Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

oj pisalam o tym, jeśli istnieje jakiś budulec wszechświata to jest nim energia, cząstki subatomowe nie są jednak zrobione z energii one są energia, czyli to poziomie subatomowym jest oddziaływanie energii z energia i nie ma wyraźnego podziału na to jest i na to co zachodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ „Nauczanie o piekle jest niemoralne. Jest z zasady złe, niezależnie od tego czy ofiarą jest niewinne dziecko, czy wielokrotny morderca. Szaleństwem jest myślenie, że ktokolwiek może cierpieć wiecznie.\" Peter de Rosa } :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo istotne pytanie
------------------------------------>BELAIZA "Odnosnie biblii.Jesli Jezus jest Bogiem Jahwe,to komu i dlaczego po wszystkim odda wladze swoja w niebie? 1koryntian (24) potem nastanie koniec, gdy odda władzę królewską Bogu Ojcu, gdy zniszczy wszelką zwierzchność oraz wszelką władzę i moc. (25) Bo On musi królować, dopóki nie położy wszystkich nieprzyjaciół pod stopy swoje. (26) A jako ostatni wróg zniszczona będzie śmierć. (27) Wszystko bowiem poddał pod stopy jego. Gdy zaś mówi, że wszystko zostało poddane, rozumie się, że oprócz tego, który mu wszystko poddał. (28) A gdy mu wszystko zostanie poddane, wtedy też i sam Syn będzie poddany temu, który mu poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkim." dreamer dziekuje > ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to rzeczywiscie fajny werset, mnie interesuje jaki jest pogląd na to ze wedlug Biblii zwierzeta i ludzie umierają tak samo nie ma roznicy w naszej i ich smierci. Ja oczywiscie rozumiem to w ten sposob ze po smierci nie ma juz nic umiera i cialo i dusza, bo skoro Biblia naucza ze zwierzeta nie ida do nieba po smierci to i ludzie tez nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka ty lepiej
zrobisz jak zaczniesz rzezcywiście studiować tą biblie a potem założysz topic odnośnie pytań do niej. Tych herezji jakie ty tu wypisujesz to aż czytać nie wypada....weź na wstrzymanie i nie sprowadzaj ludzi na manowce!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na szczescie nie ludzie decyduja o tym co jest lepsze. chyba nie uznajesz ludzi na tym forum za jakis tepakow ktorzy nie maja wlasnego rozumu, mogą sami zadecydowac co jest herezją a co nie. Gratuluje odwagi ujawnienia sie i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaznodziei 3:19-21. (19) Jest bowiem coś co się przytrafia synom ludzkim i coś, co się przytrafia zwięrzęciu, a przytrafia im się to samo. Jak umiera ono, tak i on umiera i wszyscy mają jednego ducha, tak iz nie ma zadnej przewagi człowieka nad zwierzęciem, bo wszystko jest marnością. (20) Wszyscy idą na jedno miejsce. Wszyscy powstali z prochu i wszyscy do prochu wracają. (21) Któz wie, czy duch synów ludzkich wstępuje w górę, a duch zwięrzecia- czy zstępuje na dól, ku ziemii? dodatkowo myslenie ze dusza ludzka idzie ku górze jest nie dość ze błedne to jeszcze grzeszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem fanatykiem relig
madralka Kaznodziei-z jakiej to biblii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mądralka \"dodatkowo myslenie ze dusza ludzka idzie ku górze jest nie dość ze błedne to jeszcze grzeszne.\" :D:D większość ludzi wciąż usiłuje określać samych siebie, dlatego równie ważnym wydaje się im określenie Boga a Bóg jest zyciem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ ku górze to gdzie? } E tam, czepiacie się. ;) Biorąc pod uwagę wszechświat nie ma góry czy dołu. Dzis w autobusie jadąc do pracy miałem okazje przyjżeć się azjatce. Bajki że te skośne oczy itd. to wskutek mrozu. Odległość między powiekami większ niż u mnie. Itd. Itp. { dlatego równie ważnym wydaje się im określenie Boga a Bóg jest zyciem } Śmiercią też. