Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Accu81

Klinika NOVUM

Polecane posty

Accu - a jak wogóle stwierdzić czy są jakieś wady fizyczne, mam na myśli żylaki powrózka etc. na badaniu u androloga nie byłam, nie wiem czy lekarz ogląda \"instrument\" czy co? :classic_cool: Sorki za stwierdzenia, ale jeśli temat mam poważny i żadnych podszywaczy nie ma to myślę, że nikogo to nie zadziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati27
Chcialam tylko sprostowac,chodzilo mi o to ,ze w polsce nie ma dofinansowania a w niemcach w wiekszosci jest ale to tez zalezy kto gdzie jest ubespieczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość armena2
...ja i tak myślę Kati, ze nasze państwo mogło by się dużo nauczyć od Niemiec, jeżeli chodzi o ubezpieczenia, refundację i służbę zdrowia. Powiedz nam , czy w Niemczech płaci się za pierwszy zabieg IVF??? ... I jak tam wygląda opieka lekarska jeżeli chodzi o pary, które pragną potomswa i mają z tym problem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość armena2
...ja raczej nie polecałabym nikomu NOVUM, dlaczego??? - ponieważ, mimo iż jeździliśmy do W-wy co drugi dzień na wizyty, gdyż stymulacja oddbywała się pod kontrolą lekarza byłam przestymulowana, w wyniku czego moje szanse na zajście w ciąże znacznie zmalały, dostałam tylko jeden zarodek...i nie udało się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość armena2
...i po zabiegu IVF trudno skontaktować się z lekarzem prowadzącym... a kedy chcieliśmy się z nim umówić na wizytę zapytał :"..a czy to muszę być ja?..", odowiedziałam, że NIE. Jednym słowem jesteśmy osyłani po nieudanym IVF od jednego lekarza do drugiego, co naszym zdaniem do niczego nie prowadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kati27
Ja niestety nie wiele moge jeszcze powiedziec na ten temat bo bylam dopiero 1 raz.Pierwsze spotkanie polegalo na opisaniu przez lekarza tego co nas czeka bo möj maz musial isc ze mna i tak jak ja musi przejsc szczegölowe badania.Na poczatku pobrano nam krew i znowu musze brac CLO i robic test na owulacje.Co bedzie dalej postaram sie pisac na biezaco.Wiem tylko ze moja kolezanka po pierwszym AIH zaszla w ciaze a kosztowalo ja to 25euro z czego kasa chorych doplacala 132.82 euro .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kati27
Napisze moze dla orientacji cennik AIH-nie stymulowane132.82-z tego wiekszosc placi k .ch.a moja dop.25e ,AIH-stymulowane185.50,moja dop.25e,IVF1121.48-m.dop.500euro,ICSI1504.66-m.dop.700.A Jezeli chodzi o lekarzy to wszedzie znajdzie sie czarna owca.Jezeli chodz o sluzbe zdrowia to jeszcze jest najlepsza w europie ale jak wszystko w niemcach zmienia sie na gorsze.A co do mlodych malzenstw tutaj ,to najpierw kariera ,dom,pieniadze a na koncu 40-sto letnie kobiety stwierdzaja ,ze sa za stare i kupuja sobie psa.Naturalnie sa wyjatki takie jak ja.Pozdrawiam Kati.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati27
dziewczyny bola was tez piersi przed i po jajeczkowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość armena2
Hej Kati! W Polsce jeżeli chodzi o leki do stymulacji, to żadne nie są refundowane. Przed IVF zapłaciliśmy za leki około 6 000 zł czyli około 1500 euro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość armena2
...gdzie będąc pod kontrolą lekarza i tak byłam przestymulowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość armena2
...zabieg IVF kosztuje około 5 000 czyli około 1250 euro i wszysko jest pełnopłatne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość armena2
