Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość spoko w maroko
Ja tez nie przekreslam.Nie odwazylbym sie na cos takiego,bo to byloby niesprawiedliwe.Ale co z tego?Chcesz sie klocic?Czy cos powiedziec?Bo nie rozumiem?Poczytaj moje wypowiedzi.Zorientujesz sie z nich,ze tak jest.Potwierdzasz jakby moje slowa.Albo ja twoje. ??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spoko w maroko
....no i nastalo milczenie.A zacytowalem Biblie.Moze w takim razie powtorze jeszcze raz: Slowo Boze Ewangelia wg.sw.Mateusza 16,17-20 --->...Na to Jezus mu rzekl:"Blogoslawiony jestes Szymonie,synu Jony.Albowiem nie objawily ci tego cialo i krew,lecz Ojciec moj,ktory jest w niebie.Otoz i Ja tobie powiadam:Ty jestes Piotr(czyli skala) i na tej Skale zbuduje Kosciol moj,a bramy piekielne go nie przemoga.I tobie daje klucze krolestwa niebieskiego;cokolwiek zwiazesz na ziemi,bedzie zwiazane i w niebie,a co rozwiazesz na ziemi,bedzie rozwiazane w niebie."Wtedy surowo zabronil uczniom,aby nikomu nie mowili,ze On jest Mesjaszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _ulka-
spoko w maroko Kamelia wyjasnila juz ten problem. Ponadto, tak na zdrowy rozum, to te wersety mozna interpretowac na sto sposobów. One nie mowią nic o urzędzie papieża i o spowiedzi grzesznika na ucho drugiego grzesznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spoko w maroko
ulka--to nie jest wyjasnienie Slow Boga z Biblii.O to: ---" Bramy piekielne nie przemogą niewidzialnego kościoła Chrystusa na Nim opartego, na tej niezniszczalnej Skale- Bogu,złożonego z dusz Jemu oddanych i wiernych." Slowa Biblii sa takie: -- Ewangelia wg.sw.Mateusza 16,17-20 --->...Na to Jezus mu rzekl:"Blogoslawiony jestes Szymonie,synu Jony.Albowiem nie objawily ci tego cialo i krew,lecz Ojciec moj,ktory jest w niebie.Otoz i Ja tobie powiadam:Ty jestes Piotr(czyli skala) i na tej Skale zbuduje Kosciol moj,a bramy piekielne go nie przemoga.I tobie daje klucze krolestwa niebieskiego;cokolwiek zwiazesz na ziemi,bedzie zwiazane i w niebie,a co rozwiazesz na ziemi,bedzie rozwiazane w niebie."Wtedy surowo zabronil uczniom,aby nikomu nie mowili,ze On jest Mesjaszem." a wiec znow zafalszowanie.W Biblii Jezus mowi Wyraznie o tym,ze buduje swoj Kosciol na Opoce-na Piotrze.Mowi tez o wladzy jaka udziela swemu nastepcy-sw.Piotrowi-zwiazywania i rozwiazywania spraw na ziemi i w niebie.Czytaj uwaznie i tak jak tam jest napisane. Ustanowienie sakramentu pokuty tez jest w Biblii opisane,jako dana przez Chrystusa moc odpuszczania grzechow ludziom.Tez jest tam tak wyraznie napisane.To jest ustanowienie sakramentu pokuty.Spowiadzsz sie Bobu,ale za posrednictwem kaplana,ktory ma moc od Boga odpuszczania twoich,moich grzechow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spoko w maroko
natomiast te slowa: "...I tobie daje klucze krolestwa niebieskiego;cokolwiek zwiazesz na ziemi,bedzie zwiazane i w niebie,a co rozwiazesz na ziemi,bedzie rozwiazane w niebie...."----->slowa te sa daniem sw.Piotrowi,a pozniej jego nastepcom-Papiezom charyzmatu nieomylnosci,potrzebnego do kierowania Kosciolem.Chrystus domaga sie wiernosci Papiezowi,"bez wzgledu na to,co by sie stalo"...Z tego wynika jasno,to co przedtem.Tylko trzymajac sie bezwzglednie Papiezowi--mamy gwarancje podazania za Jezusem.On ma Ducha Swietego.On ma Slowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spoko w maroko Przeczytaj J 1:42, Efez. 2:20 i Mat. 18:18. O kim mowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Ja nie wierzę w Boga, nie wierzę w jego istnienie. 