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> maalutka Hehe... mam to gdzieś. Jak by jednak była nic to w moim (przegranym;)) życiu juz nie zmieni. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam, ze wczoraj nie odpowiedzialam na pytanie ale wiecie w sklepie budowlanym jest tyle ciekawych rzeczy :P wyszlismy z niego tuz przed zamknieciem ale mamy prawie wszystkie rzeczy, ktore byly na naszej liscie i to 20 % taniej :D No wiec tak: Moim zdaniem Jezus odda swoja wladze w niebie Bogu OJcu (Jahwe). Aby to zrozumiec potrzebne jest zrozumienie istoty Trojcy Sw. Pojecie takie nie występuje nigdzie w Pismie Swiętym, lecz okreslenie to niepodwazalnie wynika z tresci Slowa Bozego. Z tresci Biblii jasno i wyraznie wynika iż Bog Ojciec, Syn Bozy i Duch Swiety stanowia jednosc i nierozlacznosc tak w swoim dzialaniu jak i w osobie Boga (Jana 10; 28-30 / Jana 14; 6-11), choc ich funkcje sa odmienne (1 Koryntian 12; 3-13 / Mateusza 28; 17-20 / Jana 15; 26). Koncepcja istoty Boga istniejącego w Trojcy jest dla nas niezrozumiala, trudna i tajemnicza. Poznajac i opisujac Boga, ograniczony czasem i przestrzenia człowiek posluguje sie koncepcjami i terminami znanymi mu ze swiata, w którym zyje. Nie mozemy jednak zapomniec, ze mamy do czynienia z Bogiem – wszechmocnym, wszechwiedzacym Duchem nie ograniczonym przestrzenia i czasem , którego istota zawsze bedzie przekraczac nasze mozliwosci poznawcze. I mi tez trudno zrozumiec jest istote Trojcy. W opisie Trojcy poslugujemy sie terminem „osoby”. Problem polega na tym, ze w swiecie ludzkim „osoba” oznacza istote zyjaca oddzielnie, majaca swoj byt fizyczny odrebny od innych osob. Osoby boskie w Trojcy są indywidualnymi istotami, każda z nich ma swoje imie, kocha, mowi i czyni, ale jednocześnie są jednym Bogiem. Poniewaz trzy osoby w Trojcy istnieja w stanie jednosci, dlatego jest tylko jeden Pan Bog Wszechmocny i jedno Jego imię (1 Koryntian 8;5-6 / Zachariasza 14;9). Dlaczego jezus odda Ojcu wladze w niebie? wg mnie na koncu bedzie krolowal tylko Bog Ojciec. Z ta trojca tak prosto tlumaczac jest jak z moim malzenstwem, powiedzmy ze nazywamy sie Schmidt :P wiec ja jestem dobra w kuchni, moj maz swietnie remontuje nasz dom. On tez sie zna na kuchni a ja na remoncie ale ja sie mu miedzy mlotki nie wtracam (najwyzej udzielem rad :P) Jesli ktores z dzieci przeyjdzie do mnie i spyta czy moze ogladac TV a ja powiem nie to moj maz na to samo pytynie odpowie tak samo, bo my jedno jestesmy (najwyzej sie mnie spyta co ja taka jedza jestem ze nie daje dzieciom filmu ogladnac). Jesli przyjdzie do nas znajomy i sie spyta czy idziemy razem na festyn a moj maz powie, ze nie to znaczy ze \"Schmidtowie\" nie ida, bo my jedno jestesmy i ja respektuje decyzje mojego meza. My jestesmy osobnymi osobami ale jako \"Schmidtowie\" jestesmy jedno. No i znow znikam na troche. I wcale o Was nie zapomnialam tylko czasu malo. Ale jestem przy Was w modlitwie czesto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ lecz okreslenie to niepodwazalnie wynika z tresci Slowa Bozego } Bzdura. Jak by było cos niepodważalnego w pismie nie byłoby tulu interpretacji. --> maalutka Hmmmm..... szóstka wtotka..? :D Z moim fartem trafiłbym ja w 60 osób. :o :D🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to nieźle :) - bo jak dla mnie to przeważnie azjatki są jakieś takie niezbyt pociągające - ale są niezłe wyjątki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo istotne pytanie
