Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość no to
co się burzysz raz piszesz jako baba raz jako facet - to jaką masz w końcu płeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś widocznie z toba nie tak, skoro myślisz, że mogę być kobietą. Pokaż mi kiedy to coś napisał/am zamiast napisał/em, co?:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do DES
na c z e k o l a d ę poczułem chęć........... na nan nan nannnnnaanananan na na na

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do DES Tylko robisz sobie oborę, wieśniaku. A tu trzeba mieć staila. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Ducha jak do tej chwili w ciele ludzkim nie znaleziono.\" A rozum znaleziono? O ile mi wiadomi znaleziono mózg. Zwierzęta też mają mózg, jednak jakoś się im rozumu nie przypisuje. (Zresztą niektórzy ludzie mózgi prawdopodobnie mają, jednak z rozumem u nich kiepsko - np. niektórzy politycy :P ) A jak niby ma być znaleziony ten duch? Tak jak nerka czy wątroba? To tak, jakbyś szukał elektryczności w taki sposób jak się szuka drewna w lesie - życzę powodzenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mk 10:15 Bw \"Zaprawdę powiadam wam, ktokolwiek by nie przyjął Królestwa Bożego jak dziecię, nie wejdzie do niego.\" Mt 18:3 Bw \"i rzekł: Zaprawdę powiadam wam, jeśli się nie nawrócicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do Królestwa Niebios.\" Ef 5:1 Bw \"Bądźcie więc naśladowcami Boga jako dzieci umiłowane,\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mt 19:14 Bw \"Lecz Jezus rzekł: Zostawcie dzieci w spokoju i nie zabraniajcie im przychodzić do mnie; albowiem do takich należy Królestwo Niebios.\" ufają wierzą lgną do taty i mamy naśladują nie wątpią w miłość nie drązą powątpiewając i fiolzofując Hbr 11:1 Bw \"A wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy.\" nie potyka się w ciemności, ale ze spokojem i światłem wewnątrz siebie patrzy daleko wprzód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Jest tak wiele przekonań religijnych jak wiele jest istot ludzkich. Jest tak jak powinno być\". Na nieszczęście każda osoba wierzy, że tylko jej wiara jest prawdziwa. Prowadzi to do konfliktów.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wejdzie - nie wejdziecie nie wejdzie - nie wejdziecie nie wejdzie - nie wejdziecie nie wejdzie - nie wejdziecie Brzmi mało bosko miłości w tym nie znajdziecie. nie wejdzie - nie wejdziecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bądz jak dziecko...zaufaj Ty otwierasz drzwi Chrystusowi lub twoja niewiara zamyka i serce i drzwi do wieczności Ap 3:20 Bw \"Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"lub twoja niewiara zamyka i serce i drzwi do wieczności\" Kamelio - o to ani trochę się nie boję. Dziecko we mnie wie, że one są szeroko otwarte, bo nigdy nawet nie planowano żeby były zamykane. Te drzwi próbują zamykać ludzie. Ale i tak nie mają na nie wpływu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pan jest pasterzem moim, Niczego mi nie braknie, Na niwach zielonych pasie mnie, Nad wody spokojne prowadzi mnie ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, wieczność \"za zamkniętymi drzwiami\"? Pomiędzy starannie wyselekcjonowanymi, którzy przez swoja postawę \"zasłużyli\"? Nie, dziękuję. Od takiej wizji wolałbym zwykły koniec. Pstryk i cześć. Lepiej to, niż żyć wiecznie, ze świadomością, że ktoś, kto miał być wielką, bezwarunkową miłością zabawił się w sędziego, dzielącego na lepszych i gorszych. Kochający rodzic mówiący do dzieci: - Ciebie Jasiu kocham, a Ciebie Małgosiu nie, więc się wynoś. ? Dziękuję, posiedzę z Małgosią :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20) Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną. (21) Zwycięzcy pozwolę zasiąść ze mną na moim tronie. powiedział Jezus, który króluje na wieki wieków, jest Panem życia i wieczności. Wiara w Niego i otworzenie Jemu drzwi serca sprawia ze wieczność spedzisz razem z Bogiem. Mówimy o tych samych drzwiach? Ja myślę tylko o tych za którymi stoi Pan i czeka na decyzję kazdego z nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamer2006 ale jest miłosierdzie Boga, wiem, że każdy ma szansę się z nim spotkać jeśli tylko bardzo tego będzie pragnął. Chrystus dał dobry przykład, najwięcej czasu spędził z ludzmi chorymi, grzesznikami , cudzołoznicami tzw. marginesem społecznym. To oznacza, że na każdym mu zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pan orzeźwia moją duszę. Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach przez wzgląd na swoje imię. Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
