Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

martaanna

fajne książki

Polecane posty

Zakochana w fajnych filozoficznych książkach sięgam po "Fiasko" Mazura. Antyporadnik- samo to już brzmi nieźle, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anip
Ja polecam Spalona zywcem, Kwiat pustyni, Krolowa deszczu Alchemik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poluję na najnowszą książkę korespondenta wojennego Gazety Wyborczej - Wojciecha Jagielskiego. To publikacja o kulisach wojen narkotykowych oraz powstawaniu narkobiznesów w różnych częściach globu, na przykład zestawienie Stanów Zjednoczonych z Afganistanem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow widzę sporo fajnych tytułów, poprzeglądam co tu polecacie, żeby sobie coś fajnego wybrać. Czytanie książek jest super, a jak koleżanka widzę poluje na jedną książkę, ja się wam przyznam, że dni odliczam do trzeciego października, bo wtedy premiera książki Pandemonium. Może słyszałyście o tej książce?? Kurcze zapowiada się bardzo ciekawie, świat, w którym miłość to choroba, a każdy przechodzi kurację, żeby się nie zakochać. wyobrażacie sobie taki świat gdzie nie ma miłości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do irving_tea
Książka jest już w przedsprzedaży w matrasie. Z tego co widzę jest to chyba kolejny tom, pierwszy to delirium? Mam na razie książkę 7 razy dziś, zobaczę jaki jest jej styl i jakość, a dopiero później zaopatrzę się w obie części ewentualnie. Mam nadzieję, że poziom jest wyższy niż harlekinowski, gdyż takiej szmiry bym nie zdzierżyła :P 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewaabra
nowość !!!!!!!!! Poniedziałkowe dzieci - Patti Smith http://allegro.pl/poniedzialkowe-dzieci-patti-smith-tania-wysylka-i2647073723.html "Było to lato, gdy umarł Coltrane, lato miłości i zamieszek, lato, gdy przypadkowe spotkanie na Brooklynie pchnęło dwoje młodych ludzi na drogę twórczości artystycznej, poświęcenia i inicjacji. Patti Smith została poetką i wykonawczynią, a Robert Mapplethorpe rozwijał swój bardzo prowokacyjny styl w dziedzinie fotografii. Połączeni niewinnością i entuzjazmem, przemierzali Nowy Jork, od Coney Island po Czterdziestą Drugą Ulicę, aż dotarli do słynnego okrągłego stołu w lokalu Kansas City, w którym brylował krąg Andy'ego Warhola. W 1969 roku para zamieszkała w hotelu Chelsea i weszła do środowiska ludzi okrytych dobrą i złą sławą, wpływowych artystów z barwnej alternatywnej cyganerii. Były to czasy wzmożonej świadomości, gdy światy poezji, rock and rolla, sztuki i seksualności zderzały się i wybuchały z całą mocą. W tym środowisku dwoje dzieciaków zawarło pakt, że będą się o siebie troszczyć. Pełni animuszu, romantyczni, oddani tworzeniu, gnani wspólnymi marzeniami i pragnieniami inspirowali się nawzajem i wspierali w chudych latach. Poniedziałkowe dzieci zaczynają się jako historia miłosna, a kończą jako elegia. To także hołd złożony Nowemu Jorkowi na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, jego bogaczom i biedakom, sprzedajnej miłości i demonom. To prawdziwa baśń, portret dwojga młodych początkujących artystów w przededniu sławy. Książka Poniedziałkowe dzieci została nagrodzona National Book Award. Znalazła się także w finale wielu innych nagród literackich (m.in. Los Angeles Times Book Prize oraz National Book Critics Circle Award). Przez 37 tygodni utrzymywała się na liście bestsellerów ""New York Timesa". "Wyznawców Patti Smith i Roberta Mapplethorpe'a nie ma co namawiać na tę książkę. Czekają na nią od dawna. Ci zaś, którzy słyszą o tej dwójce po raz pierwszy, mają szansę się zrehabilitować. W nagrodę dostaną takie zdanie: 'Jesus died for somebody's sins, but not mine'. Pierwszy raz usłyszałem ten tekst w połowie lat osiemdziesiątych, w czasach 'mszy za Ojczyznę'. Brzmiał grzesznie i kusząco. To książka o wielkiej miłości i o tym, że słowa 'nie rozdzielimy się' mają większą siłę od słów 'miłość do grobowej deski'. O tym, jaka jest cena niezależności autorskiej, i o tym, że ostre celebryckie światło lubi być bardzo kontrastowe". Mikołaj Grynberg ""Chociaż