Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

nie jestem SJ, nie mam zbioru cytatów, ale mam Ducha Swiętego i to On kieruje moimi myślami:):):) Mt 10:19 Bw \" nie troszczcie się, jak i co macie mówić; albowiem będzie wam dane w tej godzinie, co macie mówić.\" :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inny Szatan
Jasne, jasne ;) Miało być SWOIMI SŁOWAMI ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dużo mówię swoimi słowanmi:) na prawdę. Choćby to: Nie chcę zasiadać w gronie szyderców, wolę być drzewem zasadzonym nad strumieniem wody czystej. Wolę by moje liście nigdy nie zwiędły i by o pewność i moje powodzenie zatroszczył się mój Zbawiciel Jezus Chrystus patrz wstecz : Kamelia: 482 strony, dużo pisałam swoimi słowami:) Ale cenniejsze Boze niż moje, wiec wolę Pańskie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inny Szatan
Poetka jesteś :) ;) marnujesz się z takim krasomóstwem. Przegadałabyś i Ormiaszkę i Żydowina :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaśpiewam Panu mojemu Pieśń pochwalną, bo zamienia smutek w radosć, łzy w perły drogocennego szczęścia. Jest Skałą na której stanęły moje stopy, gdy piasek próbował wsunąć sie pod moje sandały, by zsunąć mnie w głęboką przepasć. On wziął moje zycie i stworzył z niego układankę piekną, co odbija ciepłe jasne promyki niebiańskiego Raju:) moje słowa, teraz napisane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inny Szatan
Ja InnySzatan ;) ci to mówię. Ubijemy dila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inny Szatan
Byłabyś dobra w moich pojedynkach z Radiem co ma Ryja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inny Szatan
Proponuję ci robotę u mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyznawcy bałwochwalczego kultu stanowią obiekt mojej troski i modlę się o nich by zaczęli ufać Bogu a nie uprawiać kult jednostki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inny Szatan
Heheheh :D Słusznie, w tej grze do spółki gramy razem; Maalutka jest mędrcem a ja z zawodu diabłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inny Szatan
Jestem diabłem co się zowie i z wiedźmami jestem w zmowie, nieźle bawię się :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2Kor 6:14 Bw \" co ma wspólnego sprawiedliwość z nieprawością albo jakaż społeczność między światłością a ciemnością?\" Kamelia i Szatan. not together

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inny Szatan
Swiatło i ciemność są nierozłączne, nie istnieje jedno bez drugiego ;) A teraz spox - objaśnienia: pierwszy cytat to z "Dziadów" Mickiewicza, drugoi z piosenki Formacyi NS, a ten powyżej z jakiegoś tam filozofa. Fajnie się z tobą klikało Kamelio a może Amelio ;) ❤️ Niech żyje Bóg! Gud najt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1J 2:17 Bw \" kto pełni wolę Bożą, trwa na wieki.\" Panem moim Bóg mój:) Lk 16:13 Bw \"Żaden sługa nie może dwóm panom służyć, gdyż albo jednego nienawidzieć będzie, a drugiego miłować, albo jednego trzymać się będzie, a drugim pogardzi.\" dobranoc🌻 Pa pa. zabawnie było:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kim jest według Biblii Jezus Chrystus? SYN BOŻY (14) A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, JAN 1 SYN CZŁOWIECZY 26) Jak bowiem Ojciec ma żywot sam w sobie, tak dał i Synowi, by miał żywot sam w sobie. (27) I dał mu władzę sądzenia, bo jest Synem Człowieczym. jAN 5 WIELKI NAUCZYCIEL(2) Ten przyszedł do Jezusa w nocy i rzekł mu: Mistrzu! Wiemy, że przyszedłeś od Boga jako nauczyciel; nikt bowiem takich cudów czynić by nie mógł, jakie Ty czynisz, jeśliby Bóg z nim nie był. jan 3 WIELKI LEKARZ(1) Potem było święto żydowskie i udał się Jezus do Jerozolimy. (2) A jest w Jerozolimie przy Owczej Bramie sadzawka, zwana po hebrajsku