inseminacje natomiast przechodziliśmy w państwowej poradni i były fefundowane oczywiście oprócz leków, z tym, że sama owulacja była monitorowana, natomiast przy inseminacji brak było monitoringu i warunki nie-za-bardzo.Bardzo mała poczekalnia, brak bidetu w ubikacji, brak pokoju oddania nasienia, mnóstwo osób: kobiet, mężczyzn wymieszanych...horror...zapewnili nam to nasi politycy (PIS) , myślę, że warto walczyć o godne warunki leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość armena2
KATI co u was oznacza AIH??? Czy to inaczej inseminacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati27
Armena nie pytaj sie mnie co te skroty oznaczaja bo sama nie wiem.Ale w nastepnym miesiacu ide do mojego polskiego gina i sie wszystko opytam.Co do kliniki to jest bardzo zmodernizowana w poczekalniach nie ma wiecej niz 3 pary zeby nie czuli sie skrepowani,a kazda wizyta jest na ustalona godzine, My za 1 razem bylismy tam 2.5 godziny i musze powiedziec ze lekarze podchodza tu do wszystkiego b.powaznie i z cierpliwoscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati27
To gdzie twoj maz oddal nasienie?Tutaj masz osobny pokoj z filmami erotycznymi albo czasopismami i nikt ci nie przeszkadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość armena2
Mieszkamy niedaleko poradni i mój mąż oddawał nasienie w domu, do naczynka otzrzymanego wcześniej w poradni. Niektórzy mężczyźni, oddawali nasienie ...w ubikacji. Skąd wiem - bo nam też to proponowano. Tak u nas traktuje się pacjentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość armena2
...oczywiście mówię o państwowej służbie zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość armena2
... w Novum są od tego odpowiednie pokoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Accu81
Cześć wszystkim! Dla mnie zaczął się kolejny miesiąc starań! Dziś jadę na usg! Eh zycie, ciągle kopie nas w tyłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Accu81
Frostka, my po wizycie w Novum i badaniu nasienia dostaliśmy się do androloga - dr Wolskiego, Pani doktor halama nas zaprowadziła do niego i zapytała czy nas przyjmie. Mieliśmy wcześniejsze badania nasienia wykonane jeszcze w Olsztynie, które nie budziły większych zastrzeżeń, klasy A i B naprawdę sporo, do tego wyniki ilościowe tez w granicach normy, ale... po badaniu w Novum okazały się tragiczne! Ja sobie wszystkie wyniki kseruje, mam założony skoroszyt na nasze leczenie i tam sa wszystkie wyniki jakie do tej pory mielismy robione. Pan doktor "oglądał" mojego męża sprawdzał wymiary organów i stwierdził zylaki powrózka nasiennego III stopnia. Mieliśmy do wykonania usg jąder i prostaty. Ale to już u siebie można było wykonać. Lekarz radiolog stwierdził, ze Wolski musi być niezłym specjalistą, bo w 100 % potwierdził diagnozę, nawet co do stopnia zaawansowania żylaków -III stopień. Potem umówiliśmy się z urologiem na wizytę, który skierował męża do szpitala na usunięcie żylaków. Wykonano usunięcie metodą klasyczną i po 3 miesiącach zrobiliśmy ponownie usg żeby sprawdzić co i jak. Po żylakach nie było śladu! Żadnych innych powikłań też. Wyniki poprawiły się z 1,8 mln przed operacją do 7,2 mln po - bez dodatkowych leków. teraz trwa stymulacja testosteronem... Zobaczymy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość armena2
ACCU! TRZYMAM KCIUKI!, ale postaraj się o tym nie myśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Accu81