2. Takie założenie, ze zostanę wysłany do piekła, jest więc dla mnie czystą abstrakcją. 3. to dlaczego za chwilę zastanawiasz się, czy jednak Bóg podejmie tą decyzję i \"pośle cię ...w to miejsce\". Przecież sam przyznałeś, ze sam siebie tam poślesz...dlaczego za chwilę próbujesz odpowiedzialnym ucznnić Boga.? Dlatego, ze (wielokrotnie o tym pisałem) to ewentualny stwórca jest odpowiedzialny z kształt stworzenia, za mechanizm jego działania. To jest bardzo proste i konsekwentne stwierdzenie, które odrzucasz, które odrzuca chrześcijaństwo. I w tym miejscu się nie dogadamy. Uważam, że gdyby wizja chrześcijańska była prawdziwa, to Bóg nie zasługiwałby tym bardziej na uwagę i wdzięczność, bo wiedziony egoizmem stworzył niedoskonały świat. Psychologicznie, byłoby dla mnie satysfakcjonujace, przeciwstawic się aroganckiej potędze, gdybym w nią wierzył. Stąd , miedzy innymi te powyżej cytowane przez Ciebie słowa. Myśl, że chrześcijanie maja rację, jest dla mnie jedną z ostatnich, które mógłbym przyjąć. Zbyt okrutna to dla mnie wizja, aroganckiego satrapy, który robi co chce i jak chce, tylko dlatego, ze moze i potrafi. Czytając jednak Biblię, przekonuję się, ze taki \"system\" niekonsekwencji i wyobrażeń Boga, mogli jedynie ludzie wymyślic. Przepraszam ale obraz Boga w Starym T. jest prymitywny. W N.T. jest już lepiej, za to jest tak samo niekonsekwentnie i naiwnie. Cała ta konstrukcja, idea jest dla mnie dziurawa, co tutaj wielokrotnie starałem się wykazać. Oczywiście, ze się nie dogadamy :D ale co taam! Iftar o wybuchach, to nie do Ciebie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuloogula
Ulka ,ale Jana 1:42 nie mowi o opoce tylko o kamieniu wegielnym i odnosi go do Jezusa,natomiast Mat18:18 wyraznie mowi o tym ,ze Jezus dal wladze ludziom w tym Piotrowi do zawiazywania i rozwiazywania spraw na ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio jezeli chcesz być wiarygodnym rozmówcą to powinnas oddzielic emocje od merytorycznej strony tematu. Nie porównuję Biblii do Koranu, stwierdzam jedynie, ze nie sa to dzieła historyczne. To raz. Dwa - o ile mi wiadomo to i Biblia i Koran i Tora mówia o tym samym Bogu. To człowiek wprowadził podziały. Nie Bóg. Trzy - jestem za, a nawet przeciw. Bóg po to dał człowiekowi rozum, by ten sie nim posługiwał. A nie zachowywał sie jak baran prowadzony na łańcuchu. Jestem katoliczka ale nie fanatyczką. To róznica. Jestem wolnym człowiekiem. Wolność została mi dana od Boga. I tylko Bóg bedzie mnie z tej wolnosci rozliczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Dlatego zginam kolana moje przed Ojcem, Od którego wszelkie ojcostwo na niebie i na ziemi bierze swoje imię, By sprawił według bogactwa chwały swojej, żebyśmy byli przez Ducha jego mocą utwierdzeni w wewnętrznym człowieku, Żeby Chrystus przez wiarę zamieszkał w sercach naszych, a my, wkorzenieni i ugruntowani w miłości, Zdołali pojąć ze wszystkimi świętymi, jaka jest szerokość i długość, i wysokość, i głębokość, I mogli poznać miłość Chrystusową, która przewyższa wszelkie poznanie, abyśmy zostali wypełnieni całkowicie pełnią Bożą. Temu zaś, który według mocy działającej w nas potrafi daleko więcej uczynić ponad to wszystko, o co prosimy albo o czym myślimy, Temu niech będzie chwała w Kościele i w Chrystusie Jezusie po wszystkie pokolenia na wieki wieków. Amen.\" Efez. 3:14-21 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ... spoko ....