Betezda, mająca pięć krużganków. (3) W nich leżało mnóstwo chorych, ślepych, chromych i wycieńczonych, którzy czekali na poruszenie wody. (4) Od czasu do czasu zstępował bowiem anioł Pana do sadzawki i poruszał wodę. Kto więc po poruszeniu wody pierwszy do niej wstąpił, odzyskiwał zdrowie, jakąkolwiek chorobą był dotknięty. (5) A był tam pewien człowiek, który chorował od trzydziestu ośmiu lat. (6) I gdy Jezus ujrzał go leżącego, i poznał, że już od dłuższego czasu choruje, zapytał go: Chcesz być zdrowy? (7) Odpowiedział mu chory: Panie, nie mam człowieka, który by mnie wrzucił do sadzawki, gdy woda się poruszy; zanim zaś ja sam dojdę, inny przede mną wchodzi. (8) Rzecze mu Jezus: Wstań, weź łoże swoje i chodź. (9) I zaraz ten człowiek odzyskał zdrowie, wziął łoże swoje i chodził.JAN 5 CHLEB ŻYCIA(41) Wtedy Żydzi szemrali przeciwko niemu, iż powiedział: Ja jestem chlebem, który zstąpił z nieba. JAN4 WODA ZYCIA(37) A w ostatnim, wielkim dniu święta stanął Jezus i głośno zawołał: Jeśli kto pragnie, niech przyjdzie do mnie i pije. (38) Kto wierzy we mnie, jak powiada Pismo, z wnętrza jego popłyną rzeki wody żywej. (39) A to mówił o Duchu, którego mieli otrzymać ci, którzy w niego uwierzyli JAN 5 OBROŃCA SŁABYCH(3) Potem uczeni w Piśmie i faryzeusze przyprowadzili kobietę przyłapaną na cudzołóstwie, postawili ją pośrodku (4) i rzekli do niego: Nauczycielu, tę oto kobietę przyłapano na jawnym cudzołóstwie. (5) A Mojżesz w zakonie kazał nam takie kamienować. Ty zaś co mówisz? (6) A to mówili, kusząc go, by mieć powód do oskarżenia go. A Jezus, schyliwszy się, pisał palcem po ziemi. (7) A gdy go nie przestawali pytać, podniósł się i rzekł do nich: Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamieniem. (8) I znowu schyliwszy się, pisał po ziemi. (9) A gdy oni to usłyszeli i sumienie ich ruszyło, wychodzili jeden za drugim, poczynając od najstarszych, i pozostał Jezus sam i owa kobieta pośrodku. (10) A Jezus podniósłszy się i nie widząc nikogo, tylko kobietę, rzekł jej: Kobieto! Gdzież są ci, co cię oskarżali? Nikt cię nie potępił? (11) A ona odpowiedziała: Nikt, Panie! Wtedy rzekł Jezus: I Ja cię nie potępiam: Idź i odtąd już nie grzesz. JAN 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inny Szatan
Maalutka ❤️ :) Ale nie zasługuję na te komplementy bo jestem ZWYCZAJNY, banalny wręcz. Mam tylko zwyczaj nie myśleć cytatami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inny Szatan
A "sługa może służyć dwóm panom" jak najbardziej - przykład: podwójni agenci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SWIATŁOŚĆ SWIATA(12) A Jezus znowu przemówił do nich tymi słowy: Ja jestem światłością świata; kto idzie za mną, nie będzie chodził w ciemności, ale będzie miał światłość żywota. JAN 8 DOBRY PASTERZ(1) Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto nie wchodzi przez drzwi do owczarni, lecz w inny sposób się tam dostaje, ten jest złodziejem i zbójcą. (2) Kto zaś wchodzi przez drzwi, jest pasterzem owiec. (3) Temu odźwierny otwiera i owce słuchają jego głosu, i po imieniu woła owce swoje, i wyprowadza je. (4) Gdy wszystkie swoje wypuści, idzie przed nimi, owce zaś idą za nim, gdyż znają jego głos. (5) Za obcym natomiast nie pójdą, lecz uciekną od niego, ponieważ nie znają głosu obcych. (6) Tę przypowieść powiedział im Jezus, lecz oni nie zrozumieli tego, co im mówił. (7) Wtedy Jezus znowu powiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, Ja jestem drzwiami dla owiec. (8) Wszyscy, ilu przede mną przyszło, to złodzieje i zbójcy, lecz owce nie słuchały ich. (9) Ja jestem drzwiami; jeśli kto przeze mnie wejdzie, zbawiony będzie i wejdzie, i wyjdzie, i pastwisko znajdzie. (10) Złodziej przychodzi tylko po to, by kraść, zarzynać i wytracać. Ja przyszedłem, aby miały życie