Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Accu81

Klinika NOVUM

Polecane posty

Witam. Kotek Gorące gratulacje kochana- piękna beta :) lato Oj trzymasz w niepewności, trzymam kciuki, bubu A jak tam u Ciebie?? pozdrawiam wszystkich serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenasz88
Hej Dziewczynki! Byłam wczoraj na wizycie w novum. Wszystko ok nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości. Bobas fikał koziołki i kopał, nie dawał sobie zmierzyć tętna. Wczoraj się trochę uspokoiłam. Dostałam oprócz duphastonu, magnez 3x2 i lactovaginal bo miałam jakąś żółtą wydzielinę. No i 2 tyg mam się oszczędzać i żadnych długich spacerów. A dziś... masakra normalnie chce mi się ryczeć, już nie wiem co mam myślec robić i wg. Rano coś mnie kuło z lewej stony, ale nie wiem czy to ma jakiś związek. No i co i mamy plamienie... co prawda na razie brązowe i wodniste ale wtedy tez się tak zaczęło... Zaczynam wątpić czy uda nam się wytrwać do tego czerwca :(. Dzwonie na konsultację. Mam dość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenasz, nie nakręcaj sie, postaraj sie myślec pozytywnie, trzymam kciuki, zeby było dobrze :-) My idziemy na wizytę w poniedziałek, po dłuższej przerwie, wtedy okaże sie, kiedy bedziemy przystępować do kriotransferu. Pierwszy raz będę miała krio, wogole to bedzie 2 podejście (pierwsze zakończyło sie pustym jajem płodowym...). Same obawy, martwię sie, czy te 2 zarodki które nam zostały wogole przeżyją :-( A przy mojej zaawansowanej endometriozie cieżko o duża ilośc komórek jajowych, za pierwszym razem pobrali tylko 4, ale całe szczęście wszystkie sie zaplodnily. Dość czarnowidzenia ;-) Miło czytać dobre wieści :-) Wierze, ze w koncu sie uda, nie ma innej opcji. Teraz póki co staram sie troche zbić wagę, przed kolejnym podejściem chciałabym ważyć choć 4 kg mniej... Mam BMI 29, to juz prawie otyłość :-( Słuchajcie, jaka jest różnica miedzy Encortonem a Encortolonem ? Czy to jest jakiś zamiennik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b_ubu
Sylwia83 - biorę dzis ostatnia tabletke antykow i w poniedzialek jade do Wwy.Pewnie to bedzie 1/2 dc wiec jak dobrze pojdzie dostane juz zastrzyki.Juz sie nie moge doczekac,stymulacji i i calej procedury.A jak Ty sie czujesz?Kiedy podchodzisz? Lato - kciuki nadal zacisniete!!! Igrek - jak sobie radzisz w nowej roli?Grzeczny ten Twoj bobasek?Jak bedzie miala na imie? Ania - gratuluje kawalera w brzuszku:) Olaluna77 - nie martw sie na zapas,podobno plamienia w ciazy zdarzaja sie nierzadko:(Biegnij koniecznie do lekarza,nie ma co sobie lekcewarzyc takich rzeczy,bedzie dobrze.Czemu mialabys nie doczekac czerwca?Glowa do gory,juz tak daleko zaszlas,że walcz dalej o swoje a sie uda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc 84
Dzieki dziewczyny:) Lenasz-wszystko ok?Trzymaj sie. Monisz co u Ciebie?Nic sie nieodzywasz? Pozdrawiam Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam bubu Ja mam mętlik w glowie, dziś 35dc a @ ani widu.....to pierwszy cykl po transferze, Ostatnie plamienia zaczęly sie 26 dc - 10dpt. Nie wiem czy wracać po naszą śnieżynke czy poczekać do tej wizyty w poradni gen. ale to dopiero 27 lutego. Chciałam się umowić do dr Lewandowskiego na tą bezplatną konsultację, która prowadzi dla pacjentek po przynajmniej dwoch całych procedurach ale okazuje sie,ze z programu ministerialnego pacjentom nie przysłoguje taka porada!!!! Bo przecież i tak nie mogą rozszerzyć dzialania podczas procedury itp. a mi chodziło głownie o skonsultowanie tego wyniku bad. gen SCARB1 No ale coz umówiłam sie na 27 do dr W, Tobie wytrwałości i oby zastrzyki dały super wynik w jajkach ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dandm
Sylvia83, powiedz mi bo tez jesteś po nieudanych transwerach, czy wyszły wam moze źle jakies badania, czy powod jest niewiadomy, dlaczego masz konsultacccje w poradni denetycznej? pytam, bo sie zastanawiam , czy powinnam wykonac jakies dodatkowe badania przed kolejnym transwerem, przypomne,ze pierwszy transwer sie nie powiódł, a drugi ukonczył sie ciążą obumarła, boję sie potwornie kolejnej porazki ,a w szególnosc***oronienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojuna
