Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Przecież dobry nastrój zwiększa zdrowotność i długość życia. Stresy potrafią doprowadzić do depresji braku snu wyniszczenia oganizmu i śmierci. Organizm produkuje wiele hormonów i związków chemicznych, z czego większością pracy obciążony jest mózg. Źle funkcjonujący mózg np. na skutek choroby lub może byc przyczyną zmiany zachowań a nawet choroby psychicznej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie Kamelio - to działa choćby na takiej zasadzie jak napisał Black. Zwróć uwagę choćby na efekt placebo - człowiekowi coś pomaga, bo wierzy, że mu to pomaga - samo jego nastawienie mu pomaga. Albo też na ludzi tzw. sukcesu (bez zagłębiania się w jego prawdziwą istotę) - zazwyczaj dokonują tego co dokonują przede wszystkim dzięki ogromnej wierze we własne siły. (Czasem wręcz zadufaniu i narcyzmowi ale to też inna bajka). \"zdrowia wam zyczę szczescia radosci i pokoju który płynie z wiary naszej wprost od Kochającego Pana Stwórcy wszystkiego Który dał życie Tobie i mnie, abym mogła sie cieszyć i radować z kazdej kropli rosy i dziękować że kazdego dnia On otwiera moje oczy bym cieszyła sie wszystkim dookoła\" Dziękujemy 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie znam ludzi tak tryskających optymizmem, tak pogodnych i szczęsliwych jak Chrześcijan:):):):):):):) obserwuję ludzi, pracuję z Pacjentami:):):) wiem co mówię. jak trudno ludziom bez nadziei wykrzesać z siebie energię, radować się i cieszyć.hmmm...to fakt. Bóg jest naszą nadzieją, pomocą, wsparciem, oczekiwaniem.. pięknie jest zyć wiedząc dokąd się zmierza...dokąd poprowadza cie Twoje dni ....dokąd zmierzasz gdy dni na ziemi dobiegną końca...:):):) \"takiego pokoju nie zna świat\"...takiego niebiańskiego Bożego pokoju:) wiem to bo moje zycie nie zawsze wiodłam u stóp Jezusa. Bo w moim życiu nie zasze szłam za Jezusem...bo moje życie bez Pana...nie było takie jak teraz z NIM:):):):):):):) niepewne, w domysłach, w złych emocjach, czesto w smutku, w jakiejś dziwnej nieokreślonej beznadziei i bezcelowości:( Gdy odkryłam Kim jest Jezus , gdy powierzyłam Mu siebie...On zmienił wszystko:), całą mnie całą moją rodzinę:) i przyszlość...bo obiecał ze wieczność całą żyć będę:) Bóg jest wielki cudowny dobry.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twoje życie On też chce odmienić na lepsze....... szczęsliwsze, pogodniejsze..... jeżeli tego nie potrzebujesz ...możesz odejść ....i dawać sobie radę sam...... Jeżeli tego pragniesz to ja wiem że On chce obdarować każdego WIELKIMI zmianami na lepsze lepsze lepsze.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli to dla was fikcja to co mówię to poszukajcie w swoich miastach kościołów chrzescijan bibilijnie wierzacych, poznajcie tych ludzi, zobaczcie jak potrafi ąpięknie i szczęśliwie żyć.... Jezus powiedział: \"gdzie dwóch lub trzech zbiera sie w Imię moje tam jestem pośród nich obecny\" można wtedy \"dotknąć \" samego Boga:):) niemalże poczuć Go i odczuwać Go fizycznie:) wiem ze on w osobistej modlitwie tez jest obecny...ale podczas \"zbierania się ludzi na modlitwie Bóg jest pośród Nich...wiem to na pewno\" zachecam was do spotkania z Jezusem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"poznajcie tych ludzi, zobaczcie jak potrafi ąpięknie i szczęśliwie żyć....\" Kamelio - nie wątpię, że to prawda co mówisz - ale myślę, że takich ludzi można znaleźć i np. pośród buddystów i innych wiar (duchowości może raczej). Tylko, że w naszej \"okolicy\" one występują bardzo marginalnie - więc się ich nie odnotowuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie Mała - jak to jest z tą hipnozą - bo znalazłem, że \"wówczas (w hipnozie) do mózgu zahipnotyzowanego dociera sugestia, która jest przez niego przyjmowana bezkrytycznie. Ma ona ogromny wpływ nie tylko na psychikę, ale i fizjologie człowieka, ponieważ jest jedyną informacją docierającą wtedy do badanego. Nowe techniki obrazowania pracy mózgu dowodzą, że sugestia ma ogromną siłę...