Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

\"Św Brygida je nam za wzor pozostawiła\" - to \"św.\" Brygida jest lepsza od Jezusa? To za nim powiniśmy podążać, tylko Jego modlitwa doprowadza człowieka do szczęścia, a to, co Wy uprawiacie to nie zachowywanie pierwszego przykazania, które chyba nie bez powodu jest pierwsze \" 1 Wtedy mówił Bóg wszystkie te słowa: 2 «Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. 3 Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań. \" A komu Wy chwały dostarczacie? Nie Bogu ale \"Najśw. Panience\" i \"św. Brygidzie\". Jest tylko Jeden Bóg. Wasze modlitwy trącą Złym, ponieważ nie ma innego przepisu na szczęście jak tylko czysta wiara i Ojcze Nasz. Zachowujecie się jakbyście w totolotka grały: przepis na sukces :O Dlaczego idziecie tak krętą ścieżką? Droga do Boga i szczęścia jest bardzo prosta. do tej plującej na protestantów: \"Nie macie tolerancji dla katolikow, choć katolicy maja dla was, \" - co za bzdura. Mam w rodzinie katolików bardziej i mniej zagorzałych. Nie są tolerancyjni dla innych wyznań w ogóle, wręcz przeciwnie, uważają ich za \"coś gorszego\", bo przecież tylko katolicyzm jest jedyny prawdziwy i poza nim nie ma zbawienia. Chyba widzę, kta ma te klapki na oczach większe. \"taki fałsz, pycha nad innymi i obłuda,\" - czy Ty przeczytałaś to co napisałaś? :D Komedia z samego rańca :D 10 przykazań to Twoim zdaniem obłuda? Przykazanie miłości to Twoim zdaniem obłuda? Wiesz, miłość do bliźniego to już bardziej widzę u Kamelii niż u Ciebie. \"Przykazanie nowe11 daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. 35 Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali». \" \"Kojarzy mi się to z wyższością nad słabszymi. \" - a mi się to kojarzy z zaleceniami apostołów, poczytaj listy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i jeszcze jedno Kamelio
nie narzucaj nikomu monogamu bo odnoszę wrażenie że chcesz kierować tym topikiem, jak ktoś chce coś opowiedzieć albo wnieśc coś ze swojego życia tobie się to nie podoba, bo jest nie na temat. Siejesz pustkę w ten sposob, a poza tym jakim prawem to robisz. Wejdź sobie na ten temat i ucz się jak ludzie potrafią z sobą pięknie rozmawiać, nikt nikomu nie dyktuje o czym ma pisac, każdy pisze tak jak chce i tak jak czuje. Tam się bardziej Boga wyczuwa w tamtych ludziach poprzez wsparcie i tolerancję jakie sobą reprezentują, a tu Boga nie ma, tu jest temat i ty probująca dyktowac innym o czym mają pisać. Dlaeko Tobie Kamelio do podążania słowem Bożym, daleko do tolerancji i daleko do miłości bliźniego. Jesteż dyktatorem i probujesz innym na chama podyktować jak mają żyć. I nikogo nie interesuje co uznajes za kłamstwo a co za prawdę. Zostaw to dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do urodzinowej
Kogo obchodza twoje naciągane odpowiedzi? Ślepa jesteś do kogo jest ta modlitwa? Czy oddaje ona w 1 stopniu cześć św brygidzie? Nie. To do kogo wogole pijesz? Do samej siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do urodzinowej
kto tu napisał że 10 przykazań to obłuda pokaż mi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana, bzdurą jest że te modlitwy pochodzą od Jezusa, ponieważ On nie zaleca szczęścia na ziemi. Wg Niego nie ma zbawienia bez cierpienia. kto jest przyjacielem świata, ten nie może być przyjacielem Jezusa. Nie wiesz tego? Biblii w domu nie masz? Toż to podstawa. Robicie sobie z \"Najśw. Panienki\" bóstwo, a tego Bóg zabrania. Nie wiesz o tym też? Jak Jezus może zalecać szczęście na ziemi, skoro nawoływał do wyrzeczenia się tego coi ziemskie idbałości o sprawy ducha. Teraz już wiesz o co mi chodzi? Tak, klepiąc brygidowe formułki odbieracie Jezusowi chwałę, bo wyraźnie w Biblii jest zapisane, jak kazał ludziom się modlić aby oddać chwałę Bogu. To Jego mamy słuchać, a nie Brygidy, Eugenii czy innego CZŁOWIEKA. Czy teraz w końcu zakumałaś o czym piszę? Kochanieńka, a gdzie się podziała Twoja miłość do bliźniego? Agresję czuć od Ciebie na kilometr. Myślisz, że plując i się szarpiąc z jednej strony, a z drugiej zdewociale odmawiając modlitwy, jesteś szczera? To cala Ty? Dwulicowa? Zawzięta? Gardząca ludźmi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To 10 przykazań odnosiło się do Twoich zarzutów wobec Kamelii. Ona się tym kieruje w życiu. I przykazaniem miłości. I wielu osobom już pomogła. W jej przypadku Dekalog nie jest obłudą, czego nie można powiedzieć o innych ludziach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urodzinowa ❤️ pomarańczowa: Rz 14:4 Bw \"Kimże ty jesteś, że osądzasz cudzego sługę? Czy stoi, czy pada, do pana swego należy; ostoi się jednak, bo Pan ma moc podtrzymać go.