Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

wattcher Czekam na twoje posty z prawdziwym ustesknieniem. :D Mam niezły ubaw. :D Acha. I nie zapomnij zapytac dreamera jakiego jest wyznania. :D Tylko nie znikaj. No, no. Bo dam po pupie. :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już mnie chyba pytał jakiego jestem wyznania :P Ale nie wiem jakiego w danym momencie byłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"ech ...no ... bądźcie poważniejsi choć raz .... " Z bycia poważnymi to tylko tutaj chyba głównie kłótnie i utarczki wychodzą. Trochę luzu nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichutenko Trudno byc poważnym kiedy czyta się teksty wattchera. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już mnie chyba pytał jakiego jestem wyznania Ale nie wiem jakiego w danym momencie byłem :D Możesz podać obecne, Wattcher i tak się po Tobie przejedzie jeśli to nie bedzie rzymsko-katolickie radiomaryjnego odłamu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Możesz podać obecne, Wattcher i tak się po Tobie przejedzie jeśli to nie bedzie rzymsko-katolickie radiomaryjnego odłamu." A może sobie wybrać ja jakie mnie objedzie. Jest mi to wielce obojętne. "WSZYSTKO JEST RELIGIĄ Amerykański kaznodzieja w Pekinie zapytał kelnera w restauracji, czym dla Chińczyków jest Religia. Kelner wyprowadził go na balkon i zapytał:, „Co pan widzi?" „Widzę ulicę i domy, i idących ludzi, i kursujące autobusy, i taksówki". ,”Co jeszcze?" „Drzewa”, „Co jeszcze?" „Wieje wiatr" Chińczyk wyciągnął ramiona i wykrzyknął: „To jest Religia, proszę pana". Poszukujesz jej, tak jak ktoś, kto szuka wzroku z otwartymi oczami! Jest zbyt przejrzysta, przeto trudno ją zobaczyć." Anthony De Mello SJ - Modlitwa Żaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anthony De Mello był znany z życia w luksusie i zamiłowania do młodych, pieknych kobiet. Płaciła za to pieniędzmi tych, którzy byli zagorzałymi fanami jego nauki. Taki Rydzyk modo ameryka :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taisha77
Iftar może to bezczelne klamstwo , a nawet jeśli nie to co z tego?Jezus też kochał piękne kobiety;) Jezus nie zbudował ani jednego kościoła z cegły. Nie zachęcał do wiary, ani żadnej religii. Głosił prawdy o cywilizacjach, o niebie, gdzie mieszkają wolne, wspaniałe istoty. Pokazywał często palcem w gwiazdy. Mówił, że z stamtąd pochodzi. Przekazywał informacje o wyższych, doskonalszych światach, gdzie wszyscy są pieszczeni, i doznają nieopisanych radości. Że każdy tam ma swoje pałace, z których wypuszcza się w poznawcze podróże po całym niebie, szukając, jako wolna i spontaniczna istota, boskich przygód miłości. Jezus tym żył, i tego właśnie nauczał. A co się stało…? http://www.sm.fki.pl/SMN.php?nr=Kim_byl_Jezus_-_nie_byl_bogiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I piękne samochody i marichuanę ;) I pieniądze...duzo pieniędzy. Taaakkk Jezus kochał cały świat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Anthony De Mello był znany z życia w luksusie i zamiłowania do młodych, pieknych kobiet. Płaciła za to pieniędzmi tych, którzy byli zagorzałymi fanami jego nauki. Taki Rydzyk modo ameryka\" Możliwe, nie zgłębiałem jego biografii. Tyle, że chyba najistotniejszy chyba jest przekaz - a ten wg mnie jest drastycznie różny od wizji rydzykowych opartych na szerzeniu strachu, nienawiści. Czy robił to dla kasy i życia w luksusie - jeśli tak, to był jego problem. No i ewentualnie tych jego zagorzałych, płacących fanów - bo oni chyba najwyraźniej nie bardzo zrozumieli jego teksty. (Choćby opowiastkę o Buddzie). Ja nie dałem mu ani grosza :P A co do zamiłowania do pięknych kobiet - w ogóle do kobiet - coś mi się wydaje, że to raczej zdrowy objaw i jak dla mnie tylko to pozytywnie o nim świadczy :P Zresztą, na marginesie, zastanowiło mnie właśnie, że radykalne grupy katolickie tak mocno podkreślają, że homoseksualizm jest nienaturalny, a jakoś celibat księży, który też naturalnym nie jest, im ani trochę nie przeszkadza. Czy to nie hipokryzja skoro tak niby ważne dla nich jest to, co naturalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam Dreamer, ale jesli wattcher to przeczyta i zrozumie to masz przechlapane. :D:D:D A gdziez on, moj forumowy ulubieniec? Słonce Beskidu Zywieckiego? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja sie zastanawiamm