nigdy nie zasłuchiwałam się twórczością Patti Smith, zawsze byłam fanką barwy jej głosu. Imponuje mi swoją autentycznością, kroczeniem pod prąd, niedoścignionym intelektem, naturalnym, nieco męskim wizerunkiem. Jest tylko jedna taka Patti, po prostu"". Novika "Poniedziałkowe dzieci to nie tylko poruszająca historia bezgranicznej miłości, ale także studium stawania się artystą, dojrzewania do swojej roli. A Nowy Jork z początku lat siedemdziesiątych podlany beatnikowym sosem z rock and rollem w tle smakuje wyśmienicie!"" Katarzyna Staszko, ""The Lollipops" "[] ta książka ma w sobie wszystko, co sprawiło, że Nowy Jork lat siedemdziesiątych był tak ekscytujący - jest opowieścią o lęku i biedzie, o powadze, ale i optymizmie sztuki, o poczuciu bycia spadkobiercą i kontynuatorem wielkiej sztuki z przeszłości. To była niewielka artystyczna społeczność, z uwagą obserwowana przez media, która rozkwitła w momencie, kiedy Nowy Jork stał się kulturalnym centrum zachodniego świata"". Edmund White, ""The Guardian" Cena rynkowa: 44,90 zł -----NASZA CENA: 31,99 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamatasama
Czytałam Allison Pearson - rewelacja. Osobiście kocham całą Chmielewską. Ale najbardziej poprawiła mi humor ostatnio książka Alicji Werner "Mam jedno życie i chcę je przeżyć znakomicie", niestety narazie znalazłam ją tylko w wersji pdf na rw2010.pl Tania - 8 zł, bardzo fajnie napisana, właściwie nie odkleiłam się od monitora do końca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewaabra
Nowość!!! http://allegro.pl/gutowska-adamczyk-podroz-do-miasta-swiatel-tanio-i2734631354.html Róża z Wolskich - Podróż do miasta świateł - Małgorzata Gutowska-Adamczyk Rok wydania: 2012 Oprawa: miękka Objętość: 480 strony Iga Toroszyn, współwłaścicielka cukierni Pod Amorem, ma powody do niepokoju. Z muzeów na całym świecie w tajemniczych okolicznościach giną obrazy Rose de Vallenord. Trzeba więc zabezpieczyć przed kradzieżą należący do rodziny portret Tomasza Zajezierskiego. Tylko czy to na pewno dzieło słynnej rudowłosej malarki, która przed laty uwiodła młodego hrabiego? Odpowiedzi na to pytanie poszuka Nina, historyczka sztuki z Warszawy. W tym celu wyruszy do Paryża, tak jak ponad sto lat wcześniej Róża z Wolskich. Małgorzata Gutowska-Adamczyk zabiera czytelników w niezapomnianą podróż do dziewiętnastowiecznej Francji, snując opowieść o niezwykłej kobiecie: malarce, emancypantce, skandalistce. O jej pasji, pragnieniach, romansach. Równie ważnym bohaterem książki czyni Paryż miasto magiczne, w którym spełniają się marzenia. Po bestsellerowej „Cukierni Pod Amorem zapraszamy na kolejną wyśmienitą ucztę literacką, która urzeka opowieścią o czasach minionych, pełnych nostalgicznego piękna. Nieważne, czy Małgorzata Gutowska-Adamczyk pisze o dziewiętnastowiecznym Paryżu, czy fikcyjnym Gutowie czytelnik zawsze czuje się tak, jakby w tych miejscach po prostu był. A Róża z Wolskich okazuje się jeszcze bardziej frapującą i wielowymiarową postacią, niż zapowiadało się to w „Cukierni Pod Amorem. Agnieszka Sikorska-Celejewska, pisarka, dziennikarka Autorka tworzy ulotny portret miasta, którego w takim kształcie nie mamy już szansy odwiedzić. Powieściowy Paryż z czasów belle poque fascynuje i urzeka, a barwni bohaterowie, służący nam za przewodników, czynią tę niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni jeszcze bardziej wyjątkową. Danuta Stenka, aktorka Małgorzata Gutowska-Adamczyk absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST (obecnie Akademia Teatralna), autorka bestsellerowej trzytomowej sagi „Cukiernia Pod Amorem. Zadebiutowała jako scenarzystka serialu „Tata, a Marcin powiedział. Wydała m.in. powieści: „110 ulic, „220 linii, „Niebieskie nitki, „13. Poprzeczna, „Wystarczy, że jesteś, „Serenada, czyli moje życie niecodzienne, „Mariola, moje krople... oraz mikropowieść „Jak zabić nastolatkę (w sobie)?. Wersję sceniczną tej ostatniej pt. „Czterdziestka w opałach w reżyserii Wojciecha Adamczyka, prywatnie męża pisarki, wykonuje Katarzyna Żak. Autorka jest laureatką nagrody „Książka Roku 2008, przyznawanej