\" Jezus jest moim Panem. \"Kto by się was dotknął, dotyka się źrenicy mego oka\". \"Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych moich maluczkich, to mnieście uczynili\" - Mat. 25:40,45. modlitwa do kogokolwiek poza Bogiem, klękanie przed figrą , przed obrazem, wołanie do Brygidy, Józefa, Marii, jest odbieraniem chwały BOGU JEDYNEMU I BAŁWOCHWALSTWEM KTÓRE BÓG POTĘPIA W SWOIM SŁOWIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"O Jezu Chryste! Słodkości odwieczna wszystkich, obejmujących Cię miłością, Radości przewyższająca wszelkie szczęście i oczekiwanie, . prawdziwe Zbawienie i Nadziejo każdego grzesznika" modlitwa pierwsza Kobiety, czy Wy nie widzicie, że Jezus w tych modlitwach szuka własnej chwały? A przecież sam powiedział: "50 Ja nie szukam własnej chwały. Jest Ktoś, kto jej szuka i sądzi. " - J 8,50. Poza tym, porównajcie prostotę modlitwy "Ojcze Nasz" z tymi finezyjnymi określeniami w brygidowych modlitwach. Różnica kolosalna. Porównajcie skromność i łagodność Jezusa biblijnego z tym słownym wyuzdaniem w brygidowych modłach. To nie jest ten sam Jezus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beznadziejaaaaaaa
''Jezus jest moim Panem.'' super, to już wiemy, a co z św bernadetą? kogo miała za Boga? szatana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do tolerancji i jej braku u (wstawic obrządek) bzduryyy sa nietolerancyjni (wstawic obrządek) i tolerancyjni (wstawic obrządek) a z drugiej strony sa nietolerancyjni (wstawic obrządek) i tolerancyjni (wstawic obrządek) a z trzeciej... a z czwartej... itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beznadziejaaaaaaa
''wyuzdaniem w brygidowych modłach'' w ktorym momencie? bo chyba ślepa jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja nie potrzebuję modlić się do Brygidy, bo mam Jezusa, który jest JEDYNĄ drogą do Ojca. J 14:6 Bw "Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie." 1Tm 2:5 Bw "Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus," Jezus jest orędownikiem- tylko On 1J 2:1 Bw "Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy. (2) On ci jest ubłaganiem za grzechy nasze, a nie tylko za nasze, lecz i za grzechy całego świata. (3) A z tego wiemy, że go znamy, jeśli przykazania jego zachowujemy. (4) Kto mówi: Znam go, a przykazań jego nie zachowuje, kłamcą jest i prawdy w nim nie ma. (5) Lecz kto zachowuje Słowo jego, w tym prawdziwie dopełniła się miłość Boża. Po tym poznajemy, że w nim jesteśmy. (6) Kto mówi, że w nim mieszka, powinien sam tak postępować, jak On postępował. (7) Umiłowani, nie podaję wam nowego przykazania, lecz przykazanie dawne, które mieliście od początku; a tym przykazaniem dawnym jest to Słowo, które słyszeliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beznadziejaaaaaaa
ja też nie potrzebuję modlić się do nikogo poza Jezusem :) więc o czym wogole dyskusja się tutaj toczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to swietnie- ze modlisz sie TYLKO DO JEZUSA- I O TO CHODZI :):):) bo niektórzy modlą się do innych ludzi również- wzywają imion innych ludzi i o tym ta dyskusja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(6) Dziwię się, że tak prędko dajecie się odwieść od tego, który was powołał w łasce Chrystusowej do innej ewangelii, (7) chociaż innej nie ma; są tylko pewni ludzie, którzy was niepokoją i chcą przekręcić ewangelię Chrystusową. Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!" Ga 1:8 Bw- ostrzeżenie dla ucznów Jezusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a do kogo wy sie modlicie
