Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

1 Kor12 12 Podobnie jak jedno jest ciało, choć składa się z wielu członków, a wszystkie członki ciała, mimo iż są liczne, stanowią jedno ciało, tak też jest i z Chrystusem. 13 Wszyscyśmy bowiem w jednym Duchu zostali ochrzczeni, [aby stanowić] jedno Ciało: czy to Żydzi, czy Grecy, czy to niewolnicy, czy wolni. Wszyscyśmy też zostali napojeni jednym Duchem. 14 Ciało bowiem to nie jeden członek, lecz liczne . 15 Jeśliby noga powiedziała: «Ponieważ nie jestem ręką, nie należę do ciała» - czy wskutek tego rzeczywiście nie należy do ciała? 16 Lub jeśliby ucho powiedziało: Ponieważ nie jestem okiem, nie należę do ciała - czyż nie należałoby do ciała? 17 Gdyby całe ciało było wzrokiem, gdzież byłby słuch? Lub gdyby całe było słuchem, gdzież byłoby powonienie? 18 Lecz Bóg, tak jak chciał, stworzył członki umieszczając każdy z nich w ciele. 19 Gdyby całość była jednym członkiem, gdzież byłoby ciało? 20 Tymczasem zaś wprawdzie liczne są członki, ale jedno ciało. 21 Nie może więc oko powiedzieć ręce: «Nie jesteś mi potrzebna», albo głowa nogom: «Nie potrzebuję was». 22 Raczej nawet niezbędne są dla ciała te członki, które uchodzą za słabsze; 23 a te, które uważamy za mało godne szacunku, tym większym obdarzamy poszanowaniem. Tak przeto szczególnie się troszczymy o przyzwoitość wstydliwych członków ciała, 24 a te, które nie należą do wstydliwych, tego nie potrzebują. Lecz Bóg tak ukształtował nasze ciało, że zyskały więcej szacunku członki z natury mało godne czci, 25 by nie było rozdwojenia w ciele, lecz żeby poszczególne członki troszczyły się o siebie nawzajem. 26 Tak więc, gdy cierpi jeden członek, współcierpią wszystkie inne członki; podobnie gdy jednemu członkowi okazywane jest poszanowanie, współweselą się wszystkie członki. 27 Wy przeto jesteście Ciałem Chrystusa i poszczególnymi członkami. 28 I tak ustanowił Bóg w Kościele najprzód apostołów, po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli, a następnie tych, co mają dar czynienia cudów, wspierania pomocą, rządzenia oraz przemawiania rozmaitymi językami. 29 Czyż wszyscy są apostołami? Czy wszyscy prorokują? Czy wszyscy są nauczycielami? Czy wszyscy mają dar czynienia cudów? 30 Czy wszyscy posiadają łaskę uzdrawiania? Czy wszyscy przemawiają językami? Czy wszyscy potrafią je tłumaczyć? 31 Lecz wy starajcie się o większe dary: a ja wam wskażę drogę jeszcze doskonalszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19.03.2009] 21:44 [zgłoś do usunięcia] Ania bania proszek do prania Urodzinowa dla mnie wpisy solansz są ok uważasz Aniu, ze ok jest nazywanie wyznania ewangelicznego sektą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanjie Aniu ze w moich wpisach nie dopatrzylas sie niczego złego. Nie taki byl mój zamiar :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jaki był twój zamiar gdy napisałaś ze zielonoświatkowcy to sekta? To z miłości braterskiej tak nas nazywasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Aniu :) No widzisz, a dla mnie wpisy Solansz nie są ok, bo w 90% przypadków są niezgodne ze słowami Jezusa zawartymi w Biblii, a uważam, że Biblia to podstawa, to podręcznik do chrześcijaństwa. Mi to nie robi jak ona sobie pisze, czasem moge się pośmiać, ale nie lubię, gdy się zakłada klapki na oczy i mówi "bo tylko w moim kościele jest zbawienie, a wy wszyscy jesteście be", bo świadczy to o ograniczeniu. Zamiast, jak piszesz, dyskutować w zgodzie, w kulturze, to takie ciosy poniżej pasa lecą. Już rozumiem, że ze strony ateistów takie teksty lecą (sekciarze i im podobne ;) ) ale nie ze strony osoby, która mieni się katolikiem. Chociaż... ostatnio podczytuję kafe i stwierdzam, że podobne zagrywki nie raz czytałam pisane właśnie spod pióra katolickiego :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi jest przykro, że sektą nazywa sie ludzi którzy należą do Jezusa. i dlatego nie będę obojętna gdy ktoś mnie i moich braci nazywa sektą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do solansz
