Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Accu81

Klinika NOVUM

Polecane posty

Lena, Igrek dzieki za odpowiedzi, milo ze napisalyscie Ja 2 late temu odstawilam euthyrox i lekarz sie na to zgodzil. Jeszcze w lipcu tego roku moje ths wynosilo 1,55 bo sprawdzalam stare wyniki. No teraz lykam euthyrox, rozmawialam z Dr lewicka i mam brac go caly czas. Dzis moj 29 dc wiec on nowego mam brac clo od 3-7, zbadac tsh ok 10 dc i jesli bedzie do 2,5 to robic usg 12 dc i umawiac inseminacje Pozdrwaim, mam nadzieje, ze zbije to cholerne ths przez te własciwie niepelne 3 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny: Odnośnie tego " szczęsnego " TSH...po 1 - w Novum dopuszczają do 2,5 ( świeże info z 16.01 od dr Zamory ). A ja zawsze słyszałam, że dla kobiet starających się o dziecko--powinno być w granicach 2,0. Po 2 - nie robi się często badania TSH, bo to jest bez sensu, niepotrzebne i zbędne !!! Dlaczego ? To też jest info od lekarza: że......zanim Euthirox zacznie działać odpowiednio na organizm, to z tym schodzi, aby wyregulowało to TSH.:/Poza tym to jest hormon, który codziennie da Wam inny wynik i robienie go często o niczym nie świadczy, a możecie popaść w paranoję i zeschizować prędzej.:-/Robi się je co 3 - 4 miesiące, aby mieć wiarygodny wynik, bo wtedy już dana dawka leku działa i wiadomo, czy jest dobra czy nie.Jak TSH rośnie no to jest za dużo leku i trzeba zmniejszyć, a jak maleje, no to trzeba zwiększyć i potem znów za taki czas powtórzyć badanie.Inaczej to jest " robota głupiego ". Apropos Hashimoto - to jest choroba stała, nieuleczalna i na całe życie, więc anty TPO nie spadnie...nie czarujmy się ! Jednak to jest pryszcz, jeśli chodzi o problem w porównaniu z innymi i łatwo to ominąć.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lena66- dzięki za info. Ja już wiem, że mam zabiegową, bo wykryli mi niedużego polipa i uważają właśnie, że tutaj może leżeć problem. Czy ty też robiłaś histero u dr Dońca? Strasznie się boję...Powiedz mi jeszcze jak długo czekałaś na wyniki histopatologiczne z tego polipa? Ściskam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pegi16 - ja u Niego robiłam i laparo i histero.:P Nic się nie bój !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) lena to już wiem , że jesteś już po histeroskopii . Zawsze to jakiś jest plus w naszych staraniach . Nie obejrzy się , a już będziesz przygotowywana do IVF za co mocno trzymam kciuki :) A u mnie wszystko po staremu , muszę porobić kolejne badania , żeby móc podejść w lutym do transferu . Szczerze powiem , że po nieudanym transferze nie jestem pozytywnie nastawiona . Chociaż nie powinnam tak myśleć . Zulastar ja mam niedoczynność i Hashimoto i biorę cały czas Euthyrox i co 6 tygodni robię sobie TSH . Dobre TSH dla starających wynosi 2,0 tak mi powiedziała dr endokrynolog z Novum . Najpierw brałam większe ale stopniowo dr mi zmniejszała dawkę obecnie biorę 25 , a i stosuje dietę . pegi16- histeroskopia zabiegowa to nic strasznego . Ja miałam dwa razy pierwszy raz robiłam w novum , a drugi raz zrobiłam na NFZ w szpitalu MSWIA .Trzymam kciuki będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lato, dziękuje za odpowiedz. Napisz proszę jaką dietę stosujesz, bo nikt nic nie ówił o diecie przy tej chorobie. W zasadzie to nie wiem czy mam niedoczynnosc czy Hashimoto. Wczesniej mialam Hashimoto i ono moze ewaluowac w kierunku niedoczynnosci lub nadczynnosci. Teraz ft3 i ft4 sa ok, jedynie tsh 4,7 i anty tpo 324, tg w normie 74 W zasadzie to chce zadzwonic we worek do novum i porozmawiac z endokrynolog na temat tych wynikow i leczenie Z Dr. Lewicka umowilam sie tak, ze jesli w ciagu tych 2 tyg tsh spadnie do 2,5 to ide na usg w 12dc i jesli pecherzyki bede ok to robimy inseminacje a jesli nie to nie Lato, a czy picie kawy zaraz po przyjeciu euthyroxu mzoe wplynac na jego wchlanianie? Jak na rzie pije ja dopiero 30 min po ale wole od razu po przebudzeniu ;) Pije Caro zbozowe, bo smakuje mi bardziej niz nescafe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zulastar, a