Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Dreamer No nie denerwuj się. Tam gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą. Twoje posty są takie, a nie inne i wnioski wyciągam na podstawie takich, a nie innych Twoich postów. Co Ty z tym ukladem? A ponadto pozwalasz sobie na wypowiedzi rownież pod moim adresem więc sie nie wkurzaj jeśli ja robię to samo. KALI UKRAŚC KROWĘ TO DOBRZE, ALE KALEMU UKRAŚC KROWĘ TO ŹLE. Pomyśl nad tym. Nie będę szukać tej Twojej wypowiedzi - bylo to jakis czas temu więc musialabym przejrzeć masę stron, ale jak mi wpadnie w oko to ja wkleję. I jeszcze jedno - ja mam sporo lat. I nie wchodzę na ten topik po to żeby porozmawiać z Tobą o ateizmie, ale z innymi o Biblii. To Ty cały czas poddajesz recenzji moje wypowiedzi, choć Cię o to nie proszę i nie są skierowane do Ciebie. Miej to na uwadze. Skoro nie reagujesz na moje prosby abyś się nie odzywał w tej tematyce to musisz zgodzić sie na nie zawsze miłe Ci slowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer W kwestii jak niżej nie masz zielonego pojecia. Na to forum z pewnościa wchodzą swiadkowie Jehowy. Wklejam ten tekst ponownie i dołączam dodatkowy. Prosze świadkow Jehowy o wypowiedź. Jest to dla mnie bardzo ważne. W książce \"Pilnie zważaj na proroctwa Daniela\", w rozdziale \"Wystawieni na próby, lecz wierni Jehowie\" czytamy: \"W roku 625 p.n.e.egipski faraon Necho podjął rozpaczliwa próbę powstrzymania babilońskiej ekspansji na południe...Rozstrzygające starcie ...przeszło do histaorii jako bitwa po Karkemisz. Wojska babilońskie pod dowództwem Nabukadneccara, BĘDĄCEGO WÓWCZAS NASTĘPCA TRONU, zadały silom faraona Necho straszliwą klęskę. W ROK PÓŹNIEJ, NABUKADNECCAR BĘDĄCY JUŻ KRÓLEM BABILONU, ponownie zwrócil uwage na Syrie i Palestynę. W okresie tym PO RAZ PIERWSZY PRZYBYŁ DO JEROZOLIMY. Biblia donosi: \"Za jego dni nadciągnął Nabukadneccar, krol Babilonu, i Jech*jakim na trzy lata został jego sługą. Odwrócil sie jednak i zbuntował przeciw niemu\" (2 Król. 24:1) Księga daniela - \"W trzecim roku królowania Jech*jakima, króla Judy, Nabukadneccar, KRÓL BABILONU, przybył pod Jerozolime i zaczął ją oblegac\". W trzecim roku całegopanowania Jech*jakima, ktory w sumie sprawowal władzę od 628 do 618 r.p.n.e, Nabukaneccar nie był jeszczekrólem Babilonu, tylko następca tronu. W roku 620 p.n.e. zmusił Jech*jakima do placenia haraczu. Ale mniej więcej po trzech latach Jech*jakim sie zbuntował. Dlatego w roku 618 p.n.e, czyli w trzecim roku rządów Jech*jakoma w roli króla zależnego od Babilonu, Nabukadneccar po raz drugi wyruszył przeciwko Jerozolimie, by ukarać zbuntowanego władcę\". Tyle książka. Jest w tej treści kilka sprzeczności. Jeśli bitwa pod Karkemisz datowana jest na 625 rok p.n.e., to rok później nie może być inną datą jak 624 p.n.e. Wtedy Nabuchodonozor, który był juz królem Babilonupo raz pierwszy przybył do Jerozolimy, uczynił Jech*jakima swoim lennikiem i zażądał od niego haraczu. Przypominam - jest 624 r.p.n.e. Dalej w w książce czytamy, że Nabuchodonozor nie byl jeszcze wtedy królem Babilonu. I o jest pierwsza sprzeczność z Biblią. Dalej czytamy, że Nabuchodonozor zmusił Jech*jakima do placenia haraczu w roku 620 p.n.e., chociaz wczesniej jest mowa o roku później w stosunku do roku 625 czyli o roku 624. Trzecia sprzecznośc to \"trzeci rok panowania Jech*jakima\". Z treści wynika, że Świadkowie Jehowy mówią o dwóch różnych okresach: trzeci rok panowania Jech*jakima suwerennego i trzeci rok panowania Jech*jakima zależnego od Babilonu. Biblia mowi jedynie o trzecim roku panowania Jech*jakima, nie mowi o dwóch takich okresach. A tak na marginesie to wszelkie źródła historyczne, archeologiczne, a nawet astronomiczne podaja rok 605 p.n.e