Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kingala

ławeczka 50-tek i więcej

Polecane posty

Kingalko! Ciesze sie, ze masz dobry nastroj! 👄. Nasza Venessa chyba zaszalala na zakupach, ciekawe co kupuje? :-) Ale mysle, ze niebawem sie pojawi i usiadzie do Ciebie na Laweczke. Zycze Wam przyjemnego wieczoru, a dziewczynom w Europie mowie dobranoc i do zobaczenia jutro na .........Laweczce! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobranoc Kingalo!👄 Teraz Wy smacznie spicie, a ja przywitalam nastepny piekny cieply dzionek!🌻. Witam Was serdecznie we wtorek, zapowiada sie znowu goracy dzien, siedze w moim ogrodeczku na laweczce..... popijam poranna kawke i ......... podziwim jakjest pieknie----spiew ptakow, pachnace kwiatki: niby tak malo a ile daje radosci zyciu, taka pogoda nastraja mnie radosnie, czego i Wam moje Dziewczyny zycze! A wiec milego dnia i do zobaczenia na Laweczce!🖐️.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
[kwiat_____________WITAM LAWECZKE! Akiciu_________zazdroszcze Ci tego ogrodeczka________siedziesz sobie w nim,upajasz sie spiewem ptakow,,,,,,tez tak chcialabym. Nic z tego__________pracuje,,,,,,, Na wakacje przyjade do Polski! Kingalo________kuruj sie i relaksuj! Kupilam pare fatalaszkow,nawet,,,nawet Wrocilam troche zmeczona z tych zakupow i jeszcze na dodatek pies babci znalazl sobie\"wyjscie\' z \"jardy\" i poszedl w dluga,,, Bieglam za nia kawal drogi__________ale ona wolala swoja chwilowa wolnosc,,, Wreszcie udalo mi sie ja zlapac__________wrocilam zmordowana i padlam za zmeczenia,,,, Mamy znow upal____ale to juz nie dziwi mnie,,,,, Siedze w domku i klikam do Was🖐️ Mam nadzieje,ze nasze panie odezwa sie________bo jakos mi smutnawo ,kiedy nie ma nas wszystkich❤️ Zycze relaksu_________pozdrawiam serdecznie🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻KTO DBA O CIEPLO I POCZUCIE BEZPIECZENSTWA Czytam list od wdowy,jest troche niesprawna i otrzymuje niska rente.Opiekowala sie odplatnie trojka dzieci pewnej bogatej damy,gdy ta wyjechala na urlop.Pisze: \"Kobieta ta byla w Hiszpanii i we Wloszech. Dziwilam sie,gdy wrocila.Nie opowiadala za duzo. Sprawiala wrazenie nerwowej i niezadowolonej. Widocznie nie pasowalo jej,ze musi sie znowu zajmowac swoimi dziecmi.Mysle, ze niektorzy niepelnosprawni sa szczesliwsi od wielu bogatych. cdn🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻Gdybym mial zbudowac nowy swiat,stworzylbym najpierw wiele dobrych matek.Emancypacja kobiety nie polega na uwolnieniu sie od wszelkich zobowiazan, by dac sie nastepnie zniewolic,rozpuscic badz upodlic,stajac sie ofiara pozadliwego swiata mezczyzny. cdn🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻 Prawdziwa emancypacja kobiety polega na jej pelnym rozwoju. Kobiety sa niezastapione w zimnym swiecie, w ktorym panuje zasada\" \"Dazyc z zimna krwia do mozliwie duzego zysku, goracymi uczuciami niewiele sie zdziala\". I tak znikaja z tego swiata empatia, altruizm,dobroc,uprzejmosc,gotowosc niesienia pomocy. Ludzie staja sie surowi,zgorzkniali,wiecznie niezadowoleni. Kto dba w takim swiecie o cieplo,poczucie bezpieczenstwa, o pomoc i pogodzi w ten sposob ludzi z zyciem? Najbardziej wyemancypowana,najpotezniejsza, najszczesliwsza kobieta swiata jest MATKA. Niech zyje wyemancypowana KOBIETA./P.B./ 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pare slow o II CHICAGOWSKIEJ WIOSNIE POETYCKIEJ,,,,, Jak rozpoczal sie ten wieczor? Kiedy sala zapelnila sie,,,,,rozblysly swiatla pelnym blaskiem,a srodkiem sali ruszyla niezwykla procesja,wnoszac