Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość .mama Szymka
madralko oj mowiliscie mowiliscie nie doslownie swieci i dlatego wzielam slowo "swieci" w cudzyslow, ale mowiliscie jacy doskonali jaka miloscc miedzy nimi itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
No dobra wiec juz pomijamy ten Izrale tylko powiedz czemu wszyscy stoja przed TRONEM!!! wszyscy nawet te 144tys!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
Hej mamy debate :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzeba przeczytac wiecej wersetow aby dojsc do tego co jest doslowne a co nie. gr. e-no\'pion tou thro\'nou znaczy doslownie w obliczu tronu, a wiec obejmuje ich uznanie Boze, ale sa na ziemii, a poza tym o kim mowi Bog pisząc o nowej Ziemii i o tych wszystkich dobrach jakie nas na niej czekają skoro wszyscy beda w niebie? A co z Ziemią wtedy bedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
przkro ale teraz sie mylisz. Mam wlasnei przed soboa biblie dwuzjezyczna grecko polska i przetlumaczone jest dokladnei slowo po slowie i napisano PRZED trone a nie w zasiegu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzeba przeczytac wiecej wersetow aby dojsc do tego co jest doslowne a co nie. gr. e-no\'pion tou thro\'nou znaczy doslownie w obliczu tronu, a wiec obejmuje ich uznanie Boze, ale sa na ziemii, a poza tym o kim mowi Bog pisząc o nowej Ziemii i o tych wszystkich dobrach jakie nas na niej czekają skoro wszyscy beda w niebie? A co z Ziemią wtedy bedzie? a poza tym w mateusza Jezus mowi ze wielu jest wezwanych, a niewielu wybranych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
Wielu wezwanych a niewielu wybranych... tyczy sie przypowiesci o siewcy :) przeczytaj ja sobie i tez wytluaczenie do tej przypwoeiscie ktore Jezus mowi :) o to chodzi wielu uslyszy ale nie wielu wyda owoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
Biblia mowi Nowa Ziemia i Nowe Niebo wiec jak jzu sie wglebiamy w teologiczne sprawy to ta NOWA zielia jak sama wskazuje bedzie NOWA a zeby cos bylo nowe to stare musi byc get over nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
Objawienie 21: 1...... ''(..) albowiem pierwsze niebo i peirwsza ziemia przeminely i morza juz nie ma'' wiec widizsz przeminely! No chyba ze to przenosnia a morze Bóg wyssal slomką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
A dreamer? jakiego jestes wznania? tak z ciekawosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
Dobra wroce za jakos godzine trzymajcie sie :) wszystk orpzecyztma po powrocie tylko madralko odpisz mi na to co napisalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co ty myslisz ze Bog tez niebo zrobi nowe skoro tam jest doskonale, a zapewnienie z psalmów ze Ziemią nic nie zachwieje po czas niezmierzony, nie interpretuj jednostkowo wersetow tylko calą Biblie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
werset z mateusza 5:19 tylko podkresla ze NIebo ani Ziemia nigdy nie przeminą. Skoro pytasz dreamera jakiego jest wyznania, to nie czytalas forum wcale, po kazdej Jego wypowiedzi widac ze jest ateistą, to jak mozesz pisac ze Kamelia nigdy nikogo nie obrazila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .mama Szymka
sorry madralko ale Ty naprawde nie potrafisz nikomu z inne wiary przyznac racji. A ja mysle ma w sobie wiec ej pokory z zgadza sie ze jestesmy tylko ludzmi Ty niestety nie i to tez niedobrze swiadczy o sJ (skoro Ty jestes jedna z przedstawicielek) Jezeli cos jest nie po Twojej mysli poprostu zbywasz to milczenie. A szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Assajo,kameli nie atakujemy,a chcemy wytlumaczyc ze sie myli. Jesli jednak nasza dyskusja jest tak odbierana....to jaki senstej rozmowy? \"144tys. Madralko 144tys z plemion IZRALEA!!! \" Zauwaz,ze izrale to w biblii tez izrael duchowy,czyli lud bozy z narodow swiata(niezydzi)z obrzezki serca,a nie napletkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
