Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

łojojo,przepraszam,naprawde nie chcialam ciebie oceniac. Mam nadzieje,ze az tak ciebie nie urazilam. Tak masz racje na innym topiku, bylam bardzo wrazliwa,wrecz przewrazliwiona,poniewaz moja wiara nie byla ugruntowana,bylam miotana myslami itd.Nigdy jednak sie nie obrazalam,czasem cos w wybuchu emocji(ktorebyly ode mnie silniejsze)ostro reagowalam,ale to nie obraza. Ja nie zmienie zdania,naprawde dla mnie nie ma tlumaczenia,w tej kwestii. Dla obrony czy nie. Jezus nie kazal sie bronic przed swoimi przeciwnikami. Jako jego nasladowcy,mamy robic dokladnie to samo,a przynajmniej sie starac. Masz prawo miec takie zdanie. Ja tez mam prawo je miec.:-) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do łojojo
Łojojo,a ty oby nie oceniasz i nie oczerniasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja myslę \"Fakt,ze jest tu kilku przedstawicieli odmiennych religii,moze ci to ulatwic,a czasem utrudnic.\" no tak Pandora ponad dwiescie wyznań i ci wszyscy odmieńcy uważają że mają słuszną interprację tej książki;) czytaj i wnioski wysnuwaj sama:) \"Sluchaj malutka,to twoje zdanie.To tw oj Bog. Bog ktory wyslal swego Syna jako Odkupiciela,jednak ma konkretne \"rzadania\",bo gdyby tak nie bylo,moglibysmy robic conam sie podoba,nie zwarzajac czy to jest dobre czy zle.Bo cokolwiek bysmy nie robili,to Bog i tak tego nie potepial. A kierujac sie wskazowkami jakie pozostawil nam Jezus Chrystus,jednak musimy spelniac woleBoga,musimy gdy chcemy byc posluszni Jezusowi i jego Ojcu.\" A ja myslę daj spokój, żaden mój, wszyscy stanowimy jedność podlegamy wszyscy tym samym prawom a jednym z nich jest: zaden Bóg nie potępia nas cokolwiek robimy i niczego nie żąda własciwie wcale go nie obchodzi jak się bawimy. \"Dziwi was rownie fakt ze Bog kazal mordowac dzieci z tych poganskich krajow,powod byl taki, ze dzeci te dziedziczyly postepowaie po swoich ojcach, a tym samym w przyszlosci mogly zagrazac wybranemu ludowi Jehowy i czystemu wielbieniu.\" dziwi jak cholera!!! fakt że w ogole można tak pomysleć o Bogu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja myślę„Wybranemu ludowi Jehowy „ dobre:):) to zmienił zdanie? Do kogóż to miał powiedzieć „ jam jest Pan Bóg twój którym cię wywiódł z ziemi egipskiej z domu niewoli? „\\ Wybrany naród twierdzi coś innego: CHRZEŚCIJAN NALEŻY ZNISZCZYĆ Wyznawcom \"tego męża\", którego samo imię brzmi u żydów - \"niech zginie imię jego i pamięć o nim\", nic innego nie mogą życzyć jak żeby zginęli wszyscy - Rzymianie, tyrani, ciemiężcy synów Izraela, i żeby się żydzi tak uwolnili z tej czwartej niewoli. Każdy Izraelita jest przeto obowiązany wedle sił, zwalczać to bezbożne królestwo Edomitów, rozprzestrzenione na cały świat. Ponieważ jednak nie zawsze, wszędzie i dla wszystkich jest możliwe tego rodzaju tępienie chrześcijan, nakazuje Talmud przynajmniej pośrednio ich zwalczać; mianowicie przez szkodzenie im wszelkiemi sposobami - i tak zmniejszać ich władzę i przygotowywać upadek. Gdzie zaś jest możliwe, żyd może i powinien także mordować chrześcijan bez żadnej litości. NALEŻY CHRZEŚCIJANOM SZKODZIĆ Żyd ma nakaz szkodzić chrześcijanom wszędzie tak p o ś r e d n i o, nie robiąc dla nich nic dobrego, jak też bezpośrednio, w majątkach i sądach; nie może też przyjść chrześcijaninowi z pomocą, w razie niebezpieczeństwa życia. NALEŻY SZKODZIĆ NA IMIENIU Goim, jako niewolnicy, bydlęta służące synom Izraela, należą do żyda życiem swojem i majątkiem. \"Życie jego (goja) jest pozostawione (t zn. w ręku żyda), o wiele bardziej jego mienie.\" Jest to zasadniczy pewnik rabinów. Zupełnie bezkarnie może więc żyd zabierać chrześcijanom rzeczy do nich należące, w każdy sposób: oszustwem i podstępem; i nie należy mówić, że kradnie, czyniąc w ten sposób, lecz że odzyskuje, co jest jego. Talmud, traktat Baba batra 54b: \"Wszystkie majętności gojów są jakby opuszczone; kto je pierwszy zabiera, ten jest ich panem.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Profesor nie odpowiedziałeś na MOJE pytania. Co ty sobie myślisz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aulusa