Ja zostałam skierowana na zabieg wyłyżeczkowania :( Mam pytania do dziewczyn, które przez to przechodziły: w jakim szpitalu to robiłyście? jak to się odbywa w znieczuleniu, czy narkoza? ile czasu przebywa się w szpitalu? ew. czy można wypisać się tego samego dnia na własne życzenie? jeśli wypisują kolejnego dnia po, to na jakim oddziale się przebywa, czy z kobietami w podobnej sytuacji, czy z kobietami w ciąży? Czy dostaje się L4, czy trzeba brać urlop? Ja już po nieszczęśliwym porodzie w 6 m-cu ciąży leżałam na sali z kobietami, które miały przy sobie swoje dzieci i mam ogromną traumę, to była najgorsza noc w moim życiu. Dlatego zadaję te pytania. Mam mętlik w głowie, pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojuna ja leżałam 3 dni w szpitalu miałam pod narkozą , po zabiegu strasznie bolał mnie brzuch ,leżałam na oddziale ginekologicznym z kobietami w ciąży i strasznie to przeżywałam one opowiadały o swoich ciązach a ja biedulka wszystkiego musiałam słuchać i wiadomo jak się czułam . Na pewno dostaniesz L 4 ja dostałam na 2 czy 3 tyg jakoś tak. Myślę że na własne żądanie możesz się wypisać ,ale ja bym proponowała zostać a jak by nastąpiły jakieś komplikację po zabiegu ???? Pozdrawiam serdecznie , trzymaj się dzielnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy podczas pierwszej wizyty w Novum robią jakieś badania? Trzeba być na czczo np.? I jak u nich przyjmowaniem pacjentek, czy są duże poślizgi czasowe? Dziękuję za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojuna
Dzięki captcha1, bo wiem czego mogę się spodziewać, obawy się potwierdzają. Nie zniosę tego, jak ogień unikam kobiet w ciąży i wózków. Zabieg wykonują też w novum, kosztuje oczywiście odpowiednio, ale nie narażam się na dodatkowy stres, ktorego i tak już mam ponad miarę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do gościa podczas pierwszej wizyty nie musisz być nad czczo .dr robi z tobą wywiad ,rozmawia i daje listę wyników do zrobienia . I każdy decyduje sam gdzie je zrobić ,z doświadczenia powiem że w N m strasznie drogo i lepiej w swoich placówkach robić .jednak są takie badania specjalistyczne że musisz zrobić właśnie tam . Zależy do którego dr chodzisz , czasem są poślizgi w przyjmowaniu . Pytanie z innej beczki ,może któraś dziewczyna była pokazać dziecko ,jak to się odbywa ???? trzeba zadzwonić i umówić się na spotkanie ???? Ja muszę pokazać trzem dr L i W no i przydało by się prowadzącemu Cz może on nie był dobrym lekarzem ale żyłam się z nim i czułam że bardzo mnie lubi .Zobaczył mnie zawsze na korytarzu uśmiechał się do mnie i znał mnie z nazwiska .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojuna
Pierwsza wizyta to wywiad, który trwa ok. 1h. Nie robią wtedy badań, więc nie trzeba być na czczo. Zresztą wszelkie zlecone później badania raczej tego nie wymagają. Co do terminów, to trzeba się liczyć z tym, że obsługują więcej pacjentów niż kiedyś, w związku z programem NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Captcha - pisałam do Ciebie wcześniej, ale chyba umknął CI mój post. Zauważyłam ze stopki, że urodziłaś bliźniaki różnej wielkości, chciałam zapytać czy od początku dzieci były rożnej wielkości? U mnie między jednym a drugim maluchem jest różnica 5 mm, a zarodki były podane w tej samej dobie. Dziękuję za odpowiedź. Lenasz- napisz proszę jak malenstwo? Ania, Monis, gość71 - co u Was? E!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenasz88
My czujemy się ok. Plamienia ustały, ale mam jakiś stres. Boję się wstawać z łóżka, normalnie paranoja. A dziś jadę na egzamin państwowy... Ehh.. musi być dobrze. Wizytę mam za 1,5 tyg i oby do wizyty. Wojewódzki powiedział że jak to 16 tydz to w zasadzie nie ma się czym martwić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc71
E- u Nas wszystko ok chociaż dzisiaj wstałam z jakimś nerwobulem w plecach . Zaczynam 21 tydz. ciąży , malutki się rusza chyba wcale nie śpi . Wizytę mam 27.01 usg genetyczne połówkowe w 4D . A Ty jak się czujesz ? Ania co u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc71