\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słyszeliście kolejną zajebistą (sorki, ponosi mnie) rewelację naszych polityków? http://wiadomosci.onet.pl/1429997,11,item.html A to \"światły\" komentarz, który pod spodem znalazłem: \"Celem seksu jest przecież prokreacja, więc wszelkiego rodzaju antykoncepcja jest bardzo poważnym wykroczeniem w tym zakresie. (...)Powinno byc tak, że środki antykoncepcyjne powinny być obłożone bardzo wysoką akcyzą (jak np. alkochol, czy papierosy), a dodatkowo powinny obowiązywać ograniczenia w sprzedaży tego typu środków.\" Proponuję, żeby proboszcz wydawał za \"co łaska\" kartki na gumki i tabletki. Przecież za mało jeszcze niechciane dzieci w naszym kraju cierpią :( Dla mnie takie debilne pomysły to przyczynianie się do zbrodni, jej prowokowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Black - ja się tam nie znam - napisałem co wyczytałem. Mała - ja też nie muszę, bo nie mam mam z kim :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:P Dreamer nie wiem, na pewno nie byłam w takiej głębokiej hipnozie jak opisuję autor Jedynej takie planety ziemi, wiesz co? ja nawet byłam przeciwna hipnozie , nie tyle przeciwna ile twierdziłam że to jakaś sztuczka umysłu do końca nie wiem jak jest. O sugestiach w moim przypadku nie było mowy. Autohipnoza to stan podobny do medytacji dla mnie nawet lepszy,tyle mogę powiedzieć z autopsji. Każdy sni swój sen i może sobie śnić co mu się podoba, niektórzy śnią świadome sny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, za jakiś czas wszystko wydaje Ci się snem, jesli chodzi o ten fragment czytałam to kiedyś \"Badania nad hipnową pokazują, że w tym stanie człowiek staje się bardziej wrażliwy i podatny na sugestie ze strony hipnotyzera. Jest bardzo podatny na choćby minimalne sugestie, wyczuwa i dostosowuje się do jego najsłabiej nawet wyrażonych sugestii. \"Przy pomocy hipnozy można przypomnieć sobie rzeczy całkowicie zapomniane. Nie ma jednak pewności, czy w pobudzonej hipnozą pamięci nie występuje pomieszanie faktu z fantazją. Przy tym nikt nie jest w stanie zweryfikować pobudzonej hipnotycznie pamięci.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"za jakiś czas wszystko wydaje Ci się snem,\" hmm, to brzmi podobnie - czasem się kładę - zamykam oczy (zazwyczaj po czytaniu, jak mnie bolą) i myślę - w pewnym momencie wiem, że myślę - że nie śpię - ale jak coś się \"zdarzy\" np. ktoś wejdzie to jakbym się budził - niby wiem, że nie spałem - ale nie pamiętam o czym myślałem, ile czasu upłynęło itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak wstaję i nie chce mi się dalej spać ale bym odpoczął jeszcze chwilkę to mam półsen. Taki koci sen. A jak miałem wstać na określoną godzinę, zawsze się budziłem, i jeszcze zawsze spoglądałem na zegar jak była 18:18 albo 20:02, po prostu chciałem sprawdzić czas, na 10 miałem wynik 8. Ale coś chyba zepsułem bo teraz mogę obudzić się niewiadomo kiedy np. o 3.00 albo o 2:00. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
programowanie budzenie - czyli żeby wstać o założonej godzinie bez buzika - u mnie to zupełnie normalne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może nadużywałem trochę tej mojej umiejętności budzenia się. Tak myślę. Spałem po 3 godziny dziennie zarywałem nocki, nie spałem po 2 dni. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> Kamelia { nie znam ludzi tak tryskających optymizmem, tak pogodnych i szczęsliwych jak Chrześcijan } Np. Rodzina Giertychów. Bardzo pogodni ludzie. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Rodzina Giertychów. Bardzo pogodni ludzie.\" No - a jacy zabawni :p Prawie jak te małpki w zoo z czerwonymi pupciami :P Black - 3h na dobę? - masakra - dla mnie 7 to zazwyczaj za mało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i Świadkowie Jehowy straszący końcem świata i apokalipsom.. :o Bardzo pogodnie siem człowiek czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra króliczki - trzymcie się i korzystajcie z dobrodziejstw antykoncepcji dopóki nam partia na nie pozwala ;) wpadnę tu wieczorkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×