Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość tuzinek
dreamer2006, chodzi o to ze SJ uwazaja noszenie (i uzywanie nie mylic z naduzywaniem) broni za grzecch. Czyli nie moga (lub nie powinni) pracowac w policji(ktora ma stycznosc z bronia). Uwazaja to za grzech (jezeli sie nie myle). Lecz w sytuacjach kryzysowych korzystaja z policji i ich broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz to nie pesymizm, to po prostu wiatr przestał wiać, maszt zatrzeszczał jakoś tak przeciągle i smutno, przypomniało się parę rzeczy, no to zostaję. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pójdę dalej w rozważaniach: laborantka badająca krew, genetyk mający kontakt z krwinkami, pielęgniarka pobierająca krew, a moze nawet patolog i jego pomocnik podczas sekcji zwłok na Akad. Med. gdzie studiowałam mieliśmy zajęcia sekcyjne, sekcja zwłok, krew, ludzie tak też pracują badają i diagnozują..... też rezygnacja z pracy? o transfuzji, transplantacji chirurgii już pisałam. czy to nie absurd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamela wierzysz w to? Czy w naszym rzadzie dopuszczaja uczciwych ludzi? A nawet jak dopuszcza,to albo szybko go przekabaca i musi przystac na warunki odgornie panujace,lub po prostu jest lekko mowiac dyskwalifikowany. Mam nadzieje ze znasz troszke nasze realia. I to odpowiedz do tuzinka,po trosze.Gdyby wszyscy byli SJ,nie bylo by problemu,bo kazdy wiedzialby jak i co i z czym.Pewnie istnialby rzad,lecz jak najbardziej uczciwy,sluzby porzadkowe,(moze ludzie ktorzy by sie do tego nadawiali,ze swym powolanie,). No i lekarze,przeciez majachirurgow,tylko ci wola srodki zastepczea nie krew.Mysle ze nie byloby problemu,bo SJ sa dobrze zorganizowani.Mimo wszystko bardzo dobrze radza sobiew tym siwecie,wiec co dopiero w swiecie,gdy nie mieliby przeciwstawnosci losu. Kongresy,zebrania,obozy pionierskie,drukarnie itp.To wszystko robia zorganizowanie.Buduja sami swoje sale Krolestwa,maja parkingi strega ich odpowiednie osoby. Kongresow nie ochrania policja(moze czasem),a racze j sami sobie swietnie radza.Na kongresach sapunktymedyczne....no co tu duzo mowic,w razie czego nie bylo by problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z reszta nie zebym tu teraz SJ na piedestal stawiala,nie.Ale chyba spotkaliscie sie z ogolna opiniaa,ze jednak SJ naleza do uczciwych ludzi.I tylko o to mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla chrześcijanina życie w \"brudnym \" świecie to okazja do pokazania Światła Jezusa Chrystusa, a nie unikanie tego ( w zwiazku z tym co piszesz o rzadach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> a ja mysle Mam w rodzinie SJ i raczej unikam kontaktów z nimi. Jak dla mnie sa nawet bardziej obłudni niz typowi katolicy. Oczywiście nie żebym sugerował ze tacy sa wszyscy. Ale wszystkich nie ma szansy poznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też znałam kilka osób , jedna miała poważny problem rodzinny i nie był to przykład uczciwości i miłosci ( nie będę sie zagłębaić w szczególy)..........nie ma dobrej opinii o SJ tu gdzie mieszkam, ale inni tak mogą mówic o wszystkich, wiec sprawa jest względna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pójdę dalej w rozważaniach: laborantka badająca krew, genetyk mający kontakt z krwinkami, pielęgniarka pobierająca krew, a moze nawet patolog i jego pomocnik podczas sekcji zwłok na Akad. Med. gdzie studiowałam mieliśmy zajęcia sekcyjne, sekcja zwłok, krew, ludzie tak też pracują badają i diagnozują..... też rezygnacja z pracy? o transfuzji, transplantacji chirurgii już pisałam. czy to nie absurd? no coments?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuzinek
aja mysl teraz juz zrozumialam. Ale jeak zywkle jakies ale ;0 Czy to sa przekonania wszystkicjh Sj czy taki odgorny nakaz. moze poprostu to jest tak ze niejeden facet z SJ chcialby byc w policji ale boi sie bo bedzie tem troche "gorszym" SJ i wszyscy ze zboru beda wiedzieli ze jest w policji i obawia sie troche "gorszego" trakowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to Kamelio,niech twoja wira i twoich braci daje to swiatlo przez rzad.I bedzie dobrze.Skoro dla was to nie grzech i zgodne z waszymi przekonaniami,to mysle ze macie do tego prawo. Dawajcie to swiatlo,moze wam sie uda.Przeciez SJ nie sajedynymi znajacymi prawdy biblijne(nie jedynichrzescijanie),a wiec niech ta reszta swieci.A namiastke tego masz juz teraz,jak swieca chrzescijanie w rzadzie,bo chyba wszyscy nie sa ateistami? Myrevin moze masz racje.To tylko ludzie jak inni,wsrod nich nie ma 100% czystosci.Jak w zadnej religii,ale straja sie by bylo jak najlepiej. Ja tez znam kilku ktorzy nie sa idealni,ale zawsze patrze na siebie w tych momentach i mysle,ze jestesmy tylko ludzmi,bo kto z nas jest idealny?Ja tez nie jestem.Najwazniejsze zdawac sobie z tego sprawe i probowac cos z tym zrobic.Prawda?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja znam wielu SJ, księży a nawet jednego ich biskupa. Z tym że gdyby sami SJ to nie potrzebowaliby policji to mit na mity ( policji nie potrzebują WRI ) niczym się nie różnią od innych ludzi ani lepsi ani gorsi, jeśli chodzi o zachowania sklasyfikowane jako grzeszne, może jest cos czym się róznią, lepiej zorganizowani pomagają swoim, głoszą dobra nowinę chodząc po domach i sa przekonani o swojej nieomylności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie znam przekonań religijnych całego rzadu, ale....tak sobie dumam ze PiS i LPR to katolicy....czy nalerza do chrzescijan? tylko Chrystus to wie...ale sądząc po działaniach i uczynkach to nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuzinek nie nikt nie jest gorzej przezto traktowany.Nie mozna dyskryminowac kogos zato ze jest kim.Ale pewnie jest ograniczony i np.nie m o ze byc starszym zboru(cos jak pastor),bo logiczne,ze moze nie sj,ale swiat moglby sie czepiac,jakktos kto poucza biblii,moze wykonywac takie zawody. Ty moze taknie myslisz,ale niektorzy tylko czychaja na takie przypadki,bo to pole do popisu,dla przeciwnikow zagorzalych SJ. :-) Ja tez znam baptystow,mieszkaja kolo mnie niedaleko.Z pozoru mili ludzie,szczesliwa rodzina,ale...jak wszedzie,ostatnio okazalo sie ,ze tez nie jest tak kolorowo jak sie wydawalo.Ale nie bede sie zaglebiac,bo nie mowi sie o nieobecnych.Ja tam ich nie oceniam,bo to tylko ludzie i nie wymagam od innych bycia idealem,bo wszyscy jestesmy grzeszni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - oni tacy papierowo - koniunkturalni katolicy. A niektórzy to zwyczajne katolickie zaślepione oszołomy albo sprytni podszywacze (Giertych, Wierzejski itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moim środowisku SJ uchodzą raczej za sztywniaków, że mają uchodzić za uczciwych to pierwsze słyszę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuzinek
sorry a ja mysle i nie mowie ze wszyscy sa zli ale mieszkalamz pewna SJ i wybac ale to nie byla dobra kobieta. Studiowalam tez z pewna Sj (fajan dziewczyna ) aleto nie byla taka porzadna dziwczyna jki obraz Wy tu probujecie przedstawawic. wiec uwierz mi ludzie sa tylko ludzmi czyto Sj czy inna wiara. wiec gdyby na siwecie byli sami Sj watpie czyten swiat zmienilby sie na lepsze - zapewne pozstal by taki sam. Prosze cie weic nie pisz takich bzdur (sorry jezeli cie urazilam) wiec zapewne jednak musieliby zmienic swoje nastawiene do grzechu. mowisz ze sa chirurdzy i wola srodki zastepcze niz krew. Dobrze wiesz ze niewszedzie mozna uzyc srodki zastepcze. I co tak latwo przeszlabys do porzadku dziennego nad smiercia kogos bliskiegi.?k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja myslę nie wszyscy ;) Kamelia jak to czy nalezą??? przecież katolicyzm to największe wyznanie chrześcijańskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka,pewnie za sztywniakow,bo nie przystaja ze wszystkimi.Prywatnie raczej spotykaja sie w