no wlasnie teraz widzisz jaka to chora osoba z Kamelii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio miałam na mysli wpisy a nie zdanie na pewne tematy. Nie uważam ewangelikow za sekciarzy i nie oceniam solansz za jej zdanie, każdy ma prawo do swojego zdania wcześniej stawiałam pytania i nie znalazłam na nie odp niestety i tu Pan stawia przede mną wyzwanie. Nie chodzi w tym wszystkim o to by jeden drugiego przekonał, ale o to by samemu pewne rzeczy zrozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak chyba wszyscy poszli spać ;) co do tego pierwszego zdania musiałabym sie rozwinąć, proponuję jednak przejść do dyskusji o Bogu mimo wszystko ;) to nie On nas podzielił, bo wierzę w to że wszystkie jesteśmy jednak dobrymi osobami, mądrymi i oczytanymi i że nie będziemy na zakończenie jedna na drugą złe myśli posyłać, bo to jakby źle o samym sobie myśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam artykuł z miesięcznika lutowego kościoła Chrsytusowego w Kołobrzegu autorstwa pastora Piotra Karela pt. \"Pismo Święte\" ciekawie się rozpoczyna: \"Sekta rozrzucila Pismo Świete na dworcu\" a potem zdanie: \"Córka Niemena w sekcie\" http://www.kch.pl/gazetka/2009%20luty.pdf i na zakończenie tego artykułu ( numer luty): \"Zmieniono decyzję Jana Pawła II. Benedykt XVI zdjął ekskomunike z 4 biskupów lefebrystów wyświęconych bez zgody papieża Jana Pawła II w 1988 r. Zapoczątkowało to wtedy wielką schizmę Bractwa Świętego Piusa X założonego założonego przez arcybiskupa Marcela Lefebvre. Jest więc nadzieja, ze któryś z nieomylnych następców Potra i z nas protestantów zdejmie \"ekspomunikę \"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i śmiało moge powtórzyć słowa pastora Karela Dla pocieszenia moi bracia w wierze, chcę zauważyć, ze sektom zawsze się sprzeciwiano ( Dzieja Ap. 28.22) i ze św. Paweł autor większosci listów Nowego Testamentu, również został nazwany meżem, który jest rozsadnikiem zarazy i zarzewiem niepokojów wśród wszystkich Zydów na całym świecie i przywódcą sekty Nazarejczyków"( Dziej Ap. 24). Tenże Apostoł Narodów wyznaje przed namiestnikiem Feliksem: "To jedak wyznaję przed tobą, ze służę Ojczystemu Bogu zgodnie z tą drogą, która onio nazywają sektą, wierząc we wszystko co jest napisane w zakonie i u proroków" Dzieje Ap. 24. 14 Takim sekciarzem i ja chcę byc na zawsze! Tak mi dopomóż Bóg!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może ta kobieta Ilona nie dojrzała do takiego poświęcenia i nie potrafiła się odnaleźć z tym w swojim życiu i codziennoscią, a może to był rodzaj sekty i podszył się pod kościoł, co by mnie wogole nie zdziwiło. Trzeba czasem rozeznania dla nas samych miedzy tym co jest dobre a co złe i poznania samych siebie i tego ktora droga bedzie dla nas najlepsza, zetknełam sie kiedys z tematem pewnej osoby o nadprzyrodzonych zdolnościach. Została ona poźniej określona jako oszustka gdyz robiła wielka kasę na ludziach używając do tego swojich zdolności. Pewna reporterka chciała ze mna przeprowadzić wywiad na temat działalności tejże osoby, ale nie odezwałam się do niej, ponieważ nie chciałam jej stawiac w pełni negatywnym świetle. Wiedziałam,że moge popełnić wielki błąd, bo mogłam ''wylać wodę z wanny razem z dzieckiem'' i wprowadzić w błąd wiele osob, powstrzymałam się więc. Coś lub ktoś czuwał nade mną wtedy. Trzeba miec oczy i uszy naprawdę szeroko otwarte. dobranoc wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz kiedyś o tym wspominałam, u nas do kościoła ksiądz zaprosił kiedyś ewangelistę. Kobieta naprawdę miła i mowiła z sensem, Spytała czy wiemy kto to ewangelista, powiedziała że to znaczy \'\'nieść dobrą nowinę\'\' i że przyszła do kościoła bo szuka ludzi ktorzy wezmą udział w misji opowiadania i głoszenia o Jezusie tym ludziom ktorzy o nim jeszcze nie słyszeli. Nie ma w tym nic złego, kilka osob się zgłosiło, a ksiądz namawiał wręcz do uczęszczania w zebraniach i modlitwach w innych kościołach i mowił co się będzie działo w jakim kościele, zapraszał do wspolnych spotkań. Szkoda że w Polsce nie ma czegos takiego. Poza tym w mojim kościele nie ma ani jednego obrazu. Na środku stoji krzyż, wokoło są tylko tabliczki do drogi krzyżowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie się tłuczecie o te własne bramki, furtki. Dobrze, że ktoś wymyślił internet, bo jeszcze by się krew polała. Do tego o etykietki. Ciekawi mnie co by zrobił Jezus, gdyby go nazwano sekciarzem. Sądzę, że wzruszył