Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/prezydent-to-nieudolni-polacy-wyjezdzaja-za-granice,814913,2943 Kocham \"mojego\" prezydenta. On chyba coś ćpa. Nawet Olek narąbany tak, że ledwo na nogach stał nie walił takich gaf. Żeby być takim nieudolnym prezydentem to dopiero trzeba być nieudacznikiem. Sorry wszystkim za kolejne upolitycznienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wypowiedzi wymiatają \"oczywiscie, ze powiedzial( 2006-11-09 12:17) ~emigrant czytalem ten wywiad, mieszkam w Anglii....., sam nieudolny palant, ktory zgrywa prezydenta, z ktorego caly swiat sie smieje PS. nie pobieram zasilku w Polsce i nie zamierzam tam nigdy wracac\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Dream,nie bede ci odpowiadac,na zarzuty,odnosnie Jahwe,bo musialbys poczytac biblie,by zrozumiec. Dla ciebieto niewinne dzieci,hitler tez byl niewinnym dzieckiem.:-( Z innej beczuszki. Mam do was pytanko,czym wg was sa mysliwce F-16? Do czego sluza i jak zapatrywalby sie na nie nasz Pan Jezus??? To pytanie adresuje do wyznawcow :ewangelikow,prawoslawnych i KK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja myślę - wręcz przeciwnie - Hitler nie był niewinnym dzieckiem, ale je mordował - przekonany o tym, że jest mesjaszem swojego narodu. F16 - jak wszystko co z wojną związane są zaprojektowane do zabijania. Ale w naszym świecie zabijanie jest niestety także jedyną metodą obrony przed byciem zabitym. Dlatego mi pierwsze co się kojarzy z całkowitym zakazem aborcji (zupełnym IMHO idiotyzmem) to, że gdyby naprawdę proponujący to wierzyli w swoje motywy, to powinni zaraz po tym zaproponować rozwiązanie armii (ale przecież wiemy, że im nie o zabijanie chodzi a wyborcze krzyżyki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze - to nie są zarzuty odnośnie Jahwe - mi się kojarzy on z najważniejszym w mojej opinii przekazem \"Bóg jest miłością\". To są zarzuty co do 100% prawdziwości, boskiego pochodzenia każdego fragmentu Biblii bez wyjątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wręcz przeciwnie - Hitler nie był niewinnym dzieckiem, ale je mordował - przekonany o tym, że jest mesjaszem swojego narodu. A gdybys wiedzial ,znal przyszlosc,wiedzial kim bedzie hitler i wiedzac ze to male dziecko pozostawiajac przy zyciu(oczywiscie nie ingerujac w zmiane osobowosci)bedzie kimbyl(mordercom,dyktatorem),czy zgladzilbys go?? Madralka,wejdz na gg jesli mozesz,wieszalam pranko.;-) A co do F-16,masz racjesa przeznaczonedo wiadomego celu,ale czy Jezus nie mowil,by nadstawiac drugi policek,nie mowil,kto mieczem wojuje od miecza ginie? Czy Jezus poswiecilby te samoloty,wiedzac,ze przyszlosciowomoga one mordowac rowniez jego wyznawcow w innym zakatku Swiata?? Czy Jezus by sie na to zgodzil,znajac jego przeslanie chyba nie... A dzis te mysliwce zostaly poswiecone w imieniu Jezusa Chrystusa przez duchownych:Prawoslawia,Ewangelikow i KK... Czy oni czynia oby to faktycznie wimieniu Jezusa,czy swejreligii???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"A gdybys wiedzial ,znal przyszlosc,wiedzial kim bedzie hitler i wiedzac ze to male dziecko pozostawiajac przy zyciu(oczywiscie nie ingerujac w zmiane osobowosci)bedzie kimbyl(mordercom,dyktatorem),czy zgladzilbys go??\" Nie znam odpowiedzi na to pytanie - nie znam przyszłości więc nie muszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak...gdy mam jakies watpliwosci,zawsze sobie zadaje pytanko:\"Co zrobilby w danej sytuacji Jezus?\" No i zbulwersowalo mnie,to co zobaczylam... Bo nie wyobrazam sobie Jezusa wyswiecajacego sprzety wojskowe,nigdy...on by tego nie zrobil.. Wiec jestem pewna,ze ci ktorzy zrobili to w jego imieniu,to obludnicy,sami siebie i swoich wspolwyznawcow oszukuja!! Wiem ze Jezus nigdy,przenigdy nie mieszalby sie do tego,predzej kazalby sie poddac nam ,niz mordowac dla obrony swego zycia. Dlatego jestem dumna,ze religia ktora wyznaje,wie jakie jest Jezusa stanowisko i nie miesza sie do tego,tak jak ich Nauczyciel. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Nie znam odpowiedzi na to pytanie - nie znam przyszłości więc nie muszę.\" Dlatego niech ludzie nie oceniaja Jahwe,jako Boga msciwosci i niesprawiedliwosci,poniewaz nie mamy pojecia o podejmowaniutakich decyzji.:-) P.S.To do tych ktorzy maja wlasnie takie zdanie o Jahwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja myślę - zupełnie to rozumiem co mówisz. Natomiast nie rozumiem Twojego wcześniejszego tłumaczenia tego fragmentu z Mojżeszem i wymordowaniem kobiet i dzieci itd. - czyli mordowanie jeśli jest w Biblii to jest dobre, a jeśli nie jest to złe? A ja nie rozumiem pomysłów ze święceniem \"wszystkiego co się rusza\" z innego zupełnie innego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Dlatego niech ludzie nie oceniaja Jahwe,jako Boga msciwosci i niesprawiedliwosci,poniewaz nie mamy pojecia o podejmowaniutakich decyzji.\" Ja nie oceniam Jahwe - tylko słowa tego fragmentu o którym jest cały czas mowa. Dla mnie mają one z Bogiem tyle wspólnego co Hitler - absolutnie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lojojo
a ja mysle ale siejesz propagande. Czy zawsze sie pytasz jak by postapil Pan Jezus? Pamietaj jaka miara sadzisz taka bedziesz osaadzona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lojojo
"Wiec jestem pewna,ze ci ktorzy zrobili to w jego imieniu,to obludnicy,sami siebie i swoich wspolwyznawcow oszukuja!!" poprzedni post dotyczyl tego zdania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lojojo,co jest propaganda??? Nie wszystko jestesmy w stanie czynic jak Jezus,bo jestesmy grzeszni,ale akurat mieszanie Jezusa do wojsk,do wojen,do takich spraw,to wybacz....moznaby sie powstrzymac i w tym nie uczestniczyc,prawda??? Nie zgadzam sie z tym wiec pisze i mowie,bo to akurat moge robic,to nie jest niezgodne z moimi przekonaniami religijnymi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"\"Wiec jestem pewna,ze ci ktorzy zrobili to w jego imieniu,to obludnicy,sami siebie i swoich wspolwyznawcow oszukuja!!\" poprzedni post dotyczyl tego zdania\" A myslisz ze nie? No to slepcy. Wg ciebie mowie cos niezgodnego z biblia? Niezgodnegoz naukami Jezusa??? Odpowiedz prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Niezgodnegoz naukami Jezusa???\" Myślę, że tak - wróć do swojego tłumaczenia tego fragmentu co go wałkujemy już od dłuższego czasu \"A bliźniego swego jak siebie samego\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mogę - skoro Bóg jest miłością - a Jezus jako jedno z dwóch NAJWAŻNIEJSZYCH przykazań głosił, że \"będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego\" - to dla mnie mordowanie, czy jest \"usankcjonowanie\" Biblią czy nie - jest sprzeczne z jego naukami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadza sie. Wiec dlaczego twierdzisz ,ze pisalam cos sprzecznegoz wola Jezusa? Chyba ze cos zle zrozumialam. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lojojo
a ja mysle siejesz propagande, gdyz dobrze wiesz ze nikt ot tak sobie nie bedzie uzywal tych mysliwcow. Od tak by postrzelac sobie. Moze osoby ktore "chrzcily" je mialy intencje by nigdy nie zostaly uzyte. Skad znasz intencje innych ludzi. A ja mysle wiem wiem Ciebie trudno przegadac. Gdy tylko komus sie to udaje zaraz sie obrazsasz. nie bede wchodzila z Toba w dyskusje ale prosze nie oceniaj innych, gdyz czesto mozesz sie mylic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Dreamer,poczytaj wczesniej co pisalam. To pierwsza realkcja,normalna.Gdy sie wczytasz jednak w calosc i ST i Nt,wiesz ze chodzi o to samo. Poniewaz ludzie musieli byc przygotowywani powoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie lojojo - myśliwce mają też służyć jako \"odstraszanie\" - \"oni mają myśliwce - więc ich nie zaatakujemy\". Tak samo żaden normalny kraj po wybuchach w Japonii nie budował bomby atomowej, żeby jej użyć - tylko, żeby jej posiadanie odstraszało przeciwnika przed użyciem takiej bomby przeciwko temu krajowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Oj Dreamer,poczytaj wczesniej co pisalam. To pierwsza realkcja,normalna.Gdy sie wczytasz jednak w calosc i ST i Nt,wiesz ze chodzi o to samo. Poniewaz ludzie musieli byc przygotowywani powoli.