On zaprasza i Jasia i Małgosię, woła ich po imieniu...zna wszystkie ich dni, wszystkie smutki i radosci, wszystkie ich przeszłe bóle porażki i potknięcia, zaprasza ich do siebie, chce dać im prezenty które im przygotował.... Malgosia się uśmiecha i wchodzi przez szeroko otwarte drzw wprost w Ojcowskie szeroko otwarte ramiona. Jaś...odwraca się na pięcie....i odchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tt 3:7 Bw \" zbawił nas nie dla uczynków sprawiedliwości, które spełniliśmy, lecz dla miłosierdzia swego przez kąpiel odrodzenia oraz odnowienie przez Ducha Świętego, (6) którego wylał na nas obficie przez Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego, abyśmy, usprawiedliwieni łaską jego, stali się dziedzicami żywota wiecznego Ef 2:8 Bw \"Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;\" (9) nie z uczynków, aby się kto nie chlubił ale Bóg, który jest bogaty w miłosierdzie, dla wielkiej miłości swojej, którą nas umiłował, Ef 2:5 Bw \"i nas, którzy umarliśmy przez upadki, ożywił wraz z Chrystusem - łaską zbawieni jesteście -\" Rz 11:6 Bw \"A jeśli z łaski, to już nie z uczynków, bo inaczej łaska nie byłaby już łaską.\" Rz 5:8 Bw \"Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łaska – dar udzielany człowiekowi przez Boga, a którego przyznanie nie jest związane z żadną zasługą. Łaska (z gr. – charis) Jest darem danym darmo z inicjatywy Boga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzysz ze łaska jest na prawdę łaską a nie z \"zasług\"? To jest własnie to zaufanie ze tak jest i przyjęcie tego DARU (Nieba , zbawienia, wiecznosci) wiarą, wprost od Chrystusa, wierzysz ze tak jest, nie na podstawie tego czy jesteś dobry czy zasłużyłeś, otrzymasz dar, bo wtedy łaska przestaje być łaską, darem i prezentem a robi sie zasłuzeniem, to co napisałeś : Pomiędzy starannie wyselekcjonowanymi, którzy przez swoja postawę \"zasłużyli\"? (cyt dreamer) a Bóg wyrażnie mówi : \"Łaską zbawieni jesteście. Boży to dar, nie z uczynków (zasług) aby się nikt nie chlubił\" przyjmiesz wiarą ten Boży prezent? ❤️...podziękuj Mu ze zadbał o Twoją wiecznośc i dał Ci życie w niebie za darmo, bo Cię kocha. J 11:25 Bw "Rzekł jej Jezus: Jam jest zmarwychwstanie i żywot; kto we mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To fragment wiersza Św. Teresy od Dzieciątka Jezus W Tobie się ukrywam, z Tobą jam złączona, Kochać Cię, o Panie, chcę jak dziecię małe: Jak ono, chcę w boskie biec Twoje ramiona I jak rycerz walczyć chcę przez życie całe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaprawdę zaprawdę powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy Temu który mnie posłał, ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem lecz przeszedł z śmierci do żywota\" ...powiedział Jezus. Jan. 5.24 ❤️ ❤️ ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Zmieniłeś skargę moją w taniec Rozwiązałeś mój wór pokutny i przepasałeś mnie radością, Aby dusza moja śpiewała Ci i nie zamilkła: Panie, Boże mój, będę Cię wiecznie wysławiał.\" (Ps. 30,12-13). ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do solansz
