Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

był taki topik o ateistach Kamelia, tam tak pieknie cytaty wklejalaś i to było na temat wg Ciebie??qrcze nie mogę znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyna Beethovena
nudne są te wasze cytaty... no ale dobrze ża pan nad wami czuwa i wziął pod opiekę... szkoda że tej szansy nie dostały sieroty w afryce, ofiary pożaru w gracji czy moi pradziadkowie którzy przeszli przez piekło w obozie koncentracyjnym 🖐️ ale dobrze że wam wasz anioł codziennie pomaga 🖐️ hehe żałosne... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyna Beethovena
*grecji pomarańczowym pisze bo w tym kraju nie wierzący są traktowani przez wysławiających pana jak najgorsze ścierwa 🖐️ możesz przeczyć ale tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to było DO ATEISTÓW. DO DO nich właśnie. Jak najbardziej zgodnie z tematem. :) Właśnie do ateistów. DO ddyby tam było napisane: WSTĘP TYLKO DLA ATEISTÓW. Sprawa by się przedstawiała tak jak próbujesz myśleć, ale temat był : DO ATEISTÓW Do nich napisałam, by dać IM (tym ateistom) nadzieję. i przekazać im dobrą nowinę ze BÓG ich kocha i czeka na nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Brak bazy wspólnej czynni dyskusję wiecznie zawieszoną w próżni ciągłego nieporozumienia\" Widzisz Kamelio - Ty nie widzisz / nie akceptujesz bazy wspólnej pomiędzy Jezusem a np. Buddą. Ale np. Mała widzi, więc dla niej jest baza wspólna. Tak samo przedstawiciele różnych religii przez długie czasu nie widzieli bazy wspólnej pomiędzy nimi, a ostatnimi czasy potrafią znajdywać takie - popatrz na działania ekumeniczne. (Na marginesie - czy nie wspaniałe jest, gdy przedstawiciele różnych wyznań i nurtów modlą się obok siebie, akceptując swoje odmienne poglądy? Wg mnie to dużo piękniejsze niż krwawe boje o \"rację\").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inny Szatan
Hehe, rozkosznie jest czytać takie kłótnie ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"pomarańczowym pisze bo w tym kraju nie wierzący są traktowani przez wysławiających pana jak najgorsze ścierwa\" Mówisz tak jakby wieszano albo palono za niewierzenie. Nie jestem Katolikiem, nie jestem Chrześcijaninem, ale nie czuję się traktowany jak najgorsze ścierwo. To fakt, że różne są podejścia, ale to, co mówisz jest mocno przesadzone. Zamiast akcentować co nas dzieli, akcentujmy to, co nas łączy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inny Szatan
Właśnie się zastanawiam co mnie łączy z mułłą Osama bin Rydzykiem :P Nie wierzę że pochodzimy od jednej pramałpy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inny Sokrates Stary to pięknie potrafił:) Dreamer ja też się tak nie czuję, ludziom nawiedzonym jak tu niedawno wspólczuję i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciągle zastanawiam sie dlaczego u przeciwników biblii jej cytowanie i pisanie o miłosci do Boga jest obserwowane jako kłótnia. Jestem od tego naprawdę bardzo bardzo daleka:):):) Nie lubię tylko gdy nie pisze się na temat:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inny Szatan
To są cytaty z ludzi którzy pisali Bibliae. Copyrightu Pana tam nie widziałem :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia daj spokój i nie biegaj za czarnym kotem w ciemnym pokoju, podczas gdy kotek po dachach hasa:) Gdzie Ty tu widzisz przeciwnika bilbli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"dreamer, tu się nikt nie spiera o rację, ja piszę o Bogu Biblii. Cytuję Słowa Boga żywego\" Kamelio - nie chodziło mi o to, że Ty się spierasz. O spieraniu mówiłem w znaczeniu przepychanek siłowych (przemocy) czy politycznych. A tutaj oczywiście jest wolna dyskusja i każdy prezentuje swój pogląd - nic poza tym, nie ma możliwości nikomu nic narzucić, bo zawsze można zamknąć stronę i już - dyskutuje, wypowiada się kto chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inny Szatan
Heheheh, Kamelia ;) C'est juste, dans ce jeu,nous sommes de moitie, Maalutka est savant, et moi, diable de mon metier; :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inny Szatan To są cytaty z ludzi którzy pisali Bibliae. Copyrightu Pana tam nie widziałem 2Tm 3:16 Bw \"Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,\" w tych dwóch zdaniach nie widzę zgodności, wiec dla mnie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inny Szatan
Zwłaszcza opisy wojen, krwawych sądów i rzezi gojów z ST są pożyteczne ku wychowaniu i naprawie błędów :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyobraź sobie ze tak, bo ważne są wnioski i konteksty tego o czym piszesz. Wnioski są wbrew temu co myślisz bardzo pożyteczne, ale trzeba najpierw mocno chcieć poznać mądrość Bożą i całym sercem dązyć do poznania Pana. Oz 6:3 Bw "Starajmy się więc poznać, usilnie poznać Pana; że go znajdziemy, pewne jest jak zorza poranna, i przyjdzie do nas jak deszcz, jak późny deszcz, który zrasza ziemię!" 2Tm 2:7 Bw \"Rozważ, co mówię, a Pan da ci właściwe zrozumienie wszystkiego\" :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inny Szatan
Pewnie, pewnie. Z Oświęcimia i Gułagu też wyciągnięto wnioski ale to nie znaczy że powinno się dziać to co tam się działo. O, przepraszam, niektórzy jak widzę wniosków nie wyciągnęli :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inny Szatan
Jedno z dwojga: albo piękna Kamelia poszła lulać albo przypomina sobie wszystkie możliwe cytaty żeby dać mi odpór. Chyba tak jak ŚJ ma "zbiór cytatów z B. na każdą okazję" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1) Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą bezbożnych Ani nie stoi na drodze grzeszników, Ani nie zasiada w gronie szyderców, (2) Lecz ma upodobanie w zakonie Pana I zakon jego rozważa dniem i nocą. (3) Będzie on jak drzewo zasadzone nad strumieniami wód, Wydające swój owoc we właściwym czasie, Którego liść nie więdnie, A wszystko, co uczyni, powiedzie się. (4) Nie tak jest z bezbożnymi! Są oni bowiem jak plewa, Którą wiatr roznosi. (5) Przeto nie ostoją się bezbożni na sądzie Ani grzesznicy w zgromadzeniu sprawiedliwych. (6) Gdyż Pan troszczy się o drogę sprawiedliwych, Droga zaś bezbożnych wiedzie do nikąd. (Ks. Psalmów 1:1-6, Biblia Warszawska) Nie chcę zasiadać w gronie szyderców, wolę być drzewem zasadzonym nad strumieniem wody czystej. Wolę by moje liście nigdy nie zwiędły i by o pewność i moje powodzenie zatroszczył się mój Zbawiciel Jezus Chrystus:):):) Tego wam też wszystkim zyczę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inny Szatan
A nie mówiłem! ;) Podziwiam zresztą, taka pamięć... Jak komuchy które recytowały bez mrugnięcia całego Marksa i Manifest :P Ale powiedz coś swoimi słowami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×