Chlopcze nie wiem co bierzesz, ale jak juz chcesz pisac to może na trzeźwo bo niestety nie da się czytac to co piszesz :( Proponuje pisz w Wordzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heheheeee
Do spoko ty tez :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17:46 zuloogula Ulka ,ale Jana 1:42 nie mowi o opoce tylko o kamieniu wegielnym i odnosi go do Jezusa,natomiast Mat18:18 wyraznie mowi o tym ,ze Jezus dal wladze ludziom w tym Piotrowi do zawiazywania i rozwiazywania spraw na ziemi. Większość wersetów biblijnych ma odnośniki. Te odnosniki to wersety, ktore potwierdzaja dany werset. Wersety podane przez spoko w maroko sa potwierdzone przez wersety, ktore wymieniłam. Jana 1:42 nie mowi o kamieniu węgielnym lecz potwierdza, ze Jezus nazwał Szymona Piotrem, nadał mu nowe imię. I nic więcej. Natomiast w Mat 18: 15 - 18 czytamy o odpuszczaniu win. Wersety dokladnie okreslaja jak ma przebiegac to odpuszczanie i nie ma tam slowa o spowiedzi na ucho. Pierwszy krok to upomnienie sam na sam tego ktory zawinil. Jeslii to nie pomoże - drugie upomnienie w obecności swiadkow. Jesli i to nie pomoże sprawę zglasza sie zborowi. Jesli winny nie poslucha zboru wtedy nalezy go traktowac jak poganian i celnika. w wrersecie 18 - tym czytamy: \"cokolwiek byście związali na ziemi będzie związane i w niebie; i cokolwiek byscie rozwiązali na ziemi będzie rozwiązane i w niebie\". Piotr nie jest tu absolutnie wyrózniony. Liczba mnoga oznacza, ze te wersety dotycza każdego z nas. To my wszyscy mamy umocowanie do upominania i odpuszczania grzechow. Żaden ksiądz nie ma tu wyłączności. Przeczytaj te wersety i przemyśl je. Kto jest opoką? Werset 18 z 16 rozdziału wymienia Piotra, ale Ef. 2:20, ktory jest odnośnikiem w/w wersetu, mowi nie o Piotrze, a o apostolach i prorokach. Oni sa fundamentem (czyli tym na czym coś jest zbudowane) kościola, a kamieniem węgielnym jest Chrystus. Więc nie tylko Piotr jest ta opoką, bazą, fundamentem na którym powstał kościół silny, nienaruszalny. Ta opoka to tez inni apostolowie i prorocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Twierdzicie że ...
ktos musial stworzyc wszechświat i stworzyl to Bóg, ale niestety badania naukowe wykluczaja Boga jako stworcę. Wykluczają tez fakt, że człowieka stworzył Bóg. Biblia została napisana przez człowieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iftar ...
dokladnie tak jest jak piszesz [ o ile mi wiadomo to i Biblia i Koran i Tora mówia o tym samym Bogu. To człowiek wprowadził podziały. Nie Bóg.]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gjhfiugqbwfndk
Okultystyczne powiązania Tarota, powszechnie dziś akceptowane, wywodzą się z jednego wspólnego źródła. Twórcą tej tradycji był Antoine Court de Gebelin (1719-1784), szwajcarski pastor, wolnomularz i uczony, który w wieku lat czterdziestu przeniósł się z Genewy do Paryża. Tutaj w latach 1773-1782 wydał dzieło swego życia, zatytułowane "Le Monde primitif" W ósmym tomie dzieła, stwierdza on, że Tarot jest w rzeczywistości tajną księgą egipskich kapłanów. Zdaniem Courta de Gebelin, kapłani egipscy wynaleźli grę w karty, aby w ten sposób przechować swą wiedzę tajemną, po zniszczeniu wielkich bibliotek, a całe pokolenia graczy uprawiających hazard, nieświadomie posługiwały się świętymi hieroglifami. Gebelin opisał także strukturę Tarota opartą na liczbie siedem (każda seria małych arkanów Tarota zawiera 14 kart, to jest 2 razy po 7, zaś 21 wielkich arkanów zawiera 3 razy po 7 kart). Tradycję Gebelina kontynuowali inni wielcy okultyści badający tajemną moc kart Tarota i tworzący nowe wzory talii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" ktos musial stworzyc wszechświat i stworzyl to Bóg, ale niestety badania naukowe wykluczaja Boga jako stworcę. Wykluczają tez fakt, że człowieka stworzył Bóg. Biblia została napisana przez człowieka \" Ja twierdzę, że Biblia została napisana przez ludzi. Ale że badania naukowe wykluczają Boga jako stwórcę to nie prawda. Przynajmniej dotychczasowe badania nie są w stanie tego stwierdzić. I prawdopodobnie żadne nigdy tego nie rozstrzygną. No bo co jeśli nauka jednoznacznie potwierdzi , np. Wielki Wybuch? To jeszcze nie będzie, żaden dowód ani na to, że \"ktoś za tym stoi\" ani na potwierdzenie wersji przeciwnej. Będzie to tylko udowodnienie jakiegoś faktu - czyli wybuchu. Tak samo jak wiemy obecnie skąd się biorą pioruny, a wcale nie jest to dowodem na to, że \"ktoś\" tego nie wymyślił (tych wszystkich praw natury).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozdrawiam z remontowic i zapracowanic wielkich :) Moj kochany synek pochlania mi mnostwo czasu a do tego remont i wiele innych atrakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale lol