swiatlo plonacych swiec i statuetke przedstawiajaca niewatpliwie najwspanialszego wsrod wspolczesnych synow naszego Narodu____Jana Pawla II. Procesje zamykaly dwie dziewczynki w strojach ludowych,,,, Nastala chwilowa cisza,w ktorej jak odglosy nadciagajacej burzy zabrzmial chrzest odsuwajacych sie krzesel,,, Wszyscy podniesli sie z miejsc,a w powietrzu poplynely slowa piesni. Dobrze wszystkim znanej piesni,,, Ulubionej piesni naszego Papieza___\"Barki\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak rozpoczela sie druga juz z kolei \"Wiosna poetycka\" zorganizowana przez Zrzeszenie Literatow Polskich im.Jana PawlaII dzialajace przy Zwiazku Klubow Polskich w Chicago. Zrzeszenie powstalo 9.07.2006r i choc od chwili powstania uplynelo stosunkowo niewiele czasu,ma juz na swym koncie dosc znaczny dorobek,na ktory skladaja sie liczne wieczory poetyckie,promocje,wystepy,,, Najwiekszym chyba dotychczas osiagnieciem Zrzeszenia jest wydany pod koniec ub.roku zbior poezji o znamiennym tytule: ____Janowi Pawlowi II Chicagowscy Poeci\". Zawiera wiersze 19 poetow.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale wracam do tego wieczoru,,,, Po odspiewaniu \"Barki\",przyszla kolej na slowo mowione,,, Deklamowano fragmenty Tryptyku Rzymskiego,,,, ________\"Czym jest poezja\"________________ Gdy o niej myslisz,dusza plonie a w oczach widac dziwne ognie. POEZJA, to jest taki plomien., ktory od slow rozpala glownie. Bywa ,ze gorycz z niej wyplywa, piolunu smakiem dni nam liczy, to znowu slodka,tak jak nektar, ze miod zazdrosci jej slodyczy. Czula ,jak matki twojej reka, milosci pierwszej moze winy. W niej zatapiamy sie jak w morzu, jak dzieci w gestej mgle baldzimy. cdn🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻Nadzieja jest,gdy beznadzieja, slowami slodzi dni goryczy. Potrafi leczyc takie rany, ktorych bys nie wyleczyl niczym cdn🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj kingalo🖐️ Bieg po ruchliwej,glownej ulicy i to jeszcze za nieposlusznym psem _____niestety,nie ma nic ,,,dla zdrowia,,,🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻Na niebosklonie twego zycia to sie pojawia,to znow znika. Ofiary zada,czasem holdu, POEZJA jest jak ____,,,,,polityka. cdn🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻 Lekke jak puch,jak wiatr ulotna, na dwoje wrozy karty dwiema. Chwili uludy jest podobna. Jest ona w Tobie,,,,,,czy jej nie ma? PS.Dosyc juz rozmowy z sama z soba! Pa,pa🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kingalo i Venesso! 👄 Kingalo ! Kuruj sie szybciutko, na bol gardla dobre sa zimne lody...... mam to sprawdzone. Zycze duzo zdrowka!! Venesso! dziekujemy za poezje! 👄 Venesso! tak to juz bywa z pieskami__ moja sunia tez ucieka, musze z nia chodzic na smyczy. Raz poszlam z nia na lake i puscilam luzem..... za pare minut zjawila sie policja porzadkowa i ......kosztowalo mnie to 25 Euro__ od tej pory tylko na smyczy.:-( W weekend moze sie wybiegac do woli i wykapac w jeziorze, bardzo lubi plywac! U mnie popadal deszczyk i jest burza, ale nadal jest goraco. Jutro ma byc zimniej_28st.C :-) :-) :-) No ale nie narzekajmy, bo to przeciez lato! A coz to sie dzieje z naszymi Paniami__ czyzby o nas zapomnialy? :-)Dziewczyny hop hoooop!! Laweczka czeka!!🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytryna z miodem lagodziu bol gardla,,,, Lyzeczka soku z cytryny z odrobina miodu moze zdzialac cuda przy bolu gardla. Miod pokrywa bowiem blone sluzowa,lagodzac podraznienia. Co wiecej,dzieki temu,ze jest taki gesty___________wylapuje bakterie i uniemozliwia im rozmnazanie sie. Cytryna natomiast pobudza slinianki do produkcji sliny,dzieki ktorej przelykanie staje sie latwiejsze🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zagadka dla Was________-pomeczcie sie! Akicia,kingala i Venessa spotykaja sie jutro na laweczce o 12:30. Akicia potrzebuje 10 minut,by dosc do laweczki,,, kingala potrzebuje kwadrans,a ja___Venessa 40 minut. O ktorej godzinie wyjde z domu? /chodzi o mnie/ a/12.00, b/12:10, c/12:15, d/12:20 , e/11:50 Czekam na wasze odpowiedzi!🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytryna byc musi! Zadne \'cytrynki\",,, Kingalo,nie mieszkasz na odludziu____moze jakis spacerek,,,,dla zdrowia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A kysz,,,,,,z lenistwem,,, Tymianek ulatwia oddychanie.Jest silnym srodkiem przeciwwirusowym i bakteryjnym. Jest takze skutecznym w zwalczaniu niezytu drog oddechowych i moze lagodzic skurcz oskrzeli. Kingalo🌻 Umiesc olejek z tymianku w specjalnym naczyniu lub nawilzaczu powietrza,,,,____to umozliwi rozproszenie sie drobnych kropelek w powietrzu,ktore przeniosa je do miejsc,gdzie grasuje wirusy przeziebienia i grypy____________trafia do Twojego noska i pluc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
___\"Kazdy jest w zasadzie kowalem wlasnego losu. Kim byl,jest i bedzie_____zalezy w duzym stopniu od niego samego. Czlowiek jest taki chory_____jaka jest jego swiadomosc. Cialo jego jest tylko jak mlotek do wbijania gwozdzi,o ktorym ja decyduje\"__________Edward Tomala. PS.Zagadka jest baaaaaardzo powazna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Venesso Kochana __ zagadka jest logiczna, ale ja mysle, za tym kryje sie jakis trik!! Podpowiedz prosze!! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kingalo! Nie uciekaj, posiedz z nami, bo nie bedziesz w nocy spala jak przespisz dzien! Jeszcze moge Ci podac recepte na gardlo__ 3 lyzeczki soli rozpuscic w pol szklanki wody i plukac gardlo, jest to nie dobre, ale moze pomoc! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akiciu! Dla Ciebie! Babcia upiekla swoim wnukom paszteciki.Gdyby dala kazdemu z nich po 2,to pozostalyby jej 3 paszteciki. A gdyby chciala dac kazdemu z nich po 3,to zabrakloby jej 2 pasztecikow. Ilu wnukow ma babcia? PS.Poprzednia zagadka jest prosta jak drut,,,,,nie ma zadnego trika!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brawo ,brawo kingalo___scislowcu! Slucham odpowiedzi____nagroda spotka Cie w e-mailu. Wypatruj jej___na dniach golab_poczta doreczy Ci ja. PS.Prosze mi objasnic swoje rozumowanie,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kingalo,gdybys sie bardzo nudzila____________tym razem specjalna zagadka,specjalnie dla Ciebie. Po jednej stronie ulicy Dlugiej stoja domy ponumerowane kolejnymi liczbami nieparzystymi od 1___do 19, a po drugiej stronie domy ponumerowane kolejnymi liczbami parzystymi od 2____do 14. Ile domow jest przy ulicy Dlugiej! PS.Prosze nie korzystac z podpowiedzi Jacka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
On one side of Long Street the houses are numbered with the consecutive odd numbers from1 to 19. On the other side of that street the houses are numbered with the consecutive even numbers from 2 to 14. How many houses are there on Long Street? Kingalo_____it\"s for YOU!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
street,,,,,itd W obcym jezyku nalezy pisac bezblednie___bo jak utrwalimy z bledem,to trudno "wykorzenic" z glowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×