Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość spokojnie to tylko awaria
Film może zobaczyć,jakikolwiek, na którym pokazane są momenty kiedy wieże się walą. Jest zastanawiające, że wieże składały się równiutko jak domino, bez przechylenia, bez widocznych oporów na elementach konstrukcyjnych, nośnych, które powinny wyhamowywać przynajmniej trochę kolaps. Kilka miesięcy temu w Madrycie palił się całą noc (całą noc, nie niecała godzinę jak wieże WTC) - beton i szkło oczywiście poleciały, ale konstrukcja stalowa, szkielet, spokojnie wytrzymał. Poza wieżami WTC elegancko poskładał się jak chiński podkoszulek budeynek numer 7, w którego zdaje się nie pierdyknał żaden samolot, ani szczątki wież. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo istotne pytanie
Odnosnie biblii.Jesli Jezus jest Bogiem Jahwe,to komu i dlaczego po wszystkim odda wladze swoja w niebie? 1koryntian (24) potem nastanie koniec, gdy odda władzę królewską Bogu Ojcu, gdy zniszczy wszelką zwierzchność oraz wszelką władzę i moc. (25) Bo On musi królować, dopóki nie położy wszystkich nieprzyjaciół pod stopy swoje. (26) A jako ostatni wróg zniszczona będzie śmierć. (27) Wszystko bowiem poddał pod stopy jego. Gdy zaś mówi, że wszystko zostało poddane, rozumie się, że oprócz tego, który mu wszystko poddał. (28) A gdy mu wszystko zostanie poddane, wtedy też i sam Syn będzie poddany temu, który mu poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> spokojnie to tylko awaria Nie napisałeś/łaś co sie paliło w Madrycie. Domyślam się że jakis budynek. Czy był on wielkości WTC. Czy miał taką sama knstrukcję architektoniczną że dokonujesz porównań ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do piramid. Ciekawe że wymyślają dzwigi skoro siła ludzkich mięśni jest wieksza. Deniken o tym pisał. Posągi (nie pamiętam dokładnie gdzie one się znajdują) trzeba bylo przeunąć podczas budowy kanału. Musiano je ciąc na sześć części by jakikolwiek dzwig dał rade. Kurcze nie mogli skrzyknąc paru chłopa, jak przed wiekami ? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Nie napisałeś/łaś co sie paliło w Madrycie. Domyślam się że jakis budynek. Czy był on wielkości WTC. Czy miał taką sama knstrukcję architektoniczną że dokonujesz porównań ?\" No i przede wszystkim - czy walnęło w niego coś wielkości Jumbo z pełnym bakiem? Bo co innego płonąć a co innego wybuchnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Myrewin wierzysz w oficjalną wersję?? :)zawalenie się konstrukcji stalowej pod wpływem pożaru paliwa lotniczego jest niemożliwe :) temperatura spalania paliwa lotniczego to ok. 1000 st. C. a stal topi się w temp. ponad 1500 st.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myrewin nie wiem:) ja nie wierzę;) powiedz mi w takim razie w jaki sposób ocalały w ruinach WTC papierowe dokumenty obciązające B.Ladena skoro kompletnie zniszczone zostały obie czarne skrzynki boeingów? :):)W sierpniu tego roku w Londynie też nie było żadnych terrorystów Tony Blair nawet nie przerwał wakacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała - a siła wybuchu i naruszenie konstrukcji? Czyli jak - zrobiło to CIA? A czy nie uważasz, że w tak dużej organizacji, tak zbiurokratyzowanej - przy tak skomplikowanym zadaniu (być może nie fizycznie, ale organizacyjnie) nie zdarzyły by się przecieki, a co dużo ważniejsze, nie obawiano by się przecieków. Przecież ktoś kto ewentualnie dopuścił by się czegos takiego, wiedział, że jeśli wyjdzie to na jaw, to że jest skończony i dostanie "w czapę", to jeszcze przejdzie do historii kraju jako największy zdrajca USA i zbrodniarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"W sierpniu tego roku w Londynie też nie było żadnych terrorystów Tony Blair nawet nie przerwał wakacji\" To nie jest żaden dowód - może jest tylko zwyczajnym dupkiem, który ma ludzi gdzieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja znowu z dygresją \"ślubową\", choć moja \"obserwacja końcowa\" myślę, że dotyczy bardzo tematu. Wydaje mi się, że wczoraj zrozumiałem, a raczej „poczułem zrozumienie”. Dopiero po pewnej (niedużej) ilości alkoholu przestałem tak kurczowo zastanawiać się nad sprawą ślubu i próbować zrozumieć to zjawisko – a po prostu poczułem, że tak jest – zwyczajna zmiana, jedyna stała rzecz w naszej rzeczywistości – wszystko się zmienia cały czas, tylko na niektóre rzeczy bardziej zwracamy uwagę. Pojąłem, że ze ślubem jest po prostu jak z gąsienicą przeistaczającą się w motyla – nie staje się czymś nowym, zupełnie innym tworem – po prostu przychodzi taki moment, kiedy dojrzewa do bycia motylkiem i czuje taką potrzebę – jest ciągle tym samy, ale trochę innym, wybiera coś, co uważa, że będzie dla niego lepsze (no z gąsienicami i motylami oczywiście to nie dokładnie „wybiera” ale ludzie tak). A ja durna gąsienica siedziałem sobie na liściu, który przesłaniał mi większość świata i próbowałem swoim gąsienicowym móżdżkiem zrozumieć