Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kingala

ławeczka 50-tek i więcej

Polecane posty

Gość GABI 57
a ja bym chciala sie ukryć.Czuje sie fatalnie.Moze portal zmienić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabi 57___co masz do ukrycia? Mysle,ze jestes zakorzeniona w portalu.Troche bajerujesz! Nie ciagnij\"za jezyk\"babcielektrycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GABI 57
Nic nie mam do ukrycia.Nikogo nie zabilam.A korzenie w portalu zapuszcza sie po roku,a nie kilku miesiącach.Czesciej bywam na Wenusjankach. Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babciuelektryczna!!!!!!!!! Pokonujesz mile??? Na pewno nie jestes w Polsce! Milego spacerku.za chwile tez wyruszam na swieze powietrze. U Ciebie snieg??? Gdzie jestes? Tym razem moje dyskretne pytanie. Mozesz nie odpowiadac,jesli sprawia Ci ono trudnosc.... Do zobaczenia !!!!!!!!!!!!!! PS.A gdzie podziewaja sie nasze PANIE ???????? Zwalniam laweczke,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GABI 57
Milo mi.Dotknelysmy sie,chociaz wirtualnie."D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babi57________a gdzie sa te Wenusjanki?? Wierze,ze nic zlego nie zrobilas,,,,,,,,,tak jak i ja.Wiec zostan z nami,,,,,,,,,,,bedzie nam bardzo milo. Przepraszam za moj nietakt. Pozdrawiam Cie bardzo serdecznie!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie mialo byc GABI----przepraszam za moje potkniecia. Tak bardzo sie staralam,,,,,jak w piosence,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM! Brawo,ze Gabi 57 dolaczyla do nas.Panuje tu przyjazna atmosfera i zostan z nami.Dzisiaj i babciaelektryczna z Venesa zatrzymaly sie dluzej.Ja tez mam potrzebe przyjaznic sie z wami,plotkowac,zwierzac sie i spotykac sie .To moje przesiadywanie z wami dziala na mnie jak oczyszczajaca terapia. Grunt to odpowiednie grono,w ktorym mozna powyglupiac sie bez obawy,ze zostane zle oceniona.Lubie dowcipnosc niektorych pan. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,Witaj Kingalo! Witajcie dziewczyny!!!!!!!!!!!!! Dzisiaj jestesmy bardzo rozmowne,,,,oj nawet bardzo. Babciaelektryczna ukrywa sie----nie mozemy zadawac Jej pytan,bo nie daj Boze,jeszcze ja wkopiemy.A tego nie chcemy.Prawda? Podobnie Gabi57 dostala kopa,jak sama nazywa ten \"przypadek\". Przytulamy Ciebie,badz,badz z nami!!!!!!!!!! Wiesz co Gabi57? Zrobilam sie odrobine podejrzliwa po tych \"poturbacjach\"________-co do Ciebie----wpadaj do NAS zawsze i o kazdej porze.Rozumiem Ciebie bardziej niz myslisz. Dalilo!!! Myslalam,ze przesiaduje tutaj dosyc czesto codziennie,a Ty mowisz,ze dzisiaj zatrzymalam sie na dluzej.Nie jestes na biezaco. Dalilko,dobrze,ze czujesz sie z nami jak na terapii.A to juz cos! Moze ze mna jest podobnie???? Zrobilo sie dosyc tajemniczo,,,,,,,,a moze tylko mi sie wydaje! Pozdrawiam GABI57,Babcieelektryczna,Kingale,Dalile i pozostale Panie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wazne,ze spotykam sie z Paniami,ktore nie stracily mlodzienczego ducha.W ten sposob dystansuje sie od codziennosci. Veneso,przepraszam za moje niedopatrzenie.Masz racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do venessy
Czy w swojej wypowiedzi masz na mysli p.L z innego topiku? Wyczuwam duzo sympatii z twojej strony dla niej.Czy taaaak? Pa,pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj Boze,,,,,kolejna polska tragedia,,,, Ratownicy wciaz usiluja dotrzec do pozostalych zasypanych,ich los jest nieznany. Warunki w kopalni\"Halemba\" w Rudzie Slaskiej sa najgorsze. rejon,ktory musza przeszukac ratownicy,to odcinek 500m. Byc moze gornicy znajduja sie blizej,,,,,byc moze. Odcinek ten jest czesciowo zasypany weglem i skalami. Prace ratownikow utrudnia wysoka temperatura i wilgotnosc. Warunki sa niewyobrazalne i ekstremalne. Przed kopalnia gromadza sie caly czas rodziny gornikow pracujacych na tej zmianie. Bliscy gornikow znajduja sie w zagrozonym rejonie,,,,, Jest mi bardzo ciezko na