czy jest sens robienia inseminacji przy takiej ilości i jakości plemników? Tak Ci powiedziała dr Lewicka, zeby robic IUI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi dr z Krakowa endokrynolog - ginekolog z Krakowa powiedziała, że przy Hashimoto powinno się mieć dietę bezglutenową.:/Wytrzymałam tylko na niej kilka miesięcy !! To jest jakaś niedorzeczność.:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michaline, piersze wynik wskazywały 2,1 ml, pózniej pierwsze wyniki w novum 06 listopada to 10 mln plemnikow . W zeszlym tygodniu w novum badania wykazaly 5,4 mln i wzrost ruchliwosci o 10 %. Novum ogolnie zaleca inseminacje przy min 5 mln. W zasadzzie to ja zapytalam Dr. Lewicka czy skoro doszlo naturalnie do ciąży w listopadzie to czy nie mozna sprobowac inseminacji. Ona odpowiedziala, ze skoro raz sie udalo i naturalnie to mozna sprobowac. Nie namawiala na inseminacje i poiwiedziala, ze in vitro daje wieksza szanse. Maz chce sprobowac inseminacji i jak tez chce sprobowac dla wlasnego sumeinia, chociaz nie wierze w nia, ale z drugiej strony skoro natualnie raz sie udalo a pleminkow jest ok 5 ml i duza pojemnosc nasienie to moze akurat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aa, czyli zwiększyła sie liczna plemńikow.. To dobrze.. Nie wiedziałam :-) Zycze powodzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natka1230 szkoda że to nie w ten poniedziałek. Mamy bardzo podobną historię... miło by było przejść przez to razem, no ale tydzień czasu różnicy to też niewiele. My mamy crio w ten poniedziałek i bardzo się boję... zdecydowaliśmy się na 1 zarodek i akupunkturę przed zabiegiem. Błagam trzymajcie kciuki.... Pozdrawiam wszystkie dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy na transfer trzeba jechać na czczo bo już nie pamiętam jak to było :( a nie spytałam wiem że na punkcje na pewno na czczo ale na crio mogę zjeść śniadanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alicj@, nie mam pojęciz czy można jeść czy nie. Zadzwoń do nich z samego rana :) Moze na stronce coś pisze albow w googlach uda Ci sie, coś wyczytać Ja z całego serca życze Ci, zeby sie udało!!! Niech ta 13 udowodni, ze moze byc na prawde szczesliwa! Spokojnej nocy, chociaz domyslam sie, ze emocje wezma gore hehe Buziaki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczęta:) pegi 16 ja wyników jeszcze nie mam będe mieć w przyszłym tyg. musiałam czekać 2 tyg. Histero robiłam u siebie w mieście ja jestem ze śląska. To że sie boisz to normalne ja tez sie bałam tego czego nie znałam ale powiem Ci tyle nic nie czułam i to pikuś w porównaniu do HSG które miałam bez żadnego znieczulenia nie martw sie będzie dobrze:) Lato wiem że nie jest łatwo ale trzeba stawiać czoło naszym lękom i przeć do przodu mocno trzymam kciuki za Ciebie:) A dziewczyny powiedzcie mi jedną rzecz jeśli np pierwsza próba IVF sie nie powiedzie a np miałabym jakieś mrozaczki to ile muszę mieć przygotowanych pieniążków tzn jak np transfer 1000 to ile jeszcze oprócz tego będe wdzięczna za odpowiedź Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alicja@ oczywiście trzymam kciuki za poniedziałek!!!!!!!!!!!!!!!:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zulastar , ja w swojej diecie ograniczam spożywania soli . do solenia używam soli jodowanej , kamiennej z minerałami . Ważne są też produkty zawierające białko (przyspiesza ono spalania tłuszczu). Wszelki nabiał jem , piję gdzieś około 1 litr czasami trochę więcej wody . Jem pieczywo pełnoziarniste i owoce . Jem dużo ryb morskich które są najlepszym zródłem jodu . Najwięcej zawiera dorsz , łosoś , makrela , śledz, ale używam i innych ryb . Natomiast unikam kaw ,orzeszków ziemnych ,musztardy , gorczycy ,warzyw kapustnych , a także grochu ,fasoli , i kalafiora . Jak już mam ochotę na warzywa kapuściane , to lepiej je ugotować , ponieważ gotowanie tych warzyw zmniejsza ilość zawartych w nich niekorzystnych dla tarczycy tzw.substancji wolotwórczych , a i ostatnio biorę wapno .Więc nie jest ta dieta zbyt skąmplikowana jakoś , da się przyzwyczaić . A poza tym ja bardzo lubię rybę , co prawda uwielbiałam surówki z kapusty , ale cóż można innymi rzeczami zastąpić .Więc nie jest jakaś tam tragedia z tą dietą . Ja zawsze biorę euthylox rano , a dopiero po dwóch godzinach pije lub jem . A co do kaw , to pije Inkę czasami gdzieś poza domem zdarzy się wypić taką prawdziwą kawę ale to sporadycznie . Powiem , że zaczęłam tą dietę jak dowiedziałam się , że mam immunologiczne zapalenie tarczycy tzw , chorobę Hashimoto . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lena Tak kochana musimy walczyć o swoje szczęście :) mam nadzieje , że ten rok będzie dla Nas i pozostałych starających się dziewczyn bardziej udany :) A co do pózniejszego crio-t , to u mnie różnie było ale w granicach 1500zł musisz być przygotowana . To zależy ile będziesz mieć wizyt przed crio-t i ilości leków jakie Ci dr przepiszę . A czemu tak jesteś nastawiona , że pierwsza próba ze świeżych nie uda się ? Będzie dobrze :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ! Alicja - przed crio nie musisz być wcale na czczo.;D Możesz normalnie jeść.Perfum może nie używaj i kawy nie pij. Lena - 1200,00 zł. ja za samo crio płaciłam. Ja już nie jestem na żadnej diecie.Kawę piję rozpuszczalną słabą 1 raz dziennie.Jak już będę się do transferu przygotowywać no to odrzucę i przerzucę się na czerwone wino na endo i żaden inny alkohol. Jedynie co staram się ograniczać słodycze,bo to pożywka dla bakterii coli,a już 1 raz miałam niedawno, więc mam schizę,że mogą wrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alicj@ - nie trzeba byc naczczo tylko trzeba na lekko wypełnionym pechezru byc. powodzenia, kibicuje ci z całych sił! michaline - dzieki🌼 wysłałam zdjęcia tym których adresy miałam w swojej poczcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola34
Julciaaa!!!! pisałam do Ciebie odn wysokiej bety 22 stycznia będę wdzięczna za odpowiedz. Czy potem jeszcze badałas bete po 24 dpt. Ja mam straszne nudności , drZygler powiedziała mi że to przez tą bete wysoką. A jak Ty się czułaś? Będę wdzieczna za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Ktoś się zgłosił na te moje leki ,nie mam czasu odczytywać jestem z dziecmi na oddziale zapalenie gardła i oskrzeli . przyślijcie adres i jakie leki to w wolnej chwili podeśle marta.kowalska70@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alicj@ mocno trzymam za Was kciuki. Napewno nie trzeba być na czczo tylko przed wizytą trzeba mieć już wypełniony pęcherz. Czyli jak rozumiem śnieżynki będą rozmrażać w sobotę a transfer w poniedziałek. Jestem z Tobą myślami chociaż tylę mogę zrobić. A i jeszcze staraj się mieć dobry humor i dużo uśmiechać w trakcie transferu. Jedna dziewczyna tak mi mówiła że nastrój też pomaga może coś w tym jest :-)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Captcha - wysłałam.:P Życzę zdrówka dla dzieciaczków.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja zaczynam czuć stres. Nikt dziś nie dzwonił z laboratorium to chyba dobry znak że nasze maluchy dały radę i się rozwijają :) i to ogromny powód do radości... Co do crio - t to każda z nas ma inną cenę z tego co widzę bo nam powiedzieli że koszt to 1800,- płatne gotówką, akupunktura 160,- gdyby któraś z Was była zainteresowana. co do pozytywnego myślenia i uśmiechu to też o tm słyszałam. W Stanach nawet robiono badania i u kobie przy których po transferze był klown miały bardzo duży odsetek ciąż. Więc dziewczyny dużo uśmiechu podczas transferu i nie tylko Wam i sobie życzę.A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie dostałam zdjęcia Huberta. Przeslijcie i mi dziewczyny. Bardzo proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mena - zdjatka do Ciebie juz poszły, przepraszam ze nie wysłałam wczesniej ale nie zauważyłam ze Twojego adresu nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mena - wysłałam Ci właśnie e - maila odnośnie tego wcześniejszego tematu.;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×