Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

jaką etykietkę, pytam tylko z kim rozmawiam? skąd ta agresja od razu? do kogo wszyscy należymy? ja nie pytam o wyznanie, ateista to ateista, pytam czy idziesz za Jezusem? a jezeli o wyznaniu już mówimy to już pisałam jakiego ja jestem wcześniej. nie jestem katoliczką, chodzę do kościoła ewangelickiego, ale czy jest o co się oburzać? chciałam poprostu wiedzieć czy masz katolickie poglądy lub czy ....idziesz za Jezusem...bo to wbrew pozorim 2 różne sprawy...ale chyba nie jesteś otwarta na dyskusję...hmmm no trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisałas\' tak jak wszyscy nalezyny\' skad ta generalizacja? myslisz ze wszyscy sa katolikami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia co to za imputacje? Bardzo to dziwne że dopatrujesz się agresji tam gdzie jej nie ma. Powiem Ci ze nie wpadłabym na taki pomysł:) Zależy Ci na sklasyfikowaniu ateista teista, więc odpowiedziałam na pytanie z 14.31, dla mnie to tylko słowa. KK to młoda organizacja istniał świat przed KK i będzie istniał po. Nie chodzi o to, nie należę do żadnej organizacji nie potrzebuję. Myślałam raczej o tym że każdy człowiek składa się z systemów w których dusza, psyche i ciało fizyczne stanowią trzy odrębne obszary a jestestwo człowieka zgodnie z a zasada rezonansu trwa dopóki nie znikną wszelkie formy mysli które człowiek wytworzył. Wszystko jest jednością to znaczy, że cały kosmos wypełniają drobne cząsteczki określane przez fizyków kwantowych neutrino- miniony, neutrino elektrony. Nie zamierzam nikogo naśladować ale Ty naśladuj skoro uważasz, że to dobre dla Ciebie. Ja Ci przecież nie mówię, że masz nie nasladować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam za domysł agresji,moze jednak za mało inteligencji we mnie by domyśleć się co miałaś na myśli pisząc tak lakonicznie, To był tylko brak odpowiedzi ok. przecież mogę zapytać czy jesteś katoliczką? prawda? teraz już mam jasny obraz sytuacji, nie należysz do Jezusa. teraz wszystko jasne. ot tylko to chcaiałam wiedzieć. ot co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma sprawy :) Kiedyś byłam. Naprawdę to bez znaczenia jaka religia. Nie zastanawiałaś dlaczego tyle ich?? http://pl.wikipedia.org/wiki/Chrze%C5%9Bcija%C5%84stwo#Ko.C5.9Bcio.C5.82y_katolickie Nie orientuję się czym się wyznanie ewangelickie od od KK, moglabyś krótko? Jak sobie Twoja wiara tłumaczy cel życia na ziemi?Wiesz jeśli Ci z tym dobrze, jeśli wiesz skąd przychodzisz i dokąd idziesz, jeśli Bóg który za dobre wynagradza a za złe karze rozwiewa wszystkie Twoje wątpliwości, to jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja? no pewnie:) ja jestem i będę zawsze:) wszyscy temu podlegamy, więc nie zaszkodzi wiedzieć, chociaz powiem Ci, że fizyka kwantowa to dla mnie nowość, jestem laikiem a szkoda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoda ze nie ma za wiele czasu, bo tak z doskoku dopadam komputer. dłuuugo by o tym pisać ...ale...najważniejsze: zasadnicze różnice KK od KE dla kościoła ewangelicjkiego biblia i tylko ona jest autorytetem, żadne sobory ustawy papieskie( czyt, ludzkie) nie mają znaczenia głową kościoła jest sam Chrystus (tak mówi biblia, że on i tylko on) nie człowiek- papież brak spowiedzi ( pismo mówi że nie ma pośrednika między Bogiem a człowiekiem- tylko sam chrystus) chrzest dorosłych, którzy postanowili pójść za Jezusem oddając Mu swoje życie( tylko wierzący moze uwierzyć, niemowlę nie za bardzo) komunia pod 2 postaciami: chleb i wino ( wino ksiądz w KK chleb ludzie) nie czcimy posągów, nie kłanaimy sie obrazom ( dekalog. 2) dekalog z 5 mojrz.