Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Accu81

Klinika NOVUM

Polecane posty

Martina - moja kolezanka ma deprecje, jezdże z nią do centrum psychologicznego przy rądzie Degola w W-wie . I weś się w zarśc , bo co ona przeszła to niedaj boże . A przeciez ma 2 dzieci jedno ma 13 l , a drógie 7 l . A jest młodsza ode mnie. Bierze teraz rózne leki typu depresyjne i uspokojające . Też myślała o 3 dziecku tylko dr jej odradziła , bo przybraniu takich leków nie może zachodzić w ciąże .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martina ja jestem okropnym i czepialskim nerwusem ;) I właśnie teraz przez tą zimę, której nie lubię czuję się tak sobie, mam jakiś podły nastrój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o to fajnie , pocieszasz mnie , że nie tylko ja z nerwami żyję hehehhe że jest tu takich więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karina- mojej koleżanki babcia mówiła że bedzie mniała dziewczynke i tak się stało . Podobno jak masz brzuszek wysoko to będzie chłopak ,a jak nisko to dziewczynka . Tylko tyle ci podpowiem .Gdyby byłam w ciąży i urodziłam by to by ci swoje doswiadczenia przekazałam . Buziaczki i odżywiaj sie dobrze , wypoczywaj a wszystko przyjdzie w swoim czasie . Najważniejsze żeby zdrowe było maleństwo i Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martina28 - wydaje mi się, że nie jest tak łatwo sobie załatwić to badanie i nie wiem, czy nie wyjdzie na to samo, jak zapłacisz !!U mnie było tak:w związku z tym,że zaczęłam mieć wysokie FSH moja mama,która leczy się w Kielcach w szpitalu na onkologii,bo miała usuwaną tarczycę,jeździ tam do lekarzy na kontrolę ( wszystko jest z Nią ok tak przy okazji ) i mniej więcej swojej dr przedstawiła mój problem i Ona powiedziała,bym przyjechała, to mnie gdzieś wciśnie ! I pojechałam z mamą następnym razem i na wizycie zobaczyła wyniki i powiedziała,że może to jeszcze być jakaś wada genetyczna i sama mi zaproponowała,że może to badanie bym zrobiła, ale musi zapytać,czy Dyrektor się zgodzi.No i napisała pismo,była zgoda Dyr. i Głównej Księgowej i zadzwoniłam wtedy do Krakowa i umówiłam się na termin i pojechałam z tą kartką.No i zrobili--czeka się ze 4 tygodnie,a wynik przesłali do Kielc,a mi z Kielc do domu,bo zadzwoniłam i poprosiłam,no bo w sumie Kielce były zleceniodawcą tego badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karino też okropnie reaguje na zmianę temperatury, ciśnienia , mam zły nastrój i czepiam się zazwyczaj mego M :) ale jakoś to znosi dzielnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martina - to był Endokrynolog, więc wydaje mi się,że da radę to załatwić nawet u Ciebie w mieście ub w większym pobliskim, tylko trzeba ładnie Go podejść i poprosić !! Ja na tym badaniu no to może ze 200,00 zł. zaoszczędziłam, czyli połowę, bo droga do Krakowa w 2 strony no to ze 200,00 zł. jak dla nas.No---ale dobre to i to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martina - nie zrozum mnie zle . Najlepiej w takich wypadkach zająć się czymś . Bo siedzenie i rozmyslanie , to zły doradca w takich sprawach . Poprostu musisz to zwalczyć . Masz jakiś problem to pisz zawsze cię pocieszymy i td . Nie jesteś Sama kobietko !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lato - jak miałas pobierany wycinek to masz prawo krwawic, na razie sie nie martw byle krwotku nie bylo... ja uważam że dobrze ze masz to badanie, moze bedzie cos wiecej widomo po nim. ide spać dziewczynki, dzisiaj miałam wyczerpujacy dzień. Rano wizyta potem cięzko w pracy a na koniec kinderbal synka. Padam z nóg dosłownie:O Dobrej nocki🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martina28 - wydaje mi się, że każda z nas przechodzi tutaj lekkie stany depresyjne, załamania, stresy...to jest zupełnie normalne przecież,zważywszy na sytuację,w jakiej nas postawiono !! Ja też płaczę często w poduszkę,nie chce mi się nic robić i ma ochotę wyć.:/Jednak...w głębi siebie gdzieś tam myślę,że muszę być silna dla Niego....dla tego przyszłego maluszka,by mój organizm był silny u podołał ciąży. Jak chcesz---mogę podać Ci namiary do tej Pani dr endokrynolog, co mi dała skierowanie na kariotyp ??? Może chociaż coś by Ci poradziła---gdzie indziej i bliżej mogłabyś sobie to załatwić ? Co Ty na to ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martina28 - a jakie badania macie jeszcze do zrobienia ? Może pomogę i skopiuję Ci to, jak ja sobie część większą załatwiłam na kasę chorych.