piękny ten wiersz św Teresy prosty a tyle wyraża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wspaniale Dreamer :) utrzymuj równowagę! A dowolnie zbieranych cytatów za poważne argumenty poczytywał nie będę. Dyskusja na poziomie papug nie jest tym co akurat miałoby jakikolwiek sens. Zasię co do \'bycia jako dzieci\' to stwierdzę tylko, że te małe istoty potrafią wspaniale pastwić się nad rówieśnikami i zwierzętami, nie mówiąc o tym że doprowadzają często do desperacji rodzicieli i najczęsciej przejmują z nich najgorsze cechy (np. fanatyzm religijny ;) ). Psychologia ale i zwykły chłopski zmysł obserwacji nie pozostawiają tu wątpliwości. Żadne to więc wzorce zachowań. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zupełnie inaczej pojmuję \"Bądźcie jak dzieci\". Wg mnie wy mówicie tutaj - wierzcie we wszystko co wam mówią, przyjmujcie wszystko, co autorytet wam mówi, za pewnik. Ale dzieci robią inaczej (do momentu aż ich dorośli nie \"wytresują\") - potrafią zapytać o wszystko. Potrafią zanegować wszystko i sprawdzać samemu - wepchnąć palce, spróbować ugryźć, rozwalić młotkiem. Myślę, że to podobne do słów Buddy, żeby sprawdzać co nam ktoś chce \"wepchnąć\", żeby poznać to samemu i ocenić. I sądzę, że o to chodziło też Jezusowi. A resztę tekstu Jezusa o dzieciach poprawili już ludzie. Zauważcie jak w przeszłości traktowano dzieci. Jako naiwne, bezmyślne, nie posiadające inteligencji, bo nie myślące tak jak dorośli. No to akurat łatwo było co niektórym uzasadnić słowami Jezusa - to co próbowali przeforsować - religię \"wybranych\" - w której trzeba zasłużyć (oczywiście w tym mieli pomóc \"specjaliści\"). Z czasem niektórzy odrzucili pogląd, że trzeba na to zasłużyć, ale dalej pozostała to religia dla \"wybranych\", którzy \"wybiorą\" - i odrzucająca innych, którzy \"nie wybiorą\" (a kto ich stworzył wg tej wizji - razem z niewybieraniem?) Nie mówimy Kamelio o tych samych drzwiach. Bo wg mnie Bóg nie musi się od nikogo oddzielać drzwiami. Zauważ po co ludzie budują drzwi. Żeby się odgrodzić od innych, zabezpieczyć się, ukryć coś, zamknąć kogoś. Po co miałby to robić Bóg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzwi to kolejny symbol...rozważ duchem a pojmiesz.... uwierzenie w łaskę i miłość Bożą to otwarcie drzwi swojego serca a ty tak po ludzku...rozumkiem...nie sercem/ Od razu widzisz zaporę, widzisz\" wynoś się- do Małgosi\", nie dostrzegasz sedna i sacrum, bo nie używasz ducha. a On chce darować zycie...łaską...w darze....❤️ a ja myślę kiedyś wkleiła przepiękną pieśń http://www.godtube.com/view_video.php?viewkey=68a4c2bc6bc5ba337b4e http://www.godtube.com/view_video.php?viewkey=92ac1e43b57340fd30d8 Only grace ❤️ http://www.godtube.com/view_video.php?viewkey=639acb17b035ab8963f1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zauważ po co ludzie budują drzwi. Żeby się odgrodzić od innych, zabezpieczyć się, ukryć coś, zamknąć kogoś. Po co miałby to robić Bóg? (cyt dreamer) piszesz ludzie budują, ale Bóg nie odgradza sie od ludzi... On nie myśli po ludzku Iz 55:8 Bw \"Bo myśli moje, to nie myśli wasze, a drogi wasze, to nie drogi moje - mówi Pan,\" Iz 55:9 Bw \"lecz jak niebiosa są wyższe niż ziemia, tak moje drogi są wyższe niż drogi wasze i myśli moje niż myśli wasze.\" On daje...za darmo, otwiera swoje ramiona i czeka, bo obdarował cię wolną wolą i do niczego cie nie popchnie, nic na siłę...ty możesz serce otworzyć lub zamknąć. Jr 29:11 Bw \"Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was - mówi Pan - myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.\" MÓWI BÓG WSZECHMOGĄCY PAN WSZECHSWIATA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taka pieśń o poranku:):):) Kim jestem? dziś jestem jak kwiat..jutro zniknę...szybko uciekają dni człowieka Ps 103:15 Bw \"Dni człowieka są jak trawa: Tak kwitnie jak kwiat polny.\" (16) Gdy wiatr nań powieje, już go nie maI już go nie ujrzy miejsce jego. http://www.godtube.com/view_video.php?viewkey=69e8c2aa22913a0d91b2 (17) Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe. 2 Kor.5.17 (11) I rozległ się głos z nieba: Tyś jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem Marek 1.11 (7) Błogosławiony mąż, który polega na Panu, którego ufnością jest Pan! (8) Jest on jak drzewo zasadzone nad wodą, które nad potok zapuszcza swoje korzenie, nie boi się, gdy upał nadchodzi, lecz jego liść pozostaje zielony, i w roku posuchy się nie frasuje i nie przestaje wydawać owocu.Jer.17.7-8 Pan światłością moją i zbawieniem moim: Kogóż bać się będę? Pan ochroną życia mego: Kogóż mam się lękać? Ps. 27 1-2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×