( protestancki) brak kultu swiętych i modlitw do nich (litanie) , nie czcimy człowieka tylko samego Boga (dekalog 1) wszyscy są sobie równi ( jak mówił Jezus) nie obowiązuje hierarchia ( Papież.kardynał,biskup, proboszcz, wikary) brak Kultu Marii ( dla nas jest błogosławiona wybrana na matkę, ale nie modlimy się do niej - bo była człowiekiem) a poza tym ....wierni słowu Bożemu:) bardzo mocno nie wiem czy to wszystko, jak sobie coś przypomnę ...to napiszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Bóg który za dobre wynagradza a za złe karze \" a skąd ci sie to wzięło??????? to nie jest tekst bibilijny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ważnym bardzo aspektem jest to że dla nas Kościół nie oznacza konkretnego wyznania, bo to nie kozciół zbawia. Zbawia chrystus, przez wiarę (dłuuugo się o tym napisałam wcześniej) a kosciół to niewidzialny zbiór ludzi ktorzy za nim idą i go naśladują. tylko On jest ważny no i to że nie z\" uczynków zbawieni jesteście,, Boży to dar łaska, nie z was\" nie odmawiamy więc różańca. litanii żadne odpusty i relikwie nie wchodzą w grę bo tylko jak mówi Pan " Ja jestem Drogą prawdą i życiem i nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze mnie" a czym jest życie tu na ziemi? prezentem danym od Pana oraz przedsionkiem w drodze do Niebieskiej szcześliwości. czasem aby tu na ziemi życ dla Niego, bo tylko On daje ci możliwość po śmierci wiecznej egzystencji . (pisałam wczesniej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten tekst za złe karze...coś mi sie z kojarzy z jakimiś prawdami katolickimi i jakimś katolicki, wyznaniem wiary, ale nie jestm pewna. Na pewno nie ma to nic wspólnego z Jezusem. Tylko odrzucenie Jezusa tu na ziemi , stanowi wieczną od niego separację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak mnie kiedyś uczono, a Ciebie nie? To są głowne prawdy wiary http://www.republika.pl/piotraipawla/katechizm.htm Nie tekst biblijny? Nie tak Bóg mówił do Mojżesza? „Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu - tych, którzy Mnie nienawidzą, a który okazuje łaskę w tysiącznym pokoleniu tym, którzy Mnie miłują i strzegą moich przykazań.” Macie jakieś inne przykazania? Też czcicie pierwszy dzień tygodnia jak katolicy?Pytam z ciekawości.Hmmm skoro zycie na ziemi to prezent to nie lepiej by od razu zabierał do niebieskiej szcześliwości? Nie z uczynków, hmm czyli wystarczy wiara w jego łaskę i można robić cokolwiek? Kto go nie naśladuje rozumiem że może o wiecznej szczesliwości pomarzyć, czy tak? a co z tymi co zyli miliony lat przed nim? Co z milionami ludzi wyznającymi inne religie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze Ci się kojarzy:) Przytoczę teraz słowna znanego jezuity, świetnie pokazują jaką pulapką są religie: \"Niezrozumienie zrodziło tych wszystkich religijnych głupców, którzy odpowiedzialni są za religijne wojny - mahometan walczących z Żydami, protestantów zwalczających katolików oraz całą resztę tych bezsensownych konfliktów. Nie wiedzą kim są, bo gdyby wiedzieli, nie toczyliby wojen. Nie inaczej jest w powiastce, w której mała dziewczynka pyta chłopczyka: - Czy jesteś prezbiterianinem? Na co on odpowiada: - Nie jestem. My należymy do innego diabelstwa! \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli umiera malutkie dziecko ateisty, powiedzmy że ma 6 m-cy, co w takim przypadku z krainą szcześliwości dla niego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego zaznaczyłam mocno ze nie mamy (jako wyznanie) monopolu na zbawienie, tylko Chrystus ma ten monopol. cechą sekty jest mówienie o wyłącznej racji danej grupy religijnej a jezeli mowa o wojnach religijnych to wg mnie ludzie ci (podający się za wiernych