miało być nerwobólem -sorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dandm Jestem po 4 transferach. Wszystkie badania mamy ok. Chormony jak i kariotypy. Wszystko ksiazkowo. Do poradni gen.sama zdecydowałam się wybrac. Zrobilam mutacje genu Leidena - wskazane przy nawracajacych poronieniach.wynik ok. Oraz deficyt progesteronu mutacja genu Scarb1 , i tu mi wyszlo.ze organizm nie produkuje progesteronu niezbednego do utrzymania ciazy. Z tym ze bad. Chormonu prog.mam ok. w normie.sama juz tego nie rozumiem :( U mnie nigdy nnie doszło do implantacji, zagnierzdzenia zarodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc 84
Gosc 71-mnie czesto bola plecy,choc teraz juz mniej ale za to narzekam na spojenie lonowe i pachwiny. Mowilam lekarzowi to podobno to normalne. Odstawilam Luteine biore Aspargin(magnez i potas).Dopadly mnie rowniez skorcze sczegolnie stop. Lacznie przybylo mi 4.5 kg. Mialam to USG polowkowe spr.mozg,serce,wszelkie przeplywy,brzuszek i standardowo kosc udowa. A no i plec. Na nastepnej wizycie ma nam nagrac plyte. Na tym Usg tez stwierdzil ze dziecko wyprzedza z wielkoscia o 2tyg i mowi ze urodze wczesniej. A Ty na kiedy masz termin? Pozdrawiam Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc71
gosc84-ja mam termin na dzien dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc 84
Gosc71- napisz cos wiecej?bierzesz jakies witaminy itd?robisz jakies inne badania oprocz moczu i morfologi?ja teraz bede robila glukoze. Pozdr Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej mamy bliźniaków potrzebuję Waszej pomocy jaki wózek wybrać. Zastanawiam się nad trzema ZOOM DESIGN, BABY JOGGER CITY SELECT, pierwszy to jeden za drugim, drugi tj jeden na drugim bo nachodzą na siebie gondole, i trzeci jeden obok drugiego TFK TWINNER TWIST. Jakim Wy jeździcie i dlaczego go wybralyscie. A tak pozatym u mnie wszystko ok. nasza parka waży już prawie 450 g. Pozdrawiam Monis :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc 84
Ja tez mam pytanie o wozek?czy macie juz jakies na oku albo ktoras jest zadowolona bo korzystala?Monisz moj wazy 403:) Pozdr Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 71- dziękuję, czuję się dobrze, są gorsze dni (wymioty, mdłości), ale wszystko da się wytrzymać. W pon. mam usg genetyczne, poza tym od 1,5 miesiąca nie jem w ogóle żadnego mięsa, mam nadzieję, że dzieci nie ucierpią. Od 2 dni nie biorę już luteiny. Monis- również wstępnie oglądałam wózki, wybór duży, ceny wysokie, podobały mi się te same co Tobie, jeden za drugim jest praktyczny, ale nie widać dobrze dzieci, ten ostatni jest fajny, ale szeroki :-) Monis- napisz proszę w którym tyg. powiększył Ci się brzusszek? Captcha - czekam na odpowiedź :-) Pozdrawiam E!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
E wiesz ja u siebie zauważyłam już w 10 tc, a już taki widoczny, że nie dało się ukryć to w 16tc. Ja mam okropny dylemat z tym wózkiem, byłam nastawiona na zoom design ale dziś byłam w sklepie blizniaczym i sprzedawczyni( mama bliźniaków) odradzala, ponieważ on jest strasznie długi, ciężki i źle się nim manewruje, trudno jest wykręcić, no i kolejny minus ma koła piankowe i dosyć małe,niestety nam się wydaje, ze to nie ma znaczenia ale dzieci czują drgawki. Natomiast ten baby select...jest mniejszy i bardziej zwrotny. Koła z tyłu ma duże pompowane,z przodu mniejsze piankowe. A ten jeden obok drugiego fakt jest szerszy ale tylko o 5 cm od baby select, no i jednym palcem, w miejscu go obkrecila, ma 4 duże pompowane koła. Minus ktory mnie w nim zniechęca to to że nie da się wpiąć foteliki. Byłam taka zdecydowana a po odwiedzinach w sklepie mam ogromny dylemat. Pozdrawiam Monis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lato kciuki zaciśnięte na maxa. Będzie dobrze. Musi być. Jestem z tobą całym serduchem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monis - zobacz jeszcze wózek easy wolker duo. Też godny uwagi, ja to w ogóle będę polegała głównie na Waszych opiniach, bo u mnie w mieście, wózki dla bliźniąt można zobaczyć jedynie w katalogu. E!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje blizniaki od początku były różnej wielkości i tak już zostało A co do wózka polecam jeden obok drugiego ,ja ze swojego jestem bardzo zadowolona ,widzisz dziecko jedno i drugie .Słyszałam wózek jedno za drugim nie zdaje egzaminu dlatego że jedno dziecko jest po krzywdzone bo nic nie widzi tylko tył wózka . A tak apropon ja będę sprzedawała swój bo moje nie chcą już się powozić dla chętnych bym podesłała zd proszę o pocztę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×