motyle. Myślałem sobie – czy to nie straszne włazić w ten kokon, żeby później wyleźć motylem i musieć rozpaczliwie machać skrzydłami, żeby utrzymać się w powietrzu. Żeby każdy widział kolorowe skrzydełka – tak brzydkie w porównaniu do własnej zieleni gąsienicy i świadczące o tym, że już nigdy nie będzie tak prawdziwie wolny jak gąsienica na liściu. Ale byłem głupi – za dużo myślałem i analizowałem, i dochodziłem do wniosku, że to musi być przerażające, bo przekraczało to moje gąsienicowe perspektywy. Na szczęście troszeczkę pojąłem – choć akurat słowa – czy te napisane czy nawet te tylko krążące po mojej głowie nie oddają tego zrozumienia, tej istoty. I tak podobnie chyba jest z kwestiami egzystencjalnymi, wiary (choć i wieloma innymi u mnie) – za dużo myślę i analizuję – i to co nie mieści mi się w głowie odrzucam jako niemożliwe. I zabieram się za „mielenie” następnego wątku, gdy niepewność analizy wcześniejszego cały czas daje o sobie znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Dreamer pewnie, że nie dowód. najgorsze jest to że nie ma wiarygodnych dowodów potwierdzających oficjalną wersję .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ Oj Dreamer pewnie, że nie dowód. najgorsze jest to że nie ma wiarygodnych dowodów potwierdzających oficjalną wersję .} Nie ma też dowodów ją obalających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gąsienica nie oddaje tego chyba ani trochę. Ale to i tak najlepsze \"opisanie\", które mi przychodzi do głowy na temat tego co poczułem. A co do WTC - cóż, nie ma takowych dowodów, ale 100% dowodów przeciw też nie ma. Dlatego ja ostrożnie wierzę, że prawdziwsza jest wersja oficjalna - choć pewnie wygładzona, pod względem, że służby takie jak CIA i NSA dały delikatnie mówiąc ciała (choć należało by stwierdzić to trochę mniej delikatnie). A jeśli było jednak inaczej, to to i tak z czasem wyjdzie i historia osądzi. Chociaż przyznać trzeba, że prawdopodobnie był by motyw (przede wszystkim ropa) - ale w pokręconej materii politycznej chyba zawsze jakiś \"pasuje\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo istotne pytanie
Czy są tu jakieś osoby,które odpowiadają na tematy związane z Pismem Św.,czy juz takowych nie ma? (Inne niż SJ) Ponawiam moje pytanie z godzinki 8:20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sa tu jeszcze inne osoby :D niestety nie dokopalam sie do Twojego pytania i bardzo ciezko mi sie ten topik czyta jak nie jestem na bierzaco wiec prosze o ponowienie pytania (najlepiej na maila) postaram sie odpowiedziec. Pozdrawiam z zapracowanowic wielkich i lece na cmentarz i wielkie zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaizo - ja Ci ponowię pytanie poprzedniczki czy poprzednika: (Aha i nie pracuj już tyle, i tak już Polacy mają m.in. opinię pracowitych na zachodzie - więc możesz troszkę odpocząć ;) ) \"Odnosnie biblii.Jesli Jezus jest Bogiem Jahwe,to komu i dlaczego po wszystkim odda wladze swoja w niebie? 1koryntian (24) potem nastanie koniec, gdy odda władzę królewską Bogu Ojcu, gdy zniszczy wszelką zwierzchność oraz wszelką władzę i moc. (25) Bo On musi królować, dopóki nie położy wszystkich nieprzyjaciół pod stopy swoje. (26) A jako ostatni wróg zniszczona będzie śmierć. (27) Wszystko bowiem poddał pod stopy jego. Gdy zaś mówi, że wszystko zostało poddane, rozumie się, że oprócz tego, który mu wszystko poddał. (28) A gdy mu wszystko zostanie poddane, wtedy też i sam Syn będzie poddany temu, który mu poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkim.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\".. że wszystko zostało poddane, rozumie się, że oprócz tego, który mu wszystko poddał.A gdy mu wszystko zostanie poddane, wtedy też i sam Syn będzie poddany temu, który mu poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkim.\" Dreamer przypomina mi to mechanikę kwantową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co myslisz? \"Piramidy te zbudowano z wielkich bloków kamiennych, które mają od dziesięciu do dwudziestu łokci długości oraz dwa do trzech łokci wysokości i szerokości. Godną specjalnej uwagi jest pozycja, z jaką bloki te dobierane, łączone i ustawiane jeden na drugim. Poszczególne warstwy tych bloków tak do siebie przylegają, że nie można by między nie wsadzić ani igły ani nawet włosa. Połączone są te kamienie zaprawą. Nie wiadomo z czego jest ta zaprawa. Dotychczas takiej nie widziałem. Kamienie te pokryte są pismem, którego litery są dzisiaj nieznane i których nikt dzisiaj nie potrafi odczytać. Nie spotkałem w całym Egipcie nikogo, kto mógłby powiedzieć, że pismo to zna lub kto by o nim cokolwiek słyszał. Napisów (wyrytych na kamieniach) jest tak dużo, że gdyby przyszło przepisać je na papierze, to tylko te, które są widoczne na okładzinach dwóch piramid wypełniłyby więcej niż 10000 stron.\" http://www.gildia.com/teksty/kormak/leszek/piramidy01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×