Bogu ) nimi nie są i nie znają Go. i nie mają z nim nic wspólnego. a dlaczego jestem akurat w tym kościele: bo jest on najbardziej zbliżony do tego o którym mówi Biblia do tego jaki był w czasach pierwszych chrześcijan, do tego za czasów i zaraz po czasach chrystusa na ziemi widzę ża masz dużo pytań, nie wiem czy jestem az tak kompetentna aby ci na nie wszystkie odpowiedzieć ( ja wiarę pojmuję b. prosto: tak jak nakazywał Jezus, bądzcie ja dzieci...) nie bierz tak dosłownie tekstów ze starego testamentu bo był on pisany dla ludzi żyjących pod zakonem mojrzeszowym...po tym nastąpił chrysts bo Bóg widział ze żaden człowiek naie jest w stanie wypełnić prawa i dlatego posłał Jezusa na świat, aby ten zapłacił największą cenę za tą wolnośc dla każdego człowieka, aby nie zabijano już baranów na ofiarę ale aby ten jeden jedyny wystarczył za wszystkie grzechy wszystkich ludzi ( też o tym pisałam ) ...nie lubie powtarzać, a jak nakazał Żydom w starym test zabijać najpierw te barany to też mamy takl czynić? pewne sprawy Bóg zweryfikiował nie masz tam w swoim mieście jakiegoś pastora :) to naświetli ci wątpliwości:):):) ja nie bibilista o zbawieniu nie z uczynków też pisałam, to nie jest tak że można robić co ci siępodoba jak z łaski. życie dla Jezusa obliguje do pewnych zachowań, ale dar jest darem i gdy uwierzysz i oddasz mu swoje życie swój ciezar w postaci swoich grzechów to poczujesz szczęscie, wolność, to tak jakby ktoś zmazał listę twojego długu, będziesz wtedy chciała dobrze żyć, święcie żyć bu naśladować tego kto oferuje ci wszystko. a co z tymi co żyli przed nim? tak jak powiedziałam ze nie jestem bibilistą ( poszukaj pastora:):):) ) ale tak jak Bóg miał swoje sposoby dla żydów w starym testamencie tak i ma sposoby dla tych którzy nie mieli szansę o nim usłyszeć, coś kojarzę ( nie wiem wszystkiego i całej biblii też na pamieć nie znam) ze jest napisane coś na temat sumienia...wobez tych co takiej szansy nie mieli. ale dla ludzi którym była zwiastowana ewangelia o chrystusie i mają szansę wybierać tu i teraz i świadomie odrzucają Jezusa....nie będzie tłumaczenia:)będzie po śmierci a jeżeli chodzi o dzieci...\" do takich należy Królestwo Niebieskie\" dzieci jak umierają idą wpraost w objęcia samego Boga, ..dzieci są darem Pana dla rodziców, bez względu czy oni w to wierzą czy nie. jak dostaniesz anonimową przesyłkę powiedzmy z banku szwajcarskiego i choćyś nawet nie widziała nigdy tego banku i nie chciała tej przesyłki i miała to gdzieś jaki jest nadawca...to adres zwrotny zawsze będzie bankiem szwajcarskim. a gdy ateistę nie obchodzi gdzie trafi jego dziecko po śmierci to ono i tak trafi w objęcia samego Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mamy prawd wiary( to katolicyzm) mamy dekalog, mamy przykazania; miłości....są dwa. miłuj Boga i bliźniego swego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też witam tego pięknego dnia, chociaż powoli się kończy i co do jego genezy mam też inne zdanie. Nie mam nic sensownego do powiedzenia więc tylko pomacham łapką Aaa, jednak - z wrodzonej wredoty mi się przypomniało: \"tylko Chrystus ma ten monopol. cechą sekty jest mówienie o wyłącznej racji danej grupy religijnej\" Wybaczcie ale ja właśnie dostrzegam istotną analogię pomiędzy ogólnie chrześcijaństwem (chociaż np. też z wiarą w Allaha) a sektami - właśnie ten monopol, przekonanie o wyłącznej racji. Dlatego np. podoba mi się w Buddyżmie brak takiego monopolu (chociaż mogę się mylić - bo moja wiedza na temat tej religii - nie religii jest mikroskopijna - co zresztą może i dobrze, bo pewnie bym odkrył jakieś \"zgrzyty\")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dylemat.