Z wikipedi___________________ Według artykułu z 1998 w "Christian History", na świecie jest około 11 tysięcy różnych zielonoświątkowych wspólnot. O kurcze to jacyś heretycy? Może to ktoś wyjaśnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale lol
Ortodoksyjni zielonoświątkowcy odrzucają: teologię sukcesu, śmianie w Duchu, tarzanie się po ziemi w Duchu itp Dlaczego tarzają się po ziemi nie rozumiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ile jest parafii katolickich
No ile? Nie kilkanaście tysiecy a kilkaset ma może i wiecej. To dopiero heretycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale lol
ale ja nie pytam o parafie katolickie. Jest jeden kościół rzym-kat i koniec. A zielonych od zarypania. Czemu niektórzy protestanci nie uznają zielonych????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazdy ksiądz krk tworzy inną religię jeden nie daje rozgrzeszenia podczas spowiedzi inny da jeden ochrzci dziecko panny inny nie tworzą inną religię zależacą od portfela ile parafii , ilu księzy krk tyle religii .... czy tak uczy nas Biblia ? czy to postepowanie jest wyłacznie ludzkie? wg nastroju i lepszego badz gorszego dnia ? nie wnikają w szczegóły spowiedzi i chrztu krk , które są niebiblijne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mt 24:11 Bw \"I powstanie wielu fałszywych proroków, i zwiodą wielu. (12) A ponieważ bezprawie się rozmnoży, przeto miłość wielu oziębnie. (13) A kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. (14)\' 1J 4:1 Bw \"Umiłowani, nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat.\" Ez 13:7 Bw \"Czy nie mieliście fałszywych widzeń i nie wypowiadaliście kłamliwych wyroczni, gdy mówiliście: To jest słowo Pana - chociaż Ja nie przemawiałem? (8) Dlatego tak mówi Wszechmocny Pan: Ponieważ mówiliście fałszywie i prorokowaliście kłamliwie, dlatego Ja jestem przeciwko wam - mówi Wszechmocny Pan\" 2Tm 4:3 Bw \"Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, (4) i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom\" 2P 2:1 Bw \"Lecz byli też fałszywi prorocy między ludem, jak i wśród was będą fałszywi nauczyciele, którzy wprowadzać będą zgubne nauki i zapierać się Pana, który ich odkupił, sprowadzając na się rychłą zgubę.\" (2) I wielu pójdzie za ich rozwiązłością, a droga prawdy będzie przez nich pohańbiona. (3) Z chciwości wykorzystywać was będą przez zmyślone opowieści; lecz wyrok potępienia na nich od dawna zapadł i zguba ich nie drzemie. (4) Bóg bowiem nie oszczędził aniołów, którzy zgrzeszyli, lecz strąciwszy do otchłani, umieścił ich w mrocznych lochach, aby byli zachowani na sąd\" Mt 7 13) Wchodźcie przez ciasną bramę; albowiem szeroka jest brama i przestronna droga, która wiedzie na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. (14) A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują. Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi!\" (16) Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi? (17) Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce. (18) Nie może dobre drzewo rodzić złych owoców, ani złe drzewo rodzić dobrych owoców\" Mt 7:21 Bw \"Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie.\" J 8:52 Bw \" Jeśli kto zachowa słowo moje, śmierci nie zazna na wieki.\" Ap 2:10 Bw \" Bądź wierny aż do śmierci, a dam ci koronę żywota.\" Wytrwanie w Słowie.... Wierność Słowu.... pełnienie woli Ojca.....( Testament) ❤️ ❤️ ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilj
"Na kadej drodze, którą człowiek zbliża się ku Mnie, Ja Sam wychodzę mu naprzeciw; bowiem każda droga jest Moją"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J 14:6 Bw \"Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×