sercu,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z ostatniej chwili,,,,,,,,,,,,, W dalszym ciagu nieznany jest los 17 gornikow,ktorzy znalezli sie w strefie zagrozenia. Wysokie stezenie metanu uniemozliwilo dobra penetracje chodnika. W wyrobisku pojawila sie woda,stanela cyrkulacja powietrza,stezenie metanu i temperatura wzrosly. Niewykluczone,ze w dalszej czesci chodnika jest pozar,,,, Jestem myslami i sercem z rodzinami gornikow,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badzmy dobrej mysli,ze pomoc przyjdzie na czas poszkodowanym gornikom. Nie tracmy nadziei !!!! Modle sie za gornikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM! Docieraja do mnie smutne wiadomosci.Tez mi jest smutno. Nie dziwie sie,ze panie nie maja ochoty pisac.Sa rzeczy wazniejsze na swiecie.Zmowilam modlitwe i zapalilam swieczke.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem ponownie.Zajrzalam ,czy Gabi57 juz zjawila sie . Gabi,czekam na Ciebie .Pozdrawiam wszystkie panie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Roanno!Stesknilam sie za Toba.Pozdrawiam Ciebie i wszystkie panie.Dlaczego laweczka taka "samotna"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,WITAJ LAWECZKO !!!!!!!! WITAJCIE obecne i nieobecne panie! Przysiade na laweczke i podziele sie refleksjami na temat Swieta Dziekczynienia.,,,,,,,,,,,,, ,,,,,W zdecydowanej wiekszosci Polacy celebrowali to SWIETO. Polskie sklepy przezywaly wyjatkowe oblezenie,a zamowien na indyka wciaz przybywalo,,,,,,do ostatniej chwili. Kazda polska restauracja wypiekala indyki na swoj wyprobowany sposob.,,,,,,,,ilu kucharzy,tyle sposobow. W niektorych restauracjach preferowany byl indyk po polsku,z nadzieniem z watrobki. Jestem przekonana,ze Polacy polubili SWIETO DZIEKCZYNIENIA. W jakis sposob nawiazuje ono takze do naszych narodowych tradycji. Spotykaja sie na nim cale rodziny,celebruja to swieto,,,,zajadaja sie smacznym indykiem,,,,i odpoczywaja po trudach pracy. Wiekszosc z nas ma swiateczny piatek wolny od pracy. THANKSGIVING obecny byl,,,,jest wszedzie__na ulicach,w telewizji,prawie w kazdym domu. Dla AMERYKANOW to najwazniejsze swieto w roku.Mozna je porownac do polskiej WIGILII. Czwartkowy wieczor zdominowal zapach pieczonego indyka,przyrzadzonej zurawiny . Towarzyszyla rodzima serdecznosc ,,,,, W Downtown__Chicago ulicami przeszla PARADA ,,,,,,, po poludniu ulice opustoszaly,,,,,miliony Amerykanow przemiescilo sie w rozne miejsca na czas tego dlugiego \"weekendu \". W nastepnym poscie opowiem o Indianskim Festiwalu w Chicago. Pozdrawiam wszystkie panie !!!!!!!!!!!!!!! PS.Roanno,dobrze,ze jestes,,,,, A gdzie podziewa sie Kingala,cocacola,babciaelektryczna,Gabi 57, Olka60,kobieta samotna_?____przepraszam,jesli kogos pominelam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,WINNETOU W CHICAGO,,,,,, Jesli ktos lubi sztuke indianska,,,,,zapraszam do Chicago! Przez kilka dni odbywa sie tu WIELKI FESTIWAL zwiazany z ta kultura. Mozna obejrzec niemal wszystko,co wywodzi sie z tradycji i kultury indianskiej,,,,,Muzyka indianska gra nieprzerwanie,,, Mozna obejrzec na zywo rozmaite tance indianskie,,,, bardzo bogato prezentuja sie stoiska,na ktorych zakupic mozna indianskie akcesoria,poczawszy od pioropuszy,poprzez lapacze snow,po poncza,,, Wsrod widzow bezblednie mozna dostrzec prawdziwego Winnetou i Apanache. Festiwal jest okazja do obchodow juz po raz 53_ty tradycji POW__WOW. Dla ludnosci indianskiej termin ten oznacza WSPOLNE SPOTKANIE, SPIEWANIE, ODNAWIANIE STARYCH PRZYJAZNI ORAZ NAWIAZYWANIE NOWYCH. Wszystko to ma na celu zachowanie bogatego dziedzictwa indianskiego. Mozna zwiedzic takze wyjatkowe muzeum,a zarazem galerie spolecznosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz juz bardzo osobiste wyznanie,,,, Nie potrafilam cieszyc sie w Swieto Dziekczynienia.Mysle,ze kazdy Polak byl myslami na Slasku i mial wielki smutek w sercu! Odbyly sie msze--modlitwy w polskich kosciolach w intencji gornikow.,,,zapalilismy swiece,,,dzwonilismy do