no jak to do kogo Do Boga samego!!! Poszukaj sobie stronkę lub dwie wcześniej 15 Modlitw Św Brygida je nam za wzor pozostawiła, nazywają się tajemnica szczęścia, jest też link A czemu mam brać wzór modlitw od św. Brygidy? Jezus powiedział, ze mamy sie modlić tylko do Boga i zalecił: "I czyńcie to tak: Ojcze nasz, ktorys jest w niebie...i.t.d." To co się tu Jezusowi jakas Brygida wciska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wierze w Boga
Ale przeciez te 15 Modlitw sa skierowane wylacznie do Jezusa a nie do Sw.Brygidy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a do kogo wy sie modlicie
Wierze w Boga A kto mowi o mod;litwach do św. Brygidy? pisze wyraźnie, że mamy się modlić do Boga poprzez Jezusa, a wzor modlitwy podal jezus. A ty mi tu wjeżdzasz o wzorach modlitwy sw,. Brygidy. WZÓR MODLITWY PODAŁ JEZUS. Zreszta katolicy modlą sie do różnych osob, ktorych najpierw uczynili świętymi. Tak sie zastanawiam czy Bóg zaakceptowal tych swietych, ktorych mu katolicy podsuneli. A może nie przyjął ich do grona świetych? A może On sam po Sądzie Ostatecznym wyznaczy świetych? Katolicy wyreczają Boga nie tylko w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a do kogo wy sie modlicie a jaki w tym problem, żeby modlili się do kogo tam chcą, przez kogo chcą? Niektórzy modlą się do konta w banku, kursu walut czy indeksów giełdowych. To chyba ich sprawa i ich odpowiedzialność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wierze w Boga
Ja to wiem ale chodzilo mi o to ze ktos tam wczesniej napisal zeby sie nie modlich do Sw.Brygidy dlatego napisalam ze to przeciez modlitwa do Jezusa...Ja wiem ze powinno sie tez modlic do innych Swietych marlych i Aniolow .Pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Ja wiem ze powinno sie tez modlic do innych Swietych marlych i Aniolow .\" Psalm 146: \"3 Nie pokładajcie ufności w książętach ani w człowieku, u którego nie ma wybawienia2. 4 Gdy tchnienie go opuści, wraca do swej ziemi, wówczas przepadają jego zamiary3. 5 Szczęśliwy, komu pomocą jest Bóg Jakuba, kto ma nadzieję w Panu, Bogu swoim, 6 który stworzył niebo i ziemię, \" Czy jakikolwiek zmarły jest Twoim bogiem, skoro w nim (człowieku) pokładasz nadzieję a nie w Panu, Bogu Naszym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hg
Kurde, może jestem prosta i tępa. Teologii nie studiowałam. Jestem wierząca. Modlę się do Boga, nie raz proszę o wsparcie Maryję, bo Ona najwspanialszą Matką jest, ja też jestem mamą. A o co wam chodzi z tymi świętymi? Bo ja nie kumam. Przecież nie wyznacza się świętych od tak sobie. Zresztą To sam Pan Jezus powiedział do Piotra daję ci klucze Królestwa Niebieskiego, cokolwiek zwiążesz na ziemi będzie związane w Niebia, a co rozwiążesz, będzie rozwiązane. Tak też ze świętymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ależ niech sobie będą święci. Tylko że nie klęka się do nich, nie modli, nie prosi o wstawiennictwo itp, bo tak się oddaje czesć jedynie prawdziwemu Bogu, tylko Jemu. Kto klęka przed kimś innym niż Bóg - uprawia bałwochwalstwo, przed którym Bóg ostrzega w pierwszym przykazaniu. W Apokalipsie anioł zastrzega aby pokłon oddawać TYLKO Bogu. Prosić o wstawiennictwo można tylko Jezusa, bo jest On jedynym pośrednikiem między ludźmi a Bogiem, nie ma innego pośrednika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a przeczytałaś choc fragment
z podanych linków?? Upierasz się jak krowa na miedzy ;) Jeśli Twoja religia nie uznaje modlitw zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo świętych to w porządku, nikt się nie czepia! Ale dlaczego Ty czepiasz się tych, których religia to wstawiennictwo uwzględnia? Słyszałaś coś o ekumenizmie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że przeczytałam, inaczej bym głosu nie podniosła :D Jeśli ktoś pyta o co chodzi z tymi świętymi, to odpowiadam. A nie można? Upieram się przy swoim stanowisku, bo nie wierzę krk, gdyż stoi w jawnej sprzeczności z Biblią natchnioną przez Boga. A co Ty sądzisz o tych świętych to Twoja sprawa, przekonywać Cię nie zamierzam, bo to nie ma najmniejszego sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×