Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kingala

ławeczka 50-tek i więcej

Polecane posty

Gość szczescie.....
Szczesciem moze byc kazdy usmiech, Kazdy dobry uczynek,nowy dzien, nowa wiadomosc,przyjaciel, spelnione marzenie...zyczliwa opinia, a moim szczesciem jest to,ze zyje wsrod WAS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozdrowionka
miłym i wspaniałym paniom i zmykam do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry! Poinsecja jest poza choinka najbardziej popularna ozdoba bozonarodzeniowa.Moze miec kwiaty krwistoczerwone lub w delikatnym odcieniu zlota. Wbijajac w skorke pomaranczy gozdziki,wydobedziemy zapach cytrusow.To ladna dekoracja na stol,a jaki aromat! Pachnace kawalki cynamonu i wanilii mozna powiescic na choince. Zycze milego popoludnia! Czy odwiedzil Was Mikolaj? W tym roku byl wyjatkowo hojny dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pasji
napisz coś więcej o tym wbijaniu goździków jestem ciekawa jak to się robi na talerzu położyć? no nie wiem ale samą skórkę czy cały pomarańcz? napisz krok po kroku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10. \"Boze Narodzenie\" Mysli jego odlatywaly daleko do dawnych lat, kiedy dwie Gwiazdki z rzedu spedzal w powstaniu i do lat jeszcze dawniejszych,szkolnych. Nareszcie ojciec mowil: --Widze juz gwiazde. A jesli bylo pochmurno,mowil: --Musza byc juz gwiazdy na niebie--i wstawal. Wtenczas cicho i niespodziewanie zamykaly sie drzwi do salonu. Teraz nadchodzil swiety Jozef. ps.Musze sie wam pochwalic.Mikolaj przyniosl mi wymarzony prezent. Mam piekny kombinezon ,czapka-szalik-rekawice -komplet.Teraz tylko na narty!Marzylam o nim od kilku lat. Czy wasz Mikolaj tez sie spisal ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc babeczki, czy mozecie mi podac link ja sie dostac na smietnik? No ten kafeteryjny smietnik.:-) Nie mam zamiaru nikogo kasowac ale chce cos sprawdzic. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj baciu e.Zrobilas nam niespodzianke na Mikolaja.Panie na pewno uciesza sie z Twojej obecnosci tak jak i ja. U mnie nie otwiera sie strona ze smietnikiem.Nie moge ci pomoc. Moze Kingala,albo venessa? Mam prosbe,czy mozesz napisac dla mnie slowa koledy \"A wczora z wieczora,a wczora z wieczora z niebieskiego dwora...\"? Bede ci bardzo wdzieczna.Dziekuje! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dalilo... a skad wiedzialas ze ja znam ta kolede? Czy gdzies tu napisalam??? To ulubiona koleda mojego dziadka :-)Pamietam na pamiec tylko 3 zwrotki: A wczora z wieczora A wczora z wieczora z niebieskiego dwora Z niebieskiego dwora. przyszla nam nowina Przyszla nam nowina panna rodzi syna Panna rodzi syna Syna jedynego Syna jedynego, Boga prawdziwego Boga prawdziwego Tam panna z dzieciatkiem Tam panna z dzieciatkiem z wolem i z oslatkiem Z wolem i z oslatkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje baciu e.Moj Ty skarbku! Poprosilam Ciebie o te kolede,bo tak mi moje seducho podpowiadalo i bylam troche zazdrosna o te tanga dla venessy.Zartuje! Pozdrawiam. ps.No widzisz! Wiedzialam,ze kingala przyjdzie Ci z pomoca.!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babciu e.! Mialo byc moje serducho,a moze serduszko?Pewnie obrazilo sie i dlatego sknocilo mi swoja pisownie. Zmykam do mojego balaganu.Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,,,,Witajcie :Pasja,Dalila,Babciaelektryczna i Kingala!!! Niespodzianke zrobila nam babciaelektryczna!!!! Gdzie Ty sie podziewasz? Oczy juz \"wypatrzylysmy\" za Toba !!!! Dalilo! Alez te tanga to byly dla nas wszystkich! Wiem,wiem,zartowalas. Daleko jestes z tym remontem? Czytam z wielkim zainteresowaniem Twoje \"Boze Narodzenie\". Piekny prezent dostalas od Mikolaja.!!!!!!!!!!!!!! Pasjo! Nie szczedz nam slow przy opisach.Chcialabym takze skorzystac z Twojej propozycji odnosnie tych pomaranczy i gozdzikow.Daj troche wiecej szczegolow.Dziekuje! Kingala zapracowana! Zwolnij troszeczke i przysiadz na chwile z nami.Odpoczniesz i nabierzesz sil. Co slychac we FRANCJI ??? Prezenty we francji roznosi Papa Noel,wrzucajac je przez kominek i dlatego wszystkie dzieci pilnuja ,by w Wigilie nie rozpalac w nim ognia. W domach o religijnych tradycjach urzadza sie uroczysta kolacje wigilijna___podawany jest m.in.indyk z kasztanami i specjalne ciasto czekoladowe,wygladem przypominajace KAWALEK DRZEWA. O polnocy wszyscy wybieraja sie do kosciola i dopiero wtedy w domach pojawiaja sie prezenty. Pozdrawiam serdecznie wszystkie panie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Francja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Sorry! Pozdrowionka_________dziekujemy za mile slowa! Kim jestes?? Usiadz z nami_____zapraszamy Ciebie na laweczke!! Babciuelektryczna! Dobrze,ze jestes! Czuje Twoje cieplo!!!! Juz nie chowaj sie,bo pozabijamy sie szukajac Ciebie.Dalej ukrywasz sie? Usiadz z nami troszeczke.Pojawiasz sie i znikasz. Kto Ciebie przesladuje??? Pomozemy Ci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pozdrawiam wieczorowa pora!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozmowa synowej z tesciowa: ___Halo,mamo to ja,Ania! ___Co sie stalo? ___Nic,tylko Januszek,,,, ___Co z Januszkiem? Zyje? __Zyje,zyje,to nie to,o czym mama mysli. ___Chwala Bogu! To o co chodzi? __Chcialam z mama porozmawiac,ale moze przelozymy to na kiedy indziej? __Przelozymy? Najpierw mnie straszysz,niemal o zawal serca przyprawiasz,a teraz nie chcesz nic powiedziec?Jak zadzwonilas,to mow.Co znowu zmalowal? __Januszek sie zakochal! __A imie jej Zuzanna,jesli sie nie myle,,,, __Skad mama to wie? __Umiem kojarzyc fakty.jak bylam u was w Wigilie,to Januszek cos mi tam baknal do ucha.reszty sie domyslilam.Po tych jego blyszczacych slepiach.,,,,,,Ona jest w ciazy? ____Nie,nie! Ta mala z nim zerwala! __Niemozliwe! __Tak,zerwal z nim ten rudy kurdupel. __Pokazywal mi zdjecie,nie wygladala na taka malutka. __Gdzie tam,najwyzej 160 ! __To juz do domu ja przyprowadzal? ___A skad! Nigdy tu nie przyszla.Na pewno bym jej za prog nie wpuscila. __To skad wiesz,jak wyglada! I dlaczego tak zle o niej mowisz? __Bo ona ma zly wplyw na Januszka. __Ja tez psy wieszalam na moim synu,,,,no,oprocz ciebie. __Mama mysli,ze jestem zazdrosna?Nigdy w zyciu! __Mowisz,ze zly wplyw na niego miala?Znaczy co? Do picia go namawiala? Do palenia? ___Ona jest bez ambicji.Co ona osiagnie w zyciu z tym swoim srednim wyksztalceniem? __Januszek tez nigdy orlem nie byl! __Czy mama wie,co ja kiedys przez nia przezylam? Nie tak dawno zalatwilam im bilety na kocert za ciezkie pieniadze.I wie mama co?Gowniara nie przyszla.Bo jej sie dni pomylily.Januszek caly wieczor na mrozie na nia czekal,a potem w nocy po mieszkaniu chodzil.Od zmyslow odchodzil.Myslalam,ze wreszcie da sobie z nia spokoj,a on jej jeszcze misiaczka kupil na pocieszenie. ___Ladnie sie chlopak zachowal! __I co z tego? Skoro ona nie jest tego warta! __Ale ladna,musisz przyznac.Wypisz,wymaluj ty,jak cie Tomek pierwszy raz przyprowadzil do domu. Z gustem to on wrodzil sie do ojca,,,,jego krew. Caly Tomek!On tez,jak kochal,to na zaboj! Wszystko bedzie dobrze.Zadzwonie jutro do Ciebie.Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11.\"Boze Narodzenie\" Jego dzieci nie mogly widziec. Siedzialy w pokoju coraz to ciemniejszym, zestrachane i pelne lubych oczekiwan. Drzwi otwieraly sie wreszcie. Salon jasnial,pachnial i krazyl przed naszymi oczyma. Szelest anielskich skrzydel snul sie po calym domu, a choinka gorzala tak,jak goreje niebo gwiazdziste-- oczy mruzyly sie,a serce topnialo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faszerowany kurczak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cd...........