Aulus,a jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O Czym mowisz malutka? co maja wspolnego dzisiejszy zydzi z Jahwe? Moze oni twierdza,ze maja wiele.Jednak historia biblijna dowodzi,ze przez wieki stale sie sprzeniewiezali Jahwe,Bog bardzo dlugo znosil ich wiarolomstwo,az miarka sie przebrala.Bog odrzucil ten narod definitywnie,dlatego Jezus glosil takze ludziom z pogan,by kazdy kto w Niego uwierzy mogl zyc wiecznie. Prawa,ktore dzisiejszy zydzi sobie nadaja nie maja nic wspolnego z prawami Jehowy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja myslę.... ewangelicznie wierzacy chrześcijanie (baptyści zielonoswiątkowcy, wolni chrzescijanie, kosciół chrystusowy)...czyli proterstanci poświęcili F-16??????????? proszę nie obrażaj ludzi bibilijnie wierzących chrześcijan, mnie taka bzdura uraziła....bo składasz fałszywe świadectwo.... wiem ze katolicy święcą kropidłami i samochody i domy i kropią wszystko co popadnie, ale nie mieszaj to ewangelików. Pastorzy nie mają w kancelarii czegoś takiego jak kropidło. to tak jakbym napisała że SJehowy mieli adorację przy obrazie Bogarodzicy proszę zastanów sie mocno zanim coś napiszesz. profesorze :):):) myśle ....... coś wymyśle.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"a ja myslę.... ewangelicznie wierzacy chrześcijanie (baptyści zielonoswiątkowcy, wolni chrzescijanie, kosciół chrystusowy)...czyli proterstanci poświęcili F-16??????????? proszę nie obrażaj ludzi bibilijnie wierzących chrześcijan, mnie taka bzdura uraziła....bo składasz fałszywe świadectwo....\" Kamelio,ja nie skladam falszywego swiadectwa.Nie smialabym sobiewymyslac. Tak ewangelicki duchowny wraz z katolickim i prawoslawnym,poswiecili F16. Kazdy z nich osobno to robil,w imieniu swojego kosciolu. Wlasnie mnie to z szokowalo. Nie wymyslam,mozna to przeciez sprawdzic.Transmisja byla dzs w Polsce na zywo.Caly dzien,sa powtorki w wiadomosciach Widzicie mnie mozna obrazac i wmawiac,ze klamie i oczerniam.Gdy mowie prawde. Jak to jest? P.S.Moze sie z tym osobiscie nie zgadzasz,ale przedstawiciele kosciolow,ktore wymienilam uczestniczyly w tym i tego nie zmienisz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha i nie powiedzialam,ze pokropili,a poswiecili(ochrzcili). To roznica!!! A co do przedstawiciela koscila Ewangelickiego,nie bylo wymienione jaki to dokladnie kosciol(czy baptysci,czy inni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"to tak jakbym napisała że SJehowy mieli adorację przy obrazie Bogarodzicy proszę zastanów sie mocno zanim coś napiszesz.\" Ja mam dowody namacalne,a ty ...watpię. I czytaj kamelio dokladniej,potem wychodza glupie nieporozumienia. P.S.Wierze jak moglo cie to urazic,ale pretensje nie do mnie.Mnie tam nie bylo,ja tego nie robilam,ani przedstawiciele mojej religii. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pastorzy nie kropia..an nie święcą..posłuchaj dokładnie zanim cos powtórzysz i dowiedz się dokładnie o jakie kościoły chodzi..albo zapoznaj się wcześniej z wyznaniami o jakich sie wypowiadasz zanim napiszesz jakie praktyki stosuja. Ewangeliczni chrzescijanie zaznaczam nie parają sie czymś tak niebibilijnym jak \"kropienie\" samolotów i tudzież innych metalowych i niemetalowych materii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dowody namacalne.....dziewczyno zastanów się...i na prawdę poznaj kim są ewangelicznie wierzacy chrzescijanie..... nie zamierzam tego więcej komentować, ale SJ uwielbiają oczernić wszystko co nie jest świadkiem Jehowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio dotychczasto ty oczernialas SJ ,nie SJ twoje wyznanie. Ja nie oczerniam. Mam pytanie ,czy sa u was pastorzy(biskupi)polowi? Ubrani w mundur,tak jak zolnierz??? Taki wlasnie przedstawiciel kosciolow ewangelickich byl na tej uroczystkosci. Ja wiem,wiem,ci sie wierzyc nie chce,ale coz.Kogo to zainteresuje moze przeciez to sprawdzic. I jesli mowie prawdeto co wtedy? Pewnie nic,ale niczego sie dobrego nie spodziewam.Z reszta zaczynajac ten temat,niczego takiego sie nie spodziewalam,przypuszczalam,ze bede oczerniana,bo prawda boli. P.S.A dlaczego twoj pastor by tego nie mial robic,skoro wojsko popieracie?Sama mowilas ze wasi wierni satez zolnierzami? Wiec co ciebie takzadziwia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I kamelio wiedz jedno.Nie zwracam sie z tym do osob,ktore sa przeciwne,a do Religii,do przedstawicieli,jak to sie ma do bycia nasladowcami Jezusa? Poruszylam to ,bo wydaje mi sie byc,czym co trzeba poruszyc. Ja wierze ze ty tego nie popierasz(tak mysle) To podobnie tak jak ty nic nie masz do mnie tylko do Brooklinu,tak ja nie mam nic do ciebie a do Przedstwicieli twojego wyznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A oto dokladniejsza nazwa: Naczelny Kapelan Wojskowy Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lojojoj
a ja mysle alez mozesz tego nie popierac i miec inne zdanie ale zastamow sie gdyby nie inni ludzie ktorzy zgineli za Twoja i moja wolnosc dzis moze nie moglabys glosic tak swobodnie wiary (moze wogole takie wyznanie jak SJ nie powstaloby, moze wogole nie byloby zadnego wyznania, tylko ludzie gdzies potajemnie by sie zbierali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma w kościele ewangelicznych chrzescijan (wymienionych przeze mnie wyzej żadnych kapelanów, żadnych wojskowych ksieży) zapoznaj sie z wyznaniem moim jeśli ze mną dyskutujesz, ja o śJ wiem B>B>B duzo tak ze więcej wiedzieć już nie chcę. Ewangelicy (pod tą oficjalną nazwą) w Polsce to Kościół ewangelicko -augsburski i tam są ksieża, skoro tego nie wiesz to musisz wiedzieć o kim mówisz na raz następny. Ksieza w kościele ewangelicko -augsburskim a pastorzy u CHRZESCIJAN EWANGELICZNYCH to coś diametralnie odmiennego. poznaj temat i dyskutuj. Ja bardzo dobrze znam temat Brooklinu i SJ wiec wiem o czym mówiłam, ty za to pomyliłaś się bardzo mocno. czasami wystarczy powiedzieć przepraszam....i nie będzie nie miłych zdań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lojojo,a moze gdyby Jezus popieral cos takiego tez byloby inaczej.Bo nie pozwolilby sie pojmac przez\"wrogow\" i ukrzyzowac?A lasnie tak bylo,nie wiem czy pamietasz,gdy jego uczniowie chcieli walczyc o jego wolnosc,on ich zganil. Mamy nadstawiac policzek,nie mamy walczyc mieczem,a slowem. Ja wiem o co ci chodzi. Jednak uwazam,ze jesli chcemy byc prawdziwymi nasladowcami Jezusa,musimy sie temu sprzeciwiac,nie popierac,nie brac w tym zadnego udzialu. A zastanawialas sie,ze gdy jest wojna,czesto po jednej i podrugiej stronie frontu ,walcza bracia w wierze,a sie zabijaja i robia to w imie tego samego Chrystusa.I to jest najokrutniejsze. Sztuka jest wybaczac i modlic sie za wroga,a nie przyjacielowi i za przyjaciela. Dlatego niech nikt Jezusa nie miesza do tego,chocby i w dobrym celu,i jesli chcemy byc prawdziwymi nasladowcami....nasladujmy Go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesteś nieuważna...mówiłam ze są policjantami