ramionami. Równie by go pewnie obeszło nazwanie Arabskim talibo-żydem albo kapitalistycznym wyzyskiwaczem, kułakiem i obszarnikiem. Jak ktoś chce, to niech sobie rzuca słowa. Ciekawe kto z miotających tu słowem sekta choć raz rzetelnie zastanowił się, ile cech w jego wyznaniu, religii, kościele ktoś mógłby posądzać o sekciarskie. I czy aby nie zupełnie bezpodstawnie. Tylko się nie pozabijajcie tym nadmiarem religijnej miłości, wszyscy w absolutną miłość ponoć wierzący i jej cześć oddający. Ciekawe co by było, gdyby istniało Niebo i wpuszczano do niego wyznawców różnych doktryn. Czy szybko by je rozwalili, pogrodzili drutem kolczastym i powbijali tabliczki \"najbardziej niebo\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jaja aaaaaaaaaaaaaaaa
Solansz wkleiła link no ok. Fajny wywiadzik solansz :))))))) Kamelia ty babo czym sie tak poruszylas. Przeciez to historia prawdopodobnie prawdziwa. Trzeba mieć wielki tupet alby na forum zjechac osobe, która nic od siebie właściwie nie napisała. Nie raz Kamelio podały grzecznościowe obelgi pod adresem KK z twojej strony. Czy ślepe czytanie pisma nie doprowadziło cie do obłędu. Jestes wilkiem w owczej skórze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
„Albowiem poznaje Pan drogę sprawiedliwych a droga grzesznych zaginie” (Psalm 1); „ Miłość nigdy nie ustaje, (nie jest) jak proroctwa, które się skończą, albo jak dar języków, który zniknie, lub jak wiedza, której zabraknie(…) Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość- te trzy: z nich zaś największa jest miłość”( Listy św. Pawła „Hymn do miłości”);

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" „Albowiem poznaje Pan drogę sprawiedliwych a droga grzesznych zaginie” (Psalm 1); „ Miłość nigdy nie ustaje, (nie jest) jak proroctwa, które się skończą, albo jak dar języków, który zniknie, lub jak wiedza, której zabraknie(… Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość- te trzy: z nich zaś największa jest miłość”( Listy św. Pawła „Hymn do miłości” ;\" A tutaj każdy to Pan w swym mniemaniu? Bo każdy swoją drogę nazywa sprawiedliwą, a inne są drogami grzesznych. Skoro Pan poznaje, to może warto by mu było zostawić to poznawanie? Czy bez obrzucania innych dróg epitetami nie pozna? Przeoczy? To chyba bardziej \"gadanie o miłości\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jaja aaaaaa
witajcie o czym podyskutujemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Solansz. "o czym podyskutujemy?" - może o aspektach polityki regionalnej Mongolii południowo-wschodniej w latach 1990 - 2000 w kontekście procesów demograficznych? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyznaję bez bicia, że przeczytałam tylko pierwsze 45 stron tego topiku, a potem od razu wskoczyłam na kilka ostatnich stron. Zainteresował mnie tytuł, ale pracujący człowiek nie jest w stanie przebrnąć przez prawie 700 stron na forum. Nie miałam zamiaru się odzywać, ale to co zobaczyłam, zwaliło mnie z nóg. Tak ciekawie zapowiadający się temat zamienił się w przepychankę kto kogo... No ludzie, proszę Was, dajcie spokój! Sama jestem ochrzconą katoliczką, skończyłam nawet kiedyś katolicki uniwersytet, ale od dawna chodzę do luterańskiego zboru, czytam Biblię w wersji NIV. Nie mieszkam w Polsce, ale był to mój świadomy wybór, a nie wygodnictwo. Mimo to nie mam zamiaru rzucać się na katolickie świątynie z koktailem Mołotowa. A i innych wyznań prostestanckich do \"wieszania psów\" miałabym w swoim mieście pod dostatkiem... Uważam, że przeginacie. Więcej nas łączy, niż dzieli. Bóg jest miłością, a Wy sobie urządzacie teologiczne wojny podjazdowe. Nie widzę naprawdę podstaw, ani dla dyskretnych aluzji, ani dla jawnych ataków! Szkoda, bo to był taki fajny topik... Nie mam w domu Biblii po polsku, zaglądałam do niego głównie z tego powodu. :( :( Zakopcie topory wojenne, please!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No proszę, proszę :D Solansz znalazła Pismo Święte :D Solansz, co chciałaś uzyskać wklejając ten artykuł? Czy moze to była forma zemsty, odwetu na Kamelii za to, że zaniża rangę krk? Jeśli powodowała Tobą chęć zemsty lub wymierzenia \"sprawiedliwości\" to współczuję Ci ogromnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Urodzinowa s.d.
