Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość grey 2

PARKOWA-BIAłYSTOK-która tam rodziła?

Polecane posty

Gość wystraszona mama
Jestem w 25 tyg ciąży i zastanawiam się nad porodem na parkowej, ale nic konkretnego nie wiem na temat tej kliniki. Czy coś ze sobą należy zabierać (chodzi o rzeczy dla mnie i maleństwa)? Ile czasu po porodzie zatrzymują w klinice (po porodzie naturalnym, bądz po cesarce)? Jest to moja pierwsza ciąża i zupełnie nic nie wiem, nie wiem jak się do porodu przygotować zarówno psychicznie jak i fizycznie... Jak narazie szukam jakiejś szkołay rodzenia w moim mieście i niestety z przykrością mogę stwierdzić że jest słabo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po 1) to spytaj najlepiej lekarza czy polozna z parkowej po2) a gdzie mieszkasz ze nie mozesz znalezc szkoly rodzenia? bo w B-stoku jest jedna nieplatna i chyba 2-3 platne. Wiem, ze na parkowej WSZYSTKO dla dziecka jest i na wyjscie rowniez, kolezanki mialy jedynie swoje koszule, kapcie, majtki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żółwikowa;)
jeśli chodzi o rzeczy to musisz wziąć dla siebie rzeczy koszule kapcie kosmetyki itp. dla dzidziusia absolutnie nic bo tam wszystko dostaniesz. przy wypisie dostaniesz dwa kartony z próbkami kosmetyków wanienkę i oczywiście dziecko ci ubiorą i dostaniesz rożek do zawijania malucha.podczas porodu to daja jednorazowa bielizne dla ciebie. wkładki i podkalady- korzystasz bez ograniczen. a ile sie lezy ??jesli jest wszystko w porzadku to 2 doby obojetnie czy cc czy naturalny poród. a z jakiego miasta jestes ze nie ma szkoły rodzenia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Spodziewam się dziecka, termin mam na 30 marca i już się zastanawiam gdzie będę rodziła. Niestety nie znalazłam żadnej pozytywnej opinii o PSK czy Warszawskiej. Rozważam możliwość urodzenia w prywatnej klinice. Przypadkowo byłam przez chwilę na Parkowej, mimo iż chciałam na usg a nie urodzić to lekarz i pielęgniarki posłużyły mi szybko pomocą. Nie pogonili ani nie krzyczeli. Zastanawiam się jakie są ceny i jakie są wspomnienia z pobytu tam. Czekam na relacje chętnych do podzielenia się spostrzeżeniami. Sama zapisałam się do szkoły rodzenia Cud życia na Warszawskiej (bezpłatnie) poleciła mi szwagierka i parę innych osób. Zajęcia przede mną ale jestem dobrej nadziei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoła rodzenia na Warszawskiej jest chwalona, sama nie chodzę, ale czytałam wiele dobrych opinii o niej. Gorzej już właśnie z takimi opiniami o samym szpitalu, najwięcej narzekań jest na personel. Ja dla własnego świętego spokoju i pewności, że będę potraktowana jak człowiek zamierzam rodzić prywatnie, ale na Zamenhofa. Cena porodu naturalnego to 1100zł, a cc 1800. W tych cenach masz zapewnioną opiekę po porodzie dla Ciebie i dla dziecka przez 6tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żółwikowa;)
na parkowej poród kosztuje 800 zł a cesarskie cięcie 1400 lub 1500 nie wiem dokladnie bo ja rodziłam naturalnie i jestem bardzo zadowolona z kliniki z personelu i wogóle. maksymalne zainteresowanie pacjentka i dzidziusiem. poród mialam przeprowadzony bardzo sprawnie chociaz bolało dopóki nie dostałam znieczulenia i mimo pewnych komplikacji wszystko skonczylo sie happy endem co napewno w panstwowym szpitalu mogłoby sie źle skonczyć. polecam klinike i napewno jak bede drugi raz rodziła to wybiorę tą klinikę na parkowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DOBRA SPACERÓWKA
