Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

bedzie milo jak przestaniesz odpowiadac na nasze pytania swoim ulubionym buhhaha a temat dotyczy biblii :) tak sie ucieszylam jak go znalazlam, myslama, ze sie cos dowiem o Bogu a jak narazie to owszem od kamelii sie troche dowiedzialam :) ale duzo dowiedzialam sie o swiadkach i dziekuje Bogu, ze te dwie kobiety, ktore nawiedzaly, moj dom co niedziele nie mialy daru przekonywania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupilam sobie dzis piekna wloczke i mam objawienie, ze jak przysiade to na poniedzialek bede miala piekne poncho :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka wiem chodzi o to ze jesli belaiza uzna ze nie jest sektą mnie tez do sekty zaliczyc nie mozna. ile ludzi tyle opinii trudno, nienawidza nas za nic, i nie przesadze jesli nazwe to blogoslwaienstwem. Kazdy kto gada smieci jednak wymaga i oczekuje od nas swietosci, bo wypomina kazdy wypity lyk alkoholu, naczytalam sie teraz na forach o zwolennikach i przeciwnikach mojego wyznznia, ludzie piszą jacy to oni obludni sam nie widzac wlasnej obludy, ze kazą ludziom zycia zgodnie z biblią, bo mogą nie dostąpić zycia w Raju, a przeciez Bog jest Bogiem milości, nie sądzisz ze takie tłumaczenie to z lenistwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza źle myslalaś o Bogu się tutaj niczego nie dowiesz, nie przeczytasz o nim w żadnych z pism, a jesli przeczytasz to nie będzie prawda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belaizo umiesz robić na drutach, ja zwsze sie zabiralam za szydełko i mazylam o sweterku, ale nie mam cierpliwości,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka a skąd ty sie dowiedzialas o Bogu, jaki jest wedlug ciebie? W porządku a ja mysle to napisz swoje zdanie to sie ustosunkujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dajcie już z pokój z tym przekonywaniem siebie które wyznanie lepsze, dla Boga to bez znaczenia wiem jaki nie jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka masz racje. Tylko dziwie sie ze belaiza szukala Boga(chciala sie czegos dowiedziec),caly czas bylam przekonana ze juz Go znalazla. Z reszta mowiszze masz braci zielonych,kontakt z kamelia,czyzby mieli male wiadomosci?Jakchcesz to przeciez mozesz podac ciekawy temat,ciekawszy niz do tej pory podsuwasz.Prawda? Gdyby nas tak nie atakowano i nie pozytkowano czasu na podawanie linkow ,to moze i bysmy do czegos wspolnie doszli. Masz racje belaizo widze,ze czy sie smieje,czy sie zloszcze,to i tak jest zle i nic was nie ciesz,cokolwiek bysmy nie robili. Trudno. Wazne ze wam sie mozna posmiac :-) ale to nic mnie to nie przeszkadza. Milego wieczorku zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem ze kazdy ma szanse, ale drazni mnie mowienie ze nic juz nie tzreba robić by z tej szansy skorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczekajmy,moze ktos nam wytlumaczy ten przyklad z Objawienia,ktos kto ma inne zdanie niz my. Malutka,moze ty sie przylaczysz.Wiem jakie jest twoje zdanie,ale jesli mialabys rozgryzc to jak np.zadanie domowe w szkole,to jak myslisz czy blednie SJ to interpretuja? Mysle ze jestes osoba bardziej obiektywna i z twoim zdaniem z pewnoscia bedziemy sie liczyc,ja napewno.:-) Bo masz po czesci racje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj daj spokój, nawet nie chcialabym żebyście się liczyły z moim zdaniem, lepiej miejcie swoje własne, ale swoje nie wyczytane czy uslyszane, a o jakie objawienie chodzi? To co widzial Ezechiel? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie ze znalazlam ale zawsze milo poczytac cos jeszcze, jak inni wzrastaja w wierze, jak odnajduja Boga w codziennym zyciu, myslalam, ze ktos napisze jakies swiadectwo, na i biblie mozna czytac 1000 razy i zawsze znajdzie sie cos nowego o Bogu. Ja dzis np odkrylam, ze madrosc, bez bojazni bozej jest niczym. a co do robienia na drutach, to umiem robic na wszystkim i wlasnie sie zastanawiam czy robic na drutach, czy na szydelku. Zrobilam probke taka i taka, zobacze co maz powie :) Haftowac tez umiem. i malowac deski hihih jeszcze kilka paczek mi zostalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka wkleje jeszcze raz,moze akutar ;-) Na marginesie moze kogos to zainteresuje.Moze ktos zrozumie. Jahwe-Jehowa http://pl.wikipedia.org/wiki/Jahwe Halleluja-Alleluja http://pl.wikipedia.org/wiki/Alleluja Objawienie19:1 \"Potem usłyszałem jak gdyby głos donośny wielkiego tłumu w niebie - mówiących: ALLELUJA! Zbawienie i chwała, i moc u BOGA NASZEGO, (2) bo wyroki Jego prawdziwe są i sprawiedliwe, bo osądził Wielką Nierządnicę, co znieprawiała nierządem swym ziemię, i zażądał od niej poniesienia kary za krew swoich sług. (3) I rzekli powtórnie: ALLELUJA! A dym jej wznosi się na wieki wieków. \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cholera tez bym chciala tzn umiem ale powoli i nie mam zapalu, a taki dziergany delikatny sweterek bym chciala mieć, hehe a wlasnie co wy na temat o ktorym Biblia tez cos nie cos pisze, zwizany z ubiorem, Jezus bodajze sie wypowiadal o zlocie tzn bizuterii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Objawienie jest jedyna z ksiag biblii, ktorej nie rozumiem i nie lubie, ja taki konkretny czlowiek jestem a ta symbolika jest dla mnie trudna. Mysle ze przyjdzie czas, ze bede sie zozkoszowac objawieniami ale teraz wole listy :) Co do ubioru to uwazam ze powinien byc czysty, schludny i ladny, ale nie wyzywajacy i nieskromny. Ja sama nie obwieszam sie bizuteria ale nosze kolczyki, lancuszek, czasami branzoletke ale nigdy nie dlabym sobie przekluc nosa :) nie nosze dekoltow do pepka i mini takiej, ze nie moge sie schylic :) choc nosze, krotkie spodnice czasami. Nie jestem tez kolekcjonerka markowych ubran, chociaz cenie sobie jakosc. Nie lubie ubran ze zlota nitka i nadmiarem ozdob. Nie kupuje tez drogich ubran, bo wole pieniadze wydawac na inne milej widziane przez Boga cele. No i zakladam spodnie. A wydaje misie, ze siostry SJ chodza tylko w dlugich spodnicach. Ale moze sie myle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Objawienie jest jedyna z ksiag biblii, ktorej nie rozumiem i nie lubie, ja taki konkretny czlowiek jestem a ta symbolika jest dla mnie trudna. Mysle ze przyjdzie czas, ze bede sie zozkoszowac objawieniami ale teraz wole listy \" Ja tez jej nie rozumiem calej z pewnoscia,ale przeciez ten kawalek ktory podalam bardziej sie rozchodzi odnosnie imienia Jah,nizeli rozgryzania Apokalipsy.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"No i zakladam spodnie. A wydaje misie, ze siostry SJ chodza tylko w dlugich spodnicach. Ale moze sie myle.\" Mylisz:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz mam taki obraz, w moim miescie ( wlasciwie to juz nie jest moje miasto - od roku tam nie mieszkam) Sala Krolewstwa, jaet w poblizu domu moich znajomych i czesto jak ich odwiedzalam widzialam Swiadkow wracajacych z zebrania i mam taki obraz w glowie: mezczyzni w garniturze z teczka a kobiety w dlugich spodnicach z duza terebka. Kolo tych znajomych mieszkala tez jedna rodzina i obieta chodzila zawsze w spodnicy (niekoniecznie dlugiej). Dlatego ja tak o tych spodniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to fajnie czasami posluchac innych chrzescijan. Niedawno dowiedzialam sie ze chleby, ktore zomnozyl Jezus, byly wielkosci naszych dzisiejszych bulek. Czesto poznajac takie fakty historyczne mozna lepiej zrozumiec Biblie. I o tym tez myslalam gdy ucieszylam sie odnajdujac to forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze ja odpowiem