kto tu jest niekulturalny? Najeżdżacie na wattchera a sami jesteście prześmiewni jak ktos ma inne zdanie niz wy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamer2006 jeżeli ktoś głosi słowo Boże z jednej strony, a żyje niemoralnie, to to co głosi nie ma sensu. Nie ważne czy to jest Rydzyk czy de Mello. Jeden pławił się w luksusach za pieniądze swoich słuchaczy, drugi czyni to obecnie. Stawiam między nimi znak równości. Poza tym, o ile znam de Mello, to jego poglądy miały niewiele wspólnego z tym, co głosi Biblia.. Przynajmniej te poglądy, które głosił po zakończeniu swej przygody z zakonem jezuitów. Nie jestem radykałaem, nie bronię celibatu księży. Wręcz przeciwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprecyzujmy - zamiłowanie do pięknych kobiet to jedno, a zamiłowanie wyrażające się orgiami z nimi to drugie. Biografia de Mello jest racej bezlitosna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"jeżeli ktoś głosi słowo Boże z jednej strony, a żyje niemoralnie, to to co głosi nie ma sensu. Nie ważne czy to jest Rydzyk czy de Mello. Jeden pławił się w luksusach za pieniądze swoich słuchaczy, drugi czyni to obecnie. Stawiam między nimi znak równości. Poza tym, o ile znam de Mello, to jego poglądy miały niewiele wspólnego z tym, co głosi Biblia.. Przynajmniej te poglądy, które głosił po zakończeniu swej przygody z zakonem jezuitów.\" Nie uważam, że z powodu tego treść nie ma to sensu - bo popatrz - jakiś oszust zacznie głosić coś, co ma sens - on to robi tylko dla własnych korzyści (nie wiem czy tak robił de Mello) - ale czy odbiera tym sens czemuś, co go posiada? Według mnie nie - tylko, że psuje wiarygodność tego - no i jest to niesmaczne, ohydne (jego postępowanie). Opowiastki de Mello są zbiorem opowieści z różnych religii, grup kulturowych - nawet jeśli de Mello \"paskudził\" je swoim zachowaniem, to jeżeli mają sens - a to każdy musi rozsądzić sam - to on im tego nie był w stanie odebrać. Czy jego poglądy miały mało wspólnego z Biblią - wielce prawdopodobnie. Ale z tym jest taki problem, że jak widać chociażby tu na topiku - jedni, którzy uważają, że ich poglądy są oparte na Biblii są postrzegani przez innych, że to jest sprzeczne z Biblią, bo ich własne poglądy są na niej oparte, a są inne - i vice versa. Tak więc dla jednych pewnie są sprzeczne, dla innych pewnie nie są. A jak dla mnie to Biblia jest sprzeczna sama ze sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ten sposób to można każde draństwo usprawiedliwić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdhcbvdncoifu
a ja sie zastanawiamm kto tu jest niekulturalny? Najeżdżacie na wattchera a sami jesteście prześmiewni jak ktos ma inne zdanie niz wy... )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) też tak uważam :( Mam wrażenia że jak ktoś nie jest protestantem to jest jakimś deblem czy kretynem. Czy to jest to otwarcie wasze na Jezusa? Po tych wypowiedziach ostatnich zaczynam mieć wstręt do protestantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawam
Takie tam male pytanko, bo pojac nie moge....(chyba ze juz bylo)...skoro Adam i Ewa mieli dwoch synow Kaina i Abla, skad sie wzieli nastepni ludzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam zamiaru usprawiedliwiać draństwa. Draństwo jest draństwem. Chodzi mi o treść przekazu. Tak samo jak jeśli opiera się swoją wiarę na Biblii, to nie odrzuca się wartości jej samej np. przez abp. Paetza czy Rydzyka (tzn. osoba, która się z nim nie zgadza zupełnie). Tylko o to mi chodzi - że jeśli treść ma wartość - to wartości jej samej nie odbiera ten, który ją głosi. A jeśli ten ktoś tylko ją głosi, a sam postępuje inaczej to jest hipokryzja. Ale to już jego problem. Byle nie przekazywał tej hipokryzji innym. O tym, że taka osoba psuje wiarygodność tej prawdy w oczach innych to już inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Mam wrażenia że jak ktoś nie jest protestantem to jest jakimś deblem czy kretynem. Czy to jest to otwarcie wasze na Jezusa? Po tych wypowiedziach ostatnich zaczynam mieć wstręt do protestantów." A Ty w ten sposób nie oceniasz wszystkich protestantów na podstawie kilku wypowiedzi? Zresztą nie wiem ile tu osób w ostatniej dyskusji to protestanci, bo już się gubię w tych nickach (poza Kamelią - bo o jej wyznaniu wiem). Ja tam osobiście nie znam żadnego protestanta więc nie mogą ich oceniać. Tym bardziej wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich\\\\\\ No faktycznie zrobiła się nagonka na katolików Aż przykro czytać ... No ale cóż wyjątek potwierdza regułę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znamy sie od 19.09.2006:):):) szkoda ze nie osobiście, ale nic nie stoi na przeszkodzie:) kto wie, moze kiedys zrobimy jakiś zlot forumowy....❤️ wszyscy razem na żywo...:) ech mogłoby być interesująco:) co Wy na to??? hihihihi ula ❤️ cichuteńko ❤️...piękne cytaty dzisiaj podałas:) dla wszystkich 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm zlot forumowy - tylko czy by do jakichś rękoczynów nie doszło, skoro momentami tu bardzo ostre dyskusje odchodzą. Chociaż mam nadzieję, że nie - że jednak jesteśmy dorosłymi ludźmi, którzy rozgraniczają wymianę poglądów, nawet bardzo ostrą od walki siłowej \"o rację\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×