jako rok bitwy pod Karkemisz, czyli 20 lat później. Kolejna sprzeczność. Michał Kurc, artysta fotografik RP, w listach do Nadarzyna, w latach 2003 - 2005 zadaje pytanie tamtejszym świadkom Jehowy dlaczego król babilonski zostal ukarany po 68 latach, a nie po 70 jak mówi Biblia. Świadkowie Jehowy gloszą, że Babilon stał się imperium ogólnoświatowym w roku 607 p.n.e., czyli w roku upadku Jerozolimy i zburzenia światyni. Kres panowania Babilonu datuje sie na rok 539 przed nasza erą. Z prostego rachunku wynika, że upłynęło 68 lat zamiast 70. (Jer.29:10) - \"Gdy upłynie dla Babilonu 70 lat...\" (Jer.25:11,12) \"...narody te będą poddane królowi babilońskiemu 70 lat..\"\', \"A po upływie 70 lat ukarze krola babilońskiego...\" Nadarzyn nie odpowiedział zinteresowanemu tylko poradził aby odpowiedzi poszukal sobie w Strażnicy. Sporo trudu musiał zadać sobie Michał Kurc ponieważ odpowiedź na to frapujące go pytanie była zawarta w Strażnicy nr 13 z 1980 roku Strażnica ta na str 9 akapit 10 podaje : \"10.Perski pogromca Babilonu, Cyrus Wielki, nie przywrócił w Jeruzalem władzy królewskiego domu Dawida. Zdobył pogański Babilon w 539 roku p.n.e., czyli na dwa lata przed upływem \"siedemdziesięciu lat\" opustoszenia krainy judzkiej. Sam siebie ogłosił królem Babilonu i nie zmienił od razu kursu polityki babilońskiej dynastii Nabuchodonozora. W związku z tym narody ujarzmione przez obalone mocarstwo w dalszym ciągu służyły \"królowi babilońskiemu\", dopóki nie skończyło się 70 lat. Dopiero w siedemdziesiątym roku wyludnienia Judy uwolnił Cyrus Wielki wygnańców żydowskich od bezpośredniego podporządkowania królowi Babilonu i pozwolił im wrócić do ojczyzny, by odbudowali swój zdewastowany kraj oraz stołeczne Jeruzalem wraz ze świątynią (Ezdr. 1:1 do 3:2). W ten sposób Jehowa pociągnął do odpowiedzialności Babilończyków \"za ich przewinę\", którą się obciążyli wobec Boga izraelskiego (Jer. 25:12, BT, wyd. I).\" Czyli wg Strażnicy Babilon upadł nie w 539 r.p.n.e,, a w 537. Jest teraz 70 lat? A co na to \"Pilnie zważaj na proroctwa Daniela\", równiez wydawnictwo Brooklynu? Na stronie 51, 11 akapit czytamy:\"...Daniel na własne oczy ujrzał kres dynastii Nabukadneccara. Był swiadkiem tego, jak w nocy z 5 na 6 października 539 roku p.n.e. armia medo - perska zdobyła na pozór niezwyciężony Babilon i zgładzila krola Belszaccara. Z CHWILĄ JEGO SMIERCI IMPERIUM BABILONSKIE, symbolizowane przez złotą głowę posągu, PRZESTALO ISTNIEC. A więc wg Strażnicy z 1980 roku Babilon przestal istniec w 537 roku p.n.e., a wg \"Pilnie zważaj...\" w 539. Co na to świadkowie Jehowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, że przytoczyłaś o co chodzi. Rzeczywiście już ktoś kiedyś o to pytał na tym topiku. Zdaje się, że A ja myślę odpowiedziała, ale ona z tego co wiem nie jest formalnie ŚJ. Fajnie też, że Ty już wiesz, że nie mam na ten temat zielonego pojęcia :P Mam pewne teorie ale sądzę, że od oczekiwanego przez Ciebie nie-zielonego pojęcia odbiegają. A mnie ciekawi fakt, że od narodzin Chrystusa zaczęła się nasza era. A powszechnie szacuje się jego narodziny na bodajże 2 - 3 rok przed naszą erą. Jaki ma to wpływ na wiarę Chrześcijan? A gdyby okazało się, że Chrystus żył nie 33 a np. 36 albo 29 lat to jaki to miało by wpływ na Twoją wiarę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, że przytoczyłaś o co chodzi. Rzeczywiście już ktoś kiedyś o to pytał na tym topiku. Zdaje się, że A ja myślę odpowiedziała, ale ona z tego co wiem nie jest formalnie ŚJ. Fajnie też, że Ty już wiesz, że nie mam na ten temat zielonego pojęcia :P Mam pewne teorie ale sądzę, że od oczekiwanego przez Ciebie nie-zielonego pojęcia odbiegają. A mnie ciekawi fakt, że od narodzin Chrystusa zaczęła się