Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Hehe - może \"Dlaczego ZPC jest swoistą filozofią, a nie jedynie metodą?\" :P Może ktoś coś na tan temat? ;) Ja niestety dziergam różne pasjonujące pytania jak to powyżej - ale chętnie bym od czasu do czasu przeczytał co piszecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"- Myślę, że tak. Sądzę też, że Kościół liczy się z istnieniem cywilizacji na innych planetach, jak również z istnieniem alternatywnych światów w innych wymiarach, równoległych do naszego. Myślę, że problem – czy obcy zostali zbawieni przez Jezusa – jest szalenie istotnym problemem. Jeśli Jezus zbawił świat, oznacza to dla mnie, że nie tylko nasz świat. Istotom pozaziemskim trudno byłoby przyjąć, że ktoś ich zbawił na innej planecie - oznacza to, że zbawiciel musiał zstąpić także na inne światy. To fascynujący problem teologiczny.\" - z linka podanego przez Małą. A co Wy o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm pamiętasz ten fragment? Jesteście mną pod różnymi postaciami. I nie martwcie sie tym, że mnie zawężacie, czy tym, jak bardzo mnie to ogranicza. Czy sadzisz, że jesteście jedyną forma, jaką obrałem? Jedynymi stworzeniami, w które tchnąłem moja istotę? Powiadam ci, kryje się w każdym kwiecie, w każdej tęczy, każdej gwieździe w niebiosach, we wszystkim, na każdej planecie obiegającej każda gwiazdę.Jestem głosem wiatru, ciepłem słońca, niepowtarzalnym ksztaltem i nadzwyczajna doskonałością każdego płatka śniegu. Dostojenstwem wzlatującego orła i niewinnością sarny w polu, odwagą lwa, mądrością starożytnych. I nie przejawiam się wyłącznie w postaciach występujących na waszej planecie. Naprawdę nie wiecie, kim jestem, tylko wam się tak wydaje. Nie sadźcie jednak, że to, kim jestem, ogranicza się do was, że tylko was obdarzyłem swa boska istotą - tym świętym duchem. Przypuszczenie takie byłoby pycha, i do tego błędem. mój byt jest we wszystkim. Wszystkim. Całość jest mym wyrazem. Wszechność moją naturą. Nie ma rzeczy, którą nie jestem, nie może zaistnieć coś, czym nie jestem. Co sądzimy, hmm wiem że nie jestesmy sami i myslę że niedługo się dowiemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo ja wiem czy wie więcej - w chwili obecnej Bóg wydaje mi się mało istotny w działaniach Kościoła. To zrobiła się raczej taka organizacja dla organizacji - kult dla kultu - modlitwa dla modlitwy. No ale w sumie jak Bóg by mógł dotyczyć tylko ziemskiej rzeczywistości, skoro jest wszech-. Chyba, że jest tylko ziemskim tworem, czymś na kształt człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A kiedyś było inaczej?? Słyszałeś o Templariuszasz i o pismach z Atlantydy określonych jako projekt A- Omega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie napisała spokojnie na innycm topiku \"Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale to chyba ks.F.Brune powiedział lub napisał, że trzeba wiele odwagi i samozaparcia, by przebić ten gruby mur milczenia, niezrozumienia, ostracyzmu - wznoszony dlugo przez (głownie zachodnich) intelektualistów. Najbardziej skandaliczne jest milczenie, lekceważący lub sarkastyczny ton czy też cenzura sprawowana przez naukę, przez Kościół a nawet rządy. Cieszę się więc bardzo, kiedy słyszę badź czytam wypowiedzi takie, jak ostatni post Casta. Ja również cenię, szanuję i podziwiam tych wszystkich ludzi, ktorzy czesto swe życie, siły, reputacje czy nawet kariery skladają na ołtarzu poszukiwania prawdy, poszukiwania odpowiedzi na pytania, ktore każdy czlowiek na Ziemi, prędzej czy później zadaje - choćby np. w chwili śmierci najdroższych mu, najbliższych istot, w chwili zetknięcia się z nieznanym, niewytłumaczalnym, bywa, że przerażającym zjawiskiem. Czyż nie zapyta każdy, choćby raz w życiu o owego, swojego życia sens?\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie słyszałem. Nie wiem co było kiedyś. Ale pewnie było podobnie. Wczoraj oglądałem Krzyżaków (mój brat się dokształca) i tam jest moment jak proszą Krzyżaka o darowanie Zbyszkowi kary - a ten stwierdza, że z całego serca mu przebacza i odpuszcza, ale jako że jest posełem, to znieważył przez to Zakon. A znieważając Zakon znieważył Chrystusa, a takiej zniewagi odpuścić mu nie może :P I taki jest chyba w przewadze Kościół - chociaż generalizowanie też nie zawsze jest prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Czyż nie zapyta każdy, choćby raz w życiu o owego, swojego życia sens?\"\" Pewnie zapyta. Tylko czy to właśnie nie jest największym nonesensem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bardzo rozumiem :) dlaczego nonsensem? Projekt A-Omega stanowił zycie zgodne z zasadą rezonansu, a to oznacza ze człowiek musi w sobie samym rozpoznać stwórcę. Filip IV polecił w 1314 roku spalic na stosie w Paryżu ostatnich Templariuszy wielkiego ich mistrza de Molay i dwóch innych zakonników. Stojąc w plomieniach de Molay wykrzyczał :Filipie Ty staniesz przed najwyższym nie poźniej niż za rok” i rzeczywiście papież zmarł w tym ze roku, przyczyna nieznana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Nie bardzo rozumiem dlaczego nonsensem?\" No takie zastanawianie się, rozważanie bez którego nie potrafimy się obejść - jakbyśmy byli krową to zastanawialibyśmy się po co jemy trawę, po co dajemy mleko, po co \"walimy\" placki na łące i po co mamy rogi itd. itd.. Gdy tymczasem krówka sobie spokojnie wcina koniczynkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z innej bajki: \"Czasem można odnieść wrażenie, że w Polsce nadal łatwiej jest wystawić kolejny pomnik czy \"ochrzcić\" imieniem Jana Pawła kolejną ulicę, plac czy szkołę niż zorganizować jakieś dzieło owocujące potem przez lata. O stypendiach przyznawanych młodym i zdolnym uczniom słychać zdecydowanie mniej niż o kolejnych odsłanianych pomnikach czy pomysłach na nazwanie papieskim imieniem np. stoczni. Może dlatego nikogo nie dziwi, że doliczono się już ponad 320 mniej lub bardziej udanych dzieł, a kolejne 40 miast zapowiada odsłonięcie pomnika czy przynajmniej płaskorzeźby jeszcze w tym roku.\" http://fakty.interia.pl/felietony/sowa/news/stypendia-zamiast-pomnikow,806424

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmm__
Jak powstało życie??? Przez ewolucję, czy przez stwarzanie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie ze Cudowny i Wszechmocny wypowiedział słowo i stało się....:) cały świat w Jego dłoni, każdy kwiat . kolor biedronki, wiatr, szum morza, tecza, pszczoła w paski i moja miłość mi to mówi :) Wielki i wspaniały jest Pan Wszechświata:) wiem ze biblia dla wielu nie jest autorytetem ale tak wiele proroctw i zdarzeń o tym mówi, spójność na przestrzeni stuleci.. a tam jest napisane, że On stworzył Niebo o Ziemię i wszystko dookoła stworzył:) Jek cudownie ze ten wielki Bóg jest moim Ojcem:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×