przez Polską Sekcję IBBY, za powieść „13. Poprzeczna. Mieszka z mężem, synami Maciejem i Piotrem oraz sukami Mambą, Neską i Milką w Warszawie-Aninie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wtrącając się do dyskusji chcielibyśmy się dowiedzieć, czy wolicie książki tradycyjne - papierowe, czy może już przerzuciliście się na e-booki? Jeśli tak, to mnóstwo ciekawych pozycji znajdziecie w internetowej księgarni Virtualo :) Teraz dodatkowo z okazji Targów Książki w Krakowie przygotowaliśmy dla wszystkich 25% rabatu: http://virtualo.pl/?f=format_id:4,6,2. Zapraszamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewaabra
Pakiet 2 tomów: Pięćdziesiąt twarzy Greya + Ciemniejsza strona Greya tU: http://allegro.pl/listing/user.php?string=Greya&us_id=26079086 t.1- Pięćdziesiąt twarzy Greya Młoda, niewinna studentka literatury Anastasia Steele jedzie w zastępstwie koleżanki przeprowadzić wywiad dla gazety studenckiej z rekinem biznesu, przystojnym i zamożnym Christianem Greyem. Mężczyzna od pierwszych sekund spotkania fascynuje ją i onieśmiela. W powietrzu wisi coś elektryzującego, czego dziewczyna nie potrafi nazwać, a może tylko się jej wydaje? Z prawdziwą ulgą kończy rozmowę i postanawia zapomnieć o intrygującym przystojniaku. Plan spala jednak na panewce, bo Christian Grey zjawia się nazajutrz w sklepie, w którym Anastasia dorywczo pracuje. Przypadek? I do tego proponuje kolejne spotkanie. W tym miejscu kończy się „disneyowskie love story, choć młodziutka, niedoświadczona dziewczyna nie wie jeszcze, że Christian opętany jest potrzebą sprawowania nad wszystkim kontroli i że pragnie jej na własnych, dość niezwykłych warunkach Czy dziewczyna podpisze tajemniczą umowę, której warunki napawają ją strachem i fascynacją? Jaki sekret skrywa przeszłość Christiana i jak wielką władzę mają drzemiące w nim demony? t. 2- Ciemniejsza strona Greya Młodziutką studentkę Anę Steele i charyzmatycznego miliardera Christiana Greya połączył niecodzienny układ, który z czasem przerodził się w coś znacznie głębszego. Jednak demony Greya zwyciężyły, Ana zerwała uzależniający związek i zajęła się karierą. Rozstanie okazuje się bolesne. Ogarnięci obsesyjną tęsknotą kochankowie nie potrafią bez siebie żyć. Kiedy więc Christian proponuje Anie zupełnie nowy układ, dziewczyna nie potrafi mu odmówić. Wkrótce zaczynają uczyć się siebie nawzajem. Christian walczy z wieczną potrzebą kontroli i stopniowo oswaja drzemiące w nim demony. Ana uczy się życia w luksusie i bronienia własnej niezależności. Kiedy wydaje się, że świat miłości, pasji i nieskończonych możliwości stoi przed nimi otworem, ciemne chmury gromadzą się nad luksusowym wieżowcem, w którym mieszkają Drugi tom wyczekiwanego bestsellera wszechczasów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zafascynowana autorka
Polecam www.fascynacja.vxm.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada111123
Polecam Ścianę - Andrzeja Dudzińskiego, dobra lekturka na wakacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam mężatkom i matkom książkę Christiny Hopkinson "Jak nie zabiłam męża". Mam długą listę książek,których bym nie polecała,ale to chyba na inny topik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam wszystkie książki Sofii Kinsella. Zabawne optymistyczne i na prawdę czyta się jednym tchem. Przypomnę także Samotność w sieci. Filmu nie oglądałam ale i tak nie może być lepszy od książki. To niemal pozycja obowiązkowa. Czytałam ją wiele lat temu ale wciąż jest w czołówce najbardziej cenionych przeze mnie książek a czytam ich bardzo wiele. Polecam ją absolutnie każdej kobiecie i mężczyzną także. Głęboka wzruszająca piękna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam Seria "Cukiernia pod Amorem " Gutkowskiej trzy tomy "Biała wilczyca" "Córka Magdy Miedziany jezdziec i dalsze tomy Dom siostr Cud u sw. Brunona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szined
Polecam książki Joanny Bator- Piaskowa Góra oraz Chmurdalia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzie mogę kupić tę książkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×