Kamelio,czy miałaś kontakt z osobami,ktore przeszły smierc kliniczną,ale chodzi o kontakt osobisty,nie ksiązkowy-jesli tak ,napisz o tym piszesz tak pieknie ,ze czytając Cię,czuję ze zaczynam wierzyć,pzdr🌼Oby ten topik nigdy nie umarł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia dzięki, ale nie chcę żadnego pastora:) mam wszystko czego mi potrzeba. Dreamer gdybym miała wybierać religię byłabym buddystką, ale dla mnie to bardziej filozofia niż religia:)Przytoczę wspaniałe słowa Buddy, który powiedział: mnichom i uczonym nie wolno akceptować moich poglądów - z szacunku, muszą je analizować tak, jak złotnik sprawdza jakość kruszcu, trąc, skrobiąc, pocierając i topiąc wszystkiemu się sprzeciwiaj tylko jeśli tak czynisz, słuchasz prawdziwie. A mial ktoś kontakt z osobami ktore pamiętają swoje poprzednie wcielenie? czytał ktoś może \" życie przed życiem\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, to rzeczywiście świetny fragment. Chociaż gdzieś czytałem, że klasztory buddyjskie już przeinaczyły tą zasadę na własne potrzeby. Cóż, muszę się dowiedzieć więcej o buddyźmie poza tymi powierzchownymi informacjami - chociaż akurat w reinkarnację nie potrafię uwierzyć, tak jak i w życie po śmierci w rozumieniu chrześcijańskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIkt Ci nie karze wierzyć:) małe dzieci pamiętają swoje poprzednie wcielenie- w miarę rozrostu ego pamięć zatracamy. Jeśli będziesz mial dobry kontakt z podswiadomością możesz pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eee tam - z mojej \"niedowiarczej\" natury wynika przekonanie, że jesteśmy jak zapałki - rozpalamy się raz jedyny, by raz tylko zgasnąć - nigdy więcej. Ale jak zwykle, to tylko moje \"odczucia\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dylemacie..choćbym miała tu pisać już tylko dla ciebie :) to będę klikać w klawiaturę choćby codzienie:):):) nie miałam kontaktu z takimi osobami. Nic nie jestem w stanie na ten temat powiedzieć.( śmierć kliniczna) przypominam zebranym :) temat naszego topiku :) Biblia:) dlaczego napisałam ze monopol ma Chrystus? z założenia mojej wiary piszę tak bo w to wierzę i tej prawdy chcę się trzymać, przecież skoro jestem chrześcijanką ( w odróżnieniu od ludzi niepewnych i niewiedzących gdzie ich miejsce i cel) i jestem tego pewna to nie mogę pisać ze ten monopol może ma ktoś inny ( budda, moon, itd) zaprzeczyła bym temu co do tej pory napisałam ale powiem jedno i tym róznie się od innych wyznań że piszę Chrystus Go ma a nie moje wyznanie a to już wielka sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie takie ż :) No i dobrze, moze byc i tak:) w takim razie po co?Neale\'a Walscha Rozmowy z Bogiem czytałeś? Albo Wędrówkę dusz dr Newtona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dlaczego tylko Aberamentho?? może Allach albo Kriszna?:) Buddyści zaś wierzą Budda czeka na każdego na drugim brzegu, czeka na kazdego w świecie Oświecenia w swiecie gdzie nie ma zachłanności, gniewu, niewiedzy, cierpienia ani bólu w swiecie gdzie jest jedynie światło mądrości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy jest sprawiedliwe i rozsądne, aby człowiek( biorąc pod uwagę zasady reinkarnacji) cierpiał w tym życiu, by zadośćuczynić za grzechy które popełnił w poprzednim życiu (wcieleniu), którego nawet nie pamięta? (karma i reinkarnacja). w jaki sposób cierpienie za nieznany grzech może zmienić grzesznika i uczynić go dojrzalszym- aż do punktu w którym nie będzie juz dłużej popełniał tego grzechu? taka rzekoma sprawiedliwość jest okrutna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×