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lato rozumiem, ale ostatnio za duzo mi sie nagromadziło kłopotów i mteraz trzeba to strawić (ja tak mam) organizm musi odreagować stres, a pytam bo ciekawa jestem jak wy radzicie sobie ze stresem , nerwami itp. ale mimo wszystko ciężko jest żyć z taką właściwie bezradnością , czekaniem, wyczekiwaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igrek jest ich masęęęęę więc badanie cytogenetyczne, chlamydia, hiv, fsh, lh, tsh, anty tg, amh, cytologia i posiew z kanału szyjki, i męża badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igrek - ja z tego wszystkiego nie zapytałam się , ile trzeba czekać . Ale myśle że może tydzień , albo lepiej . Poco są telefony zadzwonie i dowiem się . a poza tym mam jeszcze kupę badań do wykonania . bo już termin ważności uminął . Mój M powiedział ze jestem taką panikarą , że zawsze musi być ok . rene - A Ty co tak siedzisz cichutko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igrek -martina - Nie nakręcać się moje laseczki !!!! Pozytywnie myśleć i do przodu . Julciaaa - może tak powinno być ,ale wiesz jak człowiek ma to pięrszy raz to troszeczki tremy mam . Ach te kinder - bale , mojej kolezanki córka była w sobote . Wypożyczyła jej strój w wypożyczalni . Bo bez sensu płacić za strój na jeden raz 70 i więcej zł . Dobranoc Kochana .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julciaaa, to Ty masz synka? Czy cos zle zrozumiałam? Kinderbal synka, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martina - a daleko masz do Krakowa ? Profesor Krzysiek z Krakowa z Kliniki Endokrynologii Ginekologicznej Szpitala Uniwersyteckiego z Krakowa.On jest tam Kierownikiem.Polecam,jeśli chodzi o komplet badań endokrynologiczno-ginekologicznych...robią je szybko(3 dni się leży tylko,1 i 2 dnia je robią, a na 3 idzie się już do domu)i ma się obraz konkretny i jasny tego,co Ci jest.Ja już tam 2 razy tak właśnie leżałam.Płaci się tylko wtedy za dojazd i powrót do i z Krakowa.Potem część chociaż badań Ci odpadnie i nie trzeba ich robić powtórnie już.Ja tam trafiłam przez dr Sendrakowską właśnie z Krakowa-mogę namiary podać.;D Umawiasz się na wizytę prywatnie--a Ona daje skierowanie do szpitala na konkretny już dzień.Można poprosić o nie nawet!!Na mnie się powołać,że poleciłam.Co tam robią:na razie napiszę ogólnie,a jak kartę wezmę-szczegółowo:hormony:FSH,Estradiol,Prolaktynę i z obciążeniem również(tabletkę bierzesz)--robią badanie co kilka godzin,nawet w nocy,krzywa insulinowa,glukozowa,TSH,anty-TPO,anty-TG,usg,żelazo ( potem reszta,bo nie pamiętam;/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalina - Tak Julciaaa ma synka i to kilkaletniego , przeciezrz Ona o tym pisała . Może niezauważyłaś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igrek ja do Krak mam 200km w jedną stronę to chyba mi sie nie opłaca, rozłożę sobie jakoś w czasie te badania i wydatki oczywiscie z nimi zwiazane bo oto chodzi głownie! ale bardzo Ci dziękuję za info :) baardzoo! i reszcie dziewuszek za dobre słowo , może dzięki Wam będe spokojniejsza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczynki! przeczytałyście to co ja ,znowu jakas piramida!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak możecie-oddajcie krew i poproście o wszystkie badania,że Wam do starań o dziecko potrzebne do lekarza--wydają bez problemu,a zaoszczędzicie kasy na robienie ich prywatnie. Mój partner tak zrobił, bo ja mam chorobę autoimmunologiczną,więc nie mogę.;/ Albo połóżcie się do szpitala na badania-tylko wiem,że to nie takie proste,bo ja np. się leczę długo,więc jak teraz byłam, no to kilka udało mi się wysępić.;D Ale---o wszystko człowiek się musi prosić,a i wręcz żebrać czasami !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
posiew czystości pochwy i posiew z kanału szyjki.-zrobiłam u jakiegokolwiek byle jakiego gina za free...umówiłam się,pościemniałam,że nigdy nie robiłam,że się leczę,a tam,gdzie się leczę,nie robią -tylko musisz pochodzić lub podzwonić i popytać państwowych lekarzy,który robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martina28 - oddajcie krew.;D Za darmo będzie: hiv, anty hbs, hbsag, kiła, anty hcv !!! Posiewy nasienia w Novum robiliśmy. A AMH też wychodziło nam 20 zł. taniej w Novum niż u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podoba mi się Twoje kombinowanie :) ale mój M nie może oddać krwi bo coś tam w dziecinstwie chorował, a ja okropnie boje sie pobierania krwi i wrrrrr odpada!! ja juz chciałam żeby mi rodzinny pomógł ale odmówił, wiesz jak sie nie ma znajomości.. to nic nie załatwisz, a na hiv można na nfz załatwić?? cos mi sie kiedys obiło o uszy ale nie wiem napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martina28 - cytologię też na kasę możesz zrobić.;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martina28 - M może spróbować, bo tam dają ankietę do wypełnienia i jak to zrobi, to Oni Mu powiedzą, czy może ją oddać.;D Kombinuję Kochana kombinuję, bo kasa potrzebna i trzeba ciąć gdzie się da !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michaline-mi Julciaaa wysyłałam zdjęcia na e-maila synka...chcesz zobaczyć ? Martina - HIV się nie da na NFZ! Pytałam dr--chyba,że w szpitalu przy okazji albo oddasz krew.;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×