Wiesz armena... Ja myślę, że jak nam Bóg nie pobłogosławi, to i medycyna nie pomoże bo zawsze coś może iśc nie tak. Ale wiesz, z drugiej strony, pomysl sobie, co by było gdyby okazało się, że zaszłyśmy w ciąże a nasze dzieci sa chore, że trzeba byłoby usunąc ciąże, to chyba jest większy cios! A tak walczymy dalej! I jak juz bedziemy nosic pod serduszkiem nasze maleństwa, to będzie wszystko dobrze. Jak cos na początku sie wali, to potem może już być tylko lepiej!!! I tej mysli będę się trzymała, a w serduszku mam wrażenie, ze Bóg nam pobłogosławi podwójnie! Co ty na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość armena2
ACCU! Trzeba myśleć pozytwnie. Mnie też przychodzą do głowy głupie myśli o chorobach, itp, ale staram sie je odpędzać. Widzisz, ja przed IVF dostałam zdjęcie, pięknie podzielonej komórki...miałam je w sobie...a jednak się nie przyczepiło. Może to jeszcze nie ten czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość armena2
...wiem, że cuda się zdarzają. Na każdym kroku jestem tego naocznym świadkiem. Wierzę ACCU,... że Bóg nam pobłogosławi. Będę się o to modliła do Niego za siebie, za Ciebie i inne dziewczyny pragnące potomstwa.pOzDrAwIaM. Głowa do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mika173
Witam wszystkich starających się!!! Ja dziś byłam w Novum na usg bo w sobotę miałam inseminację no i jak na razie to jest w porządku doszło do owulacji i teraz muszę czekać aż 10 dni żeby zrobić test. Staram się wyluzować i tak bardzo nie myśleć ale to jest silniejsze ode mnie. Życzę wam powodzenia i trzymajcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Accu - dziękuję za wyjaśnienie:) Mam nadzieję, że po leczeniu witaminami powtórzymy badania nasienia, więc będzie okazja do wizyty w novum. Może powróci temat inseminacji? Zobaczymy. A co do badania nasienia, my wieźliśmy nasienie z domu, w specjalnym pojemniczku. Lekarka kazała nam je dowieźć w ciągu max. 30 minut w temp. zbliżonej do środowiska naturlanego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weteranka
cześć dziewczyny potrzebuje pomocy w znalezieniu dobrej kliniki w polsce najlepiej w krakowie .Leczymy się z mężem około10 lat wczsniej w polsce a od kilku lat w londynie .Nie muszę wam mówić ile na to poszło pieniędz .Pstanowiliśmy dać sobie ostatnią szanse niestety tutaj IVF jest kilka krotnie droższe jak w polsce ,refundację od państwa mogę dostać ale dopiero jak skończe 35 lat w tej chwili mam 33 .Jesteśmy po kilku inseminacjach i po jednym IVF oczywiśćie nieudanych .Może ktoś z was może mi doradzić dobrego lekarza dlatego szukam w krakowie ponieważ mam tam znajomych i miałabym się gdzie zatrzymać dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość armena2
Hej Weteranko! Jestem w Twoim wieku i też staramy się o dziecko 10 lat. Niestety nie mam pojęcia jak wyglada leczenie w Krakowie (NOVUM jest w Warszawie i należy do jednej z najlepszych klinik w kraju, najlepsza w Polsce jest Kinika Ginekologii AM w Białymstoku prof. dr hab. n. med. Marian Szamatowicz - niestety tam mamy zadaleko), ale znalalazłam taki adres może Ci się przyda.... Fertility Clinic - Polsko-Amerykańska Klinika Płodności Kierownik: Prof.zw.dr hab.n.med.Rudolf Klimek Adres: 31-001 Kraków Plac Szczepański 3 tel: (12) 422-57-74 tel/fax: (12) 422-56-84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Accu81
Czesć dziewczyny. Po pierwsze chciałam powiedzieć, ze podziwniam Was wszystkie za tę niewdzięczną walkę z niepłodnością! U mnie znów przesymulowanie tamoxifenem - w prawym jajniku pęcherzyk 24 mm - tyle, że w 3 dniu cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mika173
Accu tak mi przykro. Ja to już nie wiem co myśleć o tych lekarzach w Novum niby mają takie doświadczenie a popełniają błędy. Chciałabym wiedzieć kto tam jest najlepszy ale nie ma od kogo. Napisz jakie leczenie teraz u Ciebie zastosowano i trzymaj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×