Malutka specjalnie dla Ciebie List do Rzymian1:19,20 19"Poniewaz to co o Bogu wiedziec mozna,jest dla nich jawne,gdyz Bog im to objawil" 20"Bo niewidzialna jego istota,to jest wiekuista JEGO MOC I BOSTWO;MOGA BYC OD STWORZENIA SWIATA OGLADANE W DZIELACH I POZNANE UMYSLEM,tak iz nic nie maja na swoja obrone" Malutka odnosnie tych wersetow, jestem zdania ,ze czesciowo masz racje iz Bog niejako jest obecny we wszytkim co nas otacza, w nas samych rowniez.Z tych wersetow mozna sie dowiedziec, ze boga poznajemy miedzy innymi,po tym co stworzyl w jego dziele widac moc ,milosc,porzadek,boskosc w pelnym tego slowa znaczeniu. Jednakze czy Bog moze byc tylko jakas blizej nieokreslona moca?Powierdz malutka jesli sadzisz ze bog jest w nas we wszytkim co nas otacza ,to gdzie byl ten bog jak nas jeszcze nie bylo,zanim powstalo cokolwiek,kiedy wg Ciebie narodzil sie Bog,skad bierze sie jego poczatek Biblia mowi o Bogu,ze ma On cialo,ze ma swoje miejsce zamieszkania,nadaje Mu cechy osobowe. I jeszcze jedno maalutka jesli chcesz to odpowiedz ,jesli nie to nie bede miala Ci tego za zle,mam pytanie,gdzie wg Ciebie mozna odnalezc sens zycia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Tylko dziwie sie ze belaiza szukala Boga(chciala sie czegos dowiedziec),caly czas bylam przekonana ze juz Go znalazla.\" A może jest tak, że gdy ktoś staje się absolutnie przekonany, że już niezawodnei go znalazł, wtedy najbardziej go traci? \"gdzie wg Ciebie mozna odnalezc sens zycia?\" To ja spróbuję odp. zanim Mała się wypowie - może w sobie i otaczających nas przede wszystkim ludzich. Może tylko tyle wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze ja odpowiem
Belaizo co do ubioru,to jest to w naszej organizacji sprawa wyboru,jesli np idziemy na zebranie to wypadaloby okazac szacunek swoim ubiorem odnosnie sytuacji ,jak rowniez ludzi z Ktorymi idziemy sie spotkac,ale powinnismy sie tak ubierac by nikogo nie gorszyc.W Niemczech gdzie mieszkam od 3lat,zauwazylam ze siostry ubieraja dlugie spodnice,nawet bardzo dlugie ja osobiscie takich nie cierpie wrecz i lubie ubierac sie bardziej sexi,taki mam styl ale jak do tej pory niezauwazylam bym kogos tym zgorszyla.W Niemczech w ogole kobiety sie nie zbyt gustownie ubieraja,w Polskim zborze widac juz roznice,siostry ubieraja sie skromnie ,jednak z klasa i gustem.Nie zebym byla stronnicza,ale poprostu nie moge tej roznicy niedostrzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"W Niemczech w ogole kobiety sie nie zbyt gustownie ubieraja\" Może to zabrzmi jakoś chamsko i w ogóle nieprzyzwoicie, ale na podstawie poczynionych obserwacji stwierdzam (bardzo stronniczo oczywiście ), że większości niemieckich kobiet żaden strój nie pomoże. Chociaż są rzeczywiście wyjątki - przeważnie takie przez które chora ekipa Adolfa i spółki gdzieś się tam przewraca - i bardzo dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze ja odpowiem
Dreamer dzieki ,ze odpowiedziales na to pytanie,jednak napisales(moze),czyli mniemam,ze nie wiesz ,gdzie go szukac,i powiem tak ,ze mimo calej Twojej wiedzy nadal nie wiesz tego hm w ludziach szukac ojoj bardzo slizgi grunt. Przepraszam,ale znowu odniose sie do Biblii:Ks Jeremiasza10:23 "Wiem ,Panie,ze droga czlowieka nie od niego zalezy i ze nikt gdy idzie sam,nie kieruje swoim krokiem" Ja sie pod tym podpisuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisżę może - bo nie uważam się za posiadacza 100% racji - to są moją rozważania. \"ze mimo calej Twojej wiedzy nadal nie wiesz tego\" nie chodzi o to (może :P) by wiedzieć, ale by żyć \"hm w ludziach szukac ojoj bardzo slizgi grunt.\" Widziałaś( widziałeś) łyżwiastwo figurowe na lodzie? - popatrz jak wiele można - a jakże lód jest śliski. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze ja odpowiem
Dreamer ja poznalam juz bardzo ladne niemki,nawet w moim obecnym zborze jest przesliczna dziewczyna!jak modelka i to z najwyzszej polki!jednak dlatego nie widac tej urody bo wlasnie zle sie ubieraja i nie potrafia dobrac makijazu.Lepiej przedstawia sie sytuacja z takimi kobietkami hihi jak ja czyli okolo 40,te bardzo dbaja o siebie sa wysportowane ,prowadza zdrowy tryb zycia,ladnie sie ubieraja i w miare lok makijaz.jednak i tak Polki sa ladniejsze!takze masz racje!hehe Zreszta moj maz jest Niemcem i tez tak uwaza,ze niemki nie maja szans!(NIE JESTEM RASISTKA)ale naprawde nie!tylko stwierdzam fakty. Dobra ide spac bo rano podroz mnie czeka!pa pa wszstkim i milych snow,i lepiej zjedzcie cos przed snem bo inaczej cygani wam sie przysnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×