a ja własnie rodziłam w PSK i byłam bardzo zadowolona..........wiadomo szpital to nie hotel, a ponad 1000 zł jest w kieszeni dla maluszka, kobietki te dwie doby tak szybko minął że nie warto płacić kasy tylko za to by mieć dla dziecka wyprawkę za 70 zł czy pościel w kwiatki czy motylki a swoją drogą to polecam szkołę rodzenia na warszawskiej, jest bezpłatna a położne bardzo fajne........wystarczy tam zajść i się zapisać, to jes po drugiej stronie na przeciwko kościoła sw. Wojciecha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku, w kazdym szpitalu/klinice moze byc lepiej/gorzej to duzo zalezy od samej rodzacej- jak jeststuknieta i nie podejmuje wspolpracy to i prywatnie nikt z nia nie wytrzyma i zrobia jej cesarke a w panstwowych szpitalach jak jestes kulturalna to i Ciebie personel super traktuje zolwikowa oj moim zdaniem to BAAAAArdzo sie mylisz piszac, ze jakbys byla w panstwowym to moglby sie Twoj porod zle skonczyc- chyba nie wiesz co mowisz! wlasnie jakby w prywatnej klinice zaczelo sie dziac cos z Toba lub dzieckiem to te kliniki nie maja nawet sprzetu do ratowania zycia i zawsze w takich przypadkach wioza do PSK, uwazasz, ze to korzystne i dobre? no ale nie hce straszyc nikogo :) przeciez jesli ciaza jest problemowa to nawet nie wezma do porodu w prywatnej klinice :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żółwikowa;)
właśnie ja miałam problemową ciążę i poród tez nie był łatwy a przyjełi mnie do prywatnej kliniki w moim miescie odesłali mnie z kwitkiem bo nie chcieli mnie nawet zbadać. być może w białymstoku w pańswtowych szpitalach jest inaczej, ale ja jestem zadowolona z opieki w klinice i naprawde za to że mam córcię zdrową i silną pomimo ze były komplikacje....każdy ma swoje zdanie i kazdy moze wybierac szpital jaki chce. ja wybrałam parkowa i nie żałuję. pozdrawiam mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżel2010
wita arabeskę!ja urodziłam synka 31marca tego roku, na zamenhofa,jestem bardzo zadowolona, opieka rewelacyjna,polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wystraszona mamo- ja mam termin na 23.12.2010r hehe. Wiedz ze nie tylko ty jesteś wystraszona- ja już nie śpię po nocach. Napiszcie proszę- czy waszym zdaniem jest lepiej rodzic naturalnie czy cc? Z tego co sie dowiedziałam w tych dwóch klinikach większość robi się cc. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żółwikowa;)
ja polecam poród naturalny bo w obu tych klinikach dają znieczulenie i po nim naprawde jest lżej rodzić :)i bez bólu i ma sie tą satysfakcję że się samemu urodziło. ja rodziłam naturalnie i mimo ze mialam ciężki poród to nie wspominam tego jako traumatycznego przeżycia tylko jak cud narodzin. a cesarskie cięcie to jakby nie patrzeć jest to operacja, chociaż ja jej nie potępiam ale i nie jestem zwolenniczką. jednak jest to ratująca życie kobiecie i dziecku w nagłych zagrożeń lub ze wskazań lekarskich. najważniejsze jest nastawienie kobiety do porodu i ma to duży wpływ na jego przebieg. Życze pomyślnego rozwiązania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rodzilam na warszawskiej. Personel super. Zreszta babki powiedzialy ze bylam ich tego dnia ulubiona rodzaca, bo nie marudzilam a cierpialam. No, ale taka jestem urodzic trza bylo i marudzenie nic by tu nie dalo. Porod MAKABRA. Plakalam..., a polozne- DASZ RADE, ANKA DASZ RRADE!!! Super, swietnie, rewelcja. Niby glupie slowa a czlowiekowi w takiej chwili dodaja sil. Przy naturalnym porodzie trza sluchac poloznych. Kiedy przec kiedy nie. Ja 3h ukladalam glowke malej do porodu. Czyli skurcze parte a przec bylo zakazano. po cc widzialam jak panny sie meczyly. A ja juz po 5h napitalalam jak