i obfitowały. (11) Ja jestem dobry pasterz. Dobry pasterz życie swoje kładzie za owce. (12) Najemnik, który nie jest pasterzem, do którego owce nie należą, widząc wilka nadchodzącego, porzuca owce i ucieka, a wilk porywa je i rozprasza, (13) ponieważ jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach. (14) Ja jestem dobry pasterz i znam swoje owce, i moje mnie znają. (15) Jak Ojciec mnie zna i Ja znam Ojca, i życie swoje kładę za owce. JAN 10 WŁADCA ŻYCIA(43) A gdy to rzekł, zawołał donośnym głosem: Łazarzu, wyjdź! (44) I wyszedł umarły, mając nogi i ręce powiązane opaskami, a twarz jego była owinięta chustą. jan11 KRÓL 15) Nie bój się, córko syjońska! Oto król twój przychodzi, siedząc na źrębięciu oślicy. (16) Tego początkowo nie zrozumieli uczniowie jego, lecz gdy Jezus został uwielbiony, wtedy przypomnieli sobie, że to było o nim napisane Jan 12 SŁUGA(10) Rzecze mu Jezus: Kto jest umyty, nie ma potrzeby myć się, chyba tylko nogi, bo czysty jest cały. I wy czyści jesteście, lecz nie wszyscy. (11) Wiedział bowiem, kto go ma wydać; dlatego rzekł: Nie wszyscy jesteście czyści. (12) Gdy więc umył nogi ich i przywdział szaty swoje, i znów usiadł, rzekł do nich: Czy wiecie, co wam uczyniłem? (13) Wy nazywacie mnie Nauczycielem i Panem, i słusznie mówicie, bo jestem nim. (14) Jeśli tedy Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem nogi wasze, i wy winniście sobie nawzajem umywać nogi. (15) Albowiem dałem wam przykład, byście i wy czynili, jak Ja wam uczyniłem. (16) Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Sługa nie jest większy nad pana swego ani poseł nie jest większy od tego, który go posłał. JAN 13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co zatrzymuje Boga? „I gorszyli się z niego. A Jezus rzekł im: Nigdzie prorok nie jest pozbawiony czci, chyba tylko w ojczyźnie i w swoim domu. I nie uczynił tam wielu cudów z powodu ich niewiary.” Ewangelia wg Mateusza 13:57-58 Czy jest coś, co może zatrzymać Boga? Wydawałoby się, że takie pytanie jest niezbyt mądre, ale rzeczywiście jest coś, co może zatrzymać Boga w naszym życiu. Jest to brak wiary. Bóg ma wiele rzeczy przygotowanych dla nas, a to, co nas oddziela od tych rzeczy lub, co może je opóźnić to brak wiary. I choć to się wydaje dziwne to jest to prawda. Jezus nie mógł nic uczynić tam, gdzie nie było wiary. Nie oznacza to, że zabrakło mu mocy, ale że z powodu braku wiary ta moc nie mogła przepłynąć na miejsce swego przeznaczenia. Brak wiary odcina nas od Bożej mocy, ale oczywiście nie pozbawia Boga mocy. Wiec zrób wszystko, aby Bóg i to, co On ma dla ciebie nie było oddzielone od ciebie brakiem wiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POCIESZYCIEL (1) Niechaj się nie trwoży serce wasze; wierzcie w Boga i we mnie wierzcie! (2) W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce. (3) A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli. JAN 14 DAWCA DUCHA ŚWIĘTEGO13) lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, bo nie sam od siebie mówić będzie, lecz cokolwiek usłyszy, mówić będzie, i to, co ma przyjść, wam oznajmi. (14) On mnie uwielbi, gdyż z mego weźmie i wam oznajmi. (15) Wszystko, co ma Ojciec, moje jest; dlatego rzekłem, że z mego weźmie i wam oznajmi. Jan 16 WIELKI ORĘDOWNIK Cały rozdział 17 Jan WYWYZSZONY ZBAWCA J 4:42 \"I mówili do niewiasty: Wierzymy już nie dzięki twemu opowiadaniu; sami bowiem słyszeliśmy i wiemy, że ten jest prawdziwie Zbawicielem świata.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inny Szatan
A widocznie Kamelię zawiodła intuicja i logika skoro myślała że jestem diabełkiem ;) Przecież pisałem że zwalczam Rydzyka a jego radyjo i wszystko co watykańskie to przecież typowo diabelski interes :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×