według Biblii nie kazdy kto ma ducha Bozego, mowi jezykami, poza tym 2 tesaloniczan mowi o owym czynicielu, ktory jest zawladniety przez szatana. ! Jana mowi ze mamy sprawdzac kazdą \"natchnioną\" wypowiedz, czy aby napewno pochodzi od Boga. Jana mowi tez ze uczniow Jezusa poznaje sie po wspolnej milosci, a nie po mowieniu jezykami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam was serdecznie i przypominam, ze mam Was wszystkich w moich modlitwach przed panem. Niestety czysu malo na wieksze pisanie :( ale z madralka i tak sie nie zgadzam choc zdazylam tylko 4 jej wypowiedzi na tej stronie przeczytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo szymka, zawsze wszystko komentuje nikogo nie zbywam milczeniem zle swiadczy o SJ hehehe ales ty zabawna, masz kiepskie mniemanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i przsetan w kolko o SJ bo juz ustalilismy ze to nie ten topik. belaizo w porządku, pewnie ze nie musisz sie zgadzac, podaj swoj pogląd na te sprawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Assaja a czywszyscy ludzie maja takie dary? SJ ich nie maja i uwazaja ze przeminel y ,wraz z tym jak skonczyly sie cz.apostolskie. Kiedys ludzie potrzebowali cudow by uwierzyc w to ze Jezus jest Synem Bozym,my juz ich nie potrzebujemy. Ja nie potrzebuje cudow by w niego uwierzyc.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że w głowie wam to się nie mieści (mówię do SJ), że (boga) nie można poznać, a wszystko powiedziane na jego temat to bzdura wierutna. Nie mieści się wam w głowach, bo tam już jest TYLE nakładzone. No cóż, uszczęśliwianie kogoś na siłę ma głębokie korzenie w \"wierze chrześcijańskiej\"(?). Na przypomnienie daję taki mały fragmencik historii Polski: \"Tak jak i w reszcie pogańskiej Europy, na miejscach gontyn (kącin) zostały pobudowane kościoły, ludność została masowo ochrzczona, a wiedźmy i wiedźmini - Żercy - zgładzeni, jeśli nie udało im się uciec lub zakamuflować. Święte gaje i drzewa wycięto, posągi zniszczono. Huczne święta pogańskie, odzwierciedlające cykle przyrody, starano się zastąpić świętami kościelnymi. Dlatego np. przesilenie letnie, Noc Kupały, zostało oficjalnie przemianowane na święto Jana Chrzciciela, chociaż nic nie wskazuje na to, że urodził się on akurat w tym czasie.\" Jak to mówią? Klapki na oczy (z napisem prawda) i Wio. :D Miłej jazdy życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
No pewnie ze nie wsyzstko kazdy ma ale zadnen SJ nie ma tego daru. A sa wyznania w ktorych jedni maja dary jedni cos jedni cos. U was dar jezykow, rozroznianai duchow i wykaldnaia jezykow sie nei pojawia. Jednym slowem dary sa traktowane wybiorczo. Co do wypoiweidzi Kemili t ocyztam wsyzsktieo od bardzo dawan. A nei widzialm ki mjest dreamer bo niektorzy katolicy mowia tak samo jak on :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"No dobra wiec juz pomijamy ten Izrale tylko powiedz czemu wszyscy stoja przed TRONEM!!! wszyscy nawet te 144tys!!\" hehe assajo,ja tamnie sadze,ze w niebie jest tron,tak jak go sobie wyobrazamy doslownie.Tron to symbol wladzy,a wiec wszyscy beda poddanymi Boga Jahwe :-) I ci na ziemi i w niebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
Ja uwerzylym po tym jak Bóg pokazal mi cud miłosci :) Jakbym czula sie tak jak wczensie jto bym porpsotu zostala u katolikow. Ale Bóg poakzał mi cuda i ludzi modlacych sie Darami Ducha opsianych w bibii i zobaczylam ze Dar moadrosci i nacuzania jest wlasnie w tym kosciele :) tylu cudów potrzebowalam zeby przyjsc do Boga! Zazdroszcze ci ze ty nie potrzebowalas zadnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .mama Szymka
madralko hmmm. komentujesz powiadasz nie zgadzam sie bo bylo kilka moich postow na ktore nie odpowiedzialas np na to ze nie pisaliscie o tym ze SJ sa super, pelni milosci iitd. Nie jest topic o SJ ale Ty go zalozylas i reprezentujesz myslenie SJ to niestety rowna sie z tm ze jest to topic o SJ i rozumieniu przez nich bibli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
Widzisz i gdy ja mam inne zdanie to mowicie ze ejstem zaslepiona i sie myle bo zle intepretuje. Sorry ale mamapraow powiedziec ze zle interpetujesz. Ale jest inny powod tego ze zle interpetujesz. Nie modlisz sie do Boga o zrozumienie slow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×