Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość taisha77
ulka wklejam namietnie ale zawsze podaję źródło :) cichutenko link wikipedia w jakim celu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taisha77
za to kamelia kopiując pół portalu ewangelista, nigdy linijki z autorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
„A ten, odpowiadając, rzekł: Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej, i z całej siły swojej, a bliźniego swego, jak siebie samego. Rzekł mu więc: Dobrze odpowiedziałeś, czyń to, a będziesz żył.” ŁUK. 10,27-28 (BW) to również dla wattchera link ?zaznaczyłam , że dla wattchera ' jesli skorzystasz i Ty , to świetnie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taisha77 o co Tobie chodzi ? rozmowy są o Biblii , aby o Niej mówic należy wklejac odpowiednie wersety potwierdzające dany temat ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taisha77
noz przeciesz przecież wkleiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mt 7:16 Bw \"(15) Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi! Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi? (17) Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce. (18) Nie może dobre drzewo rodzić złych owoców, ani złe drzewo rodzić dobrych owoców. (19) Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień. (20) Tak więc po owocach poznacie ich. (21) Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie.\" 🌻 wattcher :( :( :( ❤️ ❤️ ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichutenko-ty widzisz tylko moje jakies ,nawet najmniejsze wady.Popatrz na ta prostaczke.Jej jakos nie krytykujesz.Jezeli mnie zwracasz uwage,badz laskawa wykazac choc munimum sprawiedliwosci. Nie odpowiedzialas poza tym na pytanie-jakiego jestes wyznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichutenko-masz moze jakis tekst dla ulki?Ponadto ciebie tez prosze=daruj sobie te swoje tendencyjne uwagi pod moim adresem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wattcher jesli miałabym jakies uwagi do Ulki to po prostu napisałabym jej ( ale to Ty wczoraj przegiąłeś na maksa ) Skoro nie życzysz sobie uwag , rozmów itp to po co tutaj \" jestes \" ? Tutaj trwają\" rozmowy \" . Myślisz , że można obrażac kogos kto jest innego wyznania ? Jesli uważasz , że wyznanie rzymsko-katolickie jest jedynym prawdziwym to trwaj w tym . Ja jestem innego zdania , z którym absolutnie nie musisz się zgadzać . Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
„Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany.” 2 TYM. 3,16-17 (BW)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
„Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Albowiem jakim sądem sądzicie, takim was osądzą, i jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierzą.” MAT. 7,1-2 (BW) te dwa wersety to dla Ciebie wattcher 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jeden : „A kto się będzie wywyższał, będzie poniżony, a kto się będzie poniżał, będzie wywyższony.” MAT. 23,12 (BW)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość J.T. z Wasilkowa
Vasilkowa gdy byłas w potrzebie to wiedziałaś , gdzie Kamelia ? a teraz co pokazujesz ??? ----->Cichuteńko Ależ o co Ci chodzi? Czytam Kamelię z szacunkiem, czasami tylko nie wiem, czy to Kamelia przemawia własnym głosem, czy plagiatuje (kopiuje, niech Wam będzie) - dlatego przypominam o podawaniu autora cytatów, tak wymaga nasze prawo autorskie; może się kiedyś zdarzyć, że jakiś autor się zirytuje i narazi Kamelię na wstyd. autor wiersza L.Puza, oczywiście nie chciałam przypisać go sobie. Nie skopiowałam linijki dalej z autorem ------> Kamelia Szkoda, że kopiując aż tyle, zapominasz o tej dodatkowej linijce, chcę wierzyć, że nieświadomie...Widzę tu trochę obłudy - tak dociekasz, kto napisał Biblię, a tutaj świadomie zacierasz ślady. Nieładnie! Poza tym, Cichutenko, Kamelia wcale tak wiele mi nie pomogła. Ja wierzę w Maryję Matkę Jezusa, a Kamelia namawiała mnie, bym nie modliła się do Maryji. Poza tym, w potrzebie jestem nadal, dlatego właśnie zajrzałam na ten topik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napiszę to choć dostanę