i o policji była mowa, nie o wojsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie pisalam,\"Kameliotwoj ksiadz byl i robil to i to\".Ja pisalam o duchownym ewangelickim i tyle.Reszte ty sobie dodajesz. Zgadza sie,ty wiesz wiele o SJ,tylko ciekawe dlaczego? Eh,nie odpowiadaj. A wg ciebie reprezentanci kosciolow,ktore to popieraja,to dobrzy chrzescijanie? Sama widzisz jak sie zbulwersowalas,wiec widocznie to nic dobrego.Ale ty wolisz obczerniac tych ktorzy udzialu w tym nie biora i jeszcze wielu innych niechrzescijanskich obrzadkach. P.S.Acha w Tv podano ze to byl reprezentant wyznan ewangelickich. Ja sie nie znam tak dobrze jak ty ,nie sprawdzam innowiercow tak doglebnie jak ty SJ. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkich bogow szkolilem kiedy byli pod moja komenda w kosmicznej walce ze zlem - prawdziwy- wszechmocny Bog byl mojm adiutantem! stworzyciel byl moim sluga ...czyscil mi buty a ja bylem jego kapitanem! w walce w galaktyce kraba uratowal mi zycie zaslaniajac mnie swoim chlebakiem w ktorym nosil konserwy ze slimakow. szatan i jego brat diabel[potwarca i oszczerca ] silowali sie kiedys ze mna na rece w knajpie pod zdechlym szczurem w systemie \"gula [po zmianie systemu na widzialny] przegrali -bo nie mieli wiary we wlasne sily...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lojojoj
a ja mysle a nie bierzesz pod uwage innego rozwiazania Pan Jezus nie chciaby by uczniowe chwycili za miecz bo mialo sie spelnic slowo Boze. ty nadal mnie nie chcesz zrozumoec nie moiwe o wojnie gdzie jestes okupantem ale o wojnie gdy TY (chodzi o kraj) jestes okupowany. Czyz Pan Bog nie zgladzil Egipcjan za to ze trzymali Izraelitow w niewoli (nie mys nie uwazam wojsko za Boga ), ale czyz nie bylo powiedziane oko za oko zab za zab. trzeba wziasc pod uwage tysiace roznych mozliwosci nie byc zapatrzonym tylko w swoje wlasne racje (ie mysl ze bronie tobie miec wlasne zdanie ale trzeba sluchac i patrzec) W Bibli tez jezeli sie nie myle sa opisane jakies walki i nie wszystkie sa potepione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia,daj spokoj.Nie zauwazylas,ze my zamiast dyskutowac,tylkosie przekomarzamy. Ja tego nie chce,wiec prosze cie,albo nie reaguj na moje wypowiedzi,alborozmawiajmy jak cywilizowani ludzie,jak ludzie moze nie wierzacy w tego samego Boga,ale ludzie ktorzy kieruja sie ta sama Madra Ksiega w zyciu. Da rade??? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łojojo,coz nie przytakne,poniewazjestem innego zdania. A co robiliZydzi w Babilonie,czy tam tez nie byli niewolnikami? Zostawmy pomste Bogu. Gdybysmy wszyscy,kierowali sie miloscia nie byloby wojen.Jednak masz w jednym racje,slowo sie musi wypelnic,a jeszcze sie nie wypelnilo.Gdyby nie bylo takich ludzi ktorzy to popieraja,no coz... Nie popierasz wojny,ale obrone. A czy mamy sie bronic,co mamy robic z nieprzyjacielem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
profesor,Myrevin,albo ktorys z chlopakow,zadalci juz dawno pytanie. Odpowiedz najpierw na jedno,a potem pros o kolejne. Nie nadarzasz,czy jestes taki rozlatany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A na temat SJ,to juz tu wystarczajaco duzo jest takich \"madrych\"osob,ktore wiedza wiecej niz sami zainteresowani. Wiec...postaraj sie odpowiedziec na pytania,ktore czekaja w kolejce.Chyba ze nie umiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lojojoj
a ja mysle powiedz mi co bys zrobila gdyby ktos bil Twoje dziecko (zakladam ze je masz) czy stalabys i patrzyla ? i tak pobitego (ledwo zywego) zostawilby czy przebaczylabys napastnikowi? Jezeli ktos by Ciebie bil, nie bronilabys sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×