\" Wykręcasz kota ogonem? \"Poniewaz ludzie musieli byc przygotowywani powoli.\" ???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok, miłego popołudnia miśki Trzeba iść poudawać studiowanie (kurde - to właśnie się nazywa studia dzienne :( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łojojoj alez mozesz mowic co chcesz,ja ciebie nie bede przekrzykiwac.Z reszta na topiku nie ma takiejmozliwosci,kazdy moze sie wypowiadaci nikt nikomu wzdanie niewchodzi. Obrazac?Ja sie nie obrazam,bo musialabym na wiekszoscotoczenia sieobrazic,wiele osob postepuje inaczej niz tego chcemy. Szkoda tylko ze jestes takim tchorzem i potrafisz obrzucac,bedac pomaranczowym. Widzisz ja mialam odwage i napisalam toco myslalam na swoim nicku. Nie mam nic do ukrycia,a moglam \"zasiac propagande\",jako pomaranczowy byloby wygodniej... Kazdy ma rozum,niech wywnioskuje co mialam na celu piszac to.Ja wiem,ze cos innego. Dreamer,nie wiem od czegosie wymiguje,naprawde? Oswiec mnie,no szystko co moglam napisalam na ten temat(mojzesza itd). Inaczej nie umiem. Wiem tylkoze kazdy wierzacy wie o czym mowie. Moze ktos inny bedzie ci to potrafil wytlumaczyc,ja nie wiem jak. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lojojo
a ja mysle znow oceniasz tym razem mnie. Czyzby to miala juz we krwi. Nie mam stalego nicka czarnego nigdy go nie zakladalam bo nie jest mi potrzebny ale jestem stalym czytaczem tego topicu i bylam rowniez stalym czytaczem innego topicu na ktory sie obrazila to byl topck o Swiadkach Jechowy. Wiadomo ze kazdy "przy zdrowych zmyslach" jest przeciwny wszelkim wojnom ale atakowany musi sie jakos bronic. Ty nie musiz bo zyjesz w takim panstwie ale pamietaj za Twoja wolnosc ( nawet ta wyznaniowa) ktos musial poniesc smierc ( nie mowie o Jezusie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Moze to nie do kanca na temat, ale musze napisac ze w moim zyciu jezeli chodzi o wiare jest dobrze (raz bardziej raz mniej, ale cały czas wierzę, nigdy nie przestaję). Jednak kiedy zaczynam czytac Biblie, wglebiac sie w nia, szukac ukrytego sensu... po prostu mam coraz wiecej watpliwosci. Zamiast czytajac rozjasniac sobie pewne sprawy ja z kazdym zdaniem mam coraz ciemniejszy obraz, coraz wiecej watpliwosci.. A przeciez powinno chyba byc odwrotnie. I co to zrobic? Przestac czytac?\" Pandoro ,kazdy chyba mial,lub ma taki problem. Ja jakis czas temu rowniez czytalam biblie,a im wiecej sie wglebialam,tym bardziej mnie to meczylo. Pomodl sie do Boga,by pomogl ci zrozumiec,ten list. Moze jest ktos kto zna dobrze biblie,moze pomoze ci zrozumiec,jaka jest tresc zawarta w niej? Nie kieruj sie tylko pojedynczymi wersetami,zwracaj uwage na calosc oraz odnosniki ,kazdy werset ma takie. Nie wiem co moge ci jeszczeporadzic...mam nadzieje tylko,ze sie nie zniechecisz i bedziesz czytac ja nadal. Miej nauwadze to,ze przeciwnik Boga,zrobi wszystko ,by nas od Niego odsunac...dlatego nie poddawaj sie.Czytajac biblie,czytasz list od Boga.Moze nie jest on jasny,ale gdy wejdziesz juz w \"rytm\"wiele spraw ci sie rozjasni. :-) Zycze ciz calego serca powodzenia. Jesli bedziesz miala ochote,to zawsze mozesz na tym topiku,podejmowac takie tematy.Przeciez po to tutaj jestesmy,by sie dzielic spostrzezeniami.:-) Fakt,ze jest tu kilku przedstawicieli odmiennych religii,moze ci to ulatwic,a czasem utrudnic. Wiem jak to jest,gdy czlowiek jest jeszcze slaby,gdy ma mala wiedze,daje siezmanipulowac. Ale moze akurat,bedzie to okazja dla ciebie,byporownywac mysli i to co bedzienajblizsze tobie bedzie prawda? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×