swoim towarzystwie,bo najlepsi przyjaciele to ci ktorzy sie z toba rozumieja.Razem sie bawia,tez imprezuja i tp.Z tym ze wszystko w umiarze. A jak widzisz,malo ktory nie-SJ,rozumie SJ.:-) Nie zeby stronili calkowicie,bo i w pracy,i sasiedzi,i na ulicy,ale przyjazni szukaja wsrod swoich wyznawcow.Tak samo wspolmalzonkow,wola sie w Panu pobierac,chocto nie regula jakas sztywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuzinek,nie wiem czy zauwazylas,ale to co napisalam,to troszke wczesniej wlasnieto samo napisalam.Ze SJ sa tylko ludzmi. Ale jedno widze,hehehe,ze bardziej znani sa wam SJ niz baptyscizielonoswiatkowcy.Widac wtedy jak szeroko gloszona jest ewangelia przezSJ. Sa chyba glownie pod tymwzgledem znani Swaitu. Bo widzeze nikt nic nie mowi o Kosciele Chrystusowym,a ponoc oni tez chodza i glosza jak Pan nakazal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Dajcie spokój, nikt nie wierzy naprawdę do końca, każdy miał, ma lub miał będzie wątpliwości.\" Ja też jak zaczynam słyszeć człowieka absolutnie pewnego swoich racji w tych kwestiach to nabieram podejrzeń. Tacy absolutnie nieomylni to dla mnie są albo chorzy psychicznie albo po prostu udają dla jakichś celów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisałam ciągle że pojęcie chrzescijanin nie oznacza ziemskiej denominacji kościelnej ani żadnej ziemskiej organizacji. być chrzescijaninem to należeć do Jezusa, oddac mu swoje życie (być obmytym przez krew Baranka), Chrystus zna tych którzy są jego, kościół jest niewidzialnym zbiorem tych którzy sa przez niego \"odrodzeni\" i \"odkupieni\" więc nie wiem czy P. Giertych należy do Jezusa...:) tylko Jezus to wie a ja jego serca nie znam. w sercu jest napis...NALEŻĘ DO JEZUSA:) a życie i uczynki to pokazują....czy tak jest ocencie sami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dajcie spokój, nikt nie wierzy naprawdę do końca, każdy miał, ma lub miał będzie wątpliwości. ja miałam wiele wiele wątpliwości, badałam analizowałam i zrozumiałam:) i od tamtej pory już nie mam:) pokój i pewność daje Ksiązę pokoju, a świat nie zna tego pokoju i nie jest w stanie go pojąć......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"a świat nie zna tego pokoju i nie jest w stanie go pojąć......\" skąd wiesz? wnioskujesz z tego, że \"świat\" się z Tobą nie zgadza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"belaizo, dzień dobry, dziękuję za Twoją ostatnią wypowiedz\" heheh Kamelio ta wypowiedz tyczy sie przedewszystkim Cibie, to ty w kolko to samo. a co do laborantek podajacych krew, to coz jesli sobie cos podpija to grzeszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer,SJ za nieomylnych sie nie uznaja.Zawsze mowia ze maja zrozumienie,na tyle ileBog im dal.Jesliczegos nie wiedza,tonie udaja i niedaja odpowiedzi byle by tylko udowodnicswoje racje. Jest wiele spraw ktore nie sa jasne jak slonce. Jesli sie z czyms myla,przyznaja sie do tego .Np.z tym gloszeniemdni konca w 1914,to tez nie tak do konca,jak ludzie o nichmowia. Owszem liczyli Badacze na koniec tego Swiata(Armagedon)przepowiedziane na ow rok,czy wiedza jednak ludzie ze Swiadkowie Jehowy,to wyznanie(odlam)od Badaczy Pism.Odeszli od tamtego wyznani,poniewaz rowniez nie zgadzali sie ze wszystkimi naukami Badaczy.Owszem byli ludziewsrod SJ ktorzy liczyli dni konca,ale to tylko ludzie,ktorzy beda przez Boga osadzeni,nie nam oceniac,bo nie wiemy co nimi kierowalo.Moze byliprzekonani wtym o czym mowia i pisza,a oze tak zaciemnieni.Kto wie jak nie Bog? Kazdy blad nie jest tlumiony w organizacji,oni sa otwarci na ludzi nic nie kamufluja i przez to ,ze popelnili bledy,anie robili nic w ukryciu przed swiatem,sa czesto za to oceniani.A czy inne koscioly,sekty i wyznania nie popelniaja bledow,wszyscy sa idealni iich nauki sa idealne.tzn.wykonywane 100%tak jak Pismo o tym mowi? Czesto trzeba czasu bydo tego dojsc,wiele czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×