motorek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I mimo ze na drugi dzien mowilam do meza- 2 dziecko- zbieraj na cc, To juz 2 tyg pozniej mowilam ze bylo ok. A teraz po 2 miesiacach stwierdzam Nie bylo tak zle moge rodzic naturalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do dziś byłam nastawiona na naturalny poród- ale teraz tak się boje ze chce cesarkę- Podziwiam was z odwagę! Piszcie- która z was rodziła na Parkowej i jak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja będę rodziła na Parkowej. Czekam na surcze a jak nic to pojutrze jestem umówiona na wywołanie porodu. Moją ciążę prowadzi dr Sobolewski. On też będzie przy porodzie. Jestem pełna optymizmu, mam nadzieję, że wszystko pójdzie sprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arabeska 31 ja mam termin na 6 kwiecien ale wg ostatniego usg na 30 marzec wiec w sumie to samo co ty moje gg 11876426 jakbys chciała pogadac ja bede rodzic na parkowej i przez cc podziwiam babeczki rodzace nturalnie ja nie odczuwam takiej potrzeby a na szpital nie zdecydowałabym sie tyle ostatnio moje znajome przeszły rodzac w szpitalu o super slawie i wogóle ze ledwie dziecko przezyło to makabra ale wiem ze zdarza sie tez super poród i obsługa ja uwazam ze decyzja nalezy do kazdej znas i nikt nie powinien jej narzucac jak ma rodzic naturalnie czy cc czy tez w szpitalu czy klinice pozdrawiam was mamuski przyszłe i juz lulajace maluszków zdróweczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem dopiero w 18 tc ale już myśję o porodzie w prywatnej klinice. Bardzo chcę mieć cc nie wiem tylko czy będę miała jakieś wskazania. Jako dziecko miałam niedorozwój panefki stawu biodrowego - czy to może być wskazanie do cc? narazie chodzę do lekarza państwowo bo niestety nie stać mnie na prowadzenie całej ciąży w klinice no i zbieram pieniądze na poród. Z tego co piszecie wynika, że do kliniki na Zamenhofa trzeba zacząc chodzić min 2 miesiące przed porodem. A czy ktoś wie czy takie same zasady są na Parkowej? i może ktoś może polecić mi lekarza z parkowej, który nie będzie zwolennikiem porodu sn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rodziłam w klinice na Parkowej. Z czystym sumieniem polecam wszystkim. Opieka wspaniała, atmosfera sympatyczna. Zabieg wykonany fachowo, szybko, bezproblemowo. Wszyscy nade mną skakali jakbym była angielską królową. Poród i pobyt w klinice po nim wspominam bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do dziewczyna z nadzieją: do jakiego lekarza chodziłaś? jak możesz to napisz coś więcej o tym jak wyglądał poród, co trzeba ze soba zabrać, co dają w wyprawce. czy wiesz może na ile przed porodem muszę się zgłosić na parkową żeby potem tam urodzć? no i jak jest z karmieniem piersią i dochodzeniem do siebie po cc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o rzeczy dla dziecka - nie trzeba absolutnie nic. Dzidzię dostaniesz ubraną, dostaniesz też wanienkę, w której kapali dziecko i masę próbek. Jesli chodzi o mamę to potrzebne są przybory toaletowe, ręcznik, koszule nocne, szlafrok, kapcie, majtki. Podkłady dają w klinice. Poród ( przynajmniej mój ) był szybki. Jak już zapadła decyzja o cesarce to założono mi cewnik ( nie bolało ), przeszłam na salę operacyjną. Tam znieczulenie w kręgosłup ( nie bolało ) i cięli. Małego zabrali potem do mycia itd a mnie czyścili. Zajęło to około 20 min. Potem przewieżli na salę, położyli na brzuchu lód, aby macica szybko się obkurczała i dostałam małego. Przystawiłam do piersi. Dziecko około 21- 22 zabierają na noc. Można więc odpocząć. Nie wiem ile wcześniej musisz zglosić się do poradni. Ja chodziłam od początku. Moją ciążę prowadził doktor Sobolewski. Dusza człowiek. Miły, sympatyczny, konkretny, cudowne podejście do pacjentek. Wspaniały lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha! Pokarm miałam od początku. Najpierw niewiele, ale z czasem było coraz więcej. Jesli zaś chodzi o dochodzenie do siebie to po tygodniu zdjęli mi szwy, a dwa tygodnie po w zasadzie nie czułam że miałam operację. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na temat parkowej słyszałam już tak różne i sprzeczne opinie że sama nie wiem co mysleć. słyszałam np. o zabieraniu dzwonków, wyrywaniu cewników, opryskliwych pielęgniarkach, gronkowcu itp. kiedy ty rodziłaś? a cewnik zakładany jest przed czy po znieczuleniu? czy pielęgniarki uczą jak dbać o dziecko i pomagają przystawić do piersi? i jakie są aktualne ceny za cc? i jak to jest z tą bezpłatną opieką poporodowa w praktyce? może zadaję głupie pytania, ale to moja pierwsza ciąża i wszystko jest dla mnie nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rodziłam 3.12.2010, więc dosłownie 2 tygodnie temu. Nikt nie zabiera dzownków, nie krzyczy, nie jest opryskliwy. Kto w prywatnej klinice by sobie na coś takiego pozwolił? Położne są naprawdę ok. Cewnik zakladany miałam przed znieczuleniem - naprawdę nie bolało. Jak badały rozwarcie to nazwałabym to dyskomfortem a nie bólem. Po porodzie jak mały tylko zakwilił to zaraz któras się zjawiała i pytała czy podać dziecko, czy odłożyć do wózka abym nie musiał się ruszać. W klinice byłam do 6.12.2010. Czułam się tam jak gość - i nie ma w tym krzty przesady. O gronkowcu nic mi nie wiadomo. Jak cos to pytaj dalej, z chęcią odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co piszesz to naprawdę lepszego porodu wymarzyc sobie bym nie mogła. a napisz jeszcze ile płaciłaś za wizyty, usg zwykłe i prenatalne i jak często w ostatnich 2 miesiącach musiałaś odwiedzać klinikę, ile mniejwięcej cię to kosztowało. ja już praktycznie zdecydowałam się na parkową i na dr. Sobolewskiego, za jakiś miesiąc pójdę do niego na usg prenatalne połówkowe i z nim porozmawiam. boje się tylko, że może jako że nie jestem jego pacjętką do mnie zbyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
USG na Parkowej robi doktor Leśniewicz. Do Sobolewskiego chodziłam tylko na wizyty. Tam tak po prostu jest. Wizyta kosztuje 70 zł. Usg też 70 zł, jeśli skierował cię doktor z poradni i 100 jeśli idziesz sama, bez skierowania. W moim przypadku nie bylo różnicy czy usg było połówkowe, czy zwykłe. Płaciłam zawsze 70 zł. Poradnię odwiedzałam co miesiąc. Nawet pod koniec doktor nie widział potrzeby ściągać mnie częściej. Ktg jest darmowe. Na sam koniec robiłam je co trzy dni. Do tego dochodzą koszty badań typu krew, mocz itd. Na koniec ciąży robi się też posiew z pochwy i krzepliwość krwi. Nie liczyłam ile mnie to wyniosło, ale przyznaję, że nie mało. Uważam jednak, że było warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEWCZYNY która ostatnio rodziła na parkowej jaka jest wyprawka dla maluszka ? i co trzeba wziasc na bank do kliniki z higienicznych rzeczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mika9811
Witam, Ja też będę rodzic na parkowej w kwietniu . Z tego co mi mówił lekarz to wszystko dziecku dają: ubranka, wanienkę, próbki kosmetyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, czy po nowym roku zmieniły się ceny porodów no parkowej? wiem, że u arciszewskich od stycznia cc podrożała i teraz kosztuje 2000 zł. Ciekawa jestem co z cennikiem na parkowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×