1 duzy kurczak,maslo _________FARSZ: 1 duza czerstwa bulka lub 2 male,10dkg drobiowych watrobek,2 jajka,100ml mleka,koperek,2 lyzki masla.,sol,cukier i pieprz Kurczaka natrzec sola i pieprzem;bulke namoczyc w mleku,odcisnac,zemlec z watrobkami;dodac zoltka utarte z maslem,koperek,sol,pieprz,cukier;wymieszac z piana z bialek;farszem napelnic kurczaka,zszyc,oblozyc wiorkami masla,piec ok.50 minut w 190"C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,,,,,,Witaj Laweczko!!!!!!!!!!!!!! Pozdrawiam bardzo serdecznie wszyskich! Pisalam juz dwa razy post i nie mam zamiaru probowac po raz trzeci.Nie wiem,co sie dzieje !!!!!!!!!!!!! ??????????? Jestem tylko wsciekla,ze nic nie wychodzi z mojego pisania. Daruje sobie dzienne pisanie.Moze wieczorowa pora? Do zobaczenia na laweczce!!!!!!!!!!!!!!! PS.Dalilo,kiedys Ty mialas klopoty,a teraz przeniesli na nas!!! hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Venesso witaj, ja dzisiaj pieke kasztany i robie mila kolacyjke dla goscia. Caly czas sie ukrywam bo jestem w innej rodzinie ... a tu tylko tak przyjemnosciowo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga babciuelektryczna! Nie szkodzi,ze jestes w innej rodzinie!Czy to jest karalne,zle ,nieuczciwe,ze spotykasz sie z innymi,z nami?Kazdy moze pisac na wielu topikach jesli ma czas i ochote. To mile,ze przebywasz z nami dla przyjemnosci.My tez jestesmy tutaj z tego samego powodu!!!!!!!!!!!! nNpisz nam przepis na te kasztany.Brzmi egzotycznie! Przytulam Ciebie mocno tak,jak w piosence. Pozdrawiam serdecznie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Witaj laweczko! Przemiescmy sie do MEKSYKU,,,,,,,,,,, Switowanie w Meksyku zaczynalo sie dawniej juz w polowie grudnia. Urzadzano w tym czasie POSADAS____wspolne koledowanie i PENIATAS___zabawe z glinianym naczyniem,wypelnionym slodyczami i owocami,a jedno z dzieci ze zwiazanymi oczami musialo po omacku rozbic naczynie kijem. Wtedy zaczynala sie slodka uczta i towarzyszace jej przedstawienia o bozonarodzeniowej tematyce. Ostatnio tradycyjnie,ludowe obyczaje powoli zanikaja,a oczekiwanie na swieta uplywa raczej pod znakiem towarzyskich spotkan i wieczorkow tanecznych. Sama WIGILIE Meksykanie obchodza jednak bardzo uroczyscie,w scisle rodzinnym gronie. W ten wyjatkowy wieczor kolacja zaczyna sie o polnocy i jest najbogatszym posilkiem w roku. Glowne dania to indyk i bacalao____rozmoczony suszony dorsz wymieszany z malymi grzankami,oliwa,slodka czerwona papryka i oliwkami,popijany czerwonym winem. Pozdrawiam serdecznie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,,,,,,,,,10/ DZIECI NA TRONIE Wiedza psychologiczna podpowiada nam,ze maly PIOTR zepchnal tragiczne wydarzenia do podswiadomosci. Zajal sie potem szkoleniem swych rosnacych w sile potiesznych pulkow,ktore z dzieciecego wojska przeksztalcily sie w prawdziwa potege. Zmiotl ze swej drogi regentke siostre Zofie,brata Iwana V i przejal rzeczywista wladze.Nie wahal sie przed popelnieniem zadnego okrucienstwa. Inaczej bylo we Francji;frywolnej,upojonej sloncem i