za szczerość. Wasilkowa z Twoich wypowiedzi emanuje ogromna nieżyczliwość, krytyka i wielka zaciekłość. Jesteś bardzo surowa w swoich osądach i przekonana o własnej nieomylności. Atakujesz wszystkich którzy myślą lub postępują wbrew Twoim przekonaniom i nawet nie próbujesz zrozumieć ich ani ich myślenia. Naprawdę przykro czyta się Twoje wypowiedzi. I nie piszę tego aby Cię urazić czy zrobić przykrość ale żebyś troszeczkę pomyślała o swoim tonie zanim coś napiszesz. Inni też mają uczucia i też łatwo ich zranić. Czytam z przyjemnością Kamelię bo widać, że kieruje się dobrocią, życzliwością i miłością w życiu i to ma swoje odbicie w Jej wypowiedziach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J.T.Vasilkowa Kamelia nie namawiała Cię !!!! tylko wskazała , że to co czynisz jest niezgodne z Biblią - wybór zawsze należy do Ciebie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
„A to wiedz, że w dniach ostatecznych nastaną trudne czasy: Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, chełpliwi, pyszni, bluźnierczy, rodzicom nieposłuszni, niewdzięczni, bezbożni, bez serca, nieprzejednani, przewrotni, niepowściągliwi, okrutni, nie miłujący tego, co dobre, zdradzieccy, zuchwali, nadęci, miłujący więcej rozkosze niż Boga, którzy przybierają pozór pobożności, podczas gdy życie ich jest zaprzeczeniem jej mocy; również tych się wystrzegaj.” 2 TYM. 3,1-5 (BWP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
„Niech słowo wasze będzie zawsze miłe i trafne, tak byście każdemu odpowiadali jak należy.” KOL. 4,6 (BWP) i takmówi Kamelia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
„Wiedzcie to, umiłowani bracia moi. A niech każdy człowiek będzie skory do słuchania, nieskory do mówienia, nieskory do gniewu.” JAK. 1,19 (BW)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
„Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, wstrzemięźliwość...” GAL. 5,22-23 (BW)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J.T.Vasilkowa : „A wy tak się módlcie: Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom; i nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego; albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Amen.” MAT. 6,9-11 (BW) „Wiedzcie, że cudownie okazał mi Pan łaskę, Że Pan słyszy, gdy do niego wołam.” PS. 4,4 (BW) „I o cokolwiek prosić będziecie w imieniu moim, to uczynię, aby Ojciec był uwielbiony w Synu. Jeśli o co prosić będziecie w imieniu moim, spełnię to.” JAN 14,13-14 (BW)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to,cichutenko--tego raczysz nie zauwazac?tego typu wypowiedzi niejakiej ulki jest tu sporo: \" 20:23 _ulka_ wattcher Widzę, że ten psychiatra jest ci niezbędnie potrzebny. Ja do ciebioe się nie odezwalam a ty wyskakujesz z tekstem, ktory jest obrazem twojej osobowości. Jesteś stracony, wattcher.\" ------------- moje odpowiedzi sa jedynie reakcja na jej chamskie,prostackie wypowiedzi pod moim adresem.Ale widze,zes ty taka sama jak i ona.Wiec zwracam sie tez do ciebie-powstrzymaj sie przed wydawaniem niesprawiedliwych opinii o mnie.Grzecznie o to prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"cichutenko-ty widzisz tylko moje jakies ,nawet najmniejsze wady.Popatrz na ta prostaczke.Jej jakos nie krytykujesz.\" Zwróciłem na to uwagę, bo nazywanie kogoś w ten sposób jakoś mało kulturalne mi się wydaje. Ale skojarzyła mi się przewrotna odpowiedź. \"Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii mówi, a właściwie tak się modli: „Wysławiam Cię Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom”. Zakryłeś te rzeczy. Jakie rzeczy? Rzeczy Królestwa Niebieskiego. Zakryłeś je przed mądrymi i roztropnymi. Oni, mądrzy i roztropni, nie widzą nieba. Widzą tylko ziemię. I całą swoją egzystencję łączą z ziemią. Ale są tacy, którzy mocno stąpając po ziemi spoglądają w niebo i dostrzegają Królestwo Niebieskie. To są „prostaczkowie”. To im Ojciec objawił tajemnicę Królestwa Niebieskiego. Dlaczego im? Bo takie było Ojca upodobanie. Tak tłumaczy to nam Pan Jezus.\" ze strony Diecezji Kaliskiej: http://www.diecezja.kalisz.pl/Akta/2006/060115_pawelki.htm Więc może to był komplement z Twojej strony, choć w zadufaniu własnym tylko przypadkowy? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wattcher : „Wiedzcie to, umiłowani bracia moi. A niech każdy człowiek będzie skory do słuchania, nieskory do mówienia, nieskory do gniewu.” JAK. 1,19 (BW)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wattcher : „Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, wstrzemięźliwość...” GAL. 5,22-23 (BW)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
watcherku, znów nie łyknałes tabletki. Pani pielegniarka będzie musiała cię przywiązać do łózka... Niegrzeczny chłopiec :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Pani pielegniarka będzie musiała cię przywiązać do łózka...\" No jak fajna pani pielęgniarka i w ogóle to ja też odkładam tabletki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×