Polski i wspolnie plakalismy,,,, Radio Polskie _____bylo calym sercem z gornikami ,,,,,ich rodzinami,,,zal sciskal serce.Lzy plyna jak oszalale,,,,tyle ofiar! Usiluje sie czyms zajac,ale to sie nie udaje .Po prostu___nic nie cieszy. Zycie jest okropne!!!! PS.Jak to przezyc ???????? Jestem ze Slaska i dlatego tak bardzo,,,,,placze.Juz wiecej nic nie powiem,,,, Ludzie dzwonili,dzielili sie swoim smutkiem,,skladali kondolencje i ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,Babciuelektryczna! Jestes obok mnie,,,,,potrafisz utulic i pocieszyc.... Jak Ciebie nie kochac?????? Pozdrawiam bardzo serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cd. O Mikolaju,,,,, Wczesniej mowilam,ze MIKOLAJ potrafi i nagradzac i karac.,,,,, Przedstawia sie go jako osobe,ktora w jednej rece trzyma worek z prezentami,a w drugiej sciska rozgi,ktorymi chloszcze niegrzecznych. Dlatego w niektorych rejonach Europy postac swietego ulegla rozdwojeniu,na przyklad: ____w Holandii obok niego pojawil sie CZARNY PIOTRUS, ____w Alzacji__HANS TREPP, ___w Niemczech__knecht RUPRECHT ____zas w Lotaryngii____ojciec FOUETTARD. Sa to zle duchy swietego Mikolaja,grozne \"dziady z rozga\", polujace na leni,lakomczuchow i psotnikow,by porwac ich do swego worka. Troche inaczej wygladalo to w SKANDYNAWII. Noc wigilijna uwazana byla tam za noc duchow,kiedy zmarli wracaja na ziemie,by mscic sie na zyjacych. Wtedy to straszliwy gigant STALLO jezdzil swoimi saniami po calym kraju,zabijal renifery i kradl dzieci,,,,, Z czasem monstrum zlagodnialo. Skandynawowie utozsamili je ze SWIETYM MIKOLAJEM,ktory wedlug legend przemierza podbiegunowe krainy na saniach zaprzezonych w renifery w towarzystwie chochlika imieniem NISSIE. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
codziennie jeden post o Mikolaju,,,,,,a teraz o dzieciach..../1/ Gdy krol Macius I objal panowanie,usilowal wprowadzic parlament dzieciecy i uczynic kraj sprawiedliwym. Metaforyczna basn JANUSZ KORCZAKA jest przepojona wiara w szlachetnoec dzieci,choc rowniez oddaje ich naiwnosc w zderzeniu ze swiatem doroslych. A jak to bylo naprawde z dziecmi na tronie? Przez wieki pelnoletnim w dynastii stawal sie 12--13 latek. W Sredniowieczu 13--latke i 16--latka uwazano za dojrzalych:zeniono i wydawano za maz w imie racji stanu. I oddawano im wladze. Dzis w swietle ustalen psychologicznych,trudno sobie nawet wyobrazic,jakie czynilo to spustoszenie w psychice tych dzieci,wyrostkow i podlotkow. Po otruciu cesarza KLAUDIUSZA,13pazdziernika 54r.gwardia pretorianow obwolala princesem NERONA. Adaptowany syn Klaudiusza mial wowczas 17 lat. Liczono,ze mlodziutki cesarz wprowadzi bezstroske do zimnych ze strachu i napiec palacow rzymskich. NERON bowiem \"jako mlodziutkie pachole\"wystepowal w czasie igrzysk trojanskich z nieslabnacym zapalem i powodzeniem\"___jak pisal SWTONIUSZ w \"Zywotach cezarow\" \"Mily,normalny chlopiec,z ktorego panowaniem mozna wiazac duze nadzieje___oto jak widzial NERONA przecietny Rzymianin\"____napisal biograf cezarow prof.Aleksander Krawczuk. Rozczarowanie bylo duze,gdyz mlodziutki Neron stal sie jednym z najbardziej zwyrodnialych wladcow rzymskich. 16maja 218roku w dziwnych okolicznosciach cezarem okrzyknieto w obozie wojskowym kaplana syryjskiego boga slonca WARIUSZA AVITUSA. 14--letniemu chlopcu narzucono purpurowy plaszcz,oglaszajac,ze jest synem zamordowanego cesarza KARAKALLII. Do Avitusa przylgnelo przezwisko HELIOGABAL od syryjskiej nazwy kaplana U h ha abal. Syryjskie dziecko dotad budzilo podziw swym wygladem arcykaplana,w purpurowej szacie wyszywanej zlotem i wiencem z drogich kamieni na glowie. \"W rozkwicie mlodosci byl z wygladu najpiekniejszy ze wszystkich owczesnych mlodziencow\"__napisal historyk Herodian. Terz wyrosniety nastolatek znalazl sie znienacka w wirze wydarzen wojny domowej.Armia rzymska w Azji stanela za nim i bila sie z cesarzem MAKRYNUSEM. cd o dzieciach na tronie,,,,,nastapi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×