winem.Burbonowie swiadomi zamieszania zwiazanego z nastepstwem tronu po smierci Henryka III,ostatniego Walezjusza,swe dzieci koronowali jak najszybciej. LUDWIK XIII mial 9 lat,gdy w 1610r,zostal krolem;w wieku 14 lat ozeniono chlopca z ANNA AUSTRIACZKA. Jak ich wychowywano? O tym w nastepnym poscie,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzen dobry! Pobudz swoja wyobraznie do dekoracji mieszkania,uzyj tego co masz pod reka. Papierowe foremki np.w zlotym kolrze,rozstaw miedzy zastawa na eleganckim obrusie albo na stoliku do kawy. Do jednych wloz kolorowe bombki wraz ze swiezym kwiatem,do drugich za zlote swieczki. W migajacych sie swiatelkach wszystko wokol wyda sie cieplejsze i ladniejsz. Wiecej informacji o dekorowaniu pomaranczy: Pomarancze potraktuj jak kule ziemska i wbijaj gozdziki wokol jak rownolezniki,lub z wierzcholkow-jak poludniki. Mozna tez od wierzcholka zaczac spirale ,ktora prowadzimy wokol pomaranczy.Pomarancze z wbitymi gozdzikami,swiece,laski wanilii kladziemy na stole,moze byc na talerzykach,podstawkach,lub galazkach swierku czy suszonych trawach. Pozdrawiam panie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zas zlote,cieplejsze i ladniejsze, Ladnym elementem dekoracyjnym stolu sa tez male gwiazdki,jakby platki sniegu.Do bialych miseczek porcelanowych wloz bombke,gwiazdke...w kolorze obrusa,serwetek.Elementy te ozywia biala porcelane na stole. Pamietaj,abys harmonijnie laczyla ozdoby w modnej tonacji,ktore pasuja do koloru twojej zastawy,obrusa i serwetek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Przez weekend nie bedzie mnie na laweczce.Chyba,ze plany nasze zmienia sie.Dzisiaj kolejny odcinek zostawiam paniom. Pasjo,jestes artystka! Podrzucaj nam propozycje.Wybralam juz sobie dwie.W tym roku bedzie troszeczke inaczej.Milych chwil! 12.\"Boze Narodzenie\" Dzieci wchodzily niesmialo,zupelnie oszolomione. Rodzice tak samo oniesmieleni przyciagali je za rece i calowali. Okiennice byly otwarte i we wszystkich oknach jasnialy czarodziejskie choinki. Duzo chwil cudnych uplynelo, zanim dzieci wreszcie spostrzegly podarunki pod choinka dla wszystkich ulozone. Ojciec ujmowal wtedy skrzypce, przygrywal na nich i spiewal: cd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
venesso,buziaczki za podroz po swiecie w atmosferze swiat Bozego Narodzenia.Maz wczytuje sie w historie.Pozdrawiam takze kingale i babcie e.Wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry! Jesli lubimy tradycyjnie nakryty stol-zywa czrwien i zielen stroikow pieknie skomponujemy z malymi zlotymi bombkami.Stol nabierze wyrazistosci.Miedzy talerzami mozemy rozsypac swietliste gwiazdki.Natomiast niebieska kolorystyka doda wystrojowi stolu elegancji.Podkresli zimowy krajobraz.Przy kazdym nakryciu umiescmy recznie napisana karteczke z imieniem biesiadnika.Nada ona uroczysty charakter posilkow. Zrob do niej podstawke,wyginajac drut w ksztalcie choinki.Oplec ja drucikami z nanizanymi na nie perlowymi koralikami. Pozdrawiam Panie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×