Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość to była aluzja
slepa jesteś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doskonale wyczuwam Twoje kamienne serce...teraz i kiedyś. Bóg czeka na Ciebie i chce zmienić to serce z kamienia na życie, dobre i obfitujące i potrafiące kochać i szanować drugiego człowieka. Myślisz ze raniąc człowieka słowem on tego nie czuje...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kamelia
nie masz innych zajęć? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie masz informacje na temat objawień świętej Brygidy, która otrzymała obietnice Boże? Tak zwana Tajemnica Szczęścia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tajemnica Szczęścia Każdego dnia należy odmówić 15 modlitw przez okres jednego roku. Obietnice Od dłuższego czasu Brygida pragnęła wiedzieć, ile ciosów Chrystus Pan otrzymał podczas swej Męki. Pewnego dnia Zbawiciel objawił się jej i rzekł: "Moje Ciało otrzymało 5480 ciosów. Jeżeli chcesz je uczcić pobożną praktyką, zmów 15 Ojcze nasz i 15 Zdrowaś z modlitwami, których cię nauczyłem podczas całego roku w ten sposób w ciągu roku uczcisz każdą Moją Ranę". Potem w formie obietnicy dodał, że ktokolwiek zmówi te modlitwy podczas roku: 1) Uwolni 15 dusz ze swej rodziny z czyśćca. 2) 15 sprawiedliwych spośród krewnych zostanie potwierdzonych i zachowanych w łasce. 3) 15 grzeszników spośród krewnych zostanie nawróconych. 4)Osoba, która zmówi te modlitwy, osiągnie pewien stopień doskonałości. 5) Już na 15 dni przed śmiercią będzie przeżywała szczery żal za wszystkie popełnione grzechy z świadomością ich ciężkości. 6) Na 15 dni przed śmiercią dam jej Moje najświętsze Ciało, ażeby przez Nie została uwolniona od głodu wiecznego oraz dam jej Moją drogocenną Krew do picia, by na wieki nie doznała dokuczliwego pragnienia. 7) Położę przed nią Mój zwycięski Krzyż jako pomoc i obronę przeciw zasadzkom nieprzyjaciół. 8) Przed jej śmiercią przyjdę do niej z Moją najdroższą i ukochaną Matką. 9) Przyjmę z dobrocią jej duszę i zaprowadzę do wiecznej radości. 10) Zaprowadziwszy ją tam, dam jej kosztować z przedziwnej studni Mojej Boskości, czego nie uczynię tym, którzy nie odmawiali tych czy podobnych modlitw. 11) Trzeba wiedzieć, że choćby ktoś żył przez 30 lat w grzechu, lecz potem skruszonym sercem odmawiałby pobożnie te modlitwy albo przynajmniej powziął postanowienie ich odmawiania, Pan mu odpuści jego grzechy. 12) Obroni go przed zgubnymi pokusami. 13) Zachowa mu pięć zmysłów. 14) Uchroni go przed nagłą śmiercią. 15) Uwolni jego duszę od kar wiecznych. 16) Człowiek ten otrzyma wszystko, o co poprosi Pana Boga i Najświętszą Pannę. 17) Jeśliby ktoś żył zawsze według woli Boga i musiałby umrzeć przedwcześnie, życie jego zostanie przedłużone. 18) Ktokolwiek zmówi te modlitwy, uzyska za każdym razem odpust cząstkowy. 19)Człowiek ten otrzyma zapewnienie, że cieszyć się będzie szczęściem chórów anielskich. 20) Każdy, kto by innych nauczył tych modlitw, nie będzie nigdy pozbawiony radości i zasługi, ale one trwać będą wiecznie. 21) Tam, gdzie odmawia się te modlitwy, Bóg jest obecny swoją łaską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie zastanawiam się czy dam radę odmawiać modlitwy przez cały rok ale słyszałam , że czynią cuda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie mam jakiś wyjątkowy stosunek do św. Brygidy, Faustyny i Ojca Pio. Wyjątkowo mi są bliskie te osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem przekonana że z Tajemnicy Miłości płyną wielkie łaski. Nie wiem czy mi sił starczy na cały rok :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20.03.2009] 21:44 [zgłoś do usunięcia] solansz Właśnie zastanawiam się czy dam radę odmawiać modlitwy przez cały rok ale słyszałam , że czynią cuda Jezus czyni cuda. On zyje i zmartwychwstał i ma taką samą moc jak kiedyś. Jego jest moc, a nasza wiara w Jego moc dla nas. Hbr 13:8 Bw "Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DRUGA MODLITWA O Jezu! Prawdziwa wolności Aniołów, Raju niezmąconego szczęścia, wspomnij sobie na odrazę i smutek, które odczuwałeś, kiedy nieprzyjaciele otoczyli Cię jak wściekłe lwy i tysiącami zniewag, policzkowaniem, kaleczeniem i innymi wymyślnymi udrękami prześcigali się w zadawaniu cierpień. Ze względu na te tortury i na stek obelżywości, błagam Cię, Boski Zbawicielu, wyzwól mnie z więzów wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, a roztaczając błogosławioną opiekę prowadź drogą doskonałości do zbawienia wiecznego. Amen. Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Westchnienie, Jezu, Miłości moja bądź uwielbiony i zmiłuj się nade mną! Naprawdę wielkie przesłanie mają jej modlitwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzeba na początku mieć jedną i tą samą porę na tą modlitwę gdyż zajmuje ona trochę czasu, dla mnie najlepszy był wieczor jak położyłam corkę spać przed przyjściem męża. Sprawiało mi zawsze wiele radości modlenie się i znajdowanie czasu na długą modlitwę więc w jakiś sposob moj dzień byl pod nią podporządkowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisałam już że najprawdopodobnie jestem ślepa, bo nadal nie widzę odpowiedzi na pytania zadane Solansz. Ale tak to już chyba jest z mąciwodami: nasieje fermentu a potem ściemnia, że to nie ona. To forum o Biblii. Biblii dostępnej dla każdego. A Ty, Solansz, znów śmieciśz i jeszcze piszesz kłamstwa, bo znów to co wkleiłaś jest niezgodne z Biblią. Jesteś katoliczką, a więc chrześcijanką, więc powinnaś wiedzieć, że Jezus nie chce oczyszczania ran, bo one już są czyste, rany są Jego darem dla nas. Lepiej iść śladami Jezusa, na pewno się nie pobłądzi. A prawdziwego Jezusa poznacie w Biblii. Więc solansz, jeśli koniecznie chcesz pisać o Jezusie to pisz o prawdziwym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No trochę czasu modlitwy zajmują. Zastanawiam się czy można odmowić połowę rano a połowę wieczorem>?? Czy trzeba zachować ciągłość??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Urodzinowa s.d. jeśli nie interesują Ciebie moje wpisy to poprostu ich nie czytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Interesuje mnie czy potrafisz być szczera sama przed sobą, bo przed ludźmi nie potrafisz. Czekam na odpowiedzi na zadane pytania. Nie interesują Cię i omijasz je? ;) Wygodna jesteś... ale na pewno nie szczera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solansz tego nie wiem, ja odmawiałam całość, wydaje mi się że nie powinno się przerywać modlitwy, a jeśli, to należy połowkę jakoś zakończyć, a potem wiedzieć jak zacząć wieczorem drugą połowkę. na tej się nie raz popłakałam: O Jezu! Usymbolizowany w życiodajnej, rajskiej winorośli, wspomnij na obficie broczącą Krew, która popłynęła hojnie z Twego Ciała jak wino z dojrzałych gron w tłoczni. Przebity włócznią żołnierza, wylałeś wszystką Krew i Wodę do ostatniej kropli. Wisząc wysoko na krzyżu z opadłą Najświętszą Głową, stałeś się jak pęk zeschniętej mirry, bezwładny, odrętwiały, bez śladu życia na zewnątrz i we wnętrzu Ciała, aż do szpiku kości. Przez gorzką Mękę i przez wylaną drogocenną Krew błagam Cię, o słodki Jezu, zrań moje serce łaską, ażeby łzy pokuty i miłości stały się dla mnie dniem i nocą tak, potrzebne, jak chleb powszedni. Nawróć mnie całkowicie do Siebie, aby me serce utworzyło dla Ciebie stałe mieszkanie, aby moja mowa była Ci miła, a koniec życia uwieńczony nadzieją spotkania się z Tobą w raju, gdzie mógłbym Cię chwalić i błogosławić na wieki wraz ze wszystkimi Świętymi. Amen wiesz co, po części musze przyznać że zostałam wysłuchana!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i ja się
wzruszyłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Solansz to może zabrzmieć dziwnie, głupio czy coś, ale krotko przed wyprowadzką z mojego przedostatniego mieszkania pamietam jak dziś modliłam się tą modlitwą, potem nagle i szybko się wyprowadziliśmy, wiele się działo w mojim życiu ale o Bogu mimo wszystko pamiętałam a nie tak jak dawniej i co najważniejsze - to się nadal dzieje!!! Jestem Ci wdzięczna że mi ja przypomniałaś, zapomniałam jej nazwy nawet a szukałam jej.To mnie zmotywowało by nadal się nią modlić, wtedy modliłam się około 3 mieś. jak widac Bog o niczym nie zapomina i każda modlitwę słyszy, fantastycznie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu wiem, ze Chrystus czyni cuda w naszym życiu. W moim już nieraz uczynił. Miło mi słyszeć takie słowa! Może i ja się zmobilizuję do odmawiania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam naprawdę! Ot, człowiek nie zdaje sobie sprawy w ktorym momencie sam siebie zaskoczy i zda sobie sprawę z tego jaki był ślepy wcześniej. (mowię o sobie) ja zaczynam się modlić od jutra, albo jeśli znajdę czas to jeszcze dziś, mnie osobiście ta modlitwa dawała wiele radości, tak jak z chęcią chodziłam na droge krzyżową do kościoła i krok po kroku rozmyślałam nad męką Pańską. Żałuję że nie mam tego jak dawniej pod nosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×