a dlaczego bronisz Kameli? Nie obchodzi mnie specjalnie co kto napisal ale Kamelia zachowala sie podle :( Pokazała swoje prawdziwe oblicze :( Zaraz sie pojawi i znowu zacznię sie kserooooo kopiowanie na stronie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tzn oprócz tego że jestem niepokorne i złośliwe cielę to najwyraźniej jeszcze jestem ślepa, bo nie widzę nic podłego w reakcji Kamelii. Owszem, zareagowała gwałtownie ale po namyśle wcale się jej nie dziwię. Ludzie jej wyznania pomogli jej odnaleźć szczęście i spokój, tak jak mój mąż mi pomógł. I gdyby ktoś zainsynuował, że mój mąż jest sekciarzem, kłamcą, lawirantem i kimś tam jeszcze, to na pewno też byłabym oburzona. A poza tym śmieszą mnie takie: "O, ja Ci teraz tu wkleję i pokażę, małpo! A masz za swoje!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Urodzinowa s.d.
myślę że solansz nie o to chodziło, nie widzę w tym nic złego, nie widzę żadnego ośmieszania, śmieszny jest dla mnie reakcja na coś takiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20.03.2009] 12:16 [zgłoś do usunięcia] solansz „Albowiem poznaje Pan drogę sprawiedliwych a droga grzesznych zaginie” (Psalm 1); „ Miłość nigdy nie ustaje, (nie jest) jak proroctwa, które się skończą, albo jak dar języków, który zniknie, lub jak wiedza, której zabraknie(… Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość- te trzy: z nich zaś największa jest miłość”( Listy św. Pawła „Hymn do miłości” dobrze ze dziś przypomniałaś sobie, ze istnieje taki fragment w Biblii...jeśli wczoraj o nim nie wiedziałaś to zrozumię...i jestem w stanie Ci zapomnieć złe. pomarańczo, to ja pokazałam swoje prawdziwe oblicze? naprawdę tak trudno zauważyć, to, ze solansz nazwała protestantów sektą- i nie zamierza za to przeprosić a mój wyrażny sprzeciw był wyrazem niegody na obrażenie uczuć religijnych. Zdajesz sobie sprawę solansz z tego że w naszym kraju takie obrażliwe określenie podchodzi pod paragraf kodeksu karnego. Ale pozostawię to Panu. Rz 12:19 Bw \"Najmilsi! Nie mścijcie się sami, ale pozostawcie to gniewowi Bożemu, albowiem napisano: Pomsta do mnie należy, Ja odpłacę, mówi Pan.\" Wczorajszy wieczór skojarzył mi się jedynie z tym co protestanci musieli przeżywać za czasów reformacji. Teraz słowny nóż w plecy a kiedyś dosłownie i z podpalaniem stosów. zapomnę to, co wczoraj po raz kolejny zabolało....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślę że solansz nie o to chodziło a o co chodziło nazywając protestantów sektą? nie odpisała wczoraj i dziś o co jej chodziło naprawdę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kamelia
juz poczytalim, zrób mężowi kolację i obejrzyj telewizję, to dobrze robi przed snem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesteśmy już dawno po kolacji, bardzo mało oglądamy tv, ale dziękuję za troskę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×