 lyzek masła , pół szklanki smietany , tarty ser , sok z cwiartki cytryny , przyprawy. Polecam bardzo smaczna !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi77-27
Ja lubie tez nalesniki czy to na słodko z białym serem albo placek po wegiersku , ruskie pierogi .....pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi77-27
postaram sie jutro troche wczesniej napisac drogie paplatki .Dobrze ze jutro weekend i podobno ma byc pogoda ....juz sie ciesze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akria
Witajcie :) Dzis zaczynam później pracę i mogłam się wyspać, bo tak to zawsze wstaje o 6 :( Spróbuje kiedyś zrobic zupę szpinakową wg przepisu mimi77-27, nigdy jakoś nie robiłam zupy szpinakowej. Do popołudnia, idę, niedługo wychodzę do pracy. Jak dobrze, że już weekend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny 🖐️ jestem aktualnie w pracy ale myslami nad morzem, bo ogladam zjęcia z zeszłorocznych wakacji (w tym roku nie bylam nigdzie :( ) dobrze że to już weekend! Jakie macie plany? Ja może skoczę jutro na targi turystyczne...będą w PKiN ... no nie wiem jeszcze. Co do sałatek to nie lubie majonezowych, smakuja mi z sosem vinegrette albo balsamico: sałata lodowa, ser pleśniowy, oliwki, pomidor, cebula, zioła prowansalskie. Ostatnio jadam tez sałatkę tunezyjska: tuńczyk, pomidor, ogórek, cebula oliwki , olej iocet i najważniejszy składnik świeża mięta. Pycha. ---> Lena wydaje mi się że na oleju z pestek winogron nie powinno się smażyć, bo wydziela jakies toksyczne związki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny! pozwólcie że sie przyłączę. mam 30 tkę i ostatnio nie mam z kim pogadać. siedzę sobie z dziećmi w domku i szukam znajomych :) może znajdzie się miejsce dla mnie tu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj ayla w naszym \"klubie\", napisz cos wiecej o sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lawinia34
Hej hej witajcie cóż ca cudowny dzisiaj poranek , tyle słońca w całym , jak ja bym chciała to lato zatrzymać. Trzeba coś zrobić z weekandem, koniecznie na świeżym powietrzu. ohoho ile to ciekawych przepisów sie posypało, nawiązuje do tematu nie przypadkowo ponieważ dzisiaj organizuje w domciu babska imprezkę i potrzebuje przepis na jakis błyskawiczny i smaczny makaron lu cos w tym stylu, tylko coś prostego plisss najlepiej dwuskładnikowego i bez gotowania :) (żartuje) bo sztuka gotowania wychodzi mi mniej wiecej tak jak sztuka wymiany koła w samochodzie :) witaj Ayla. Miłego dzionka for all :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi @ll:) Dotarłam do pracy mocno spóźniona - całą noc latałam z psem, który dostał rozstroju żołądka (czy to się pisze przez ż?)... Tragedia - to już moja trzecia nieprzespana noc z rzędu:/ Szpital mam w domu bo mój facet też chory - leży zakaszlany i zasmarkany w gorączce... Ehhhh - taki właśnie zapowiada mi się weekend:/ No to ponarzekałam a teraz poszukam w biurze jakiegoś cichego kącika, w którym będę się mogła zdrzemnąć po ciężkiej nocy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lawinia34
FAbiola - drzemaj , drzemaj tylko nie prześpij takiego pięknego dnia, no i duuuuuża kawa. A mnie się dzis tak koszm,arnie nie chce pracować......Ide zjeść kisiel morelowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lawinia - staram się, ale nie daja mi źli ludzie;) Chyba starym zbójeckim sposobem zrobię sobie posłanie pod biurkiem - czego oczy nie widzą tego sercu nie żal - nie będą mnie widzieli to nie będą zawracali tyłka;) Ty masz fajnie bo masz ładne tereny naookoło więc w weekend na 100% będziesz miała co robić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lawinia34
ech mnie nawet i pod biurkiem znajdą. FAbiola- ja wiem czy tak fajnie? JAk ktoś mieszka w środku miasta to marzy o tym żeby się wyrwac na zielona trawkę , tam dopiero widoki są... i spokój i przestrzeń. Wszystkie babki chyba zapracowane bo ni widu ni słychu... a mnie się tak nie chceee :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lawinia34
FAbiola - aaa dopiero teraz załapałam o tych terenach naokoło, chyba mi słoneczko zbyt mocno dziś przygrzało :), no jasne, jasne i często korzystam. Ćzęsto robie wypady nad Jezioro Rożnowskie i do Zakopanego :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dokłądnie o to \"naokoło\" mi chodziło:) Górki, skałki itd:) Jak byłam ostatnio w Karakowie to po 3h w centrum głowa mnie rozbolała - gorsze powietrze jeszcze niż w Wawie:( Za to \"naokoło\" macie pierwsza klasa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akria
Witaj Ayla :) Co w weekendem dokładnie jeszcze nie wiem, bo mąż jutro pracuje ale może uda się niedzielę chociaż spędzić na świeżym powietrzu. Wokół mnie jest bardzo dużo pięknych miejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×