Belaiza--->"Dlaczego jezus odda Ojcu wladze w niebie? wg mnie na koncu bedzie krolowal tylko Bog Ojciec. " Troszke to pogmatwana odpowiedz,bo wg twojej teorii to musialo by byc trzech Bogow,atak nie jest bo Bog jest jednen i w biblii pisze ze na imie ma Jahwe. Powtorzonego prawa 6:4(W-P) " Słuchaj, Izraelu! Jahwe, nasz Bóg, jest jedynym Bogiem." Malachaisza2:10(Tysiaclecia) "Czyż nie mamy wszyscy jednego Ojca? Czyż nie stworzył nas jeden Bóg? Dlaczego oszukujemy jeden drugiego, znieważając przymierze naszych przodków? " Marka10:18 "Jezus mu rzekł: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. " Rzymian3:29-30 " Bo czyż Bóg jest Bogiem jedynie Żydów? Czy nie również i pogan? Zapewne również i pogan. (30) Przecież jeden jest tylko Bóg, który usprawiedliwia obrzezanego dzięki wierze, a nieobrzezanego - przez wiarę." Jak napewno kazdy wie,Zydow Bog ma na imie Jahwe,nigdy nie wierzyli w trojosobowosc Boga. Belaiza,to powiedz miczy grzechem jest uznawac Jahwe za najwyzszego?Bo z tego co wiem,zarzuca sie SJ,ze nie uwazaja Jezusa za Jahwe,a za jego Syna.Sama potwierdzasz,ze to dwie rozne osoby,a wiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo istotne pytanie
A bo chcialabym zaznaczyc ze rodzina o nazwisku np.Kowalski to chyba nie to samo co tata Tata kowalski.Kazdy w tej rodzinie ma jakos na imie.Bog ojciec ma na imie Jahwe,Syn ma na imie Jezus i owszem sa w jednosci,ale nie sa ta sama postacia. I mowiac o trojcy jako o Bogu jedynym to troche nie bardzo ten przyklad. Bo to tak jakby o mamie Kowalski mowic ze to tata Kowalski i ze to ta sama osoba. Jednosc to jednosc,ale osoby w tej jednosci sa kazda osobna. A trojca to ponoc jedna osoba(Bog trojjedyny).Heh sama nazwa troj jedyny juz mnie bawi. :-) P.S.SJnie zaprzeczaja jednosci w ktorej sa Syn(Jezus) i Ojciec(Jahwe),a temu ze to ta sama postac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie - choćby w mojej rodzinie \"Kowalskich\" zazwyczaj dużo różni mnie i ojca - i co z tego, że czujemy się rodziną, jakąś jednością - ale nie jesteśmy tym samym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ Troszke to pogmatwana odpowiedz,bo wg twojej teorii to musialo by byc trzech Bogow,atak nie jest bo Bog jest jednen i w biblii pisze ze na imie ma Jahwe. } A to dla czego nie miało by ich być trzech ? Czy Bóg może stworzyc taki głaz by go niemógł dzwignąć ? Jeżeli jest istotą wszechmocną to może go być trzech będąc jednocześnie jedynym. Może jednocześnie niedzwignąc głazu jednocześnie będąc wszechmocmnym itd. itp. Pogmatwane ? Tak jak pogmatwny jest pomysł stworzenia istot tak ułomych jakimi sa bezwątpienia ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam🖐️ Myrevin mogloby byc ich trzech(choc wiemy ze tak nie jest z Biblii,bo Bog jest JEDEN!!!),ale to zaprzeczaloby chrzescijanstwu,ktore opiera sie na wierze w Jedynego Boga,a przede wszystkim trojcy,ktora twierdzi ze to jeden Bog w trzech osobach. Trojjedyny,to najlatwiejsze rozwiazanie dla trynitarian i \"zrobienie\"z Jezusa Boga Jahwe. Inaczej,coz KK musialby obalic swoje teorie i nauczania,gdyby przyznal,ze Jezus i Jehowa to dwie rozne osoby,choc w jednosci (jednomyslne). To wlasnie o to chodzi,ze trynitarianie tlumacza,ze kwiestia Trojcy jest tak trudna,ze zbyt ciezka do zrozumienia,dla zwyklego \"smiertelnika\".Jednak mysle,ze Bog w biblii tak jasno i pieknie sie nam przedstawil,ze tylko ludzie mogli skomplikowac ta kwestie...to glupota ludzka jest niepojeta. Nauczaja raz ze to Bog w trzech osobach,a za chwilke ze to trzy osoby w jednosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×