nasza era. A powszechnie szacuje się jego narodziny na bodajże 2 - 3 rok przed naszą erą. Jaki ma to wpływ na wiarę Chrześcijan? A gdyby okazało się, że Chrystus żył nie 33 a np. 36 albo 29 lat to jaki to miało by wpływ na Twoją wiarę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer Pytam o konkretne rzeczy bo one są dla mnie bardzo ważne. Pytam o rozbieżności w doktrynach świadkow Jehowy. Dla Ciebie one nie są istotne, dla mnie tak. Jesli nie rozumiesz o co chodzi to powiem tak, kolejny juz raz - jeden lubi ogórki, drugi mlynarza córki. Dreamer, nie próbuję Cie nawrocic, nie wchodzę w Twoje poglądy, nie probuje Cie przekonać, że jesteś na zlej drodze. To jest Twoja sprawa. Nie pytam się Ciebie jakie to ma dla Ciebie znaczenie. I nie obrażaj się jak piszę, ze nie masz o tym zielonego pojecia bo nie masz. I już. Możesz jedynie zapytać jakie to ma dla mnie znaczenie. Żeby Cie nie skrecilo z ciekawości to Ci powiem tylko tyle, ze to o co pytam jest fundamentalną nauką świadkow Jehowy. Na tych datach opiera sie podstawowy dogmat. Jesli runie to .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inny Szatan
Dogmaty są po to żeby je obalać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer Nie jestem katolikiem i wiek Chrystusa i data jego narodzin nie maja dla mnie żadnego znaczenia. Jezus urodzil sie najprawdopodobniej w 2 r.p.n.e. i raczej nie w grudniu. Jeszcze coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mysle nie odpowiedziala mi na moje watpliwości, bo skąd. Przecież nie ona jest autorem tych tez. Nie jest też swiadkiem Jehowy, nawet nieformalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamaer No i takie sa wlasnie twoje odpowiedzi - pytania: wpłynie to jakoś? ma to znaczenie?a czy to ważne? Nie masz nic więcej do powiedzenia ponad te idiotyczne pytania? Piszesz żeby tylko coś napisać. Przeciez te twoje wtrącenia niczego nie wnoszą to po co bijesz tą pianę? No powiedz czego oczekujesz po tym swoim ostatnim poście? Po tych śmiesznych pytaniach? Że ja zacznę ci się spowiadać? No też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po prostu zastanawiało mnie dlaczego to ma dla Ciebie tak wielkie znaczenie. Oczywiście, że nie musisz mi się spowiadać. Ale skoro to tak doniosła sprawa, którą tak wyraźnie podkreśliłaś \"Jesli runie to .....\" to mnie zaciekawiło. A pewnej części Twojej wypowiedzi nie będę komentował, bo jakoś nie ten poziom kultury w dyskusji, na który warto by odpowiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer Zadbaj może o swoja kulturę, ok? A jeśli moja jest na tak niskim poziomie to możesz ignorować moje posty. Przecież to takie proste. A co do Twojej ciekawości to nie widzę powodu, zeby ja zaspokajać, bo cokolwiek bym napisala to ty i tak albo skrytykujesz mnie albo wysmiejesz jak to masz w zwyczaju. Ponadto sa to sprawy, ktorych nie zrozumiesz. Jeśli zaczniesz słuchac nie tylko jednej osoby na tym topiku to możemy rozmawiac. Inaczej nie widze sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Macie ankiete
spadam---przestan sie znoww klocic.Nastepny raz wyzywasz kogos.Daj spokoj.Czy ty masz zawsze racje?Twoje poglady sa obce przytlaczajacej wiekszosci Polakow.Nie mozesz tego wyczaic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maalutka A ty sie nie potrafisz powstrzymać od złośliwości. Co z ciebie za czlowiek? Powiem tak - pisz sobie co chcesz. Mnie tam rybka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yagon Stajesz w obronie ateistów? To cos nowego, hehehe. I taka ta twoja wiara - byle jaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktory to juz nick? Nawet gdybys co godzine go zmieniał to nie zmienisz siebie. hehehehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yagon Duzo błota zużyles na Kaczkach? Poecie sie dostalo, co? Nawet jemu nie przepuscileś. Mnie też upapraleś, co jest juz normą. I ty bedziesz mnie upominał, kłotniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flp 2:3 Bw \"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, (5) Takiego bądźcie względem siebie usposobienia, jakie było w Chrystusie Jezusie\" 1Kor 10:31 Bw \"A więc: Czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek czynicie, wszystko czyńcie na chwałę Bożą.\" Niech tylko dobro wypływa z naszych myśl, słów,czynów ❤️ Pokój wam. 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maalutka A ty? Chyba nie bardzo, bo widze, że chorobliwie czepiasz sie mnie jak pijany plotu. Czego szukasz? Guza? Czego chcesz? Ja cie nie ruszam, ty mnie stale podszczypujesz. No powiedz - czego ty chcesz? Zachowujesz się jak zlosliwy rozkapryszony dzieciak w piaskownicy. Nie jestem Kamelią, ktora pokornie będzie znosic twoje zlosliiwości i jak sie bedziesz dalej mnie czepiac to przeczytasz niezbyt mile slowa pod swoim adresem, przemadrzała pańcio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Solansz na czym?? :D spadam wzruszyła mnie twoja histeria, też cię serdecznie pozdrawiam:):):) brak seksu czy PSM? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maalutka Glodnemu zawsze chleb na myśli, hehehehe. Ty po prostu dzialasz na mnie jak plachta na byka. Masz złą aurę. Kumasz sie z satanistami cy cóś? Że masz jakieś konszachty z silami wrogimi BOGU to ja wiem. Nie będe dochodzic z kim i z czym, ale mam prośbę - nie odzywaj sie do mnie, bo dla mnie to jest niebezpieczne. Próbuje na wszelkie mozliwe sposoby zrazic cie do siebie, ale widzę, ze jesteś uparta i stosujesz chwyty poniżej pasa. Jesli uważasz, że ja jestem histeryczką to jesteś albo pijana, albo nie kapujesz prostych słów. Ja tylko chcę zebys sie ode mnie odczepiła. Widac pojecie tego przerasta twoje mozliwości intelektualne. Powiem ci dlaczego - jestes pod wplywem zlych sił. Zostaw lepiej te swoje brednie i zwróc sie do prawdziwego Boga, tego, ktorego negujesz, biblijnego. To jest moja rada dla ciebie. :) Zaczniesz wtedy inaczej postrzegac ludzi i swiat. I nie bedziesz ich krzywdzić. Możesz teraz pisac sobie co chcesz - nie bede juz reagowac na twoje zlosliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spadam wspięłaś się na wyżyny widzę;) aż mnie boli ze śmiechu brzuch :D Piszesz, że próbujesz mnie do siebie zrazić a to niemożliwe jest, bo mam dużo, dużo współczucia dla chorych ludzi:) Namaste 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1J 4:16 Bw \" Bóg jest miłością, a kto mieszka w miłości, mieszka w Bogu, a Bóg w nim.\" ❤️ (1) Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący. (2) Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką wiarę, tak iżbym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (3) I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, lecz miłości bym nie miał, nic bym nie zyskał. (4) Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; (5) nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego Kor. 13. ❤️ Rz 12:18 Bw \"Jeśli można, o ile to od was zależy, ze wszystkimi ludźmi pokój miejcie.\" Rz 14:17 Bw \"Albowiem Królestwo Boże, to nie pokarm i napój, lecz sprawiedliwość i pokój, i radość w Duchu Świętym.\" Rz 14:19 Bw \"Dążmy więc do tego, co służy ku pokojowi i ku wzajemnemu zbudowaniu.\" Rz 15:13 Bw \"A Bóg nadziei niechaj was napełni wszelką radością i pokojem w wierze, abyście obfitowali w nadzieję przez moc Ducha Świętego.\" ❤️ ❤️ ❤️ Rz 15:33 Bw \"A Bóg pokoju niech będzie z wami wszystkimi. Amen.\" takie są słowa skierowane do uczniów Pana Jezusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×